Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #31 28 stycznia 2015, 22:35

Maaga Gotowa na wszystko
Problem w tym,ze my przez półtora roku a nawet wiecej kochaliśmy sie na luzie i nic a latka lecą (ja mam 30 a maz 34 w tym roku).takze teraz przez kolejne dwa cykle przed urlopem w pl chce spróbować testów!

Zgłoś nadużycie #32 29 stycznia 2015, 15:33

Konto usunięte
Latwo powiedziec dac na luz ;) )

Zgłoś nadużycie #33 29 stycznia 2015, 16:42

Aniula Fajna mama
Hej dziewczyny :-)
Dzięki temu że stosowałam testy owu przynajmniej wiem kiedy mam owu bo myslalam że jest w innym terminie. Jednak w tym miesiącu postanowiłam nie liczyć kiedy to ma być i podejść do tego na spokojnie. Powiem Wam szczerze że nie lubie takiego planowania starań, wole żeby był to taki spontan, wtedy wiem i czuje że to co robimy jest z miłości a nie tylko z chęci posiadania drugiego bobasa.

Zgłoś nadużycie #34 29 stycznia 2015, 17:44

Konto usunięte
no własnie tak jest najlepiej :)

Zgłoś nadużycie #35 29 stycznia 2015, 20:37

Maaga Gotowa na wszystko
Tak jak wspominałam długo próbowaliśmy zajść w ciąże z miłości,spontanicznie i nic :-( za tydzień testy owulacyjne w ruch i jeśli sie nie uda drugi cykl świadomego starania to w marcu oboje sie przebadamy.jesli bedzie wszystko ok to wrócimy do spontaniczności.znajomi po dwóch latach zrobili badania,okazało sie ze ona miała jakaś bakterie która zabijała plemniki.po wyleczeniu w drugim cyklu im sie udało!!duzym problem wsród moich znajomych to tarczyca!!tez po zdjagnozowaniu 3pary spodziewają sie potomstwa takze....czasami trzeba pomoc!!!

Zgłoś nadużycie #36 30 stycznia 2015, 6:05

Konto usunięte
Masz racje maaga najlepiej sie zbadac. U mnie maz zdrowy jest a ja tez bylam zdrowa a nagle torbiel na jajniku;(
Bierzecie jakeis witaminy?

Zgłoś nadużycie #37 30 stycznia 2015, 15:15

Maaga Gotowa na wszystko
Ja biorę od ponad półtora roku tylko kwas foliowy ale myślałam tez o czymś wiecej!!macie coś poleconego?!czy raczej każdy lekarz sie na kwasie skupia?!

Zgłoś nadużycie #38 30 stycznia 2015, 15:17

Maaga Gotowa na wszystko
Emilia1410 a jak wyglada sytuacja z twoim torbielem?!tabletkami czy jakiś zabieg?!

Zgłoś nadużycie #39 30 stycznia 2015, 15:34

Konto usunięte
no ja biore falvit witaminy takie dla kobiet, a moj maz kwas foliowy bardzo dobry polecam!
No dostałam duphaston na 4 miesiace i w marcu mam isc i pozniej stymulacja jajnikow.
ale chce sie przerzucic na femibion natal 1

Zgłoś nadużycie #40 31 stycznia 2015, 12:24

Maaga Gotowa na wszystko
O dzięki bardzo i mam nadzieje ze ze po stymulacji bedzie juz ok!!!3mam kciuki!!

Zgłoś nadużycie #41 1 lutego 2015, 5:05

Konto usunięte
Nie dziekuj by nie zapeszac :) a ty jak tam? Testy poszyly w ruch? Twoj maz bierze kwas foliowy?

Zgłoś nadużycie #42 1 lutego 2015, 19:45

Maaga Gotowa na wszystko
jeszcze nie w srode zrobie pierwszy ale jesli mi sie nic nie poprzesuwalo, to na weekend trafi owulacja.takze zobaczymy!!

