Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #33131 15 stycznia 2018, 15:13

Kawy2 Fajna mama
hej,
ja czytam, ale podobnie jak większość jakoś nie mam co pisać.
Wywiozłam starszaka do dziadków na tydzień
A młody ma jakiegoś wirusa jelitowego od paru dni.
Na szczęście przebieg jest łagodny, więc nie martwię się, ale do żłoba dziś nie poszedł.

Beta - nawet jeśli brałaś antybiotyk to nie sądzę, żebyś zaszła, jak bierzesz regularnie już długo.
Niemniej jednak czekamy na wynik testu.
Mnie też się spóźnia @ 3 dni.
Ale nie martwię się, bo szanse są promilowe - jak coś to złożę reklamację do durexu :)

Zgłoś nadużycie #33132 15 stycznia 2018, 16:16

InkaP Supermama
Hej, jestem, żyje, zapiernicz w pracy mam, teraz pracuje dwa tygodnie ciągle bez wolnego weekendu, bo w weekend mamy uroczystości w domu kultury, także mało czasu a roboty w ciul.
Pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie #33133 15 stycznia 2018, 17:07

Judyta85 Fajna mama
Hejo wszystkim
Jestem,tez co jakis czas was podczytuje.
Wczoraj mielisny chrzciny,byli moi rodzice nawet i niebylo niespodzianek :)
Dzis bylam na masazu calego ciała...extra sprawa.Ciepły olej,50minut relaxu tylko Ja i masazystka.

Beta-daj znac jak sie sprawa 'testu'rozwiązala.
Moja Amelka mleko krowie je od 11mca zycia.Najpierw dodawalismy wody ale po 5mcach. Jadla juz samo mleko.

Zgłoś nadużycie #33134 15 stycznia 2018, 19:33

rybkunia Fajna mama
Ola podejrzewam, ze jak pojdzie do przedszkola tez sie zrobi urwis.
Eh teraz dzieci uczą sie takich głupot od siebie, ze az sie boje jak swojego wysle... masakra :P
Generalnie boje sie, ze moje dzieci beda niegrzeczne i nie bede dawała sobie z nimi rady...

Mała a Twój starszak chodzi do przedszkola normalnie? jest grzeczny?

Zgłoś nadużycie #33135 15 stycznia 2018, 20:44

mala2 Supermama

rybkunia napisał(a)

Mała a Twój starszak chodzi do przedszkola normalnie? jest grzeczny?

Mój nie dostał sie drugi rok do przedszkola w tym roku 80 dzieci odrzucili w głównym przedszkolu państwowym a w 2 prywatnym co od 2 lat ma dofinansowanie od gminy też sie nie załapał 😒wiec siedzi w domu.Miałam zryw aby go posłać do prywatnego na 5h ale koniec końców 600zł plus wyżywienie i 800zł pyknie wiec sporo wiec stwierdziliśmy ze do września juz niewiele zostało a wtedy juz musza go przyjać bo wiek.A po 2 juz malusiego z najgorszego odchowamy wszystkie szczepienia zaczniemy wiec przynajmniej nie bedzie go teraz zarażał.Co do zachowania obawiam sie ze w przedszkolu bedzie aniołkiem a w domu odreaguje bo tak jest do tej pory jak gdzieś jest to grzeczny a w domu szaleje ;) .

Zgłoś nadużycie #33136 16 stycznia 2018, 15:03

Kawy2 Fajna mama
Ja myślę, że to wszystko zależy od dziecka.
Ja mam dwóch żłobkowych i nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów ze strony rówieśników.
Chyba, że mam szczęście do tychże właśnie rówieśników.
Jak już, to dopiero teraz, w szkole, widzę, że starszak podpatruje kolegów i trochę ich naśladuje.

Judka - to dobrze, że znalazłaś czas dla siebie i że chrzciny się udały. W ogóle Pola już taka duża - dopiero co się urodziła a suwaczek już pokazuje 6 miesięcy.

Jak tam staraczki idzie w tym cyklu - Ola, Nacia, Rybka? Działacie?

Jeju, trochę Wam współczuję tych starań. W sensie tego ciągłego oczekiwania i szukania znaków od organizmu.
To jest jednak przechlapany czas :)

Ja czekam na @. Jak na złość, jak chcę mieć to jej nie ma. Bo bym już chciała być po w przyszłym tygodniu jak będę feriowała ze starszakiem. I głupia wpisałam w google czy są ciąże mimo stosowania prezerwatyw. I już zaczęłam sobie coś wkręcać bez sensu :) Ta psychika to czasem nic dobrego!

