Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #45791 8 stycznia 2016, 12:25

kamila19880 Fajna mama

jadzia napisał(a)

dziewczyny mam pytanie dziś mój 6 d.c mogę zacząc pic ten infolic czy czekać do nastepnego cyklu?

Ja zaczęłam pózniej chyba ;) wiec nie ma znaczenia
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #45792 8 stycznia 2016, 12:33

motylek1909 Supermama

jadzia napisał(a)

dziewczyny mam pytanie dziś mój 6 d.c mogę zacząc pic ten infolic czy czekać do nastepnego cyklu?

możesz zacząć :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #45793 8 stycznia 2016, 12:34

motylek1909 Supermama
werkaa - trzymam kciuki za brak @!

hypatia - daj znać co u Ciebie :)

tandem - zaciskam kciuki cały czas za fasolkę :)

Monia82 - podaj mi datę kolejnej @! :*
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #45794 8 stycznia 2016, 12:44

jadzia Fajna mama
Dzieki za odpowiedz! Javrano bylam na badaniach prolaktyna i reszta. Zapisalam sie na to badanie dodatkowe takze 190 zl. O dietach musze poczytac. A i mam pytanie jeszcze a propo euthyroxu. Bo mnie tsh juz we wrzesniu spadlo do 2,4. Wczoraj zazylam ostatnia tabletke a wizyte u endo mam w marcu. Gin powiedzial ze za trzy miesiace tsh do powtorki i juz mi nic nie przepisal. Endo kazala w razie ciazy nie przerywac tylko ze ja w cize nie zaszlam a tabletki sie skonczyly. Ico przez ten czas do nastepnego badania tsh mi nie wzrosnie? A co gdy w ciaze zajde? Ft3 ft4 byly w normie.

Zgłoś nadużycie #45795 8 stycznia 2016, 12:52

motylek1909 Supermama

jadzia napisał(a)

Dzieki za odpowiedz! Javrano bylam na badaniach prolaktyna i reszta. Zapisalam sie na to badanie dodatkowe takze 190 zl. O dietach musze poczytac. A i mam pytanie jeszcze a propo euthyroxu. Bo mnie tsh juz we wrzesniu spadlo do 2,4. Wczoraj zazylam ostatnia tabletke a wizyte u endo mam w marcu. Gin powiedzial ze za trzy miesiace tsh do powtorki i juz mi nic nie przepisal. Endo kazala w razie ciazy nie przerywac tylko ze ja w cize nie zaszlam a tabletki sie skonczyly. Ico przez ten czas do nastepnego badania tsh mi nie wzrosnie? A co gdy w ciaze zajde? Ft3 ft4 byly w normie.

ja bym przyspieszyła wizytę u endo, albo najpierw zbadaj sobie tsh i zobacz jaki masz wynik teraz :)

Zgłoś nadużycie #45796 8 stycznia 2016, 12:53

sielanka Fajna mama

jadzia napisał(a)

Musisz brac caly czas euthyrox, nie mozesz przerywac. Dzwon do endo!

Zgłoś nadużycie #45797 8 stycznia 2016, 12:58

kiwi Fajna mama
Dziewczyny mam wynik AMH i jest powyżej 9 ng/ml :( (
to chyba zły wynik i świadczy o tym że mam pcos :( ( ??
Staraczka a jaki był Twój wynik jak mogę spytać?
Ide dzis na wizyte do gin , zobaczymy co powie...

Zgłoś nadużycie #45798 8 stycznia 2016, 12:58

jadzia Fajna mama
Dzięki

Zgłoś nadużycie #45799 8 stycznia 2016, 13:10

tandem Supermama

kiwi napisał(a)

Dziewczyny mam wynik AMH i jest powyżej 9 ng/ml :( (
to chyba zły wynik i świadczy o tym że mam pcos :( ( ??
Staraczka a jaki był Twój wynik jak mogę spytać?
Ide dzis na wizyte do gin , zobaczymy co powie...

kiwi ja nie mam pojęcia, więc nie pomogę; o której wybierasz się do gin?
na razie przeczytałam tylko, że wysoki poziom amh skłania do diagnostyki w kierunku pcos, ale nie oznacza go jeszcze jednoznacznie

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #45800 8 stycznia 2016, 13:14

kiwi Fajna mama
Dzięki Tandem , wizytę mam o 15:30 - myślę , że może ostatnio coś nie podobało się jej na USG , że mi zleciła to badanie.
Wiem , że Staraczka miała to badanie i chyba Kazia, nie spodziewałam się takiego wyniku :( nigdy bym nie podejrzewała u siebie PCOS, u nikogo w bliskiej rodzinie nigdy nie było problemów z zajściem w ciąże :(

