Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #34291 22 listopada 2018, 17:21

slowianka89 Gotowa na wszystko

Paola_33 napisał(a)

Ojoj. Rekordzistka... Co ty sztuki walki trenujesz ? Box ?
Myślę,że KAŻDĄ przepuklinę trzeba zoperować, bo to nieszczelność powłok. Spytaj chirurga, g++++ się zna internista.

Nie byłam z tym u internisty. Nawet nie pamiętam kiedy byłam u lekarza pierwszego kontaktu.

Zgłoś nadużycie #34292 22 listopada 2018, 18:13

Paola_33 Supermama
Rybkunia - Św. Mikolaj do domu ?? Suuuper
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34293 22 listopada 2018, 20:06

Ola_456 Fajna mama
U nas rozwija sie zapalenie ucha u młodego. Antybiotyk dostał. Zostal dzisiaj u dziadka na caly dzień bo ja do pracy musialam jechac, pozniej maz go odbierał, dostal tam goraczki, dobrze ze zapobiegawczo spakowalam mu Apap.
Teraz w domu jest ok, ale na pewno zlapie go jeszcze goraczka wieczorem lub w nocy. Oczywiscie do konca przyszlego tygodnia ma soedziec w domu. Mnie to chyba wywala z tej roboty za te zwolnienia -.-

Zgłoś nadużycie #34294 22 listopada 2018, 20:26

Paola_33 Supermama
Współczuję, Olcia.
U nas też choroby reaktywacja 😒😔
Ida jako 1.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34295 22 listopada 2018, 21:43

Paola_33 Supermama
A kończąc temat przepukliny...
Dr Rutkowski, chirurg :
"Czy operować przepuklinę?
Przepuklina brzuszna to schorzenie dotyczące znacznej części społeczeństwa. Nie warto bagatelizować sprawy, gdyż powikłania rozwijające się w obrębie przepukliny doprowadzić mogą nawet do zgonu pacjenta.
Czym jest przepuklina?
Przepuklina jest nieprawidłowym wpukleniem błony otrzewnej poza anatomiczne granice jamy brzusznej. Podczas kaszlu, śmiechu, parciu na stolec oraz dźwigania ciężarów wzrasta ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej. Jeśli w ścianie jamy brzusznej istnieje punkt słabiej pokryty mięśniami lub szczelina to pod wpływem wzrostu ciśnienia może dojść do wypuklenia się otrzewnej. Z biegiem lat, wypuklenie to powiększa się tworząc przepuklinę. Najczęściej przepukliny umiejscawiają się w pachwinie (70%.). Innymi częstymi przepuklinami są przepuklina udowa, w obrębie kresy białej, pępka oraz w bliźnie pooperacyjnej. Przepuklina w miejscu blizny operacyjnej może być wynikiem nieprawidłowego zszycia powłok lub porażenie i zwiotczenie mięśni brzucha. Najczęstszą przyczyną rozejścia się mięśni w miejscu cięcia jest zakażenie rany.
Jak zbudowana jest przepuklina?
W każdej przepuklinie możemy wyróżnić jej wrota – czyli pierścień w powłokach brzucha, przez który przepuklina przechodzi przez warstwę mięśni i rozcięgien. Worek przepukliny to zgrubiały uchyłek otrzewnej przechodzący między tkankami ściany brzucha. Większość małych przepuklin jest pusta. Do większych przepuklin mogą wpuklać się jelita, fragmenty sieci większej, a do ogromnych przepuklin także inne narządy jamy brzusznej.