Zgłoś nadużycie #33137 16 stycznia 2018, 17:26

Ola_456 Fajna mama
U nas ok, korzystamy od samego poczatku z mezem, wczoraj mialam objawy owulacji, aoe nie wiem xzy to to, skorzystalismy, rano na wszelki tego :) Ale na tym nie koniec, w tym cyklu czuje sie juz spokojniejsza, po tym jak w grudnio wyluzowalam teraz juz niewiele o tym mysle, w czwartek wizyta u gina, zobaczymy co powie, czy jakies badania zleci mi, pierwszy raz ide do niego bo tutaj nawet nie znam lekarzy. Ale postanowilam ze jakbym byla w ciazy to chyba bede jezdzic dodatkowo do mojej ginekolog z luxmedu w Warszawie.

Zgłoś nadużycie #33138 16 stycznia 2018, 17:27

Ola_456 Fajna mama
A tak poza tym to choroba mnie rozklada. Filip wyzdrowial to teraz moja kolej :/
Bol glowy, oczu, miesni, gardlo, ciezko mi sie oddycha, funkcjonuje. Masakra

Zgłoś nadużycie #33139 16 stycznia 2018, 18:47

rybkunia Fajna mama
Kawy ja sobie tez wspolczuje oczekiwan :D
Tyle ze ciesze sie ze mam Tomusia
Ale bardzo chcialabym corcie :)

Zgłoś nadużycie #33140 16 stycznia 2018, 20:07

Ola_456 Fajna mama
A ja kolejnego syna. Wiadomo ze najwazniejsze zeby donosic, zeby malenstwo bylo zdrowe, ale jakos przyzwyczailam sie juz ze chlopak jest, urwis maly ale jaki kochany, chlopaki sa super ;)
Jakos nie wyobrazam sobie takiem malej, delikatnej rozowej dziewczynki, nie moje klimaty hahaha :D

Zgłoś nadużycie #33141 16 stycznia 2018, 20:44

rybkunia Fajna mama
Ola ja wrecz przeciwnie :D chce miec różową ksiezniczke :D ale oczywiscie w pierwszej kolejności to jest zdrowie :-)

Zgłoś nadużycie #33142 17 stycznia 2018, 8:32

beta84 Fajna mama
Czesc dziewczyny...
U mnie jedna kreska jak na razie. Czyli brak okresu w tamtym miesiacu pewnie spowodowany zle dobranymi tabletkami.... Po nastepnym jak nie bedzie znowu to sie wybiore do lekarza bo jeszcze istnieje szansa ze na poczarku tego opakowania pod czas brania pierwszych tabletek z nowego opakowania plus antybiotyk. W ktorym jest napisanie ze obniza dzialanie srodkow anty i zeby sie zabespieczac ...a ja tego nie robilam ...moglo cos zaskoczyc choc szanse nie wielkie to jednak....zobaczymy na razie jest ok.
Co do coreczek i chlopcow ...mysle ze ro jest kwestia twz charakteru nie tylko pulci....bo sa dziewczynki wcale nie delikatne tylko chlopczyve a chlopcy zdazaja sie tacy bardzo wrazliwi itd....zycze Wam jednak aby. Udalo sie tak jak chcecie! Ja jak mialam 12 lat mojeobie siostry urodzily chlopcow... I po agalam i duuuzo przy nich...bylam zakochana w chlopcach a mimo to pod czas pierwszej ciazy mazylam o dziewczynce...przy drugim nito chcialam chlopca ..wszyscy sugerowali ze parka by sie przydala...jednak jak uslyszalam ze dziewczynka poczulam ulge...za to mysle ze maz bardziej liczyl na chlopca....mimo to jest super! Tak jak pisalyscie na 1 miejscu zdrowie ...ale co do pulci tez tak naprawde kazdy ma w glebi duszy jakies pragnienie..albo slicznej ksiezniczki albo drugiego urwisa...powodzenia!

Zgłoś nadużycie #33143 17 stycznia 2018, 8:40

beta84 Fajna mama
Judyta no super ze moglas soboe pozwolic na taki masaz....nalezy Ci sie....a jak dziewczynki?
Dibrze ze rym razem rodzina nie dala plany i przyjechali ci co mieli byc...super! A jak sie Ty czujesz dawno nie pisalas ...
Kawy to moze tescik tak jak ja dla swietego spokoju? ...choc nie sadze....moze stres leki?ile juz dni po? A masz jakies objawy ze sie malpa zbiza?

Inka jak tam zwolnilas troche tempo czy dalej w pospiechu?

Nacia jak ten cykl wlasnie?

Slowianka odezwij sie jak sie czujesz?wszystko ok?

Ja na 12 do pracy.....ide sprzatac i gotowac....

Milego dnia....

Mala caluski tez dla Was😚 wysypiasz sie ?bedziesz malego szczepic na dodatkowe rzeczy?
Kawy

Zgłoś nadużycie #33144 17 stycznia 2018, 9:01

Ola_456 Fajna mama
U mnie dzisiaj skok temperatury z 36,4 na 37,8 takze jestem w szoku, duzy skok wiec raczej owulacja byla :)

Zgłoś nadużycie #33145 17 stycznia 2018, 10:42

slowianka89 Gotowa na wszystko

beta84 napisał(a)

Slowianka odezwij sie jak sie czujesz?wszystko ok?