Zgłoś nadużycie #45801 8 stycznia 2016, 13:17

motylek1909 Supermama

kiwi napisał(a)

Dzięki Tandem , wizytę mam o 15:30 - myślę , że może ostatnio coś nie podobało się jej na USG , że mi zleciła to badanie.
Wiem , że Staraczka miała to badanie i chyba Kazia, nie spodziewałam się takiego wyniku :( nigdy bym nie podejrzewała u siebie PCOS, u nikogo w bliskiej rodzinie nigdy nie było problemów z zajściem w ciąże :(

kiwi najważniejsze to dostać diagnozę i zacząć leczenie. A później już z górki, uwierz mi :*

Zgłoś nadużycie #45802 8 stycznia 2016, 13:21

staraczka33 Supermama

kiwi napisał(a)

ja sie wybieralam na to badanie ale go nie zrobilam bo sama dla siebie chcialam wiedziec ale jakos mi sie zeszlo moze niedlugo zrobie

Zgłoś nadużycie #45803 8 stycznia 2016, 13:22

Monia82 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Monia82 - podaj mi datę kolejnej @! :*

Ciężko mi stwierdzić, bo te wczesne poronienie to było mało obfite i 2 dni... więc licząc od tego, to następna wypadałaby tak na 26 stycznia, ale po tym może mi się rozgregulować. Dzwoniłam do gina, ale mają odległe terminy. Pójdę, jakby coś się działo, plamienie, czy @ nie przyszedł.
Notylek - jaki miałaś puls przy tachykardii, bo w ciąży i tak jest nieco podwyżzszony. U mnie ok. 100 w stanie spoczynku i też te uczucia gorąca są z też z tego.
Ja nie mam za bardzo czasu, tak jak Wam pisałam, także przepraszam za brak odezwu. Mały nadal chory, ale już lepiej.  Wczoraj mu tak wyszorowałam pisiorka :D , że mu dobre wyniki moczu wyszły, żadnego śluzu, bakterii ;) aż się zdziwiłam i dzwoniłam tam, czy w ogóle to oznaczali Ciągle robimy inhalacje z leków i pomagają, także przyszłe mamuśki, jakby ktoś pytał o prezent dla Maluszka to zaopatrzcie się w NEBULIZATOR (inhalator elektryczny), u nas przy każdej chorobie chodzi, ale lepiej żeby dziecziaczki nie chorowały.
Ja też już podkurowana, katar, ale znowu mam te uderzenia gorąca, mimo, że biorę leki na nadczynność i prolaktynę... We wtorek pójdę zbadać hormony tarczycy,  czy coś spadło, bo potem 20-stego  stycznia mam endo.
Ps. Dziś zostawiam małego z teściową, a my idziemy do kina na Gwiezdne Wojny ze znajomymi, a potem na jakieś piwko. Chociaż ja za takimi filamami nie przepadam, ale cóż jest..... 2/4 więc nie mam wyjścia :P
Angel - przykro :( że ta @ nadeszła
Turbo - gratulacje!!! sliczna suknia!!! :) powodzenia!!! ja też mam tylko cywilmy i szłam w sukni ecru.
Tandem, werka - trzymam kciuk, żeby to były dzidziory!!!! :)
Jadzia - dobrze, że coś ruszyło, może cykl z inofoliciem będzie owocny!!
Sielanka - cholera, Ty 50, a ja 100...  Ty mdlejesz, a ja czuję się, jakby mi serce miało wyskoczyć - masakra :( taki wiek, a już takie problemy... Zdrówka dla Ciebie!!! może to z tej niedoczynności? badałaś to... przyczynę ??
Leena - przykro mi, że takie stresy przeżywasz! Trzymaj się Kochana! Wszystko będzie dobrze!!!
Kaari - niebawem 1 testowanko!!!! :) )))) na reszcie co!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #45804 8 stycznia 2016, 13:25

motylek1909 Supermama

Monia82 napisał(a)

Notylek - jaki miałaś puls przy tachykardii, bo w ciąży i tak jest nieco podwyżzszony. U mnie ok. 100 w stanie spoczynku i też te uczucia gorąca są z też z tego.

