Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #44511 25 grudnia 2015, 16:50

turboslimak Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Hejka ale wczoraj kłótnię miałam ze swoim i jego rodzinka. Też dziś w nocy jego matka się do mnie rzuciła a ze ja jestem z tych co odpowiedzą na czepianie to mega awantura i się wkurzylam i wrocilam do domu sama mieliśmy nocować i obrączkę dla mego oddalam i powiedziałem niech dla "mamusi" odda bo mamy inne poglady

oj to ostro.....jeju co te tesciowe zazdrosnice maja w glowie....
my wczoraj zadzownilismy do matki mojego (juz drugi rok nie spedza z nami swiat bo mnie nie akceptuje)
ale...wie o ciazy to mysle sobie ze zadzwonie i ja....no to dzwonimy razem....
i jak mnie uslyszała to jej komentarz na wstępie gdzie ja jej zyczylam spokoju radosci i zeby przyszly rok byl lepszy niz ten to uslyszałam:

matke mojej wnuczki pies niech lize bo jest jaka jest i ty bedziesz na 3 miejscu bo dla mnie liczy sie moj syn i wnuczka.. - NO TO NIE WIEM KAMILA CO GORSZE :D

dodatkowo moja matka zachowała sie podle w stosunku do nas obojga i nie pojechalismy na wigilie do niej i tez skladajac zyczenia jej na glosnomowiacym musiala zademonstrować jaka jest obrazona...traktowała nas przez telefon jak obcych...

cóż..rodziny sie nie wybiera. pamietaj ze najwazniejsze ze macie siebie a dookola nikogo nie zmienisz....

Zgłoś nadużycie #44512 25 grudnia 2015, 16:51

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

to pepino zrobiony przed południem. Ten sam we wtorek wieczorem był ciemniejszy.  
Iza trzymam mocno kciuki za trafną decyzję!!!

monia kurcze ale cyrk...natomiast jestem pelna nadziei ze.....u ciebie....bedzie to fasolka :-)

Zgłoś nadużycie #44513 25 grudnia 2015, 17:33

kamila19880 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

oj to ostro.....jeju co te tesciowe zazdrosnice maja w glowie....
my wczoraj zadzownilismy do matki mojego (juz drugi rok nie spedza z nami swiat bo mnie nie akceptuje)
ale...wie o ciazy to mysle sobie ze zadzwonie i ja....no to dzwonimy razem....
i jak mnie uslyszała to jej komentarz na wstępie gdzie ja jej zyczylam spokoju radosci i zeby przyszly rok byl lepszy niz ten to uslyszałam:

matke mojej wnuczki pies niech lize bo jest jaka jest i ty bedziesz na 3 miejscu bo dla mnie liczy sie moj syn i wnuczka.. - NO TO NIE WIEM KAMILA CO GORSZE :D

dodatkowo moja matka zachowała sie podle w stosunku do nas obojga i nie pojechalismy na wigilie do niej i tez skladajac zyczenia jej na glosnomowiacym musiala zademonstrować jaka jest obrazona...traktowała nas przez telefon jak obcych...

cóż..rodziny sie nie wybiera. pamietaj ze najwazniejsze ze macie siebie a dookola nikogo nie zmienisz....

No y cb tez nieciekawie ;( masakra z ta rodzina niestety teściowej sie nie wybiera
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #44514 25 grudnia 2015, 17:59

mala2 Supermama
Elo ☺
A u mnie swieta mijaja sielsko...anielsko 😉
Wczoraj bylismy jak zwsze u siebie zrobilam Wigilie dla wzystkich sama bo moja mama od poniedzialku miala maraton w pracy dopiero weekend ma wolny wczoraj tez byla wiec kolacje dopiero na 18 robilam i o dziwo moj dzidek byl z nami na Wigili od pad 10 latspedza ja ze śwoja pania oboje wdowcy i tak sobie razem zyja na kocia lape jak ja to mowie ale tym razem byl z nami chyba sie stareje i sentyment do domu rodzinnego mu sie zalczyl 😉ale po kolacji pendem do niej polecial :p
A dzisiaj do tesciow pojechaism bo dziadki mieli prezent dla mlodego o matko jak sie tam nazarlam tesciowa pchala we mnie zarcia jak by w domu nie miala😉 A teraz zalegamy na kanapie a co tam raz niezawsze nieawsze wciaz 😁
Moja tesciowa czasami doprowadza mnie do szalu ale to chyba dlatego ze mamy inny poglad na zycie ale tak to jes ok na szczesie sie nia nigdynie poklocilam wiec wspolczuje dziewczyny i to takie akcje swieta 😕

