Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #33311 11 lutego 2018, 18:35

rybkunia Fajna mama
ola Tomek tez mówi ze chce brata lub siostre, ale jak pytam co sie robi dzidziusiowi jak płacze to mowił aty :) ale chyba mu sie myliło z cacy :P

Zgłoś nadużycie #33312 11 lutego 2018, 23:22

beta84 Fajna mama
Czeac dziewczyny
Ja jutro do pracy i wolne do niedzieli wiec spedze czas z dziecmi...nie mogesie doczekac😊
Ciesze sie ze pojawia sie u nas kolejne maluszki...💕ale ten czas leci.....
Sciskam Was kochane ...milego wypoczynku.
A wlasnie Inka wybawilas sie?
Kawy u Was juz calkiem zdrowi?

Zgłoś nadużycie #33313 12 lutego 2018, 13:53

InkaP Supermama
Hej!
Beta zabawa była świetna, wybawilam się, tego mi było trzeba.
Tanczylismy do białego rana, nasz stolik, ekipa nasza wyszlismy na samym końcu, było super.
Mąż oczywiście wczoraj cały dzień spał, dopiero wieczorem wrócił z innej planety do żywych, ja spalam dwie godzinki tylko bo dzieci mnie zerwaly, ciężki zawsze jest ten dzień po imprezie ale dałam rade, także było warto.
Dziś dzień normalny, praca, dom, karate itd.
Czekaja mnie dni otwarte w SP bo starszak do pierwszej klasy od września idzie, dziś wydrukowalam sterte dokumentów , muszę je wypełnić i iść w końcu zapisać to dziecko do szkoły bo właśnie trwa rekrutacja, no i za chwilę ruszy też rekrutacja do przedszkola, także malucha też czeka nowy etap w życiu, będzie ciężki ten nowy rok szkolny.

Zgłoś nadużycie #33314 12 lutego 2018, 16:01

Kawy2 Fajna mama
Betka - na moje oko już zdrowy zupełnie. Niemniej jednak nadal robimy inhalacje i jest w domu. W środę kontrola u lekarza. Mam nadzieję, że odstawi leki i da zielone światło dla żłobka.

Inka - to fajnie się czasem wyszaleć - nawet jak kolejny dzień jest ciężki.
Mnie też czeka kolejna rekrutacja do przedszkola.

Ola - bo z tymi bajkami tak to już jest. Dzieci najchętniej oglądałyby non stop. Musisz pokazać kto rządzi bajkami i już. Moi też ogladają - ale wiedzą, że to my decydujemy kiedy i ile. Nie buntują się już nawet, bo wiedzą, że to nic nie da. Co najwyżej młody mówi "jesce jedną", ale szybko odpuszcza.
Jak owulki ?

Rybka - i jak tam forma? Oswoiłaś się już z myślą? I nic się nie martw - my baby mamy to do siebie, że choćbyśmy mdlały ze zmęczenia to i tak damy radę :) więc ogarniesz wszystko. Ja pracowałam do 7,5mc - i wcale nie było jakoś ciężko - z tym, że ja samochodowa, a nie wiem jak Ty?
Bo z dużym bebolem, jakbym miała łazić na przystanki, jeździć zapchaną komunikacją itd. to pewnie bym narzekała.

Zgłoś nadużycie #33315 12 lutego 2018, 18:36

rybkunia Fajna mama
Kawy ciesze sie i mysle co troche o fasolce :)
Jezdze autem, jak nic sie nie wydarzy to bede pracowac ile dam rade bo nie chce zostawiac ich z dnia na dzien. Chcialabym tam.wrocic na pol etatu (myslenie zyczeniowe) ale umowa mi sie skonczy czy bedzie dla mnie miejsce ? Nie wiem

Zgłoś nadużycie #33316 12 lutego 2018, 19:24

beta84 Fajna mama
Kawy noto fajnie zw juz ok

Inka ja tak odpoczelam psychicznie. Na tym wyjezdzie do wawy...ale potem caly tydzien chodzilam jak snieta😊
Bo praktycznue niespalam przez caly tamten wekend...ale tez bylo warto

A ja zaczelam wlasnie urlop...ah....chciala bym gdzies jechac ale potych chorubskach za wczesnie....

Zgłoś nadużycie #33317 12 lutego 2018, 20:58

Ola_456 Fajna mama
U mnie dzisiaj cień na tescie, czyli jeszcze negatyw ale cos sie rusza. I teraz pytanie kiedy, bo dzisiaj tempka z 36,7 na 36,4 spadla, bol owulacyjny, jajnik lewy mnie rypie troche, osobnie wszystko wskazuje na to ze juz, zobacze jutro jaka temperatura bedzie i bede miala odpowiedz.
Mam jeszcze 2 testy, jutro i pojutrze kolejny i starczy.

