Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #33151 17 stycznia 2018, 15:51

Ola_456 Fajna mama
Jestem po wizycie u lekarza, na dzień dobry antybiotyk. Plakac mi sie chce, tak sie nastawialam na ten cykl, wszystko pieknie, objawy, temperatura, nawet sluz plodny mi sie poprawil bo zaczelam wiecej pic wody, bo ja z tych co przewaznie szklanka dziennie a nie raz tylko kawa.
Mam nadzieje ze nie wplynie to na moj cykl dalej

Zgłoś nadużycie #33152 17 stycznia 2018, 15:52

Kawy2 Fajna mama
Słowianka - tak - to ten z linka.

Jeśli chodzi o wanienkę to ja miałam jakąś zwykła ze smyka chyba.
coś jak ta:
https://www.smyk.com/tega-baby-wanna-dziecieca-86-cm-mis.html
+ stelaż
Wiem, że wydaje Ci się to w tej chwili istotne - ale to tylko wanienka :)

Nie jestem pewna czy tak jest - ale zdaje mi się, że ta z ikei jest mała. I jak dzidziuś podrośnie to słabo się mieści i nie będzie się miał jak bawić zabawkami. Polecam kupić większą trochę. Bo ja np używałam wanienki długo - jak młody podrósł to już nie na stojaku, ale wstawiałam ją do wanny. Bo bez sensu napełniać dużą wannę wody dla takiego malucha.

Zgłoś nadużycie #33153 17 stycznia 2018, 15:52

Ola_456 Fajna mama
Slowianka - ja miałam taki, do tego jest butelka, jedna ci wystarczy :)

Zgłoś nadużycie #33154 17 stycznia 2018, 15:54

Ola_456 Fajna mama
Co do wanienki to ja kupilam taka duza, dlugo nam sluzyla, tez wkladalam do wanny. Na poczatku i tak te kapiele byly krotkie, trzymalam go wiec nie musi byc nie wiadomo jaka :)

Zgłoś nadużycie #33155 17 stycznia 2018, 16:43

mala2 Supermama
Elo :)

Beta tak bede szczepić na wszystkie dodatkowe pneumo,menigo,rota i te szczepionki 6w1 aby malucha nie meczyć darmowymi co 2/3tygodnie.

Słowianka ja bujaczek mam i Maćko go lubił i teraz Mikuś też.Nawilżacz również mam najczęsciej jak młody ma katar szedł w ruch ja ma taki co można wlewać olejki wiec wlewałam eukaliptusowy wiec lepiej sie oddychało. Laktator mam (a raczej miałam elektryczny bo sie popsuł)i zwykły przedatna rzecz.A zwłąszczaze ty cc bedziesz miał a po nim latacja to cieżko rusza czasami właśnie laktatorem trzeba walczyć.I jednak elektryczny lepszy bo zwykłym to idzie pierdolca dostac jak co 3h trzeba.

Wanienki tez mam 2 jedna taka dużo z Kubisiem puchatkiem chyba,nienawidzę jej źle sie chwyta zajmuje mnóstwo miejsca i druga ta z Ikei i ja uwielbiam miał ja Macko teraz Mikuś doskonale mieści sie pod prysznicem ,jest antypoślizgowa i w ogóle dla mnie super.

