Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #32511 12 września 2017, 14:23

Kawy2 Fajna mama
Kasieńka - nasza Mała miała to niedawno zdiagnozowane - a jak widać jest w ciąży :)
Ale to pewnie różnie bywa.
Dopiero zaczynasz starania - zacznij się interesować tematem jak przynajmniej pół roku nic nie wyjdzie.
Bo wcześniej nie ma co się stresować i martwić.
Ja - jak Ty - w pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem. Ale drugie podejście zajęło mi 7 miesięcy.

Ja w weekend byłam spontanicznie u ojca - bo była ładna pogodna i sobie pomyślałam, że jak nie pojadę, to mi się pewnie do bożego narodzenia nie będzie później chciało :)

A poza tym to nic. Starszak szkołą nadal podjarany. Młody żłobkiem gorzej - płacze mocno przy rozstaniu, ale ponoć potem już jest spokojny. Jutro chyba pierwszy raz zostanie na spanie, bo teraz był tylko do 12.

Ola - jak tam weselicho się udało?

Beta - i jak ta nowa koleżanka ?

Judka - jak tam u Was ? Jak Twoja forma?

a co u reszty? Mała? Inka? Już o Anabelce, Magdalenkak, Gościanie nie wspomnę :)

Zgłoś nadużycie #32512 12 września 2017, 14:32

mala2 Supermama

Kasienka3b napisał(a)

Wczoraj bylam u ginekologa i wyszlo mi ze mam policystyczne jajniki :( Troszke sie zalamalam bo moze byc ciezej zajsc w ciaze. Czy ktos z Was ma tez to? I faktycznie ciezej o dzidzi?

Ja mam pcos i o 2 ciąże staram sie 3 lata ale to nie był chyba powód tak długiego czasu,bo miałam tez zrobione hsg i wyszedł jeden nie drożny jajowód a 2 nie aktywny/leniwy z którego zawsze miałam owu ale jakoś zaraz po tym zabiegu sie od razu udało wiec wyglada na to ze kontrast przepchał troche ten nie drożny i pewnie poprzerywał zrosty które miałam po cc.Ogólnie całe leczenie które miałam wprowadzone ze wzgledu na pcos od razu zadziałało tylko nie było rezultatu w postaci ciąży dopiero to hsg.Miałam monitoring cyklu i mój normalny bez wspomagaczy był ok ale gin i tak zastosował clo i zastrzyk na pękniecie pęcherzyka i w ogóle gin stwierdził ze wszystko grało by i bez tego wspomagania jak sie okazało dopiero po tym zabiegu.Bo u mnie te policystyczne to bardziej sprawiały problemy metaboliczne niż takie "podstawowe" symptomy tej choroby np cykle bezowulacyjne czy brak miesiączki itp.Musicie z ginem ustalić plan działania/leczenia ,przy tym schorzeniu polecam tez pić inofem bo on właśnie pomaga babeczka.W pierwsza ciąże zaszłam w 1 cyklu po jednym sexie a wg mojeog obecnego gina już wtedy musiałam miec pcos tylko poprzedni gin tego nie wyłapał jak i innych rzeczy dlatego teraz takie dugie starania były ale sie w końcu udało :) .I do tej pory żałuje ze wcześniej tego hsg nie wykonałam bo pewnie by szybko poszło a tak kupa kasy i nerwów.

Zgłoś nadużycie #32513 12 września 2017, 15:37

mala2 Supermama
Kawy u mnie ok :) ostatnio wiecznie cos ,gdzieś i tak dzień mi ucieka ze doby mi momentami brakuje a weekend mialam cały gości wiec tez przeleciał nawet nie wiem kiedy 🤔. Znowu troche ruszyliśmy z remontem po troche grosza udało nam sie uzbierać wiec było latanie po leroy i castoramie bo różnica w jakości i w cenie produktów czasami miedzy obiema marketami była znaczna.Ale w sumie już jesteśmy w końcu na finiszu bo zostały tylko stopnie do polakierowania na klatce schodowej bo całe zrobione ,szafa comandor prawie już jest na korytarzu brakuje tylko drzwi bo w hurtowni nie było tych tzw roczek w tym kolorze co chciałam do nich i musieliśmy czekać i tylko pomalowanie ścian na korytarzach, pozakładanie listew i był by koniec no rzecz jasna jeszcze pokój małego ale to dopiero w listopadzie zaczniemy bo nie ma co wcześniej go urządzać.A na wiosne zostanie nam struktura w sensie kolor i schody w płytkach na wejsciu do zrobienia bo teraz pogoda jest jaka jest wiec sie boimy ze nam wszystko przez deszcze albo mróz popęka, pozmywa.I fachowcy tez maja obsuwy przez obecna pogodę wiec sie umówiliśmy na przyszły rok.
A co do mnie czuje sie dobrze mały szaleje obija mi wnętrzności 😜,wybrzuszyło mnie konkretnie (jak na moje bo inni twierdza ,ze mam mały brzusio taka piłeczkę)i zaczyna mi już on przeszkadzać łapie sie na tym ze przy nachylaniu go czuje ,albo jak wstaje z łóżka ,zakładam buty itp i golenie oj tak akcje lusterko wkroczyło 😂.A tak wariuje bo mam 2kg na plusie i boje sie ,ze teraz poleca 😲 i znowu będe wyglądać jak wieloryb. Macko tez już sie nie moze doczekać brata co dzien pyta kiedy w końcu bedzie zima bo wtedy ma sie dzicia urodzić ;) .

