Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #44031 19 grudnia 2015, 21:16

staraczka33 Supermama

murron napisał(a)

zgadzam się w 100%.
a Mała opcja rozmawiania z dziećmi na te tematy jest świetnym pomysłem.
ja miałam dziś iść na urodziny z pracy, ale mnie ostatnio brzuch pobolewa i jakaś taka z mała ilością energii jestem to wolę nie ryzykować.

Jak zle sie czujesz to lepiej odpoczywaj lepiej dmuchac na zimne

Zgłoś nadużycie #44032 19 grudnia 2015, 21:17

mala2 Supermama

staraczka33 napisał(a)

Jej jak dobrze ze jutro niedziela do 9 moge polezec bo ten tydzien byl strasznie męczący

Sorki podziękowałam zamiast cytuj ....ale do sedna do 9 ja to sie modle aby synek dał chociaż do 7 pospać :P

Zgłoś nadużycie #44033 19 grudnia 2015, 21:22

staraczka33 Supermama

mala2 napisał(a)

Sorki podziękowałam zamiast cytuj ....ale do sedna do 9 ja to sie modle aby synek dał chociaż do 7 pospać :P

No rozumiem cie przy dzieciach nie da sie pospac Sielanka cos o tym wie ale korzystam raz w tygodniu z polezeniem do 9 bo czasami w tygodniu wstaje 4.30 do pracy a pozniej chodze ledwo zywa jak jakies zombi :-) a jak przyjdzie w koncu mam nadzieje dzidzia to jakos przeboleje a jutro ostatnia niedziela lezakowania bo mam nadzieje ze jak maz wroci nie da mi sie wyspac

Zgłoś nadużycie #44034 19 grudnia 2015, 21:28

Kaari Fajna mama

werkaa napisał(a)

Przygotowania świąteczne wszystkie dziewczyny pochłonęły :D

Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja przepadłam w sprzątaniu. Sama kuchnia zajęła mi 5 godzin, a gdy skończyłam to przypomniało mi się, że oprócz świątecznych porządków jest coś takiego jak wiosenne porządki i zdałam sobie sprawę, że to już za 3 miesiące i odechciało mi się wszystkiego hahaha.

Staraczka ja Cię rozumiem z tym leżeniem, jak mi się trafia taka możliwość to też korzystam. Lubię wtedy mieć jakąś gazetę lub książkę i wtedy czuję, że to jest taki czas dla mnie.

Zgłoś nadużycie #44035 19 grudnia 2015, 21:31

turboslimak Fajna mama

Kazia napisał(a)

Duphaston to progesteron, progesteron pomaga w utrzymaniu ciąży, jeżeli mamy za małą jego ilość.
Ilość progesteronu mamy różną w różnych częściach cyklu, po każdej owulacji rośnie a jeżeli nie ma ciąży to spada i wtedy dostajemy @. I na tym polega wywoływanie @ w przypadku gdy nie przychodzi. Bierzemy progesteron przez kilka dni i odstawiamy, poziom progesteronu spada dla organizmu to znak, że ma przyjść @.

kazia czaje ale....czyli tak naprawde nalezy brac dupka zawsze bo w razie ciazy ja utrzyma... ?? ?? ale jesli biore go i nie wiem czy jest ciaza czy nie robie test to on nie zaburzy wyniku testu? sikam jest pozytyw biore alej jest negatyw odsatwiam ?? ??

Zgłoś nadużycie #44036 19 grudnia 2015, 21:37

Kaari Fajna mama

turboslimak napisał(a)

kazia czaje ale....czyli tak naprawde nalezy brac dupka zawsze bo w razie ciazy ja utrzyma... ?? ?? ale jesli biore go i nie wiem czy jest ciaza czy nie robie test to on nie zaburzy wyniku testu? sikam jest pozytyw biore alej jest negatyw odsatwiam ?? ??

