Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

staraczki i ciężarówki wspólnie:)

Zgłoś nadużycie #35111 9 stycznia 2019, 22:36

Usiasia Fajna mama
W ogóle dziś znow taki zabiegany dzień. Zastanawiam się co to będzie dalej. Myślałam że praca pomoże mi zapomnieć ale widzę że jest coraz gorzej i do tego jeszcze nie moge się skupić na pracy. Myślę czy nie isc jeszcze na 2tyg L4 ale takiego normalnego, wyłączyć telefon i wypłakać się jak należy a potem wrócić na normalne tory.
Dziś byłam u endo bo miałam zaplanowaną wizytę jeszcze ciążową, sprawdził wyniki, dał nowe zalecenia. Dziwne bo odebrałam wypis ze szpitala i miałam dość wysokie tsh a leki zwiększył mi od razu...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #35112 9 stycznia 2019, 23:11

Paola_33 Supermama
Usia- na tym nie znam się zupełnie, niech się wypowiedzą na temat endo i leków lepiej zorientowane. Kaczuszki na pewno będą wdzięczne 😜
Zróbcie ładne fotki ze spaceru, chętnie popatrzę na Wasze okolice 😊
A reszta jakie plany ?

Gaja zaczęła zasypiać jak porządny mały człowieczek, czyli ok.23 👼
Niestety poślizg ze szczepieniami, przez obecne zapal. oskrzeli powiększa się o kolejne 2 mies. 😔
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35113 9 stycznia 2019, 23:12

Paola_33 Supermama
Ktoraś ogladała serial Rezydenci ?
Przymierzam się do niego.
Najpierw skończę Zombiaki. Duzooo lepszy sezon 😊
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35114 9 stycznia 2019, 23:14

Paola_33 Supermama
Jestem b.ciekawa, czy któraś z Was jest wolontariuszką WOŚP albo w ogóle wolontariuszką ?
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35115 9 stycznia 2019, 23:37

Usiasia Fajna mama
Ja już od kilku lat planuję żeby być wolontariuszem wosp ale co roku akurat gdy trzeba się zgłaszać to coś mi wypada... Ja zawsze staram się jak tylko mogę pomagać zwierzakom w schronisku niestety mam za miękkie serce byłam tam raz bo chciałam pomóc a skończyło się tym że płakałam przez jakieś 2 tygodnie po wizycie jak ludzie mogą być takimi świniami żeby oddać psa do schroniska lub co gorsza przywiązywać gdziespo lasach. Na tym moja kariera wolontariusza się zakończyła. Ale w zasadzie co roku na zimę wymieniam sobie koce i część kołder bo oddaję dzieciakom znajomych jak u nich w szkołach zbierają dla schroniska lub podrzucam gdzieś gdzie jest punkt który zbiera plus dorzucam jakąś karmę.
Nie wiem dlaczego mam taką naturę ze bardziej mnie rusza bezpański biedny pies lub kot niż człowiek który prosi o jedzenie. Może dlatego że większość takich ludzi sama sobie zgotowała taki los...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #35116 10 stycznia 2019, 0:29

Paola_33 Supermama
Coś w tym jest... choć nie będąc pijakiem, czy alkoholikiem, wcale nie tak trudno zostać bezdomnym.. . Parę pechowych decyzji...

Dziś rzuciłam mężowi, że za 2-3 lata jadę do schroniska i wracam z kotem a ten : "to ja się wyprowadzam"... 😂😂😂
Powinnam wspomnieć, ze mieliśmy kilka lat temu 'wspaniałego' syjamczyka, który nocami polował z upodobaniem na moje palce u nóg, gryzl do krwi, staczał owoce z kuchenn.blatu, upychał je po kątach, i skutek wiadomy... wciąż szukaliśmy zgnilaków 😜 Robił koszmarny syf, gdy wychodzilismy z domu... Ale największy błąd popelnił w stos. do Melissy - zaczął na nią polować, mimo, ze była bezbronnym noworodkiem. Podrapał ją na twarzy b.blisko oka i to była ta kropla...
Poszukalismy bezdzietnych znajomych...
To byl 1.i ostatni kot 😂 w życiu mojego Ślubnego... 😉
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35117 10 stycznia 2019, 1:10

Paola_33 Supermama
A Wy jakie macie zwierzaki? 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35118 10 stycznia 2019, 10:39