Zgłoś nadużycie #32514 12 września 2017, 15:51

beta84 Fajna mama
Czesc dziewczyny!
Koleza ka do corki nie dotarla bo zlapala jelitowke...wiec moja corka. Czeka az jej przejdzie ....

Ja w pracy pogoda beznadziejna......
Co slychac dziewczyny prosze sie zameldowac po koleji.....😁

Ja mie mam kasienka ale bede trzymala kciuki za Was zeby sie udalo szybko mimo to...dziewczyny tu mialy rozne problemy mimo to sa mamami wiec i Tobie sie uda na pewno!

Zgłoś nadużycie #32515 12 września 2017, 16:03

beta84 Fajna mama
Mala. No to zycie na pelnych obrotach! Dwa kg to nie duzo ...spokojniiiie!nie martw sie. Przy dwojce dzieci bedziesz miala duzo do roboty za raz zgubisz kg👍

A jak wogole Wasze dzieci w szkolach przedszkolach zlobkach?!sobie radza? Chca chodzic? ...

Wiecie co...ostarnio mam jakis kryzys...nie wiem moze przesilenie...ale nie chce chodzic do pracy ...mam ochote zostac w domu i spedzac czas z dzieciakami....na spokojnie...bez pospiechu nerwow- one nie uniknione przy dzieciach ..😀ale wiecie ....no ja nie wiem co sie dzieje ze mna...😕

Zgłoś nadużycie #32516 12 września 2017, 16:07

beta84 Fajna mama
Judyta. Pozbylyscie sie "towarzystwa"?czy dalej walczysz?jak sie czujesz wogole ?

Boziu slyszalyscie o tym dziecku 3 miesieczne co. Jest w krytycznym stanie ? W ustce czy gdzies do wody wpadlo?

Zgłoś nadużycie #32517 12 września 2017, 20:33

rybkunia Fajna mama
beta no własnie to jeden z moich koszmarów.
Tak wózek z 3,5 msc dzieckiem stoczył sie przy porcie do wody.
Ehh szkoda gada, rodzice mają "kare" za "nieuwage" :-(

Zgłoś nadużycie #32518 12 września 2017, 22:42

Judyta85 Fajna mama
Jesuuu ja nieslyszalam o tym dziecku -smutne..😔
BETA-Lokatorów się pozbyłam ;)
Musialam jeszccze raz zrobuc kurację ale pomoglo.

Dzis bylam sama z dwójką dziewczyn u pediatry,zdrowe są tylko Pola ulewa i boje sie akcji zachłydnięcia a z Melą po skietowanie na badania.Przy okazji zaszczepili mi Polusie.

A ja sie czuje roznie,mam napady paniki i lękow ale mijają...zas wracają i tak leci dzien za dniem

Zgłoś nadużycie #32519 13 września 2017, 8:51

beta84 Fajna mama
Judyta to dobrze ze sie udalao👍

Rybkunia ...ja po takich historiach to spac nie moge...

Pare dni temu klientka z naszego salonu ...mila grzeczna kobieta...sympatyczna....jechala samochodem i wymusila pierwsze stwo wjechala w motocykliste....ojca 2 dzieci....zabila go na miejscu....szkoda i jego i rodzi y i ona tez do konca zycia bedzie musiala z tym zyc...😕

U nas pogoda piekna dzis zaraz nastawiam pranie!

Dziewczyny no co z tym meldowaniem! Odzywac sie co u ktorej!

Zgłoś nadużycie #32520 13 września 2017, 10:01

Ola_456 Fajna mama
My juz w domku jestesmy, na weselu super. Impreza 4 dniowa :D
Filip tez sie wybawił. Myslimy nad budowa domu, jeszcze nie wiem kiedy ale na pewno decydujemy sie na dom a nie mieszkanie. Z perspektywy czasu ciesze sie ze nie wyszlo nam to kupowanie mieszkania. :)
Moj maz ciagle chodzi i mowi ze ma wrazwnie ze w tym cyklu zajde/zaszlam w ciaze. Nie ma nic gorszego jak robienie ciaglych nadziei. Chcialabym sie skupic na czyms innym a on..
No i tyle u nas. :)

Zgłoś nadużycie #32521 13 września 2017, 16:37

rybkunia Fajna mama
ola a macie działke czy tez dopiero kupicie?
masz jakies marzenia odnosnie wielkosci domu czy to póki co w sferze planów?

ja planuje w przyszłym roku kupic działke ;-) Tyle ze u mnie za 80 tys kupie działke 1000 m2
Mieszkanie zostawimy dla Tomka
Dziś zamówiłam okna do 2 pokoi.