Tak wszystko ok :) Brzuszek rośnie, a od świąt czuję ruchy maluszka :) Jestem już po usg połówkowym. Dzidziuś zdrowy :) Dziewczynka na 100 % :D Niedługo rozpoczynam zajęcia w szkole rodzenia i wybieramy się na warsztaty Bezpieczny Maluch. Niedawno zabrałam się za zakup wyprawki. Zaczęłam od ubranek i stwierdzam, że już jest tego sporo :D Tym bardziej, że moja mama zaszalala :D Dorwala wyprzedaże w tesco i bez mojej wiedzy zrobiła "malutkie" zakupy - już przyszły nam dwie paczki z ubrankami, a jak się wczoraj dowiedziałam mają przyjść jeszcze dwie :D :P Cieszę się, że mamy podobny gust, bo wszystko śliczne :) A jak teściowa dowiedziała się o tych paczkach od mojej mamy powiedziała, że zrobi nam przelew i żeby kupić coś od niej, bo ona się nie zna. Najwyraźniej nie chciała być gorsza :D Niedługo też zamierzamy wybrać się do sklepu aby obejrzeć wózek, który nam się podoba i fotelik. Mój M chce jechać jutro, ale mi się jakoś nie chce. No ale zobaczymy jeszcze. Teraz mój M jest na etapie poszukiwania większego samochodu, bo podobno w nasz bagażnik wózek się nie zmieści :D
Dziewczyny powiedzcie mi:
- miałyście leżaczek-bujaczek, polecacie?
- miałyście nawilżacz powietrza/nawilżacz z oczyszczaczem powietrza?
- laktator powinnam kupić przed czy po porodzie jak będzie taka potrzeba?

Zgłoś nadużycie #33146 17 stycznia 2018, 11:04

Ola_456 Fajna mama
Miałam lezaczek, Filip lubil sie w nim bujac, nawilzacz mam, teraz nie uzywam ale w Warszawie uzywalam bo mielismy suche powietrze bardzo i bardzo sie sprawdzal :)
Laktator kupilam przed i nie zaluje, zwykly reczny z Avent

Zgłoś nadużycie #33147 17 stycznia 2018, 11:38

Kawy2 Fajna mama
- miałyście leżaczek-bujaczek, polecacie? - Miałam elektryczny, był super - śliczny, cichutki. Ale mój młody nie lubił się w nim bujać. Sprzedałam w zasadzie nieużywany. Więc to chyba zależy od dziecka.

- miałyście nawilżacz powietrza/nawilżacz z oczyszczaczem powietrza? - ja mam, ale nie używam w zasadzie. jeśli już to w sezonie grzewczym. Ty chyba rodzisz koło czerwca - darowałabym sobie na początku.

- laktator powinnam kupić przed czy po porodzie jak będzie taka potrzeba? - polecam mieć już ze sobą w walizce do szpitala. Jeśli cokolwiek będzie się działo z laktacją - za dużo / za mało - to piguła każe Ci pomagać sobie laktatorem. Też miałam ręczny aventa.

Zgłoś nadużycie #33148 17 stycznia 2018, 14:38

Taki laktator?
https://www.ceneo.pl/17795731#tab=reviews
A jeśli chodzi o karmienie to co jeszcze powinnam kupić na początek? Jakieś butelki, podgrzewacz, sterylizator, opakowania na odciagniety pokarm?

Zgłoś nadużycie #33149 17 stycznia 2018, 14:51

Kawy2 Fajna mama
Słowianka - jedna butelkę będziesz chyba miała, bo chyba jest w laktatorze.

Moim zdaniem nic więcej na początek.
Nie ma co wydawać na być może zbędne rzeczy.
Bo jak będziesz karmiła piersią to ani sterylizator ani podgrzewacz nie będą potrzebne.
Tylko wkładki laktacyjne.
Ja osobiście nigdy nie zamroziłam ani jednej porcji mleka.

Betka - nie będę testowała, bo bym się czuła jak wariatka testując mimo zabezpieczania się.
Tym bardziej ze takie dłuższe cykle mi się zdążają.
No chyba ze będę miała 50 dzień cyklu :)
Na razie mam 33.

Zgłoś nadużycie #33150 17 stycznia 2018, 15:19

Kawy2 napisał(a)

Słowianka - jedna butelkę będziesz chyba miała, bo chyba jest w laktatorze.

Moim zdaniem nic więcej na początek.
Nie ma co wydawać na być może zbędne rzeczy.
Bo jak będziesz karmiła piersią to ani sterylizator ani podgrzewacz nie będą potrzebne.
Tylko wkładki laktacyjne.
Ja osobiście nigdy nie zamroziłam ani jednej porcji mleka.

Dzięki, tak zrobię. A to ten laktator z linka, który wstawilam wyżej?
Polecicie jeszcze jakąś wanienke? Myślałam o tej z Ikei, ale nie wiem czy ona nadaje się dla noworodka.