Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #45691 7 stycznia 2016, 9:59

staraczka33 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Hej dziewczyny ;) ja wczoraj o 19 wyszłam do domku i od razu humor lepszy ;)

aczkolwiek dzisiaj zjem śniadanko i pędzę do ZUS-u bo oczywiście popełnili błąd w naliczeniu zasiłku, a twierdzą, że to nie ich wina... ech. Jadę to wyjaśnić, bo szlag mnie trafi :P

a później mąż na 13 do pracy, więc do wieczorka będę sama...

U mnie nadal brak śniegu :P

motylek fajnie ze juz jestes w domku oszczedzaj sie uwazaj na siebie u mnie sniegu pod dostatkiem moge sie podzielic he he

Zgłoś nadużycie #45692 7 stycznia 2016, 10:45

mali31 Świeżo upieczona
Cześć dziewczynki,
Chwilkę mnie nie było,ale poczytałam i nadrobiłam zaległości.Wczoraj byłam u gina i inaczej potoczyła się ta wizyta niż się spodziewałam :( Okazało się,że nie dziwne , że nie mogłam zajść w ciążę gdyż mam polipa endometrialnego, który ponoć działa jak doskonały środek antykoncepcyjny.Pierwsze co gdy się dowiedziałam to oczywiśćie mega płacz już w gabinecie.Panikara to moje drugie imię.Dzisiaj idę do szpitala zarejestrować się na zabieg wycięcia tego dziadostwa.Boję się masakrycznie :( :( :( Pytanie, czy któraś z Was miała coś podobnego.Jak to się odbywa?Może coś słyszałyście?

Zgłoś nadużycie #45693 7 stycznia 2016, 10:56

mali31 Świeżo upieczona
Kochane zapomniałabym...
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, aby wszystkie plany i pragnienia się spełniły.Wytrwałości w dążeniu do celu.Całuski

Zgłoś nadużycie #45694 7 stycznia 2016, 11:09

staraczka33 Supermama

mali31 napisał(a)

Cześć dziewczynki,
Chwilkę mnie nie było,ale poczytałam i nadrobiłam zaległości.Wczoraj byłam u gina i inaczej potoczyła się ta wizyta niż się spodziewałam :( Okazało się,że nie dziwne , że nie mogłam zajść w ciążę gdyż mam polipa endometrialnego, który ponoć działa jak doskonały środek antykoncepcyjny.Pierwsze co gdy się dowiedziałam to oczywiśćie mega płacz już w gabinecie.Panikara to moje drugie imię.Dzisiaj idę do szpitala zarejestrować się na zabieg wycięcia tego dziadostwa.Boję się masakrycznie :( :( :( Pytanie, czy któraś z Was miała coś podobnego.Jak to się odbywa?Może coś słyszałyście?

Mali ja mialam polipa w macicy

Zgłoś nadużycie #45695 7 stycznia 2016, 11:14

tandem Supermama
nie mogłam się wczoraj zalogować, nie działało mi coś...

turboślimak piękna sukienka, cieszy, że udało się tak tanio ją zdobyć ;) dobrych przygotowań!
pepitka gratuluję braku cukrzycy, będzie dobrze!
tauriel gratuluję synka!! to musi być świetne uczucie dowiedzieć się kto tam siedzi w brzuszku
kaari super pomysł z tym Rzymem, ja byłam kilka lat temu w sylwestra, wiosną pogoda musi być dużo lepsza :)
ewelina obie sukienki piękne, miałam w podobnym stylu; dla mnie było ważne, żeby spod gorsetu tiul szedł w dół, a nie na boki, dodatkowo poszerzając, wydawało mi się to nienaturalne

co do testu, powtórzyłam, ale spałam 0-4 i 4:30-9, test robiłam o 9, negatyw.
@ nie ma. nie wiem już zupełnie o co chodzi. powinna być już 3-5 dni temu (najpóźniej!)
temp nie spada, ale ja w ogóle mam niską. no jak na moją, to jest w górnych granicach.
czekam.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #45696 7 stycznia 2016, 11:17

staraczka33 Supermama

tandem napisał(a)

nie mogłam się wczoraj zalogować, nie działało mi coś...

turboślimak piękna sukienka, cieszy, że udało się tak tanio ją zdobyć ;) dobrych przygotowań!
pepitka gratuluję braku cukrzycy, będzie dobrze!
tauriel gratuluję synka!! to musi być świetne uczucie dowiedzieć się kto tam siedzi w brzuszku
kaari super pomysł z tym Rzymem, ja byłam kilka lat temu w sylwestra, wiosną pogoda musi być dużo lepsza :)
ewelina obie sukienki piękne, miałam w podobnym stylu; dla mnie było ważne, żeby spod gorsetu tiul szedł w dół, a nie na boki, dodatkowo poszerzając, wydawało mi się to nienaturalne

co do testu, powtórzyłam, ale spałam 0-4 i 4:30-9, test robiłam o 9, negatyw.
@ nie ma. nie wiem już zupełnie o co chodzi. powinna być już 3-5 dni temu (najpóźniej!)
temp nie spada, ale ja w ogóle mam niską. no jak na moją, to jest w górnych granicach.
czekam.

