Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sokowirówka i nawilżacz

Zgłoś nadużycie #11 16 września 2011, 20:53

Black_rose Supermama
Trochę o elektronice ;)
Zbliża się zima, dzieciaczki nam rosną i przychodzi moment gdy powietrze w domu będzie suche co sprzyja podrażnieniom układu oddechowego, a maluchy zaczną pić soczki. Chciałabym kupić sokowirówkę i robić małej domowe soczki z jabłka/marchewki etc. Przyda się także nawilżacz. Czy możecie polecić jakieś marki i modele?
Uważacie, że lepiej robić soczki samodzielnie czy lepiej kupić w sklepie?

Zgłoś nadużycie #12 16 września 2011, 21:56

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

Trochę o elektronice ;)
Zbliża się zima, dzieciaczki nam rosną i przychodzi moment gdy powietrze w domu będzie suche co sprzyja podrażnieniom układu oddechowego, a maluchy zaczną pić soczki. Chciałabym kupić sokowirówkę i robić małej domowe soczki z jabłka/marchewki etc. Przyda się także nawilżacz. Czy możecie polecić jakieś marki i modele?
Uważacie, że lepiej robić soczki samodzielnie czy lepiej kupić w sklepie?

co do nawilżacza jestem sama zainteresowana zakupem, więc jak ktoś korzysta to chętnie skorzystam ze wskazówk jaki kupić ;)
co do sokowirówki nie mam i nie kupię, bo po pierwsze koszt nie jest mały i długo musiałby się zwracać. Po drugie gotowe soczki dla dzieci są robione ze sprawdzonych warzyw i owoców, są kontrolowane i można mieć pewność że nie "napasione" są pestycydami i innymi świństwami. A nie mając dostępu do tak pewnego źródła owoców to robiony w domu soczek może dla maluszka być bardziej szkodliwy niż pożyteczny... ja nawet z owoców z działki mojej mamy bym nie zrobiła i nie dała dziecku soczku, bo choć wiem, że mama nie używa nawozów to jednak jej działka jest w pobliżu trasy wylotowej, więc ołowiu ze spalin jest tam na pewno zbyt dużo...

Zgłoś nadużycie #13 17 września 2011, 9:24

Black_rose Supermama
Tak oglądnęłam ceny sokowirówek i upatrzyłam sobie jedną z Clatronica za 130zł - czyli taka mała sokowiróweczka na "szklankę soku"-w sam raz dla młodej. Jasne, że jak robimy dużo to wtedy taka za 400zł będzie lepsza, ale myślę, że na potrzeby domowe to taka wystarczy. 
Mam zamrożone pół zamrażarki marchwi dla małej własnie z ogróka wójka ;) dlatego tak się zastanawiam nad tą sokowirówką. Soczek to ok. 3zł, także ok.40 soczków za cenę sokowirówki - to się chyba opłaci w dłuższej perspektywie. No nie wiem, pomyślę jeszcze.
Co do nawilżacza to ciekawie wygląda ELDOM z opcją jonizacji powietrza. Cena ok. 150zł. To kupić musze, bo sama po sobie czuję, że sezon grzewczy się zbliża :/

Zgłoś nadużycie #14 17 września 2011, 12:19

Konto usunięte
co do soczkow zgadzam sie z Ela.
nawilzacz? mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny.... ale ponoc mokry recznik na grzejniku wystarczy... sama jeszcze nie wiem, ale jak bedize potrzebny to kupie, z tym ze nie mam o nich pojecia, wiec poczekam az watek sie uzupelni :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #15 17 września 2011, 18:09

Black_rose Supermama
u mnie ani ręcznik ani garnki się nie sprawdziły niestety dlatego ostatecznie kupujemy nawilżacz. a z tymi soczkami to i tak najzdrowiej wodę dać ;)
kiedy będzie można dziecku mineralną wodę podać-taką nie przegotowaną?

Zgłoś nadużycie #16 17 września 2011, 19:01

marzena8888 Supermama
Ja mieszkam w domu i ostatnio paliliśmy na grzejniki już bo chłodno wieczorem było i narazie ręcznik taki gruuuby sie sprawdził, do tego mam taki plastikowy nawilżacz co się wode wlewa w niego i wisi na kaloryferze narazie to wystarcza, ale nie wiem czy jak przyjdzie zima i będzie trzeba całą noc palić to  obawiam sie że nie wystarczy. Tu padła cena ok 150 zł myślałam że więcej ok 400 zapewne takie też są i po 1000 pewnie :) ale myśle że 150 zł warto przeznaczyć
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #17 17 września 2011, 19:09

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

u mnie ani ręcznik ani garnki się nie sprawdziły niestety dlatego ostatecznie kupujemy nawilżacz. a z tymi soczkami to i tak najzdrowiej wodę dać ;)
kiedy będzie można dziecku mineralną wodę podać-taką nie przegotowaną?

oj z tą wodą to chyba bardzo długo nie podaje się nieprzegotowanej- ja chyba do końca 1 rż bym nie dawała, ale prawdę mówiąc nie zastanawiałam się nad tym- warto poszukać informacji...
a soczki z czasem warto i trzeba wprowadzać jednak, na początku może rozcieńczane ale potem jednak musi próbować nowych smaków ;)

Zgłoś nadużycie #18 17 września 2011, 19:23

mamaela Supermama
o wodzie znalazłam coś takiego, ale czy to w pełni prawda to nie wiem, trzeba chyba po prostu lekarza spytać będzie
http://www.rodziceradza.pl/Jedzenie/Jedzenie/Lepsza-dla-dziecka-woda-przegotowan...

