Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Skaza białkowa

Zgłoś nadużycie #11 24 maja 2011, 13:29

nicoletta77 Początkująca
Tzw.skaza białkowa w pierwszej fazie, trwającej do 2 roku życia objawiają się najczęściej na twarzy, szyi, tułowiu, a także na rączkach i nóżkach. Mogą to być zarówno nieduże przesuszone i łuszczące się miejsca, jak i silnie swędzące, sączące się, zaczerwienione zmiany. U niemowląt skaza białkowa pojawia się bardzo często na policzkach, dając charakterystyczny efekt nienaturalnie rumianych,błyszczących. Z czasem zmiany przemieszczają się na zgięcia pod kolanami i w łokciach, mogą się także lokalizować w innych miejscach, przy czym zawsze towarzyszy im uporczywy świąd.Niektóre objawy pojawiają się natychmiast po zjedzeniu uczulającego produktu ( pokrzywka ), inne natomiast z pewnym opóźnieniem (atopowe zapalenie skóry)
Ale nie każda zmiana na skórze dziecka to objaw skazy białkowej. Istnieje wiele różnych przyczyn mogących powodować powstanie zmian skórnych, więc zamiast leczyć je na własną rękę i w ten sposób utrudniać lekarzowi rozpoznanie.
Przechodziłam to z moim Dominikiem.

Zgłoś nadużycie #12 10 października 2011, 23:39

nnikunia Zaprawiona w bojach
mieli obaj skaze ale tylko do 6m.pozniej znikła. stosowałam Bebilon pepti na recepte i nan hipoalergiczny.

Zgłoś nadużycie #13 18 października 2011, 13:27

Helenne Początkująca
Super, że skaza zniknęła, niektóre dzieci męczą się z tym przez całe życie, szczególnie te, które poza atopowym zapaleniem skóry mają jeszcze astmę albo zapalenie spojówek. Moja koleżanka właśnie męczy się z chorym maleństwem, teraz zaczęła podawać mu Latopic, mam nadzieję, że to pomoże, w badaniach klinicznych wypadł bardzo dobrze.

Zgłoś nadużycie #14 20 października 2011, 18:16

Konto usunięte
no to tak, Kazik ma giga alergie pokarmowa... wcina pepti, bral jakieś smieszne leki... i guzik, problemy z brzuszkiem sa ciagle. 
odwiedzilismy wczoraj w zasadzie najlepszego w miescie neonatologa, pediatre, i wszystko w jednym osobniku co dotyczy wieko od noworodka do dziecka :) po dluzszej dyskusj, przebadaniu, ogledzinach... dostalismy propozycje, zeby zaczac posilki mleczne, powolutku zastepowac - niemlecznymi. i tym sposobem nasze 2 miesieczne dziecko dzis zjadlo rano marchewke :) ma sie calkiem niezle, od razu poszla kupka na ktora czekalismy juz 5 dni :)
jutro kolejna marchewa, a pozniej do akcji wkracza kleik ryzowy na wodzie :) a potem jablka...
bo skoro mleko mu szkodzi, to czas probowac innego jedzenia :)
20 lat temu dzieci po ukonczeniu miesiaca dostawaly soczki i papki i bylo ok - jak nie mogly pic mleczka. wiec teraz tez trzeba probowac w te strone, skoro nawet specjalne mleko sprawia klopoty ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #15 21 października 2011, 13:45

Brioszka Gotowa na wszystko
To aż niewiarygodne! Młody dostał dwie butelki Nutramigenu i od razu poprawa :) tak się ciesze :) buzie ma prawie gładką, leży spokojnie, uśmiecha się :) bałam się ze nie bedzie chciał nutramigenu, bo słyszałam, że dzieciaki, które piły cos innego tego nie chca i im sie nie dziwie bo sam proszek śmierdzi, ale mój młody pije wszystko co mu podam :)

Zgłoś nadużycie #16 21 października 2011, 16:44

paprotka25 Supermama

Brioszka napisał(a)

To aż niewiarygodne! Młody dostał dwie butelki Nutramigenu i od razu poprawa :) tak się ciesze :) buzie ma prawie gładką, leży spokojnie, uśmiecha się :) bałam się ze nie bedzie chciał nutramigenu, bo słyszałam, że dzieciaki, które piły cos innego tego nie chca i im sie nie dziwie bo sam proszek śmierdzi, ale mój młody pije wszystko co mu podam :)

super że jest poprawa i że pije nutramigen, czytałam ze jest gorzkawy w smaku i dzieci nie chcą go pić, dzielnego masz malucha :)

Zgłoś nadużycie #17 21 października 2011, 19:44

Konto usunięte
heh moj pepti (tez gorsze w smaku) pierwsze dwa lyki sie skrzywil, ale po chwili z glodu wydudnil butle, za drugim karmieniem juz nawet nie krecil nosem :P
a dzisiaj nawet marchewa mu smakowala :) ponad pol sloika wtrynil :D i krzyczal jak mu zabraklo!
co do mleka sojowego, wiesz, pytalismy czy moze jest jeszcze jakies mleko ktore mu mniej bedzie szkodzic na brzuszek, to facet powiedzial, ze jesli pepti mu szkodzi, w to w kazdym cos moze byc nie tak, a przy tym ile razy juz mial zmieniane mleko, szkoda dalej mu brzuch zmieniac, i po prostu powolutku odejmowac mu mleko, a dawac inne jedzonka :)
no marchewka sie przyjela :) zobaczymy jak z kleikiem bedzie :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #18 23 października 2011, 22:16

Brioszka Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

super że jest poprawa i że pije nutramigen, czytałam ze jest gorzkawy w smaku i dzieci nie chcą go pić, dzielnego masz malucha :)

jak dla mnie Nutramigen wali stara kiełbasą, jak otwieram puszkę to mnie mdli. raz posmakowałam zrobine, fuuu obrzydliwe. całe szczescie ze chce to pić bo jest wielka poprawa, ale jak to może mu smakować to nie wiem... dziwak ;)

Zgłoś nadużycie #19 24 stycznia 2018, 11:51

Milka28 Początkująca
Hej,
moja córeczka 7 letnia ma objawy skazy białkowej, podobne jak w tym artykule http://aptekanowa.pl/dieta/czym-skaza-bialkowa/ czy możecie polecić jakąś dobrą dietę? Dziecko wiadomo jest bardzo wybredne nie wiem co jej podawać, mała uwielbia mleczną czekoladę i inne słodkości... proszę o pomoc

Zgłoś nadużycie #20 25 października 2018, 13:15

Joanna30 Świeżo upieczona
Skaza nie znika, zrób testy, mój facet wyleczył się ze skazy ale za to ma alergię na pyłki.

Zgłoś nadużycie #21 25 października 2018, 13:15

Joanna30 Świeżo upieczona
Skaza nie znika, zrób testy, mój facet wyleczył się ze skazy ale za to ma alergię na pyłki.