tandem ciekawe a moze owulacja byla pozniej jak liczylas i test nie wykrywa

Zgłoś nadużycie #45697 7 stycznia 2016, 11:20

kamila19880 Fajna mama
Mali dobrze ze wiesz co ci jest usuniesz i raz dwa zajdziesz w ciąże ;) Iza z tego co pamietam bierzesz te leki na cukrzyce bo ja je biore od 3 dni i miałam mniej jesc noe podjadać ale ja mam wzmożony apetyt co 2 h mnie zasysa w żołądku tez tak miałaś na początku czy to złe na mnie tylko działa ?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #45698 7 stycznia 2016, 11:23

kamila19880 Fajna mama
Wg mnie tandem miałaś pózniej owulacje tak jak ja od 2 cykli i okres mi sie przesuną o 4 i poki co cykle trwają 31 dni a wcześniej 25-27
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #45699 7 stycznia 2016, 11:25

tandem Supermama
staraczka no właśnie jeszcze na to liczyłam do wczoraj rana, skoro na tym poprzednim widziałam baardzo jasny cień...

kamila tyle, że ja do czerwca miałam 28, potem wydłużyło mi się do 31-33... a dziś 36dc i nic.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #45700 7 stycznia 2016, 11:35

kamila19880 Fajna mama

tandem napisał(a)

staraczka no właśnie jeszcze na to liczyłam do wczoraj rana, skoro na tym poprzednim widziałam baardzo jasny cień...

kamila tyle, że ja do czerwca miałam 28, potem wydłużyło mi się do 31-33... a dziś 36dc i nic.

Dziwne ze tyle trwa ;( ale nie które dziewczyny pisały ze dopiero po tygodniu test wychodził pozytywny ;) wiec 3 mamy kciuki

Zgłoś nadużycie #45701 7 stycznia 2016, 12:33

jadzia Fajna mama
Tandem mnie tez cykl sie wyydluzyl do35 dni.Masakra takie czekanie nie wiadomo na co. Jak ma @ przyjsc to niech przyjdzie i koniec a nie taka zabawa w kotka i myszkę.
Motylek ty sie tam nie stresuj w zusie!
Mali a ty dlugo sie starasz? To ty nie bylas u gina dlugo ze nie wiedzialas o polipie? Mam nadzieje ze wytna dziada i szczesliwie w krotce zaciazysz.
Monia ogarnelas nauke?
Kto teraz testuje?
Ja idw dzis do gina. Wezme wykresy i zobacze co powie.

Zgłoś nadużycie #45702 7 stycznia 2016, 13:14

diamonds Początkująca
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Zgłoś nadużycie #45703 7 stycznia 2016, 13:20

Leena Fajna mama
hej Dziewczyny

Ostatnio nie mialam najlepszego czasu...szpital a teraz przyplatalo mi sie mega swedzenie skory :( nie spalam cala noc bo jak nie stopy to lydki, jak nie lydki to dlonie, jak nie dlonie to cale rece albo dekold, plecy, kark, glowa...masakra...spalam lacznie 4 godziny a co gorsza- nadal masakrycznie swedzi :(
a ze do tego mam wciaz mdlosci, lekkie wymioty, brak apetytu i ciagle bole brzucha to boje sie ze to cholestaza ciazowa ;( jutro ide zrobic probe watrobowa i zobaczymy ...strasznie sie boje, bo juz tam niewazne ze mnie to swedzi az mi sie ranki po malu na ciele robia, tylko boje sie o moje Malenstwo bo to moze byc niebezpiecznie dla Niej ;(

Rycze i rycze...

Zgłoś nadużycie #45704 7 stycznia 2016, 14:26

tandem Supermama

Leena napisał(a)

hej Dziewczyny

Ostatnio nie mialam najlepszego czasu...szpital a teraz przyplatalo mi sie mega swedzenie skory :( nie spalam cala noc bo jak nie stopy to lydki, jak nie lydki to dlonie, jak nie dlonie to cale rece albo dekold, plecy, kark, glowa...masakra...spalam lacznie 4 godziny a co gorsza- nadal masakrycznie swedzi :(
a ze do tego mam wciaz mdlosci, lekkie wymioty, brak apetytu i ciagle bole brzucha to boje sie ze to cholestaza ciazowa ;( jutro ide zrobic probe watrobowa i zobaczymy ...strasznie sie boje, bo juz tam niewazne ze mnie to swedzi az mi sie ranki po malu na ciele robia, tylko boje sie o moje Malenstwo bo to moze byc niebezpiecznie dla Niej ;(

Rycze i rycze...

niczym nie smarujesz? trzymam kciuki za badania, może to coś innego i tak jak się przyplątało, tak się odplącze? :)

Zgłoś nadużycie #45705 7 stycznia 2016, 14:32

Leena Fajna mama
Tandem smaruje. W nocy kremem nawilzajacym a teraz alantanem. W aptece nie chca nic sprzedac bo moze byc od watroby i musi lekarz ocenic.
a skora swedzi i swedzi i swedzi... juz zaczynam wpadac w panike bo dopiero 27 tydzien leci a jak wyniki sa bardzo zle to trzeba ciaze rozwiazac... jutro zrobie badania a do czasu wynikow oszaleje i osiwieje.