Zgłoś nadużycie #32522 13 września 2017, 21:07

Ola_456 Fajna mama
Mamy działke jakies 3 tys, ale w takiej lokalizacji ze sie bym bała. Pełno lasu, a tego lasu sie boje bardzo wiec soe zastanawiamy czy sprzedac, kupic lepsza czy zostawic juz ta :)
Poki co to takie plany w glowie ale bardzo ruszylo nas to ze moj tata z taka lekkoscia stwierdzil ze kupil projekt i w tym roku chce zaczac budowe (kolejnego) domu parterowego bo im juz taki duzy d9m jak maja teraz nie jest potrzebny i chce pod wynajem dac, maja jeszcze jeden i tez wynajmuja wiec dobrze mysli :)
Jesli chodzi o dom to nie wiem, na pewno minimun 100m musi miec :) Moze nawet wiekszy :)

Zgłoś nadużycie #32523 14 września 2017, 21:00

Ola_456 Fajna mama
Dziewczyny czy mialyscie kiedys taka sytuacje ze zmienialyscie przychodnie, w ktorej zapisane bylo wasze dziecko i przychodnia dlugo zwlekala z przeslaniem karty szczepien?
Zwlekamy juz 3 miesiace ze szczepieniem, 3 miesiace temu Filip byl przepisany do przychodni w innym miescie, fakt ze na szczepienie zglosilismy sie dopiero po wyjazdach wakacyjnych, Filipa przeziebieniach, troche czasu minelo ale mimo wszystko czekamy ponad miesiac na przeslanie karty po kilku upomnieniach. Wczesniej myslelismy ze normalnie zostala przeslana bez problemu tak jak pozostala dokumentacja Filipa. A tu du.pa. Ciagle dzwonie, osoboscie jezdze i nadal nic. Albo jedna przychodnia nie poprosila o wyslanie to pozniej wystosowala prosbe o wyslanie karty nie w tej przychodni. Teraz okazalo sie znowu ze juz przychodnia wyslala ale nie to co trzeba. Oszaleje chyba. Najlepsze ze dowiedzialam sie ze Pani zajmujaca sie nasza sprawa (z poprzedniej przychodni w wawie) jest za granica i w poniedzialek ogarnie temat. Myslala ze mi szczenka opadnie do samej ziemi i zeby bede musiala zbierac.
Jakies porady? Gdzie zglaszac skargi? (oprocz dyrektorow bo to g... pomoze)

Zgłoś nadużycie #32524 15 września 2017, 8:37

Judyta85 Fajna mama
Ola-ja zmienialam poradnie jak sie Pola urodziła,czyli póltora mieś temu.Co prawda niemamy szczepienia i czas nas nie goni,ale karty szczepień Judyty i Amelii nadal nie przesłali do nowego ośrodka.

Zgłoś nadużycie #32525 15 września 2017, 9:38

Ola_456 Fajna mama
Ja nie wiem co sie dzieje w tych przychodniach. Na prawde jakas paranoja. No ja rozumiem ze czasem zbieraja kilka kart i dopiero wysylaja bo tak mi mowila pani w obecnej przychodni ale zeby tyle czasu czekac..

Zgłoś nadużycie #32526 15 września 2017, 11:14

Kawy2 Fajna mama
Hejka,
mnie tam te historie z kartami wcale nie dziwią. Od dawna mam do czynienia z urzędnikami różnego rodzaju i wiem, że oni maja na wszystko wy...bane.
I tak ich nikt nie pociągnie do odpowiedzialności.
Więc co się będą spieszyć - kiedyś tam wyślą.
Nawte jeśli by ich jakiś przełożony o to zapytał - to powiedzą, że nia mają czasu, że jest za mało pracowników itp. generalnie NIE ICH WINA.
Taką mamy administrację.

Zgłoś nadużycie #32527 15 września 2017, 11:26

Ola_456 Fajna mama
To powoedzcie mi czy moge zaszczepic syna w przychodni w ktorej jest karta szczepien a nie ma karty pacjenta?
Nigdzie ie moge uztskac odpowiedzi a juz mi nie zalezy na tej karcie zeby byla tam gdzoe powinna tylko na szczepieniu

Zgłoś nadużycie #32528 15 września 2017, 11:44

Ola_456 Fajna mama
Dla mnie to jest chora sytuacja. Strasza ze trzeba szczepic, groza karami a jak chce sie zaszepic dziecko to jest kurde problem z karta. Jak bym tylko mogla to bym sie nie pakowala w to szczepionkowe go.wno. niektore szczepionki jeszcze maja sens ale szczepic dziecko np. w pierwszej dobie zycia? I to jeszcze na gruzlice z tego co pamietam? Paranoja. Takie rzeczy tylko w Polsce

Zgłoś nadużycie #32529 15 września 2017, 14:41

Judyta85 Fajna mama
Pochwale sie.
Kuchnia skończona,mała ale Moja/tzn Nasza😍

Zgłoś nadużycie #32530 15 września 2017, 22:33

rybkunia Fajna mama
judytka a reszta domu? :D fajna kuchnia :D