Zgłoś nadużycie #33318 13 lutego 2018, 8:51

InkaP Supermama
Ola jak kiedys robilam co miesiac testy owulacyjne to zwykle przez dwa dni w miesiącu były one pozytywne, nie jakis cien czy cos, nigdy tak nie mialam tylko konkretny pozytyw, biorąc tabletki na śluz to w tym czasie tez mialam go troche więcej, dodam, ze te pozytywne testy owulacyjne pokrywaly się u mnie z owulka na monitoringu cyklu u gina. Także Ola działaj!!!

Zgłoś nadużycie #33319 13 lutego 2018, 11:43

Ola_456 Fajna mama
Dzisiaj znowu cien na kresce, wzrost temperatury spowrotem na 36,6 a juz myslalam.. no ale nic, caly czas dzialamy nie narzekamy :D

Zgłoś nadużycie #33320 13 lutego 2018, 17:03

slowianka89 Gotowa na wszystko
Dziewczyny jakie polecacie kosmetyki dla noworodka? - do kąpieli, po kąpieli nawilżające, jakie kremy z filtrem na lato, co do pielęgnacji pod pieluszka itp.?

Zgłoś nadużycie #33321 13 lutego 2018, 19:00

InkaP Supermama
Slowianka napisze Ci tak, przy starszaku to uzywalismy kosmetykow z apteki bo mial skórę reagujaca bardzo alergicznie, czesto byly to typowe kosmetyki z serii aptecznych, przy maluchu mielismy super bo ma skórę normalna takze uzywalam często na zmianę kosmetyki z serii mustela bebe, nivea dla dzieci lub biedronkowe bambini czy cos w tym stylu, wszystko ładnie pachnie itd., krem to tylko taki na każdą pogodę z nivea, na lato zaś z filtrami cos w aptece kupowałam z Ziaja, ale przy mlodym to wszystko co się kupi jest dobre bo nie ma problemów skórnych. Mustela ma super serie nawilzajace dla dzieci, pieknie pachnące.
Krem na odparzenia pieluchowe itp to u nas tylko sudocrem lub włoski krem o nazwie pasta di Hoffmann Sella, oba bardzo skuteczne.

Zgłoś nadużycie #33322 13 lutego 2018, 19:26

Ola_456 Fajna mama
My uzywalismy roznych, Hipp, Nivea, Ziaja. Wszystkie faine, niedrogie, pachnące, w naszym przypadku bezproblemowe ;)
Filtry z Ziajki, do pupy nic, jak jakies problemy to sudocrem, termentiol (czy jakos tak), na poczatku bepanthen ale slaby byl.
Oilatum mielismy 9d samego poczatku, ale dlatego ze mielismy tryliard probek z tej firmy (Szwagier męża jest przedstawicielem farmaceutycznym), skarpeteczek z oilatum tez mielismy od ciula hahaha :D

Zgłoś nadużycie #33323 13 lutego 2018, 19:38

Judyta85 Fajna mama
Ja przy Poli teraz uzywam Bephanten,ale tylko kiedy ma zaczsriwnioną pupę,do kąpieli mamy Nivea a nawilzam ją parafiną.
Wiadomo ze kazde dziecko jest inne i moze co innego je uczulać.

Zgłoś nadużycie #33324 13 lutego 2018, 20:43

rybkunia Fajna mama
my uzywalismy bephanten do pupy, w przypadku odparzenia sudocrem (jest silny, nie polecam do stosowania codziennego, bo skóra sie przyzwyczai i jak bedzie miec dziecko odparzenie to nie bedzie działac)
jak był noworodkiem to stosowałam oilatum, ten płyn był jakby lekko tłusty i nawilzał skóre.
Sporadycznie stosowałam tez balsam z oilatum. Ja uważam, ze nie dobrze jest stosowac regularnie balsamy.
Tomek bardzo sie pocił i wydaje mi sie ze te balsamy jeszcze bardziej by to potegowały.

Zgłoś nadużycie #33325 13 lutego 2018, 21:23

Dzięki dziewczyny. Ja chyba na początek zdecyduję się na coś aptecznego. Myślałam o serii Latopic lub mustela, tylko Latopic ma lepszy skład niby (czytałam na "Sroka o") i sama kiedyś stosowałam gdy miałam problemy skórne. Też słyszałam, że teraz wszyscy polecają do pupy bephanten, a sudocrem odradzają. A pupę smaruje się tym kremem tylko jak pupa zaczerwieniona czy po każdej zmianie pieluszki? A chusteczki jakie polecacie? Podobno lepiej za często ich nie stosować, lepiej wacik i woda. To prawda? Coś położna wspominała że do przemywania pępuszka i rany po cc jest octenisept? Czy coś pokręciłam? Coś jeszcze do pielęgnacji i higieny potrzebne? Jakaś sól fizjologiczna do noska? A i jakie pampersy na początek? Jaka firma, rozmiar i po ile paczek/sztuk w danym rozmiarze?