Oby bylo jak mowisz i sie jednak szybko odplatalo ...

Zgłoś nadużycie #45706 7 stycznia 2016, 14:46

kiwi Fajna mama
Lena może to zwykle uczulenie, bądź dobrej myśli!

Zgłoś nadużycie #45707 7 stycznia 2016, 14:49

buka87 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Hej dziewczyny ;) ja wczoraj o 19 wyszłam do domku i od razu humor lepszy ;)

aczkolwiek dzisiaj zjem śniadanko i pędzę do ZUS-u bo oczywiście popełnili błąd w naliczeniu zasiłku, a twierdzą, że to nie ich wina... ech. Jadę to wyjaśnić, bo szlag mnie trafi :P

a później mąż na 13 do pracy, więc do wieczorka będę sama...

U mnie nadal brak śniegu :P

Motylku ciesze sie ze wyszłaś ze szpitala! Tylko sie tam w ZUSie nie denerwuj za bardzo! W Krakowie jest snieg i co chwila prószy jeszcze więcej :) Ale w koncu miasto nie smogowe a śniegowe :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #45708 7 stycznia 2016, 14:53

buka87 Supermama

Leena napisał(a)

Tandem smaruje. W nocy kremem nawilzajacym a teraz alantanem. W aptece nie chca nic sprzedac bo moze byc od watroby i musi lekarz ocenic.
a skora swedzi i swedzi i swedzi... juz zaczynam wpadac w panike bo dopiero 27 tydzien leci a jak wyniki sa bardzo zle to trzeba ciaze rozwiazac... jutro zrobie badania a do czasu wynikow oszaleje i osiwieje.

Oby bylo jak mowisz i sie jednak szybko odplatalo ...

Lena u nas na czerwcówkach jedna z dziewczyn miała właśnie objawy swędzenia na całym ciele i wyszło że to gronkowiec. Może powinnaś zrobić badania pod tym kontem? A może to po prostu uczulenie na coś, w ciąży organizm lubi świrować :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #45709 7 stycznia 2016, 14:59

Leena Fajna mama

buka87 napisał(a)

Lena u nas na czerwcówkach jedna z dziewczyn miała właśnie objawy swędzenia na całym ciele i wyszło że to gronkowiec. Może powinnaś zrobić badania pod tym kontem? A może to po prostu uczulenie na coś, w ciąży organizm lubi świrować :)

Dziekuje Buka :) Nie wiem co gorsze- Cholestaza czy Gronkowiec ;)
U mnie nie ma wysypki tylko swedzi mnie wszystko. Podeszwy stop, dlonie palce no wszystko totalnie. Nie wpadalabym w panike gdyby nie to ze powrocily wzmozone mdlosci, wymioty i mega bol brzucha :(
Na szczescie Mala jest ruchliwa bo juz bym siedziala, po raz zreszta 3 od Wigilii, na IP
Oby to nic strasznego i szybko minelo. Trzymajcie please kciuki bo sie okropnie martwie... tyle staran, placzu nad brakiem drugiej kreseczki, poronienie i wreszcie wyteskniony i wyczekany Cud... No nie przezylabym gdyby Mojej Coreczce cos sie stalo :( ze mna moze dziac sie wszystko byleby Moj Skarbus byl zdrowy ...

Zgłoś nadużycie #45710 7 stycznia 2016, 15:06

buka87 Supermama

Leena napisał(a)

Dziekuje Buka :) Nie wiem co gorsze- Cholestaza czy Gronkowiec ;)
U mnie nie ma wysypki tylko swedzi mnie wszystko. Podeszwy stop, dlonie palce no wszystko totalnie. Nie wpadalabym w panike gdyby nie to ze powrocily wzmozone mdlosci, wymioty i mega bol brzucha :(
Na szczescie Mala jest ruchliwa bo juz bym siedziala, po raz zreszta 3 od Wigilii, na IP
Oby to nic strasznego i szybko minelo. Trzymajcie please kciuki bo sie okropnie martwie... tyle staran, placzu nad brakiem drugiej kreseczki, poronienie i wreszcie wyteskniony i wyczekany Cud... No nie przezylabym gdyby Mojej Coreczce cos sie stalo :( ze mna moze dziac sie wszystko byleby Moj Skarbus byl zdrowy ...

Mam nadzieje, ze szybko Ci przejdzie.Musisz myslec pozytywnie! Trzymam mocno kciuki za Was! :)