Zgłoś nadużycie #19 26 września 2011, 20:20

Donia1982 Gotowa na wszystko
ja mam w domu sokowirówke zelmera, kosztowała około 300 zł ale ładnie działa póki co :) polecam :)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #20 26 września 2011, 20:21

tzn na nasze dotychczasowe potrzeby, jeszzcze bez dzieci :)

Zgłoś nadużycie #21 26 września 2011, 21:05

Black_rose Supermama
właśnie rodzice mieli Zelmera (taką niewielką ok. 170zł) i sobie chwalili...do momentu aż się zepsuła :D

Zgłoś nadużycie #22 27 września 2011, 11:21

Black_rose napisał(a)

właśnie rodzice mieli Zelmera (taką niewielką ok. 170zł) i sobie chwalili...do momentu aż się zepsuła :D

hahaha   :) wszystko może się zepsuć ;)

Zgłoś nadużycie #23 27 września 2011, 11:28

Karolinia Supermama
Ja mam w domu jakąś antyczną sokowirówkę nawet nie wiem jakiej firmy, ale jestem zadowolona- z tym że robię w iej raczej jakieś większe ilości, a dla Małej przecież nie będę 5 l soku ucierać, więc może też warto będzie się rozejrzeć zaczymś mniejszym... Ale na to mam jeszcze kupę czasu :)  
Co do nawilżacza to ja mam w domu taki fajny z jonizacją, jest z firmy Roboclean, ale nie wiem czy można go kupić oddzielnie- kiedyś był gratisem do tego Robocleana własnie, a ja go mam od mamy, która pracowała w tej firmie...
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #24 11 października 2011, 8:41

Black_rose Supermama
no i poczytałam o tych nawilżaczach... więc przede wszystkim trzeba mieć w pomieszczeniach temp. ok 21*C, bo w wyższej rozwijają się bakterie. Trzeba mieć też wilgotność poniżej 40% (od 40-60% to norma). Potem trzeba zwracać uwagę czy są wymienne filtry (często drogie) i czy są łatwo dostępne. Czy jest cichy czy głośny, czy "sika kropelkami" (mógłby zniszczyć panele).
Póki co moja stacja pogodowa mówi mi od tygodnia, że mam 47-55% wilgotność i 23-25*C temp. także narazie odpada kupno nawilżacza...

Zgłoś nadużycie #25 11 października 2011, 9:07

Black_rose Supermama
Edytko kupił mąż w pierwszym lepszym markecie za 20zł -takie elektroniczne coś i to pokazuje od razu temp./wilgotność/datę. Fajne-sprawdziłam z normalnym termometrem i pokazuje dobrą temp.

Zgłoś nadużycie #26 6 lutego 2012, 11:48

Black_rose Supermama
ha! jako że stacja pogodowa od kilku dni pokazywała mi 20-27% wilgotności i 20*C to mąż przytaszczył dziś nawilżacz (strasznie sucho w gardłach mieliśmy a fe...zdecydowanie za niska wilgotność)
Kupił SANICO model SYMPHONY 20186 pojemność 3,5l. Ustawia się ile chce się mieć wilgotności i on się sam włącza jak jest za niska. Baaaaardzo cichutki-wcale go nie słychać. Nie sika wodą póki co ;) taka malutka mgiełka (regulowana) sobie jest. Fajny. Cena 170zł. Ale nie trzeba dzięki temu co chwilę biegać napełniać go wodą, bo pojemnik jest duży. No i są wymienne filtry co 100l (koszt 9zł jednego-także porażający nie jest ;) ). Czuć różnicę w pomieszczeniu.

Zgłoś nadużycie #27 2 lipca 2017, 15:41

Trusia Zaprawiona w bojach
O tym, jaką sokowirówkę najlepiej wybrać możecie poczytać tutaj - https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-sokowirowke-i-wyciskarke-co-lepiej-k... Calkiem fajny poradnik, dużo przydatnych informacji zawarli.

Zgłoś nadużycie #28 17 sierpnia 2017, 10:00

tosiasamosia Gotowa na wszystko
Chcąc zadbać o swoje zdrowie wpadłam na pomysł, że zakupię wolnoobrotową wyciskarka do soków, przeszukłam w tym kierunku neta i najbardziej odpowiednim urządzeniem wydała mi się wyciskarka firmy Muke klasy premium. Jako jedyny taki sprzęt, posiada niską ilość obrotów na minutę przez co zachowywane są wszystkie witaminy- dlatego zamierzam zakupić ją dla siebie. Jak dla mnie oferta jest naprawdę korzystna.

Zgłoś nadużycie #29 25 sierpnia 2017, 11:42

brzoskwinka Początkująca
Jezu wszędzie ten sam spam, wyślilibyście się chociaż na zmianę formułki a nie kopiuj wklej, przeciez to porażka i antyreklama...

Zgłoś nadużycie #30 13 sierpnia 2019, 10:25

tosiasamosia Gotowa na wszystko
Hej od kilku dni przeglądam wyciskarki, jak również te Sokowirówki które są na Ceneo. I mam dylemat, na co się zdecydować czytałam opinie na temat wyciskarek i sokowirówek i szczerze jest tak że sporo osób używa w domu sokowirówki. Dlatego też chciałam się was zapytać Co sądzicie o sokowirówkach i czy może używacie też takie w domu Jak często robicie domowe soki.