Na czym polega uwięźnięcie i zadzierzgnięcie przepuklin?
Uwięźnięcie przepukliny polega na tym, że jelito ulega takiemu wpukleniu w przepuklinę, że przerwane zostaje jego ukrwienie oraz pasaż treści pokarmowej. Uwięźnięcie przepukliny należy do stanów zagrożenia życia i wymaga pilnej operacji chirurgicznej. Bezpośrednią przyczyną uwięźnięcia może być kaszel, wysiłek fizyczny lub parcie. Do uwięźnięcia może dojść również w wyniku rozdęcia jelita, które uniemożliwia jego cofnięcie się.
W wyłączonym z pasażu odcinku jelita nasilają się procesy fermentacyjne oraz wytwarzane są gazy rozdymające jelita. Wokół jelita w worku przepuklinowym gromadzi się płyn. To wszystko powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych i rozwój niedokrwienia, a w kolejnej fazie martwicę. Stan ten nazywamy zadzierzgnięciem.
Na czym polega operacja przepukliny?
Wbrew ogólnie panującej teorii przepukliny nie ulegają samowyleczeniu i nie zmniejszają się bez zabiegu chirurgicznego.
Operacja polega na podwiązaniu worka przepukliny u jego podstawy lub zszyciu brzegów otrzewnej w obrębie wrót, z odcięciem worka przepuklinowego. Kolejnym ważnym elementem operacji jest zbliżenie mięśni, rozcięgien i więzadeł celem zapobiegania nawrotom przepukliny w tym miejscu. W celu wzmocnienia powłok brzucha często wszywa się specjalne siatki z tworzywa sztucznego.
Alternatywą dla chorych, którzy nie chcą poddać się operacji, w wieku powyżej 80 lat lub u osób z przeciwwskazaniami do zabiegu są pasy przepuklinowe. Nie jest to jednak metoda polecana, gdyż pasy te nie zabezpieczają przed powiększaniem się przepukliny."
"Przepukliny nie można wyleczyć inaczej niż operacją. Przepuklina polega na rozerwaniu błony jamy brzusznej i wydostaniu się fragmentu jelita poza nią. Uszkodzenie samo się nie naprawi. Ucisk na błonę jest bowiem tak duży, że nie ma najmniejszej szansy, by się zasklepiła. Zmiana może nastąpić tylko na gorsze - otwór będzie się powiększał i coraz większy fragment jelita znajdzie się poza powłokami jamy brzusznej. Nieleczona, powiększająca się przepuklina powoduje coraz bardziej dotkliwe dolegliwości - ból, początkowo przy wysiłku, potem już przy zwykłym chodzeniu. Im dłużej zwlekamy z operacją przepukliny, tym będzie ona trudniejsza. Małą przepuklinę można zoperować w znieczuleniu miejscowym i jeszcze tego samego dnia wraca się do domu. Cięcie, a zatem i blizna pooperacyjna są niewielkie. Kiedy dopuścimy do tego, że przepuklina jest duża i na tyle rozlana, że nie możemy fragmentu jelita wepchnąć ręką do brzucha - operacja jest dłuższa, odbywa się w znieczuleniu zewnątrzoponowym, a w niektórych przypadkach w znieczuleniu ogólnym. Przy takiej operacji przepukliny trzeba dłużej zostać w szpitalu, częściej zdarzają się powikłania."

