Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #44651 27 grudnia 2015, 14:12

ewelina25 Gotowa na wszystko
Sielanka może @ nie dojedzie :) Iza trzymam kciuki && werkaa wszystkiego dobrego :) ja czekam na gości mój M wczoraj nogę skręcił aj na samego sylwestra :(

Zgłoś nadużycie #44652 27 grudnia 2015, 14:14

tandem Supermama

kiwi napisał(a)

tandem w którym miejscu mierzysz temperaturę?
Temperatura jest różna pod pachą, pod językiem czy w pochwie, pod językiem jest niższa, należy ją stale w jednym miejscu mierzyć.

wiem,wiem - ja w ustach stale ale pani mówiła,że i tak jest niska, może to jest jeden z objawów,zobaczymy

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #44653 27 grudnia 2015, 14:16

tandem Supermama
Werka zdrowia i spełnienia marzeń!

ewelina współczuję lubego z nieczynną nogą..

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #44654 27 grudnia 2015, 14:17

staraczka33 Supermama

ewelina25 napisał(a)

Sielanka może @ nie dojedzie :) Iza trzymam kciuki && werkaa wszystkiego dobrego :) ja czekam na gości mój M wczoraj nogę skręcił aj na samego sylwestra :(

Oj moze mu przejdzie do Sylwestra

Zgłoś nadużycie #44655 27 grudnia 2015, 14:29

tandem napisał(a)

Werka zdrowia i spełnienia marzeń!

ewelina współczuję lubego z nieczynną nogą..

nieczynna noga ale tylko w dzień w nocy mu przechodzi 😆😆

Zgłoś nadużycie #44656 27 grudnia 2015, 14:42

staraczka33 Supermama

ewelina25 napisał(a)

nieczynna noga ale tylko w dzień w nocy mu przechodzi 😆😆

He he w nocy mu przechodzi :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #44657 27 grudnia 2015, 14:44

Kaari Fajna mama
Poszłam na spacer a tu drukarnia drukuje ostro!
Sielanka testowanie przed terminem się nie liczy :) wiec może jeszcze się uda.
Iza super, że się zdecydowaliście. Grunt to mieć dobry plan.
Tandem jak oceniasz wizyte w klinice? Chodzi mi o to czy taka wizyta się czymś różni od wizyty u gina? Czy masz zlecone jakieś badania? No i czy ogólnie jesteś zadowolona.
Werkaa wszystkiego najlepszego!
My dziś zrobilismy pare ładnych kilometrów, w sam raz żeby spalić świąteczne kalorie.

Zgłoś nadużycie #44658 27 grudnia 2015, 14:46

tandem Supermama
Hihi, no tak ;) ale na tańce pewnie jeszcze nie będzie miał siły. Mój chce po Tatrach śmigać, zobaczymy, szkoda,że nie ma śniegu,bo bym go zatrzymała na stokach na narty, a tak będę się stresować...

3-5 dc mam zrobić: fsh, lh, e2, prolaktynę, testosteron, tsh
jeśli @ przyjdzie, to akurat 3-5 powinien być już w domu, boję się,że wypadnie akurat w weekend Zakopane-Krk- pociqg i jak wtedy zrobię te badania? Ech, stresuję się na zapas, wiem..

Zgłoś nadużycie #44659 27 grudnia 2015, 14:57

tandem Supermama

Kaari napisał(a)

Poszłam na spacer a tu drukarnia drukuje ostro!
Sielanka testowanie przed terminem się nie liczy :) wiec może jeszcze się uda.
Iza super, że się zdecydowaliście. Grunt to mieć dobry plan.
Tandem jak oceniasz wizyte w klinice? Chodzi mi o to czy taka wizyta się czymś różni od wizyty u gina? Czy masz zlecone jakieś badania? No i czy ogólnie jesteś zadowolona.
Werkaa wszystkiego najlepszego!
My dziś zrobilismy pare ładnych kilometrów, w sam raz żeby spalić świąteczne kalorie.

