Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #33591 16 kwietnia 2018, 7:49

Ola_456 Fajna mama
Slowianka mi sie wydaje ze jak dziecko ma juz miesiac. Tak to byloby napisane od 1 dnia zycia.
Co do oslaniania to nie wydaje mi sie zeby to bylo potrzebne :) co do ubranek to wszystko zalezy od temperatury, przygotuj sobie dwie opcje, jedna cieplejsza druga lżejsza. Body z dlugim rekawkiem, spodnie cieniutkie, skarpetki cienkie cieniutki kocyk.
Albo do tego jeszcze sweterek. Nie ma co przegrzewac bo w taka pore roku dziecku nic nie grozi, bedzie przeniesione ze szpitala do auta w foteliku wiec najistotniejsze jest to zeby dziecko nie zgrzalo sie w aucie bo moze je przewiac w drodze z auta do domu. :)

Zgłoś nadużycie #33592 16 kwietnia 2018, 9:03

slowianka89 Gotowa na wszystko
Ola a takie spodenki nie podrazniaja pepuszka? Tego trochę się obawiam. A jak spodenki są ze stopkami to też zakłada się skarpetki? Co do oslaniania czytałam, żeby na dworze okryć dziecko od wiatru, bo to duży szok takie pierwsze wyjście na zewnątrz. No ale ja się nie znam :P
Ola co u Ciebie? Opowiadaj :)
Ola i Kawy czy w Warszawskich szpitalach kapia noworodki? Przeczytałam różne opinie i ostatecznie nie wiem. A i na stronie mojego szpitala jest do pobrania wniosek do wypełnienia do jakiej przychodni chcę zgłosić dziecko oraz jaką wybieram położną i niby szpital sam zgłasza dziecko do wybranej placówki. Też takie coś wypełnialyscie?

Zgłoś nadużycie #33593 16 kwietnia 2018, 12:56

Kawy2 Fajna mama
Słowianka - te standardy opieki okołoporodowej zmieniają się co chwila, więc to co było u nas, niekoniecznie musi być aktualne teraz.
U mnie kąpały - od 2 doby.
Ja ostatniego zgłaszałam jeszcze sama do przychodni - ale może teraz się coś już zmieniło.

Zgłoś nadużycie #33594 16 kwietnia 2018, 20:32

rybkunia Fajna mama
słowianka ja tez bym raczej nie zasłaniała, chyba ze byłaby burza i mega wiatr.

Mój maz z Tomkiem wyparował ze szpitala bez kocyka, dziecko samo w kombinezonie + ubranko pod oczywiscie, a był mróz jak diabli. Ja zagadałam sie z pielegniarka i zanim sie skapłam to Tomek siedział w aucie. Miałam cykora czy nic mu nei bedzie ale nic nie było, takze tym bardziej w czerwcu nic dziecku nie bedzie :P

Ja bym przygotowała wersja na ciepły dzień: body z krótkim rekawkiem, kaftanik, czapeczka, skarpetki i spodenki + leciutki kocyk.
Nie jestem za przegrzewaniem, ale jednak to noworodek, a maj/czerwiec to jednak nie lipiec czy sierpien. Ale to moje skromne zdanie :P
Na zimniejszy dzień body długi rekaw, troszke cieplejsze spodnie + jakis polarek, normalny kocyk

Zgłoś nadużycie #33595 16 kwietnia 2018, 20:33

rybkunia Fajna mama
polarek cienki typu jak w h&m są. żeby nie było... :P

Zgłoś nadużycie #33596 16 kwietnia 2018, 20:37

rybkunia Fajna mama
słowianka zakładasz dziecku body i one przylegają do pepuszka wiec nic nie podrazni. Poza tym pepek robi sie dosc twardy i jak bedziesz go czyscic to bedziesz go obracac z kazdej strony zeby dobrze umyc :P
jak mnie połozna uczyła co zrobic z pepuszkiem to byłam w lekkim szoku jak go kreciła :D
łapiesz za kikucik i odwaznie przekrecasz z kazdej strony

