Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Staracie się zostac mama w 2018 roku???

Zgłoś nadużycie #11 16 stycznia 2017, 0:48

anita Zadomowiona
Pierwsza chętna juz jest....ze stazem dwójki dzieci...Ale od roku staramy się o trzecie i narazie nic....Ma któras z was podobny problem ?? ?? Byłam u gin.i przepisała mi Inofolic.Nigdy nie brałam tego lekarstwa.Może to i wiek ?? ?Mam 35 lat.Co wy na ten temat sądzicie ?? ?

Zgłoś nadużycie #12 16 stycznia 2017, 11:22

kmsk Zadomowiona
Hej, ja chciałabym jeszcze w tym roku urodzić, ale jak na razie staramy się bez skutecznie już 8 cykli, mamy już jedno dziecko, o które też staraliśmy się 14 cykli. Liczyłam, że za drugim razem będzie szybciej. Ja w tym roku skończę 26 lat.

Zgłoś nadużycie #13 16 stycznia 2017, 15:33

viki Zadomowiona
My też się staramy, ale póki co również cisza... Ja z kolei słyszałam o Inofemie http://inofem.pl/ . Ma kwas foliowy, mio-inozytol, który pobudza owulację. Na stronie widziałam nawet wyniki badania klinicznego, które potwierdza takie działanie. A u mnie to chyba głównie problem z owulacjami właśnie jest.

Zgłoś nadużycie #14 16 stycznia 2017, 16:27

Ulek Fajna mama
Hej Anita...pociesze cie-ja tez mam juz skonczone 35...po trzech nieudanych miesiacach poszlam do gin i tez mi dala Symfolic...to to samo co Inofolic...bralam od polowy pazdziernika po jednej saszetce,a w grudniu bralam po dwie do owulacji,ktorej i tak nie bylam pewna...i po swietach...dwie kreseczki :-)

Zgłoś nadużycie #15 17 stycznia 2017, 9:34

mala2 Supermama
Elo :)

To i może mnie przygarniecie ;) ?.
Może coś o sobie napiszę....jestem mam szalonego 4 latka była to ciąża z 1 cyklu w sumie cała ona była książkowa czułam sie w niej jak młody Bóg ;) (no po za tymi kg co sobie niestety nazbierałam bo ponad 30 ale cóż ważne ,ze młody zdrowy).I tak od ponad 2,5 roku staramy sie o koleje maleństwo i jakoś nie wychodzi.Byłam już chyba u 5 ginów każdy wszystko ok stara sie odpuścić i w ogóle zlali mnie totalnie.Dopiero teraz od 4 miesiecy trafiłam na lekarza z powołaniem okazało sie ,ze mam Pcos.I tak juz za mna clo i zastrzyk z ovitrelli do tego metformax ale i to niestety nie pomaga w lutym czeka mnie hsg(jestem po cc wiec może zrosty?).Do tej pory wszyscy mnie olewali jeden sie poczuwa do tego aby znaleść przyczyne nie powodzeń bo niestety w między czasie ponad rok temu poroniłam w 6tc wiec wg lekarza coś musi być nie tak skoro 1 ciąża od razu a teraz takie problemy.Ogólnie jest mnie dużo bo zostało mi 25kg niestety ale wygląda na to ,ze przez te psco tak jest ,ze nie moge tego zgubić ale wg gina sa większe ode mnie co zachodzą bez problemu.Wiec szukamy innej przyczyny.

Anita ja tez piłam ten inofen i inofolic ale na mnie on nie zadziałał.Teraz biore Ovarin wg zaleceń gina ogólnie u mnie wg monitoringów normalnie występuje owulacja pęcherzyki rosną pękają (mają odpowiedni rozmiar ) mąż też sie zbadał u niego wszystko ok tylko zachodzić a jednak nic z tego.

Zgłoś nadużycie #16 17 stycznia 2017, 20:17

Ania85 Supermama
Cześć :)

Anita u mnie podobnie - dwójka dzieci już jest i będziemy starać się o trzecie :) Jeszcze nie zaczęliśmy - planujemy w następnym cyklu ale mam jeszcze kontrolę u dentysty to być może się to jeszcze przesunie. Nie wiem ile czasu będziemy potrzebować - przyjmuje do wiadomości,że pewnie tak szybko się nie uda. W tym roku kończę 32 lata.

Zgłoś nadużycie #17 22 stycznia 2017, 22:49

Kolorowa Świeżo upieczona
Hej, witam wszystkich!