Zgłoś nadużycie #33326 13 lutego 2018, 22:28

InkaP Supermama
Z pampersami to wszystko wyjdzie w tzw.praniu bo to zalezy co dziecku(skorze dziecka) będzie odpowiadało.
Starszak to ial chyba na wszystko uczulenie tylko huggies pieluchy i chusteczki(te takie bez zapachu jakby bawelniane), on szybko rósł więc numer 1 ieluchy byly oze góra dwa tygodnie, potem dwójki itd.
Młody dziecko idealne, pieluchy dady najtańsze z biedrony, chusteczki też, zresztą każde idą w jego przypadku,a jesli chodzi o rozmiarowke to uuu, ten chudzinka i drobinka on numer 1 pieluch to nosil kilka miesięcy.
Także nie rob zapasów bo to bez sensu, w sklepach jest wszystko, na początek trzy paczki numer 1 pieluch a potem będziesz kupowala na bieżąco, sól fizjologiczna i waciki, gaziki przydadzą się też, pupę dobrze myć pod bieżącą wodą a chusteczki mokre to najlepiej okazyjnie używać, szczególnie u dziewczynek bo tam inaczej, bardziej sterylnie powinno się dbać o higienę.Koleżanki coreczka czesto lapala infekcje cewki moczowej bo po kupce byla wycierana mokrymi chustkami a dopiero na wieczór kapana była no i im pediatra zabronila używać chusteczek, kazała po każdej kupce myc ta małą pod kranem.
Co dziecko to inny przypadek.

Zgłoś nadużycie #33327 13 lutego 2018, 23:04

mala2 Supermama
Elo :)

Słowianka ja na bieżąco jestem w tych tematach wiec na własnym przykładzie powiem tak od poczatku używaliśmy Oilatum (nawet na wypisie ze szpitala miałam zalecenie ,ze przez 2/3tygodnie tylko emolienty firma obojetna)później przeszłam na cała serie dermedic baby(z apteki) gdy małego wysypał trądzik niemowlecy ,jak on sie pogłębił kąpałam go tylko w manganianie bo miał potworna wysypkę od buzi po nóżki (już na szczęście nam mija)zakupiłam równiez z rossmana babydem bo ma najlepszy skład a raczej najmniejszy bardziej naturalny.Ja kąpie małego co 2 dzień bo tak zdrowiej(tak to zawsze rano myjemy sie sama woda ) i tak tez balsamuje co 2 dzień ,jak miał ten tradzik nie stosowałam balsamów bo jeszcze nasilały wysyp.Na ciemnieniuche z starszakiem stosowałam olejuszke ale franca strasznie brudziła wszystko teraz stosuje ziaji super pachnie.Przy Macku używałam tylko Mustelle teraz też chce kupic jak skończe to co mam bo ma śliczny zapach.Mam tez nivea bo dostałam zestaw ale z nim sie na razie wstrzymam.Co do kremów mam sudocrem(w razie W)zasypke babydrem ,bepanten nas uczulił 😒,również mam nivea na odparzenia i jest fajny i linomag.Do buzi mam nivea na każda pogode.Pieluszki pampers (my mamy nadal 1)dostaliśmy dady ale mi one nie podchodza chociaz małemu nic nie było jednak bardziej wole pampers,chusteczki tez mamy pampers chociaż te z rossmana tez fajne bo kupiłam z pudełkiem na chusteczki i mają fajny skałd ,dostaliśmy tez te dady z biedry nawet ok tylko strasznie śliska sie kupa po nich :P .Na pepuszek na allegro kupiłam waciki nasaczone alkoholem fajna sprawa i octanisept tez jak i na pepuszek tak i na rane po cc.Sol mam nos frida ale i marimer ale wole nos fride bo tamta mocna psika.

Zgłoś nadużycie #33328 14 lutego 2018, 9:16

rybkunia Fajna mama
Slowianka ja smarowalam pupe na poczatku po kazdej kupie, po siki nie

Dzis zrobilam kplejna bete

Zgłoś nadużycie #33329 14 lutego 2018, 11:02

Mała a te pampersy to Pampers Premium Care? Mi się coś ubzduralo, że dla noworodka rozmiar 0 :P Też myślałam o musteli, ale skład nie powala (poczytaj na sroka o). Wg składu z tego co się naczytałam nr 1 z emolientow to Latopic i nr 2 Oillan. I tak nadal nie wiem co kupić :P Jeśli chodzi o Bephanten przeczytałam, że lepszy jest Bephanten baby extra od Bephanten baby maść ochronna. Jaki miałaś? http://www.srokao.pl/2015/10/analiza-bepanthen-dla-dzieci.html
A ten spray nosefrida jak się używa? Kilka kropli do noska i później aspirator czy jak?

Zgłoś nadużycie #33330 14 lutego 2018, 11:07

kludyska Zaprawiona w bojach

rybkunia napisał(a)

ola ty masz na ovufriend nick ola_45? bo kojarze, ze ciebie chyba obserwowałam w ciązy z Fifim :D

rybkunia a Ty jaki masz nick na ovufriend?