Zgłoś nadużycie #44515 25 grudnia 2015, 18:00

staraczka33 Supermama
widze dziewczyny ze macie nieciekawe relacje z tesciowymi kurcze Slimaku to przykre ze twoja cie nie akceptuje powinna ze wzgledu na swojego syna on cie kocha bedziecie mieli razem dziecko powinna to zaakceptowac nie rozumiem takich ludzi

Zgłoś nadużycie #44516 25 grudnia 2015, 18:56

turboslimak Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

widze dziewczyny ze macie nieciekawe relacje z tesciowymi kurcze Slimaku to przykre ze twoja cie nie akceptuje powinna ze wzgledu na swojego syna on cie kocha bedziecie mieli razem dziecko powinna to zaakceptowac nie rozumiem takichhc ludzi

mała to niezle narobilas sie w kuchni!!!!!!przynajmniej wyreczylas mame pewnie wszstkim wszystko samkowalo :)
staraczka ja nawet juz nie walcze by mnie lubila...przeprszam lubienie to bylby sukces...nawet nie walcze by mnie uznała!
jak ktoś nie odciał pepowiny i chce miec synka tylko dla siebie i nie uznaje nikogo dookola to nie zmienisz takiej ososby....
szkoda ze ona nie czuje ze ja nosze to dziecko w sobie tylko potrafi powiedziec ze pies niech mnie lize jakbym kuzwa nie byla istotna
....tylko ze to ja nosze dziecko w sobie, ja je bede karmic swoja piersia! to ja mu bede najbardziej potrzebna w 1 miesiacach zycia- ojciec tez ale wiaodmo ze matka  ktora wynosila pod serduchem to matka...
ja nie wiem czy ona mysli ze moje dziecko to dojrzewa w szklarni albo w probówce? :D
mysle ze wg niej  dla jej syna zawsze bede z glupia za brzydka za mało ambitna
nie pozwole na to by mi zniszczylo moje przyszle malzenstwo , dwa lata jej nie bylo, nie spedzala z nami swiat od kiedy sie zareczylismy...i nagle zamierza powrocic?
fajnie jak dziecko bedzie miec babcie ale napewno nie moim kosztem nie pozwole sobie na brzydkie teskty i złe traktoowanie.

Zgłoś nadużycie #44517 25 grudnia 2015, 19:07

mala2 Supermama
No troche sie narobiłam ale to co ja lubie gotowac, piec a jak jeszcze doceniaja i widze ,ze samkuje to az sie cieplej na sercu robi.W sumie to nie pierwsza Wigilia która robiłam sama moja mama ma niestety taka prace ,ze to jej 3z rzędu  Wigilia w pracy wiec sie juz przyzwyczaiłam.
Z reszta i tak gotuje to nie robi mi różnicy zrobić odrobine wiecej.Bardzo czesto tak nawet jest np jak robie obiad talerza zupy czy 2 pyrek mamie czy bratu załowac nie bede i tak nauczona jestem gotować dla wiecej niż 2 osoby przynajmniej mój nie musi 3 dni tej samej zupy jeść ;)

Zgłoś nadużycie #44518 25 grudnia 2015, 19:08

mala2 Supermama
I bardzo dobrze nie dawaj sie w końcu wy teraz tworzycie rodzine a twoja teściowa jest jej "dodatkiem"ona już "miała"swoja rodzinę a teraz musi nia sie dzielić taka kilej rzeczy ona sam to przechodziłą wiec powinna być d"dobra teściwa"sama kiedyś miał badz ma swoja wiec wie jak to jest.