Zgłoś nadużycie #43 2 lutego 2015, 14:19

Konto usunięte
no ja zakupiłam 30 testow owu i zaczynam po okresie ostro testowac

Zgłoś nadużycie #44 2 lutego 2015, 15:17

Maaga Gotowa na wszystko
Aż 30 ;-) w takiej sytuacji pewnie sie okaże ze większość nie bedzie potrzebna ;-) oooooby ;-)

Zgłoś nadużycie #45 3 lutego 2015, 11:50

Slonce83 Zadomowiona
Hej dziewczyny :) Można się przyłączyć? :)
Mam 32lata (skończe w kwietniu) i razem z mężem staramy się o drugie dziecko, mamy chłopca 2,5letniego.  Odtswaiłam tabsy w lipcu, 2cykle z zabezpieczeniem i zaczęlismy się starać. Cykle skróciły mi się do 25-26dniowych, więc choć staram się od września- pażdziernika to juz piaty cykl. Na razie biorę tylko folik i kupiłam testy ovu :) liczę że luty bedzie dla nas szczęsliwy :)
Na luz można dawać, ale czasami trzeba sie zbadać, bo wystarczy zbadać tarczycę, prolaktynę czy progresteron i zachodzi się w ciążę od razu w pierwszym czy drugim cyklu, a tak człowiek się stara ponad rok i nic :(

Zgłoś nadużycie #46 3 lutego 2015, 12:33

Maaga Gotowa na wszystko
Im nas wiecej tym lepiej :-)
A mieliście jakieś trudność z zajściem w ciąże z pierwszym synem?!
I tobie życzę powodzenia.mam nadzieje ze żadna nie opusci tego forum jesli sie załapie jeszcze na 2015 ;-)

Zgłoś nadużycie #47 3 lutego 2015, 12:41

Slonce83 Zadomowiona
Maaga
Z pierwszym nie było żadnych problemów :) W lipcu 2011 wzięliśmy ślub, początkiem listopada zaczęliśmy rozmawiać, że może czas na dziecko, że pójdę się przebadać, czy podwozie sprawne i zacznę brać kwas foliowy, i tak od kwietnia spróbujemy, żeby na styczeń był termin...No i okazało się, że ja już byłam w ciąży :) Za tydzień @ nie przylazła, ale ja zrobiłam test tydzień po terminie, bo się nie spodziewałam :)

Zgłoś nadużycie #48 3 lutego 2015, 13:51

Konto usunięte
witaj slonce :) to dobrze ze tak szybko zaszłas w ciaze :) teraz tez na pewno sie uda :)
maaga no mam nadziejze ze zadna nie opusci nas :)
no ja tarczyce sobie badałam bo wlosy mi strasznie wypadaja i dlatego, ale wszystko mam w porzadku. no ja 4 lata tabsy uzywałam :(

Zgłoś nadużycie #49 3 lutego 2015, 13:58

Slonce83 Zadomowiona
Nie wiem czy szybko pójdzie, bo to szósty cykl się już staram. Niby nie dużo, ale mało też nie...Ale na razie daję sobie luz do roku..No może tak do kwietnia...I w maju zacznę jakieś badania robić// Chyba, że na urodziny prezent dostanę w kwietniu :)
Emilia, a Ty masz torbiel? Miałaś jakieś objawy? Przy badaniu wyszły?
No i słyszałam, ze jak się stara o dziecko to TSH powinno się mieć max do 2... Też zastanawiam się czy niedługo nie zrobić tego badania...

Dziewczyny, a może tabelkę zrobimy?
Z nickami i terminami @ na pierwszej stronie?

Zgłoś nadużycie #50 3 lutego 2015, 18:28

Konto usunięte
No a ja 10 :( i sie nie zanosi by w ciazy byla;( wiec slonce nie poddawaj sie ;) )
No ja bym chciala w maju mezowi na 30 zrobic ale zobaczymy czy wyjdzie cos z tego.
No bolalo mnie w boku po prawej stronie i tak poszlam na badanie a u torbiel;(
No juz zostal mi ostatnie opakowanie duphastonu i ruszam na kontrole.
Mozemy zrobic tabelke ;) )
Slonce a bylas na badaniach u gin? A jak masz wogole na imie?