Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #33251 7 lutego 2018, 14:22

beta84 Fajna mama
A wogolw to toraz starsza corka ma zapalenie oskrzelli i antybiotyk...juz brak sil do tycj chorob

Zgłoś nadużycie #33252 7 lutego 2018, 15:27

mala2 Supermama
Slowianka a na co miałam czekać mam ochrzczone dziecko i jestem spokojniejsza starszak miał 3 tygodnie jak był ochrzczony a malusi 1.5miesiaca.Ja byłam w poradni laktacyjnej dostałam wskazówki ,pokazano jak przystawiać ,zalecono mi tabletki wposmagajace ale jednak sie nie udał... trudno.
Ja cały poród miała przy sobie położna ale nie prywatnie tylko ze szpitala a po porodzie panie położne były takie super ,ze czułam sie jak bym miał swoja prywatna na każde kichniecie były u mnie.Wyparzacz mam dr brown taki do mikrofali ,podgrzewacz canpola jeszcze po starszaku zwykły najzyklejszy chyba 120zł kosztował .Nad materacem bardzo długo sie zastanawiałam i padł na piankowy-lateksowy firmy Danpol przy starszaku miałam pianka kokos gryka i było ok a teraz jednak kupiłam inny.Mój Maćko nie znosił rożków nie lubił otulaczy lubił miec swobodę,chłodno,letnie kąpiele za to teraz Mikuś kocha rożki,kocyki,ciepełko ogólnie taką "mocna"miłość uwielbia tulenie i otulanie.Spi w różku czesto przykryty kołderka ale tylko tak do pupy im ciepej i ciaśniej tym mu lepiej.Słowianka jak ja bym miał sie przejmowac tym co pisza to bym oszalała co róz to coś innego wymyślaja śpiwory nie dobre za chwile ze ok ,ochranaicze na łózeczko złe za chwile ok i tak w kółko co róz to inna teoria.Ja robie tak jak mi wygodnie a nie tak jak inni mi każą pod wpływem jakis artykułów. To co piszą to trzeba brac na pół.Jak bym miała to wszytko brac na serio to musiała bym zamknąc sie w 4 ścianach bo wszystko teraz jest złe.Szumiasia mamy i mały lubi go i dobrze na niego działa ale i bez niego tez ładnie zasypia wiec nie widze różnicy.Ja osobiście wole zapytać innych mam ,koleżanke o opinie o danym produkcie niż szukac na necie bo bardzo czesto firmy same na siebie psiacza i robia anty reklame.

Zgłoś nadużycie #33253 7 lutego 2018, 16:20

slowianka89 Gotowa na wszystko
Inka czytałam o tych robakach. Nie wiem jak to możliwe żeby mieć robale w materacu, ale te historie skutecznie mnie zniechęcily :P Pewnie zależy to też od tego jak ktoś dba o materac. Podgrzewacz z wyparzaczem brzmi super. Zaraz poszukam w necie gdzie i za ile można kupić. Wózek bierzemy tak jak już pisałam Cybex Priam Lux. Do tego parasol, fotelik+baza. Dostaliśmy indywiduana wycenę i wyszło trochę taniej. Dlatego zastanawiam się jeszcze nad torbą do wózka Cybex, tylko kosztuje ona chyba 650 zł... Jeśli dadzą jeszcze rabacik na torbę to biorę :D i akurat zmieszcze się w budżecie :P Myślałam jeszcze o joolzie. Gosciana ma i chwali. Nawet ostatnio z nią pisałam i byłam pewna, że joolz day 2 na 100 % będzie nasz, a tu jednak nie :P Ja raczej położną wezmę dla własnego spokoju. Wiem, że jak nie będzie w dniu porodu położnej którą wybrałam, to szpital wyznacza inną. A wiadomo za pieniądze każda dobra :P
Beta no co Ty do 6 lat ?? !! Ja to myślałam, że karmi się max do 1 roku życia :P Ja to też nie uważam, że to coś złego jeśli ktoś nie karmi. Tylko ja poprostu bardzo bym chciała. Wszystko inne było u mnie wspomagane, to chociaż karmić chciałabym naturalnie.