Po Holterze EKG wyszło mi spoczynkowe średnio 96 (i kardiolog mówiła że za dużo zdecydowanie), a w nocy średnio 69 (też za dużo ponoć)... także radzę Ci się wybrać do kardiologa jak Ty bez ciąży masz 100 :P

Zgłoś nadużycie #45805 8 stycznia 2016, 13:26

tandem Supermama

kiwi napisał(a)

będziemy trzymać kciuki i daj szybko znać!
każdy jest inny, nawet w rodzinie... moja mama i siostra są np zupełnie inne niż ja, to ja jako jedyna miałam zawsze wszystko regularne i najmniej problematyczne... no a teraz powoli 'wychodzi szydło z worka'
ale czas pokaże

najważniejsza jest diagnoza, będzie dobrze!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #45806 8 stycznia 2016, 13:28

Monia82 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Po Holterze EKG wyszło mi spoczynkowe średnio 96 (i kardiolog mówiła że za dużo zdecydowanie), a w nocy średnio 69 (też za dużo ponoć)... także radzę Ci się wybrać do kardiologa jak Ty bez ciąży masz 100 :P

Rano miałam 90. Pół roku temu brałam propranolol na spowolnienie akcji serca, bo miałam nawet po 120, ale mi odstawiła, jak hormony wróciły do normy... a teraz znowu czuję.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #45807 8 stycznia 2016, 13:29

tandem Supermama

Monia82 napisał(a)

Ciężko mi stwierdzić, bo te wczesne poronienie to było mało obfite i 2 dni... więc licząc od tego, to następna wypadałaby tak na 26 stycznia, ale po tym może mi się rozgregulować. Dzwoniłam do gina, ale mają odległe terminy. Pójdę, jakby coś się działo, plamienie, czy @ nie przyszedł.
Ja nie mam za bardzo czasu, tak jak Wam pisałam, także przepraszam za brak odezwu. Mały nadal chory, ale już lepiej.  Wczoraj mu tak wyszorowałam pisiorka :D , że mu dobre wyniki moczu wyszły, żadnego śluzu, bakterii ;) aż się zdziwiłam i dzwoniłam tam, czy w ogóle to oznaczali Ciągle robimy inhalacje z leków i pomagają, także przyszłe mamuśki, jakby ktoś pytał o prezent dla Maluszka to zaopatrzcie się w NEBULIZATOR (inhalator elektryczny), u nas przy każdej chorobie chodzi, ale lepiej żeby dziecziaczki nie chorowały.
Ja też już podkurowana, katar, ale znowu mam te uderzenia gorąca, mimo, że biorę leki na nadczynność i prolaktynę... We wtorek pójdę zbadać hormony tarczycy,  czy coś spadło, bo potem 20-stego  stycznia mam endo.
Ps. Dziś zostawiam małego z teściową, a my idziemy do kina na Gwiezdne Wojny ze znajomymi, a potem na jakieś piwko. Chociaż ja za takimi filamami nie przepadam, ale cóż jest..... 2/4 więc nie mam wyjścia :P
Angel - przykro :( że ta @ nadeszła
Turbo - gratulacje!!! sliczna suknia!!! :) powodzenia!!! ja też mam tylko cywilmy i szłam w sukni ecru.
Tandem, werka - trzymam kciuk, żeby to były dzidziory!!!! :)
Jadzia - dobrze, że coś ruszyło, może cykl z inofoliciem będzie owocny!!
Sielanka - cholera, Ty 50, a ja 100...  Ty mdlejesz, a ja czuję się, jakby mi serce miało wyskoczyć - masakra :( taki wiek, a już takie problemy... Zdrówka dla Ciebie!!! może to z tej niedoczynności? badałaś to... przyczynę ??
Leena - przykro mi, że takie stresy przeżywasz! Trzymaj się Kochana! Wszystko będzie dobrze!!!
Kaari - niebawem 1 testowanko!!!! :) )))) na reszcie co!

ja byłam na gwiezdnych wojnach ze znajomymi z pracy, w kinie imax 3d
będzie ci się podobało, jest dość kobiecy, po tym jak prawa do star wars kupił disney :D

Zgłoś nadużycie #45808 8 stycznia 2016, 13:41

jadzia Fajna mama
Właśnie umawiam się do diabetologa myslałam że gorzej bedzie a tu mam czekać około 2 tygodnie więc nie jest żle. W poniedziałek tylko skierowanie od rodzinnego musze wykombinwac i ide walczyc z moim cukrem, wysokim nie wysokim ale zawsze. Moze tu tkwi przyczyna, kuźwa nie wiem.

Zgłoś nadużycie #45809 8 stycznia 2016, 13:47

jadzia Fajna mama
Monia a co ty bierzesz nata wysoką prolaktynę? I ona wyszła ci wysoka bez obciązenia czy z obciązeniem?

Zgłoś nadużycie #45810 8 stycznia 2016, 14:05

motylek1909 Supermama

Monia82 napisał(a)

Rano miałam 90. Pół roku temu brałam propranolol na spowolnienie akcji serca, bo miałam nawet po 120, ale mi odstawiła, jak hormony wróciły do normy... a teraz znowu czuję.

to koniecznie wróć do lekarza :*