Nie brzmi jak "defekt kosmetyczny", prawda ?
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34296 23 listopada 2018, 10:02

TakaJa86 Gotowa na wszystko
Jednak i mnie wirusy rozłożyły 😒
Przez dwa lata dzielenie się broniłam przed każdym przeziębieniem, ale teraz poległam.
Ale już jest lepiej.
Biorę leki, odpoczywam,a w poniedziałek do pracy wracam.

Zima niestety się zbliża.
Ah....jak cudownie było w październiku mieć wiosnę, ale wszystko co dobre szybko się kończy.

Zgłoś nadużycie #34297 23 listopada 2018, 15:22

slowianka89 Gotowa na wszystko

Paola_33 napisał(a)

A kończąc temat przepukliny...
Dr Rutkowski, chirurg :
"Czy operować przepuklinę?
Przepuklina brzuszna to schorzenie dotyczące znacznej części społeczeństwa. Nie warto bagatelizować sprawy, gdyż powikłania rozwijające się w obrębie przepukliny doprowadzić mogą nawet do zgonu pacjenta.
Czym jest przepuklina?
Przepuklina jest nieprawidłowym wpukleniem błony otrzewnej poza anatomiczne granice jamy brzusznej. Podczas kaszlu, śmiechu, parciu na stolec oraz dźwigania ciężarów wzrasta ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej. Jeśli w ścianie jamy brzusznej istnieje punkt słabiej pokryty mięśniami lub szczelina to pod wpływem wzrostu ciśnienia może dojść do wypuklenia się otrzewnej. Z biegiem lat, wypuklenie to powiększa się tworząc przepuklinę. Najczęściej przepukliny umiejscawiają się w pachwinie (70%.). Innymi częstymi przepuklinami są przepuklina udowa, w obrębie kresy białej, pępka oraz w bliźnie pooperacyjnej. Przepuklina w miejscu blizny operacyjnej może być wynikiem nieprawidłowego zszycia powłok lub porażenie i zwiotczenie mięśni brzucha. Najczęstszą przyczyną rozejścia się mięśni w miejscu cięcia jest zakażenie rany.
Jak zbudowana jest przepuklina?
W każdej przepuklinie możemy wyróżnić jej wrota – czyli pierścień w powłokach brzucha, przez który przepuklina przechodzi przez warstwę mięśni i rozcięgien. Worek przepukliny to zgrubiały uchyłek otrzewnej przechodzący między tkankami ściany brzucha. Większość małych przepuklin jest pusta. Do większych przepuklin mogą wpuklać się jelita, fragmenty sieci większej, a do ogromnych przepuklin także inne narządy jamy brzusznej.
Na czym polega uwięźnięcie i zadzierzgnięcie przepuklin?
Uwięźnięcie przepukliny polega na tym, że jelito ulega takiemu wpukleniu w przepuklinę, że przerwane zostaje jego ukrwienie oraz pasaż treści pokarmowej. Uwięźnięcie przepukliny należy do stanów zagrożenia życia i wymaga pilnej operacji chirurgicznej. Bezpośrednią przyczyną uwięźnięcia może być kaszel, wysiłek fizyczny lub parcie. Do uwięźnięcia może dojść również w wyniku rozdęcia jelita, które uniemożliwia jego cofnięcie się.
W wyłączonym z pasażu odcinku jelita nasilają się procesy fermentacyjne oraz wytwarzane są gazy rozdymające jelita. Wokół jelita w worku przepuklinowym gromadzi się płyn. To wszystko powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych i rozwój niedokrwienia, a w kolejnej fazie martwicę. Stan ten nazywamy zadzierzgnięciem.
Na czym polega operacja przepukliny?
Wbrew ogólnie panującej teorii przepukliny nie ulegają samowyleczeniu i nie zmniejszają się bez zabiegu chirurgicznego.
Operacja polega na podwiązaniu worka przepukliny u jego podstawy lub zszyciu brzegów otrzewnej w obrębie wrót, z odcięciem worka przepuklinowego. Kolejnym ważnym elementem operacji jest zbliżenie mięśni, rozcięgien i więzadeł celem zapobiegania nawrotom przepukliny w tym miejscu. W celu wzmocnienia powłok brzucha często wszywa się specjalne siatki z tworzywa sztucznego.
Alternatywą dla chorych, którzy nie chcą poddać się operacji, w wieku powyżej 80 lat lub u osób z przeciwwskazaniami do zabiegu są pasy przepuklinowe. Nie jest to jednak metoda polecana, gdyż pasy te nie zabezpieczają przed powiększaniem się przepukliny."
"Przepukliny nie można wyleczyć inaczej niż operacją. Przepuklina polega na rozerwaniu błony jamy brzusznej i wydostaniu się fragmentu jelita poza nią. Uszkodzenie samo się nie naprawi. Ucisk na błonę jest bowiem tak duży, że nie ma najmniejszej szansy, by się zasklepiła. Zmiana może nastąpić tylko na gorsze - otwór będzie się powiększał i coraz większy fragment jelita znajdzie się poza powłokami jamy brzusznej. Nieleczona, powiększająca się przepuklina powoduje coraz bardziej dotkliwe dolegliwości - ból, początkowo przy wysiłku, potem już przy zwykłym chodzeniu. Im dłużej zwlekamy z operacją przepukliny, tym będzie ona trudniejsza. Małą przepuklinę można zoperować w znieczuleniu miejscowym i jeszcze tego samego dnia wraca się do domu. Cięcie, a zatem i blizna pooperacyjna są niewielkie. Kiedy dopuścimy do tego, że przepuklina jest duża i na tyle rozlana, że nie możemy fragmentu jelita wepchnąć ręką do brzucha - operacja jest dłuższa, odbywa się w znieczuleniu zewnątrzoponowym, a w niektórych przypadkach w znieczuleniu ogólnym. Przy takiej operacji przepukliny trzeba dłużej zostać w szpitalu, częściej zdarzają się powikłania."

Nie brzmi jak "defekt kosmetyczny", prawda ?

Kończąc temat nie mam czasu ani potrzeby żeby to czytać 😉

Zgłoś nadużycie #34298 23 listopada 2018, 16:51

rybkunia Fajna mama
Paula a gaja ci choruje ?

Zgłoś nadużycie #34299 23 listopada 2018, 19:11

nacia1988 Fajna mama
moja beta ponizej o.2.....a @dalej nie ma....