podobało mi się, najpierw miałam tylko spotkanie z konsultantką, nauczycielką metody podwójnego sprawdzania, obejrzała wszystkie moje zeszyciki z obserwacjami, pytała dużo tak ogólnie o życie,mila atmosfera, herbatka (mimo,że przed świętami). Potem prezentacja, bo chociaż prowadzę obserwacje temperatury i śluzu, to jestem samoukiem. Więc w sumie fajnie uporządkowała. Mówiła też o podstawach, o mężu, jakie zasady zdrowego trybu życia powinien stosować, itp. Ja byłam niedawno u Endo i tarczycę mam w normie, ale pani powiedziała,że naprotechnolodzy zwracają uwagę nawet jeśli coś jest w normie,ale trochę za bardzo w tą czy tą. Mam dokładniejsze karty obserwacji, i obserwację od razu po wizycie zacząć. Te badania co pisałam wyżej, 16.1 wizytę z tą panią, potem progesteron i estradiol w dniu pik+7 (mailowo i telefonicznie mam z panią kontakt by ustalić jak najdokładniej,który to dzień).a 27.01 mam tam wizytę u pani ginekolog już po tych badaniach i wstępnej interpretacji. Więc jestem zadowolona. Choć oficjalnie staramy się 3 cykl to pani nic nie bagatelizowała, na karcie mam wpisane,że dziecko planujemy a nie odkładamy, pani powiedziała,że mamy się nie martwić,będzie dobrze,może potrzebujemy czasu,ale badamy się od razu. Mąż za 2-3 cykle,jeśli nadal nie będzie fasolki. Zwróciła mi jeszcze uwagę na szyszynkę, cykl dobowy, który ma wpływ na miesięczny. No a teraz podróże nocne pociagiem,sylwester więc tego nie wyprostuję..

Zgłoś nadużycie #44660 27 grudnia 2015, 14:57

staraczka33 Supermama
Ooo ja chyba tez mojego wyciagne na spacer z psami

Zgłoś nadużycie #44661 27 grudnia 2015, 15:40

Monia82 Fajna mama
Przekopałam neta pod kątem tarczycy itp. i doszłam do wniosku, że tak jak sugerowała stencelka ciąża mogła doprowadzić do nadczynności i spadku tsh, skoro w listopadzie te moje wyniki mieściły się w normie, a ta endo nawet ciąży nie brała pod uwagę, tylko silny stres, jako powód i może te silne leki, w dużej dawce, które mi przepisała i brałam przez 3 dni doprowadziły do tego, że zarodek przestał się rozwijać, bo w ciąży takie dawki są zabronione. To wzrost bety hcg powoduje często spadek tsh i normy dla I trymestru są inne. Tutaj cytat "U ciężarnych, z powodu tyreotropowego wpływu hCG, dolna granica normy TSH obniża się: w I i II trymestrze wynosi według niektórych autorów 0,03 mIU/L, a w III trymestrze ? 0,13 mIU/L. Ocenia się, że obniżone stężenie TSH może dotyczyć ok. 20% zdrowych kobiet będących w I trymestrze ciąży. Zaleca się zatem, aby interpretacja obniżonego stężenia TSH u ciężarnej była rozpatrywana w oparciu o stan kliniczny i wyniki oznaczeń wolnych hormonów tarczycy".
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #44662 27 grudnia 2015, 15:56

mjakmama Gotowa na wszystko
Czy Wy tez je widzicie? Zrobiłam test i chyba są dwie kreski , ale nie do końca w to wierzę...