Zgłoś nadużycie #33254 7 lutego 2018, 16:28

Mała mi chodziło o to że super że tak szybko te chrzciny. U mnie niestety nie będzie tak łatwo z organizacją, bo będziemy robić w naszym rodzinnym mieście.

Zgłoś nadużycie #33255 7 lutego 2018, 16:33

rybkunia Fajna mama
dziewczyny przestałam plamic a na tescie widze cień cienia, albo juz świruje. trzymajcie kciuki.
Martwi mnie niska temperatura. Przy Tomku miałam 37,1, a teraz 36,7 z rana:-/... eh teraz bedzie schiza

Zgłoś nadużycie #33256 7 lutego 2018, 16:50

Rybkunia ciążowym czy owulacyjnym ??

Zgłoś nadużycie #33257 7 lutego 2018, 17:02

rybkunia Fajna mama
Ciazowy

Zgłoś nadużycie #33258 7 lutego 2018, 17:14

Ola_456 Fajna mama
Rybka - nie wiem co ta temperatura moze oznaczac, lepiej zrob bete, jak bedzie dodatnia to super, ale powtorz zeby wiedziec czy wzrasta czy maleje.. trzymam kciuki zeby jednak rosla :)

Zgłoś nadużycie #33259 7 lutego 2018, 17:15

rybkunia Fajna mama
słowianka nie wiem jak to sie odbywa przy cc ale przy naturalnym to spoko miec połozną. U mnie w szpitalu to wybierasz która chcesz, jak jej nie ma w pracy to dzwonisz i przyjezdza. Chyba ze ma gdzies wyjazd ale to juz wczesniej mówi ze ma wyjazd czy cos. przy naturalnym to pilnuje cie cały czas i w razie W mysle ze szybciej podejmują decyzje o cc. Ale jak ty masz cc to co ona ci pomoze ?? nie wiem, nie miałam cc wiec za bardzo nie wiem jak to sie odbywa

Zgłoś nadużycie #33260 7 lutego 2018, 17:15

rybkunia Fajna mama
matko, oby bo zeświruje ;-)

Zgłoś nadużycie #33261 7 lutego 2018, 17:19

rybkunia Fajna mama
ola moze nie uwierzysz ale jak zaczełysmy sie starac to pomyslałam ze teraz to ja zajde pierwsza a ty za mną, poprzednio to ty zaszłas pierwsza a ja miesiac po tobie :-) . Wiec kolezanko szykuj sie :P

Zgłoś nadużycie #33262 7 lutego 2018, 17:23

Rybkunia trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #33263 7 lutego 2018, 17:24

InkaP Supermama
Slowianka ja podobnie jak mala2 uwazam, ze bardzo często firmy albo slodza sobie same albo świnie podkladaja konkurencji, z tymi robakami to ja z przymrużeniem oka bym to mimo wszystko traktowala, no nie wiem co trzeba robic, zeby je miec, no ale moze to tylko ja mam takie podejscie, w kazdym razie u nas wszystko bylo i jest ok z tymi materacami.
Co do chrztu to starszak mial, gdy skonczyl rok, to bylo marzenie mojego meza, zeby elegancko na swoich nogach poszedl do chrztu, po czasie twierdze, ze to byl najglupszy pomysl, no ale, latalam za nim jak glupia na przyjeciu, nawet nie mielismy jak zjesc w spokoju, ludu, masakra jakas, z drugim od razu powiedzialam, ze tym razem będzie od razu no i było, mlody miał 6 tygodni, bylo super, caly czas spal, zjadl, znow spal, nic mu nie przeszkadzało, wszyscy sie goscili, my tez, raj na ziemi.
Rybkunia trzymam kciuki, no cien cienia to tez pozytyw!!!