Usiasia Fajna mama
My mamy obecnie 2 koty. Jednego wzięłam świadomie a drugi się przybłąkał do teściowej za jej kotem no a ze był bardzo mały około 2 miesięcy i był listopad... Moje sumienie by nie pozwoliło żeby wyrzucili go na ulice a teściowa miała wtedy psa i 2 koty.
Kwestia łobuzowania - jak kot wybawi się w ciągu dnia to w nocy spi. Jak się wybudzi to łobuzuje. U nas najlepszą decyzją było nauczenie kotów spania z nami w sypialni. Wcześniej miałam nieprzespane noce jak z niemowlakiem poza tym był problem gdy ktoś u nas nocował bo koty biegały wszedzie. Teraz jak idziemy spać dostają jedzenie w sypialni i wiedzą już ze to czas spania :p
U nas koty mają milion zabawek i nie było sytuacji żeby komuś rzuciły się w jakieś niepożądane miejsce - fakt ze mniejszy kiedyś polował na wystające spod kołdry paluchy ale go oduczyliśmy biorąc do łóżka zabawke :p

Zgłoś nadużycie #35119 10 stycznia 2019, 10:55

rybkunia Fajna mama
Usia jak nie lubie kotow to ci powiedział em ze fajny piescioch :D
Ja nie mam, no chyba ze moge liczyc dwie male swinki, ktore robia bałagan :) . Liczac ze starym to nawet 3 :D

Usia a od razu robilas tsh po zajsciu w ciaze?
Moze to spowodowalo zatrzymanie ciazy?
Ja jak zrobilam test to lecialam od razu zrobic badania i z 1,5 mialam od razu 2,5(2 dni po dacie planowanej miesiaczki)
Natychmiast wizyta u lekarza i wieksza dawka

Zgłoś nadużycie #35120 10 stycznia 2019, 10:55

rybkunia Fajna mama
Ja nie mam, no chyba ze moge liczyc dwie male swinki, ktore robia bałagan :) . Liczac ze starym to nawet 3 :D

Ja jak zrobilam test to lecialam od razu zrobic badania i z 1,5 mialam od razu 2,5(2 dni po dacie planowanej miesiaczki)

Zgłoś nadużycie #35121 10 stycznia 2019, 10:55

rybkunia Fajna mama

Zgłoś nadużycie #35122 10 stycznia 2019, 11:25

Kawy2 Fajna mama
Ja nie mam zwierzątek choć bym chciała.
Ale póki co nie chce brać na siebie kolejnego obowiązku.

A wolontariat - już kilka razy robiłam przymiarkę ale ciagle czasu brak.
Ale wszelkie zbiórki darów w szkole i przedszkolu obskakuje.

Czekam w kolejce do gina - rutynowa kontrola.

Będę miała wizytę kwalifikacyjna do tej przepukliny 13 lutrego. W Medicoverze - bo mam tam pakiet.
Ale na infolinii mówili ze zapisują aktualnie na 3 kwartał 2019.
Trochę długo - Paola a Ty ile czekałaś ? Jakoś mi się wydaje ze nie więcej niż 2 miesiące ?

Zgłoś nadużycie #35123 10 stycznia 2019, 17:09

Paola_33 Supermama
W ogóle nie czekałam, bo w ciągu 7 dni należała mi się wizyta. Zasłużony krwiodawca 😊
Czekam właśnie na medal Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Zbliżam sie do 30 litrów oddanej krwi 😊
Fajnie, że sie zdecydowalas na operację.
3 dnia po operacji już nie biorę leków p/bolowych, takze jest fajnie.

Gaja niestety do żłobka na tydzień od pon., potem tydzień z tatą, bo ferie i jeszcze 2 tyg. w żłobku. Ciekawe, czy jej się spodoba ?? Mam nadzieję... nianie kosztują majątek...