Zgłoś nadużycie #33156 17 stycznia 2018, 19:46

InkaP Supermama
Hej!
Slowianka laktator mialam ręczny avent do tego kupiony byl w zestawie, takze byla tam duza i mala butelka i kilka woreczkow na pokarm. Przydał mi się on przy starszaku tylko, wanienke mialam z Disney'a ze stelazem , nieco wieksza, ktora tez pozniej wstawialam przy siedzacym juz szkrabie do wanny, maluchowi kupilam nowa, zwykla, najtansza, ale tez z wiekszych i tez wkladalam w stary stelaz a teraz do wanny.
Przy starszaku przydaly mi sie herbatki laktacyjne, bo po cc z nim przez kilka dni czekalam na laktacje, pozniej mnie wrecz zalewalo, takze wkladki laktacyjne byly mi bardzo potrzebne. Przy mlodszym ani laktator, ani wkladki mi sie nie przydaly,za to bujaczek tak, choc bardzo krotko bo moze z miesiąc, pozniej mi z niego uciekal bo wcześnie siadal i raczkowal. Mi przydal sie podgrzewacz do butelek, szczególnie przy mlodym bo ja go nie karmilam, tylko byl na specjalnym mm.
Ale tak z doswiadczenia po dwojce dzieci juz polowy rzeczy wcześniej bym nie kupila bo dzis jest wszystko w sklepach i zawsze mozna kupic w razie potrzeby jak nie samemu to maz kupi lub przez net sie zamówi.

Zgłoś nadużycie #33157 17 stycznia 2018, 19:52

rybkunia Fajna mama
słowianka ja nie miałam bujaczka, w zasadzie miałam pożyczony na chwile ale nie podpasował wiec oddałam.

Nawilżacza nie kupowałam bo miałam w poprzednim mieszkaniu dosc wilgotno, jak uwazałam ze Tomkowi jest "sucho" w nosie to psikałam mu nad głową 0,5 metra solą morską w areozolu.

Wanienke kupiłam duża, starcza na dłuzej a ja nie chciałam gracic 2 wanienkami małą i duża, po co.
Wanienke, butelki, smoczki, pieluchy kupowałam w hurtowni, ceny są niższe niz w sieciówkach.

Słowianka to w ogóle w szoku jestem 21 tc :o a dopiero wróciłas w 12 :D

Ola szkoda, ale co sie odwlecze to nie uciecze :-)

Zgłoś nadużycie #33158 17 stycznia 2018, 20:03

rybkunia Fajna mama
co do laktatora, miałam reczny i szczerze powiedziawszy nie umiałam go ogarnac na poczatku. Pomimo, że miałam mego duzo pokarmu teraz tez kupiłabym reczny. Po pierwsze ze wzgledu na cene, a po drugie jak piersi sie dostosują do maluszka to juz nie ma takiej masakry :P
Poza tym, w kryzysowych sytuacjach np. na imprezie rodzinnej gdzie byłam bez Tomka, po 4 h musiałam sciąga recznie mleko, w szpitalu mnie nauczyli i w sumie wystarczyło ze masowałam a juz leciało litrami :D

Zgłoś nadużycie #33159 22 stycznia 2018, 10:41

rybkunia Fajna mama
Co tak milczycie

Zgłoś nadużycie #33160 22 stycznia 2018, 13:09

mala2 Supermama
Siema :)
U nas nic nowego dzień za dniem...mały rośnie jak na drożdżach,starszak bardzo pomocny.Powoli ogarniamy chrzciny zaproszenia itp jeszcze po drodze dzień babci i dziadka to tez było małe zamieszanie bo w tym roku jako prezent wymyśliliśmy profesjonalną sesje zdeciowa z dziadkami a później dostaną te piękne foty w ramach dalszego prezentu.A tak wiadomo dom,dzieci,zakupy i doby czasami brakuje ;) .

Zgłoś nadużycie #33161 22 stycznia 2018, 18:44

rybkunia Fajna mama
Ola robilas testy owu? Bo ja robie i sa negatywne. Kupilam te z allegro. Przy tomku robilam z rosmana i wykazaly owulacje. Dzis mialam.spadek temp. Rano i nie wiem co o tym myslec.

Zgłoś nadużycie #33162 22 stycznia 2018, 18:44

rybkunia Fajna mama
Ola robilas testy owu? Bo ja robie i sa negatywne. Kupilam te z allegro. Przy tomku robilam z rosmana i wykazaly owulacje. Dzis mialam.spadek temp. Rano i nie wiem co o tym myslec.