Zgłoś nadużycie #34300 24 listopada 2018, 11:21

InkaP Supermama
Nacia przykro mi.
A co do dywanu to dzięki, ale w nowym domu nie mam ani jednego i nie chcę mieć.
Miłych, zdrowych, wesołych Andrzejek życzę. Ja dziś się bawię, pa.

Zgłoś nadużycie #34301 25 listopada 2018, 20:35

Paola_33 Supermama
Jakaja - jestem pod wrażeniem, że przez 2 lata nie chorowałaś 😉

Rybkunia - katar ma. Czasem większy, to odciągamy i przechodzi nieco, by wrócić 😒

Zdrowia wszystkim !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34302 26 listopada 2018, 10:57

Ja też byłam z siebie dumna , że tak się nie dawałam żadnym chorobom.
Ale i licho mnie dopadło.

Dzisiaj już w pracy 😥

Zgłoś nadużycie #34303 28 listopada 2018, 9:03

Paola_33 Supermama
Hej, chodzi ktoras na zajęcia fiz. ?
Wpadł mi w oko ciekawostka - nowość w PL - PILOXING 💚
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34304 30 listopada 2018, 16:47

InkaP Supermama
Przynioslam do domu wirusa, zwracam okrutnie. Oby rodzinka nie złapała bo ja sama ledwo żyje.

Zgłoś nadużycie #34305 30 listopada 2018, 20:09

Paola_33 Supermama
Współczuję, Inka... Zdrowiej !!

Ech... Oczywiście weekend - dzieci zakatarzone 😔 nowa 'tradycja' 😉 i tym razem ja uleglam, więc rozpoczynam gorącą przyjaźń z cebulo-czosnkowo-miodowymi 'łakociami'... a cwiczyć nie mozna w czasie grypy, czy przeziebien, bo infekcje wówczas wzrastają... niech żyje lato ! 😉
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34306 2 grudnia 2018, 22:04

Paola_33 Supermama
Wreszcie mego leniwego małża zmusiłam, by przyniósł z dołu karton z ciuszkami 6-12 mies. dla Gai, która tak urosła, że nie ma w co jej ubrać. I co ? połowa do sprzedania... za małe ;-(
Któraś chętna ? Połowa z tej połowy raz nawet nie założona, z metkami...
A moja gwiazdka waży 7 kg. i ciuchy nosi 70 cm, czyli jak 9 mies. dziecko. A wcale się nie wydaje duża :-O
Może po 2 m. DZIADKU...

Nowy tydzień.
O poprzednim wolałabym za zawsze zapomnieć - założyli mi aparat ortodontyczny, jak to dla dorosłych - stały... ZA ciężkie pieniądze - prawie 2 tysie...
Nie wytrzymałam... poprosiłam lekarkę 6 dnia o zdjęcie... a ta małpa "Eeee, tam, da pani radę. Musi, BO JA NIE ZDEJMUJĘ PRZED CZASEM. Za 2 lata - ok. ... "
Wkur**** się, jak chyba nigdy w życiu. Od razu do kierowniczki, stos skarg na lekarkę, w necie tez jej opinię ładną zapisałam... Ale nie zdjęła. Musiałam poprosić inną... Echhh/// Szkoda kasy :-( Ale naprawdę miałam dosyć - jadłowstrętu się nabawiłam... -2 kg. w 6 dni :-D :-D
Pokaleczony policzek czuję do dziś.... Zero snu...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34307 2 grudnia 2018, 22:04

Paola_33 Supermama
A Gaja jutro kończy 6 mies. :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34308 2 grudnia 2018, 22:06

Paola_33 Supermama
Miłego tygodnia, Panie !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #34309 3 grudnia 2018, 6:26

InkaP Supermama
Hej!
Właśnie zbieram się do pracy, dziś nieco później bo bez rozwozenia dzieci bo chore zostają z tatusiem w domu. Boję się co zastanę po powrocie z pracy kiedy cała trójka kaszle, kicha i prycha.
Ja po jelitowce jestem osłabiona.
Paola współczuję dyskomfortu w jamie ustnej, ehhh co prawda nie przez aparat a ciąże wiem coś o tym, do dziś pamiętam.
Zdrowia życzę i spokoju wszystkim forumowiczkom i ich rodzinom.
Paola i nawet ja teraz myślę już o Mikołaju, świętach i prezentach oraz sylwestrze. Także sezon uważam za otwarty.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #34310 3 grudnia 2018, 8:39

Dzień dobry.
Źle spałam boli mnie lewy bark.
Ciężko mi się zebrać do pracy.
Jak ja nie lubię poniedziałku.