Zgłoś nadużycie #33264 7 lutego 2018, 17:25

Rybkunia po cc położna zajmuje się dzidziusiem gdy mama musi jeszcze leżeć. A mamie pomaga późnej się umyć, podaje maluszka do karmienia itp. Jeszcze dowiem się dokładniej co i jak :P

Zgłoś nadużycie #33265 7 lutego 2018, 17:32

Inka ja to o chrzcinach na razie nie myślę, bo jeszcze dużo czasu. No ale wiem, że nie będziemy robić w Warszawie ze względu na rodzinę i dlatego nie da się tak szybko zorganizować na odległość, a ja też nie chciałabym jechać z takim maleństwem przez prawie pół Polski. Gdybym organizowała na miejscu napewno byłoby szybciej.

Zgłoś nadużycie #33266 7 lutego 2018, 17:33

InkaP Supermama
Slowianka ja nie wiem jak jest w innych szpitalach ale tam gdzie ja rodzilam po cc kazdej kobiecie az poczula swoje nogi po znieczuleniu polozna , ktora miala dyzur a bylo ich kilka zajmowala sie malenstwem takiej kobiety, pomagaly wstac za pierwszym razem, zeby pion zlapac, prowadzily do wc , do łazienki, gdy trzeba bylo pomagaly się umyc, wiec takie rzeczy to i tak po cc położne robily w szpitalu, w ktorym rodzilam, ja to tylko za pierwszym razem wymagalam pomocy przy wstaniu z łóżka i tyle, z reszta radzilam sobie sama, nie chcialam, żeby mi pomagały, nie czułam takiej potrzeby.
Jeśli psychicznie ma Ci to pomóc to wynajmij taką położną, bo fizycznie to kazda polozna dyżurna w ten sam sposób Ci pomoże.

Zgłoś nadużycie #33267 7 lutego 2018, 17:35

InkaP Supermama
Slowianka a u nas to gdzie planujesz przyjecie?
Wiesz co a ja z Michałem myslalam podobnie, gdy byl malutki to dopiero jak mial pół roku to pierwszy raz pojechalismy gdzies dalej, czyli do Warszawy do męża brata, a z mlodym juz się nie cykalam, wręcz przciwnie, gdy mial trzy tygodnie pojechalismy a dluzszy weekend do Kazimierza, takze tez kawałek, byl tak drobny i malutki, ze kobieta, ktora mijala nas stwierdzila o matko a ten to chyba wczoraj się urodził. Drugi to dziecko idealne z nim mozna bylo podrozowac wszędzie i o kazdej porze dnia i nocy, zreszta często zaliczal nocne grille latem.
Ale moje podejscie jest zupełnie teraz inne niz kiedyś.

Zgłoś nadużycie #33268 7 lutego 2018, 17:46

Inka dlatego wcześniej przedzwonię do szpitala i zapytam co będę miała jak zapłacę a czego nie gdy nie zapłacę :P O chrzcinach jeszcze nie myślę, ale co do lokalu to albo na Kolejowej U chłopa (mieliśmy tam wesele i było super) albo jeszcze wchodzi w grę Sulewski, bo blisko do domu i kościoła. No ale mam jeszcze dużo czasu na to. Narazie szukam materaca :P

Zgłoś nadużycie #33269 7 lutego 2018, 18:41

Kawy2 Fajna mama
Rybka - a na zdjęciu coś widać ? Jak tak to wrzuć - uwielbiam zdjęcia cieni :)

Słowianka - ty na żelaznej tak ? A idziesz do szkoły rodzenia ? Tej Kality czy jakoś tak ?

Zgłoś nadużycie #33270 7 lutego 2018, 20:10

rybkunia Fajna mama
kawy wlasnie probowałam zrobic zdj ale było na zdj bardzo słabo widoczne i dałam spokoj. a teraz wyrzuciłam wszystkie. planuje zrobic z porannego moczu. Piersi mi zmiekły, jeszcze przed wczoraj były bolesne, mam nadzieje ze to nie zły zwiastun :-(