Fajny ten Twoj kocurek 😍
Tuliś 💗
Nasz się nie lubił przytulac. Bawiliśmy się z nim cale dnie, za mało mu i tak bylo. Mial całe miasteczko zabawek, system drapakow i tuneli. Wszystko na nic.
Ktoregoś razu skoczył z pieterka na przerazonego kuriera... włosow mu nawyrywał 😮
Facet więcej sie nie pojawił. Napadał na sąsiadów nawet... No, taki kot bandyta !
Miałam wczesniej 12 in.kotow i takiego drania nigdy ! 😣
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35124 10 stycznia 2019, 17:10

Paola_33 Supermama
W ogóle nie czekałam, bo w ciągu 7 dni należała mi się wizyta. Zasłużony krwiodawca 😊
Czekam właśnie na medal Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Zbliżam sie do 30 litrów oddanej krwi 😊
Fajnie, że sie zdecydowalas na operację.
3 dnia po operacji już nie biorę leków p/bolowych, takze jest fajnie.

Gaja niestety do żłobka na tydzień od pon., potem tydzień z tatą, bo ferie i jeszcze 2 tyg. w żłobku. Ciekawe, czy jej się spodoba ?? Mam nadzieję... nianie kosztują majątek...

Fajny ten Twoj kocurek 😍
Tuliś 💗
Nasz się nie lubił przytulac. Bawiliśmy się z nim cale dnie, za mało mu i tak bylo. Mial całe miasteczko zabawek, system drapakow i tuneli. Wszystko na nic.
Ktoregoś razu skoczył z pieterka na przerazonego kuriera... włosow mu nawyrywał 😮
Facet więcej sie nie pojawił. Napadał na sąsiadów nawet... No, taki kot bandyta !
Miałam wczesniej 12 in.kotow i takiego drania nigdy ! 😣
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35125 10 stycznia 2019, 21:50

Usiasia Fajna mama

rybkunia napisał(a)

Ja od razu drugiego dnia po zrobieniu testu byłam u endo i widział wynik sprzed ciaży - nie zdążyłam zrobić świeżego, wiec od razu zwiększył mi dawke letroxu z 75mg na 100. Nie wiem na czym to polega ale powiedział że przy poronieniu i przyjęciu do szpitala mogło wzrosnąć TSH (chyba miał na myśli stres) i że tym wynikiem z wypisu by się nie sugerował.
Endo powiedział tak jak gin żeby 2 miesiące zrobić przerwy i można działać dalej :) Wtedy gdyby się udało to od razu mam zacząć brać 1.5 tabletki 75mg ale zanim zaczniemy się dalej starać zrobię sobie jeszcze TSH.
Paola twój kot musiał mieć jakieś przejścia bo charaktery to każdy kot jak człowiek ma inny ale też jak ludzie nie rodzą się zwierzęta złe tylko zazwyczaj jakaś trauma nawet z maleńkości je krzywi. Albo nie daj Boże jak się zacznie zwierzaka karać fizycznie...

Zgłoś nadużycie #35126 10 stycznia 2019, 22:17

Paola_33 Supermama
No co ty - nawet sobie nie wyobrażam karać fiz.dzieci lub zwierzaki 😔
Mieliśmy go od 5 tyg.zycia.
Zadnych traum.
Wredny demon, i tyle...
Nowo właściciele podobno oddali go do schroniska po tym, jak kolejny raz remontowali pokoj po jego wariactwach... 😔
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35127 10 stycznia 2019, 22:24

Paola_33 Supermama
Nawet podpadlam dziewczynom z jakiegoś wątku, bo je skrzyczalam, ze stosują klapsy wobec dzieci... To wynik bezsilności i żałosci... żenada...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35128 10 stycznia 2019, 22:37

Paola_33 Supermama
Nie wiem, dlczego Gajek ciągle kaszle jak 5 dni temu... czyżby antybiotyk nie dał rady ? 😔
Jutro mąz idzie znów do lek
Ja z Melissą na imprezę ur. Przyjaciółki Mel, Michalinki.
Ida i Róża nadal u Dziadkow. Obie miały biegunkę i wymioty. Zdrowieją... Niestety babci przekazały rotawirusa 😜
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35129 10 stycznia 2019, 22:39

Paola_33 Supermama
Mam nadzieję, że do sob. juz Różyczka będzie smigać 😜
Bo inaczej teatr nam przepadnie...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #35130 10 stycznia 2019, 22:53

Paola_33 Supermama
Mąz wciągnął Melissę i Idę w gry komputerowe, oczywiście jest w 77 niebie 😊
Dzieciaaki... teraz są przeszczesliwi, bo targaja te psy z Psiego Patrolu po całym ekranie 😁
Dac facetowi konsole i świat znikaaaa... 😂
Melissa    
Idalia