Zgłoś nadużycie #33163 22 stycznia 2018, 22:57

Ola_456 Fajna mama
Nie robilam owulacyjnych, ja juz dawno po owulce o ile byla. Przez ta moja chorobe to dziwne te temperatury i w ogole wszystko. Nie nastawiam sie na ten cykl. W kolejnym sprobuje z testami

Zgłoś nadużycie #33164 23 stycznia 2018, 10:49

rybkunia Fajna mama
A masz moze na obufriend wykres z tempka? Ja sie boje ze w ogole nie mam owulki. U mnie poki co kiepsko. Ostatnie msc mialam cykle w caly swiat i nie wiem ile ten bedzir trwal

Zgłoś nadużycie #33165 23 stycznia 2018, 13:28

Ola_456 Fajna mama
Tak mam, wykrylo mi owulacje ale wydaje mi sie ze temperatury mialam zaburzone przez stany podgoraczkowe i goraczki wiec nawet sie tym nie sugeruje. Ten miesiac to kicha jakas. Czukam ze mialam owulacje wtedy chyba ale reki nie dam.
Teraz mam slabe temperatury 36,7 36,8 nigdy takich slabych po owulacji nie mialam, wiec zaczynam watpic ze ja mialam. Pewnie przez antybiotyki.

Zgłoś nadużycie #33166 23 stycznia 2018, 14:19

aga_78 Początkująca
dziewczyny,poradzić się chciałam ,przed lekarzem jestem, po 3 dniowej@ dziwnie krotko,od 19-22 styczeń ,jakaś inna jakby śluz płodny pomieszany z krwią,dodatkowo nie przestały mnie bolec sutki ,bolą już od tygodnia przed @ 14 było przytulanie,czy któraś miała może takie objawy związane z chorobą,bo jeśli to objawy ciąży to drobiazg ,boje się że to coś gorszego,

Zgłoś nadużycie #33167 23 stycznia 2018, 17:47

beta84 Fajna mama
Czesc dziewczyny!

Co do bujaczka ja mialam u nas byl bardzo pomocny. I dlugo kozystalam..
Co do laktatora tez mialam z aventu zwykly reczny i byl super....
Nawilzacza nie uzywalam bo u nas jest zbyt wilgotne powietrze i tak...

U nas dzien za dniem leci....wczoraj zaczelam brac te tabletki z opakoeania przy ktorych powinnam dostac krwawienie zobaczymy czy w tym miesiacu sie pokaze...

Z dziewczynami bylam u lekarki wczoraj bo kaszla"szczekajaco" inhalacjie i takie tam...spoko...

A tak po za tym bylo 2 dni zimy....i nic ciekawego...

Aha wlasnie jeszcze dzis mq ksiac chodzic dalej go nie ma....

Zgłoś nadużycie #33168 23 stycznia 2018, 18:46

Ola_456 Fajna mama
Aga - Miałam taki okres, tez krotki. To byl zwykly okres.  Ale na kontrole do lekarza mozesz isc. To ze u mnie byl to zwykly okres nie znaczy ze u ciebie tez :)

Zgłoś nadużycie #33169 23 stycznia 2018, 18:48

Ola_456 Fajna mama
Rybka idz moze na m9nitoring? Ja nigdy nie mialam jakis wahan temperatur, zawsze byl wzrost i spadek w dniu okresu. Zawsze bylo widac ze ta owulacjq byla ale coś nie pyka mimo wszystko. Nie wiem co gorsze, miec i niezaciazyc czy po prostu wiedziec juz ze jej nie ma i od razu leczyc. ;/

Zgłoś nadużycie #33170 23 stycznia 2018, 19:31

rybkunia Fajna mama
Ola a kiedy masz mniej wiecje owu? ja dzis mam 17 dc. Przy Tomku miałam cykle 32 dniowe wiec owulke miałam 19 dc. Ostatnie 2 msc miałam cykle 30 dniowe wiec generalnie dzis powinnam miec a tu dupa