Dupka tak naprawdę muszą brać osoby, które mają niski progesteron. Większość moich koleżanek nie brała go a ciąże się utrzymały :) Dupek nie zaburzy wyniku testu, bo on nawet na badaniach z krwi jest niewykrywalny. "sikam jest pozytyw biore alej jest negatyw odsatwiam ?? ?? " - dokładnie tak :)

Zgłoś nadużycie #44037 19 grudnia 2015, 21:42

staraczka33 Supermama

Kaari napisał(a)

Dupka tak naprawdę muszą brać osoby, które mają niski progesteron. Większość moich koleżanek nie brała go a ciąże się utrzymały :) Dupek nie zaburzy wyniku testu, bo on nawet na badaniach z krwi jest niewykrywalny. "sikam jest pozytyw biore alej jest negatyw odsatwiam ?? ?? " - dokładnie tak :)

Chyba rozumiem :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #44038 19 grudnia 2015, 21:44

mala2 Supermama

turboslimak napisał(a)

Ja czytałam gdzies na ovufrend ,ze dziewczyny, które mają niedomogę lutealną lub są po poronieniach mają zalecenia brać dupka/luteinę od owulacji do terminu @. W terminie okresu mają robić test ciążowy i jak jest pozytywny to dalej wspomagają się progesteronem, a jak negatywny lekarze zalecają ostawienie dupka/luteiny aby nie rozwalać sobie cyklu i niepotrzebnie przedłużać. Nawet jak odstawisz a ciąża jest, to przez ten dzień czy 2 dni nic się nie stanie. Najlepiej jeszcze dla pewności następnego dnia powtórzyć test jak pozytywny wiadomo biorę dalej, jak negatywny czekam na @. Jakby @ nie pojawiła się w ciągu kilku dni od odstawienia to badanie beta hcg z krwi i tyle.

Zgłoś nadużycie #44039 19 grudnia 2015, 21:44

staraczka33 Supermama
Naprawde u nas dzisiaj cisza no ja rozumiem swiateczne przygotowania :-) ja jutro wezme sie za dokladniejsze porzadki ale jak maz wroci to i tak mi nabalagani

Zgłoś nadużycie #44040 19 grudnia 2015, 21:46

staraczka33 Supermama

mala2 napisał(a)

Ja czytałam gdzies na ovufrend ,ze dziewczyny, które mają niedomogę lutealną lub są po poronieniach mają zalecenia brać dupka/luteinę od owulacji do terminu @. W terminie okresu mają robić test ciążowy i jak jest pozytywny to dalej wspomagają się progesteronem, a jak negatywny lekarze zalecają ostawienie dupka/luteiny aby nie rozwalać sobie cyklu i niepotrzebnie przedłużać. Nawet jak odstawisz a ciąża jest, to przez ten dzień czy 2 dni nic się nie stanie. Najlepiej jeszcze dla pewności następnego dnia powtórzyć test jak pozytywny wiadomo biorę dalej, jak negatywny czekam na @. Jakby @ nie pojawiła się w ciągu kilku dni od odstawienia to badanie beta hcg z krwi i tyle.

No i sprawa dupka rozwiazana :-) :-) :-) apropo dupka przypomnialo mi sie jak kiedys byl temat dupka a ktoras z dziewczyna myslala ze zt okreslenie na meza tylko zapomnialam ktora :-)

Zgłoś nadużycie #44041 19 grudnia 2015, 21:50

mala2 Supermama

staraczka33 napisał(a)

No i sprawa dupka rozwiazana :-) :-) :-) apropo dupka przypomnialo mi sie jak kiedys byl temat dupka a ktoras z dziewczyna myslala ze zt okreslenie na meza tylko zapomnialam ktora :-)

Ja jestem teraz taka madra bo przeczytałam na ovufrend ale rano to wiedziałam tyle co nic :P
Tez pamiętam jak któraś myślał ,że to określenie męża ;)

Zgłoś nadużycie #44042 19 grudnia 2015, 21:52

staraczka33 Supermama

mala2 napisał(a)

Ja jestem teraz taka madra bo przeczytałam na ovufrend ale rano to wiedziałam tyle co nic :P
Tez pamiętam jak któraś myślał ,że to określenie męża ;)

A ty widze ogarniasz dwa watki :-)

Zgłoś nadużycie #44043 19 grudnia 2015, 21:55

Kaari Fajna mama
Tak na marginesie dodam, że najwyższy poziom progesteronu notuje się 7 dni po owulacji. Dlatego też jeśli chce się go zbadać najlepiej to zrobić ok 21-23 dnia cyklu. No ja też pamiętam jak ktoś myślał, ze to chodzi o męża :)