Ja dolaczam do grona planujacych ciaze i zostanie mamą prawdopodobnie na poczatku przyszlego roku. Mam 25 lat i jeszcze nie mam dzieci, dlatego chce sie dobrze przygotowac do tej roli :)
Planujemy zaczac starania za kilka miesiecy, najwczesniej w kwietniu, bo chcialabym urodzic najwczesniej w styczniu 2018, a idealnie byloby w kwietniu.
Pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne mamy :)

Zgłoś nadużycie #18 23 stycznia 2017, 12:53

aniucha Zaprawiona w bojach
My tez myślimy o drugiej dzidzi. No może tak za parę miesięcy zaczniemy starania.

Zgłoś nadużycie #19 23 stycznia 2017, 19:14

Kala88 Początkująca
Hej :-) Dołącza się kolejna staraczka, mam 2 dzieci i planujemy trzecie. W czerwcu skończę 29 lat,myślę,że to odpowiedni moment. W zasadzie starania chciałam rozpocząć już w tym cyklu,ale może rzeczywiście lepiej poczekać do marca lub kwietnia,żeby w razie czego było już na 2018 rok.
Poza tym fajnie byłoby stworzyć nową grupę,właśnie na 2018 rok,bo na 2017 już wszystkie się znają. Co o tym myślicie?

Zgłoś nadużycie #20 23 stycznia 2017, 22:21

Mysle, ze fajny pomysl, tylko zeby nie bylo, ze glowna motywacja rozpoczecia staran w marcu jest nalezenie do grupy na forum ;P

A tak w ogóle, to macie jakis wymarzony miesiac na poród? Mi sie marzy kwiecien, bo juz jest dosc cieplo, dni sa coraz dłuzsze, ale jeszcze troche czasu, zeby wydobrzec do wakacji :) Ale oczywiscie starania chcialabym zaczac troche wczesniej niz lipiec, bo nie wiadomo ile cykli bedziemy musieli czekac :)

Zgłoś nadużycie #21 23 stycznia 2017, 22:37

Kala88 Początkująca
Kolorowa absolutnie nie chodziło mi o żadne kryteria należności do grupy hehe :-) Miałam na myśli po prostu stworzenie nowej,gdzie poznajemy się od początku,a rok 2018 stwarza mu temu i dobry temat,i pretekst. :-)
Ja też bym chciała marzec lub kwiecień..nie wiem czemu . Córka z września,a syn z czerwca,jak ja. :D

Zgłoś nadużycie #22 24 stycznia 2017, 11:29

kmsk Zadomowiona
Mi marzy się maluch z grudnia. Lubię święta a jeszcze jakby przed nimi pojawił się nowy członek rodziny to dopiero było by pięknie :)

Zgłoś nadużycie #23 25 stycznia 2017, 14:45

Kala88 Początkująca
Grudzień pod tym kątem to rzeczywiście fajna sprawa,ale pamiętam,że wielu moich znajomych urodzonych w grudniu w dzieciństwie było zawiedzionych,że muszą aż do końca roku czekać na urodziny i często dostają prezent łączny np. na Mikołaja i na urodziny, więc nieopłacalne (dla dzieci oczywiście). :P
Mnie się marzy właśnie marzec lub kwiecień,ale już pisałam,nie mam pojęcia czemu.

Zgłoś nadużycie #24 25 stycznia 2017, 16:17

Ania85 Supermama
:) kwiecień jak najbardziej :) ale nie marzec - nie lubię :)

Najważniejsze aby się udało :)

Zgłoś nadużycie #25 25 stycznia 2017, 18:55

mala2 Supermama

Widzę ,ze w końcu temat trochę ożył ;)
A mi to wszystko jedno kiedy, może być nawet 1 listopad ważne aby było i zdrowe .Tez zawsze marzyłam o maluszku z marca/kwietnia i jak sie udało to niestety z nami nie zostało 😢....to później wyrzucałam sobie ,ze to przez mój egoizm mi je odebrano ,ze uparłam sie na ten marzec...wiem ze to nie moja wina ale jednak złamane serce i złe myśli dawały o sobie znać.Teraz to nie ma dla mnie znaczenia czas jaka i płeć.