Zgłoś nadużycie #44519 25 grudnia 2015, 19:50

staraczka33 Supermama

turboslimak napisał(a)

mała to niezle narobilas sie w kuchni!!!!!!przynajmniej wyreczylas mame pewnie wszstkim wszystko samkowalo :)
staraczka ja nawet juz nie walcze by mnie lubila...przeprszam lubienie to bylby sukces...nawet nie walcze by mnie uznała!
jak ktoś nie odciał pepowiny i chce miec synka tylko dla siebie i nie uznaje nikogo dookola to nie zmienisz takiej ososby....
szkoda ze ona nie czuje ze ja nosze to dziecko w sobie tylko potrafi powiedziec ze pies niech mnie lize jakbym kuzwa nie byla istotna
....tylko ze to ja nosze dziecko w sobie, ja je bede karmic swoja piersia! to ja mu bede najbardziej potrzebna w 1 miesiacach zycia- ojciec tez ale wiaodmo ze matka  ktora wynosila pod serduchem to matka...
ja nie wiem czy ona mysli ze moje dziecko to dojrzewa w szklarni albo w probówce? :D
mysle ze wg niej  dla jej syna zawsze bede z glupia za brzydka za mało ambitna
nie pozwole na to by mi zniszczylo moje przyszle malzenstwo , dwa lata jej nie bylo, nie spedzala z nami swiat od kiedy sie zareczylismy...i nagle zamierza powrocic?
fajnie jak dziecko bedzie miec babcie ale napewno nie moim kosztem nie pozwole sobie na brzydkie teskty i złe traktoowanie.

Slimak najwazniejsze ze jestescie razem kochacie sie i juz niedlugo bedzie z wami nowy czlonek rodziny a tesciowa aaaa szkoda gadac... nie rozumiem jak mozna nie lubic wybranki swojego syna

Zgłoś nadużycie #44520 25 grudnia 2015, 20:09

tandem Supermama
Kamia, ślimak współczuję relacji... No ciężka sprawa, dorosłych się nie zmieni, jeśli nie są otwarte na zmiany. Najważniejsze żeby mąż był po stronie żony i dzieci, wtedy wszystko się przetrwa.

mama super, że tak organizujesz wigilię :) ja pierwszy raz, ale gotowaniem i pieczenime podzieliliśmy się na trzy: mama, teściówa i ja :) ja wykorzystalam dwa nowe przepisy na slodkie, zasmakowaly, więc chyba dolacza do pozostałych tradycji. Fajnie bylo patrzeć jak rodzinki próbują dan tradycyjnych dla drugiej rodziny :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #44521 25 grudnia 2015, 20:59

Maaagda Supermama
Monia sory, że się tak wtrące, ale z bromergonem wcale tak nie jest , że nie można go brać w ciąży. Ja brałam 2 tabletki dziennie na noc dopochwowo ( wtedy nie ma żadnych skutków ubocznych) i jak zaszłam w ciążę to lekarka kazała odstawiać stopniowo. Brałam np tydzień 2 taabletki, na następny tydzień 1,5tabletki, później 1.. i tak dalej.
Dotyczy to wszystkich leków, Twój organizm jest przyzwyczajony do danej dawki leku i większą krzywdę zrobisz ciąży przerywając nagle leczenie niż właśnie schodząc z dawki.
Tak samo schodziłam z Glucophage.

Zgłoś nadużycie #44522 25 grudnia 2015, 21:23

ewelina25 Gotowa na wszystko
Dziewczyny nadal mam lekkie skurcze nie wiem co się dzieje ; (

Zgłoś nadużycie #44523 25 grudnia 2015, 22:35

Monia82 Fajna mama

Maaagda napisał(a)

Monia sory, że się tak wtce, ale z bromergonem wcale tak nie jest , że nie można go brać w ciąży. Ja brałam 2 tabletki dzien c dopochwowo ( wtedy nie ma żadnych skutków ubocznych) i jak zaszłam w ciążę to lekarka kazała odstawiać stopniowo. Brałam np tydzień 2 taabletki, na następny tydzień 1,5tabletki, później 1.. i tak dalej.
Dotyczy to wszystkich leków, Twój organizm jest przyzwyczajony do danej dawki leku i większą krzywdę zrobisz ciąży przerywając nagle leczenie niż właśnie schodząc z dawki.
Tak samo schodziłam z Glucophage.