Zgłoś nadużycie #44663 27 grudnia 2015, 15:57

Monia82 Fajna mama
"Nadczynność tarczycy w ciąży może wynikać albo z rzeczywistego nadmiaru hormonów tarczycy wywołanego nadaktywnością gruczołu tarczowego, albo z działania łożyskowego hormonu beta-hCG (tzw. tyreotoksykoza ciężarnych). Hormon beta-hCG w dużych stężeniach ma działanie podobne do tyreotropiny (TSH), która pobudza tarczycę do wydzielania hormonów. Wysoki poziom beta-hCG może zatem dawać dyskretne objawy nadczynności tarczycy i skutkować niskim stężeniem TSH."
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #44664 27 grudnia 2015, 16:01

buka87 Supermama

Monia82 napisał(a)

Przekopałam neta pod kątem tarczycy itp. i doszłam do wniosku, że tak jak sugerowała stencelka ciąża mogła doprowadzić do nadczynności i spadku tsh, skoro w listopadzie te moje wyniki mieściły się w normie, a ta endo nawet ciąży nie brała pod uwagę, tylko silny stres, jako powód i może te silne leki, w dużej dawce, które mi przepisała i brałam przez 3 dni doprowadziły do tego, że zarodek przestał się rozwijać, bo w ciąży takie dawki są zabronione. To wzrost bety hcg powoduje często spadek tsh i normy dla I trymestru są inne. Tutaj cytat "U ciężarnych, z powodu tyreotropowego wpływu hCG, dolna granica normy TSH obniża się: w I i II trymestrze wynosi według niektórych autorów 0,03 mIU/L, a w III trymestrze ? 0,13 mIU/L. Ocenia się, że obniżone stężenie TSH może dotyczyć ok. 20% zdrowych kobiet będących w I trymestrze ciąży. Zaleca się zatem, aby interpretacja obniżonego stężenia TSH u ciężarnej była rozpatrywana w oparciu o stan kliniczny i wyniki oznaczeń wolnych hormonów tarczycy".

Dokładnie tak u mnie było. Wieczna niedoczynność a w ciazy TSH spadlo i wyglądało jak w nadczynności. Ale lekarz powiedział, ze to nie nadczynność bo wolne hormony są ok, tylko tak jak piszesz beta tak działa że fałszuje wynik tsh i wtedy patrzy sie na T3 i T4. No ale Ty skarżysz się na objawy wiec nie wiem, czy to faktycznie nie nadczynność.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #44665 27 grudnia 2015, 16:08

sielanka Fajna mama
Monia ja bym na Twoim miejscu na prawde rozwazyla zmiane endo. Ona w ogole badala Ci cos oprocz tarczycy? Sprawdzala nadnercza, przysadke? Jak dla mnie to Ty zdiagnozowana nie jestes. Masz jakis zespol zaburzen endokrynologicznych, a lekarz leczy objawy, a nie chorobe.
Wiem dziewczyny, ze nie ma @ jest nadzieja, tylko po negatywie nadzieja ciutke mniejsza :p moj organizm wysyla sprzeczne sygnaly,przed chwila zbadalam znowu szyjke i pierwszy raz od porodu zamknela sie na 4 spusty :o takze cholera wie co to sie dzieje :p

Zgłoś nadużycie #44666 27 grudnia 2015, 16:09

sielanka Fajna mama

mjakmama napisał(a)

Czy Wy tez je widzicie? Zrobiłam test i chyba są dwie kreski , ale nie do końca w to wierzę...

Sa! Gratulacje!!!

Zgłoś nadużycie #44667 27 grudnia 2015, 16:15

buka87 Supermama

mjakmama napisał(a)

Jest bladzioch. Tez taki mialam :) Gratulacje!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #44668 27 grudnia 2015, 16:17

motylek1909 Supermama

mjakmama napisał(a)

kochana są!!! mój teścior wyglądał podobnie :) gratulacje wrześniówko!!!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #44669 27 grudnia 2015, 16:17

tandem Supermama

mjakmama napisał(a)

też widzę, nawet na telefonie, gratulacje!!

Zgłoś nadużycie #44670 27 grudnia 2015, 16:26

Ja też widzę kochana dwie :) )) 😆😆