Zgłoś nadużycie #33597 17 kwietnia 2018, 9:07

beta84 Fajna mama
Czssc dziewczyny caly czas myslami z wami tylko w biegu w pracy sama wdomu osy ciag dalszy starsza jutro wraca do szkoly. A dwa dni temu wysypalo kamile noc dzis byla okropna placz do 3 nad ranem. Zqraz bede nadrabiac co u Was

Zgłoś nadużycie #33598 17 kwietnia 2018, 18:15

Ola_456 Fajna mama
Nie podrażnia pepuszka ;)
Ja spodnie ze stopkami to nie zakladaj skarpetek, zima tak ale w ciepla pore nie trzeba raczej :)
Co do przychodnii to ja mialam w szpitalu do wypelnienia papierek i tam trzeba bylo wpisac ale to bylo chyba tylko tak dla szpitala bo do przychodni sama musialam zglosic Filipa :)

Zgłoś nadużycie #33599 17 kwietnia 2018, 18:16

Ola_456 Fajna mama
Co do kąpieli to tego samego dnia chcieli kąpać, ja go kąpałam na drugi dzień. - Szpitam Św. Rodziny na Madalinskiego

Zgłoś nadużycie #33600 17 kwietnia 2018, 18:19

Ola_456 Fajna mama
U mnie nic ciekawego. Dzisiaj dostalam okres, czuje sie fatalnie. Ogolnie piękna wiosna u nas, az chce sie siedziec caly dzien na dworze :)
Odpalamy teraz ogrodek wlasny, sialam kilka rzeczy. Ja to mam slaba reke do roslin wiec mam nadzieje ze mi chociaz marchewka urośnie hahahaha :D

Nadal nie moge sie przyzwyczaić do domu, malego miasteczka. Niby rodzinnego ale chcialoby sie wrocic do bloku do miasta. :)

Zgłoś nadużycie #33601 18 kwietnia 2018, 19:22

rybkunia Fajna mama
Ola ja tez na balkonie posadzilam ziola. Mam nadzieje ze cos z tego bedzie.

Zgłoś nadużycie #33602 Wczoraj, 12:16

Ola ja nie cierpię miasta a szczególnie bloków. Z chęcią zamieniłabym się z Tobą :D Dzisiaj miałam konsultację anestezjologiczna w szpitalu w którym będę rodzić. Pierwsza wizyta za którą nie musiałam płacić :D Aż się zdziwiłam :D

Zgłoś nadużycie #33603 Wczoraj, 12:22

Beta zdrówka dla dziewczynek.
Rybkunia od kiedy idziesz na zwolnienie?

Zgłoś nadużycie #33604 Wczoraj, 13:49

rybkunia Fajna mama
Wlasnie mysle kiedy :)
Troche glupio bo nie bardzo ma kto to robic za mnie. Jakbpojde na l4 to wspolpracownicy beda zli, ale z druiej strony to nie taka prosta praca stres jest i chyba dam se spokoj.
Komfort najwazniejszy. A czy pojde teraz czy za msc, dwa to i tak beda gadac.... :/
W kazdym badz razie co ja w robocie powiem? Buch l4? Bez sensu:/

Zgłoś nadużycie #33605 Wczoraj, 13:50

rybkunia Fajna mama
Wlasnie mysle kiedy :)
Troche glupio bo nie bardzo ma kto to robic za mnie. Jakbpojde na l4 to wspolpracownicy beda zli, ale z druiej strony to nie taka prosta praca stres jest i chyba dam se spokoj.
Komfort najwazniejszy. A czy pojde teraz czy za msc, dwa to i tak beda gadac.... :/
W kazdym badz razie co ja w robocie powiem? Buch l4? Bez sensu:/

Zgłoś nadużycie #33606 Wczoraj, 22:40

Loczek Fajna mama
Dobry wieczór :) Z miłą chęcią dołączę do Was jako mama dwójki dzieci i starająca się z mężem o trzecie. 
Decyzja podjęta dosłownie dzisiaj :P w sumie to ja odpuściłam sobie namawiane męża na trzecie dziecko . Dziś jednak nastąpił w jego życiu pewien przełom z czego bardzo się cieszę
Kiedy już się przecierpi wszystko swoje, jeszcze trzeba przecierpieć cierpienia swoich dzieci. To właśnie znaczy być matką.