Zgłoś nadużycie #26 25 stycznia 2017, 19:12

Kala88 Początkująca
mala2 - absolutnie się nie obwiniaj!!!
Mnie oczywiście też zależy,żeby przede wszystkim zdrowe było,ten miesiąc urodzenia nie jest jakoś bardzo istotny,to są bardziej moje osobiste preferencje..jak np. skrycie marzę,żeby trzecim maluszkiem okazała się dziewczynka (choć mam parkę),ale chłopiec też będzie przyjęty z ogromną radością. :)
Czytam od paru dni różne blogi,artykuły i fora dotyczące rodzin z trójką (i więcej) dzieci i czasem się zastanawiam czy ja aby na głowę nie upadłam decydując się na starania o trzecie dziecko... Wszyscy straszą,że przy trójce już kompletnie życia nie ma,że to tylko praca,wyrzeczenia, zamknięcie w domu... Tylko,że ci wszyscy,którzy straszą nie mają dzieci w ogóle albo max. 1 .. Jedna koleżanka ma trójkę i przyznała,że bywa ciężko,ale też ,że nic lepszego nie mogło jej w życiu spotkać. :) To budujące.

Zgłoś nadużycie #27 25 stycznia 2017, 21:13

Chyba każda z nas sobie marzy o czymś, ale w końcu przyjmie co los przyniesie z radością :) ja nie mam dzieci, więc wszystko mi jedno jaka płeć, bo chcę mieć na pewno wiecej niz 1, może nawet 3, tak jak kala88.
Powiedzcie mi drogie doświadczone mamy, czy warto się jakoś przygotować na kilka miesięcy przed, czy po prostu zacząć starania spontanicznie? Żałujęcie, ze czegoś nie zrobilyście albo, ze cos zrobilyscie przed ciąża?

Zgłoś nadużycie #28 25 stycznia 2017, 21:30

Ania85 Supermama

mala2 napisał(a)

Widzę ,ze w końcu temat trochę ożył ;)
A mi to wszystko jedno kiedy, może być nawet 1 listopad ważne aby było i zdrowe .Tez zawsze marzyłam o maluszku z marca/kwietnia i jak sie udało to niestety z nami nie zostało 😢....to później wyrzucałam sobie ,ze to przez mój egoizm mi je odebrano ,ze uparłam sie na ten marzec...wiem ze to nie moja wina ale jednak złamane serce i złe myśli dawały o sobie znać.Teraz to nie ma dla mnie znaczenia czas jaka i płeć.

mała u mnie właśnie @ dziś więc gdyby udało się w tym cyklu to termin na 1 listopada :)

Zgłoś nadużycie #29 25 stycznia 2017, 21:34

Ania85 Supermama

Kala88 napisał(a)

mala2 - absolutnie się nie obwiniaj!!!
Mnie oczywiście też zależy,żeby przede wszystkim zdrowe było,ten miesiąc urodzenia nie jest jakoś bardzo istotny,to są bardziej moje osobiste preferencje..jak np. skrycie marzę,żeby trzecim maluszkiem okazała się dziewczynka (choć mam parkę),ale chłopiec też będzie przyjęty z ogromną radością. :)
Czytam od paru dni różne blogi,artykuły i fora dotyczące rodzin z trójką (i więcej) dzieci i czasem się zastanawiam czy ja aby na głowę nie upadłam decydując się na starania o trzecie dziecko... Wszyscy straszą,że przy trójce już kompletnie życia nie ma,że to tylko praca,wyrzeczenia, zamknięcie w domu... Tylko,że ci wszyscy,którzy straszą nie mają dzieci w ogóle albo max. 1 .. Jedna koleżanka ma trójkę i przyznała,że bywa ciężko,ale też ,że nic lepszego nie mogło jej w życiu spotkać. :) To budujące.

Kala ja również mam parkę - podejrzewam,że przy trójce dzieci jest dużo pracy ale to wszystko jest do pogodzenia :) - ja przynajmniej mam wrażenie że jestem bardziej zorganizowana teraz mają córcię i synka niż wtedy kiedy była tylko Kasieńka. Jakoś juz poukładałam sobie wszystko - to pewnie też wychodzi z doświadczenia. Nie boję się tego czy sobie poradzę bo jakoś pewnie podołam ale boję się tego co powie rodzina (wiem, to głupie ale....)

Zgłoś nadużycie #30 25 stycznia 2017, 21:37

Ania85 Supermama

Kolorowa napisał(a)

Chyba każda z nas sobie marzy o czymś, ale w końcu przyjmie co los przyniesie z radością :) ja nie mam dzieci, więc wszystko mi jedno jaka płeć, bo chcę mieć na pewno wiecej niz 1, może nawet 3, tak jak kala88.
Powiedzcie mi drogie doświadczone mamy, czy warto się jakoś przygotować na kilka miesięcy przed, czy po prostu zacząć starania spontanicznie? Żałujęcie, ze czegoś nie zrobilyście albo, ze cos zrobilyscie przed ciąża?

łykaj kwas foliowy :)