Zgadza się, ale ja ten bromergon miałam przepisany w poniedziałek, a kreska na teście mi wyszła w środę, więc po 3 tabletach  organizm jednak nie miał czasu sie przyzwyczaić, więc w ogóle nie biorę do czasu wyjaśnienia sytuacji , bo w tej chwili kreski na testach prawie nie widać, a powinna ciemnieć i może to w ogóle jest od tarczycy, a nie ciąża.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #44524 25 grudnia 2015, 23:18

turboslimak Fajna mama

ewelina25 napisał(a)

Dziewczyny nadal mam lekkie skurcze nie wiem co się dzieje ; (

Sielanka ostatnio pisała jakby o skurczy macicy w dole ...
Sielanka czy ja cos pochrzanilam? Tak jakby jej pulsowalo z tego co pamietam ale nie wiem czy sie wyjaśniło

Monia82 kurde jestes mega zagadka jutro z rana robisz test?

Dzuewczyny jak bede miec kiedys syna to napewno bede sie starala polubić jego wybrankę by moc zyskać synowa!

Sielanka nie teścilas!? Wytrzymalas nasze kopy? :)

Zgłoś nadużycie #44525 25 grudnia 2015, 23:34

sielanka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Sielanka czy ja cos pochrzanilam? Tak jakby jej pulsowalo z tego co pamietam ale nie wiem czy sie wyjaśniło

Dzuewczyny jak bede miec kiedys syna to napewno bede sie starala polubić jego wybrankę by moc zyskać synowa!

Taaa ja mialam "pulsacje tetnicy macicznej", dziwne uczucie. Nie tescilam :) jak tempka nie spadnie to moze zatestuje, ale i tak boje sie, ze za wczesnie, bo 11 dpo. Moze pojutrze? ;p

Zgłoś nadużycie #44526 25 grudnia 2015, 23:58

tandem Supermama
Sielanka cierpliwość trudna cecha :)

turboślimak fakt, ważne jest podejście matki, chyba najtrudniej gdy ma syna jedynaka; no i ważne jest by miala kochającego męża, wtedy łatwiej jej wypuścić syna ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #44527 26 grudnia 2015, 0:38

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Może powtórzę z tego pepino, bo jest b.czuły. I tak muszę się wybrać na betę, nawet myślę o szpitalu jutro, , bo jak to nie ciąża to ja w tej chwili blokuję sobie okres duphastonem, a jutro lub pojutrze powinien być. Czy któraś z Was dostała okres mimo brania duphka?,

Zgłoś nadużycie #44528 26 grudnia 2015, 1:56

tandem Supermama
Monia, lepiej się wybierz do szpitala jeśli możesz. Trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #44529 26 grudnia 2015, 6:13

turboslimak Fajna mama
Monia dobra myśl jechac na bete jak urosła to wszystko bedzie jasne :-)

6:06 a ja nie moge spać tak mi sie mała rzuca ani lewy ani prawy bok nie podoba sie księżniczce :D
Zwariuje zaraz :p mecze sie od 5....jeszcze moj chrapie i mam ochotę go kopnąć :D
Kot tez przylazl bo witać mu sie zachciało - dom wariatów :p

11dpo sielanka pamietam ze motylkowii chyba teścior wyszedł :D ale mega bladzioszek
Zaciskam kciuki zeby temperatura tylko rosła!!!!!
Z nowej pracy na razie cisza?

Sielanka pytanie mam :D we wrześniu planujemy przyjęcie i chrzciny mała bedzie miec około 8 miesięcy
Jak ja mam tego dnia karmić? W sensie jak ubiore sukienkę z gorsetem to proces rozplatywania bedzie niewygodny co moge ubrać?z drugiej strony Chciałabym miec normalna sukienkę ślubna ...

Zgłoś nadużycie #44530 26 grudnia 2015, 6:17

Monia82 Fajna mama
U mnie źle, jak podejrzewałam. Miałam jechać na betę, ale już nie ma sensu. Kreska na pasku testowym praktycznie niewidoczna, temperatura mi spadła znowu z 37 do 36,84, pojawiła żywoczerwona krew i brzuch pobolewa, więc możliwe, że to wczesne poronienie, bo dziś mam termin okresu i mimo brania duphka ta krew się pojawiła.