Zgłoś nadużycie #44044 19 grudnia 2015, 22:02

mala2 Supermama

staraczka33 napisał(a)

A ty widze ogarniasz dwa watki :-)

Tak 2 bo tamten to taki "matczyny...pierwszy kontynuacja jeszcze z kafe "jest nas tam garstka ale od samego początku w tej samej ekipie nic wiecej nic mniej ludzia wiec my to jak ta "wirtualna rodzina" znamy sie od 2 lat ale tam same ciężarne i już mamuśki a mi brakowało takiego typowego staraczkowego tematu bo tylko o wyprawkach i ciążowych dolegliwościach to wiesz staraczce nie bardzo tylko pisać i czytać w smak....wiec wkradłam sie tu troche do was a skoro mnie nie wyrzuciłyście jeszcze to chyba za bardzo nie przeszkadzam ;)

Zgłoś nadużycie #44045 19 grudnia 2015, 22:05

staraczka33 Supermama

mala2 napisał(a)

Tak 2 bo tamten to taki "matczyny...pierwszy kontynuacja jeszcze z kafe "jest nas tam garstka ale od samego początku w tej samej ekipie nic wiecej nic mniej ludzia wiec my to jak ta "wirtualna rodzina" znamy sie od 2 lat ale tam same ciężarne i już mamuśki a mi brakowało takiego typowego staraczkowego tematu bo tylko o wyprawkach i ciążowych dolegliwościach to wiesz staraczce nie bardzo tylko pisać i czytać w smak....wiec wkradłam sie tu troche do was a skoro mnie nie wyrzuciłyście jeszcze to chyba za bardzo nie przeszkadzam ;)

Fajnie ze tak dlugo trzymacie sie razem masz racje troche glupio pisac z mamuskami o staraniach a my napewno ciebie nie wyrzucimy :-)

Zgłoś nadużycie #44046 19 grudnia 2015, 22:09

staraczka33 Supermama
A ja póki jeszcze moge wleje sobie kieliszek winka,zdrowko dziewczyny wypije za owocne starania z firankami lub bez he he za te ktore juz zafasolkowaly o szczesliwe zakonczenie i za nas wszystkie zeby nam sie udalo jak najszybciej zaciazyc

Zgłoś nadużycie #44047 19 grudnia 2015, 22:13

mala2 Supermama
Ja właśnie tez pije ale wode mineralna od paru dni co chwile cos pije mam strasznego "papcia" w buzi moja mama śmieje sie ,ze jak dzieci duża pija to na mróz a tu mrozu brak i kaca też ;) Dzisiaj już chyba 3l wytrąbiłam.

Zgłoś nadużycie #44048 19 grudnia 2015, 22:17

staraczka33 Supermama

mala2 napisał(a)

Ja właśnie tez pije ale wode mineralna od paru dni co chwile cos pije mam strasznego "papcia" w buzi moja mama śmieje sie ,ze jak dzieci duża pija to na mróz a tu mrozu brak i kaca też ;) Dzisiaj już chyba 3l wytrąbiłam.

Twoja mama ma racje ja ogolnie pije malo ale jak czuje suchoty i spijam jakbym miala mega kaca to na mroz :-)

Zgłoś nadużycie #44049 19 grudnia 2015, 22:22

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Motylku dzięki za dopisanie mnie :) jak tam z holterem? Kiedy Ci go zdejmuja?

Zdjęty dziś rano, w poniedziałek po 14 mam wizytę u hipertensjologa...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #44050 19 grudnia 2015, 22:29

motylek1909 Supermama
Hej wszystkim, ja dziś byłam na zdjęciu Holtera, potem cmentarz (nieplanowany, ale długa historia), a później lepienie pierogów i uszek z mamą i babcią. Zrobiliśmy 247 uszek, 143 pierogi ruskie, 79 pierogow z mięsem, 11 pierogów z jagodami i 3 z kapustą i grzybami (tak tylko 3, bo brakło nam farszu po uszkach) :P padam ze zmęczenia :)

A no i chwalę się 28 tygodniem 7 miesiącem i 3 trymestrem :D a co! już bliżej niż dalej :P

Jutro mam zamiar się wyspać, może kościół, a po południu jadę z mamą do CH :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...