Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24691 12 września 2019, 11:59

Maaagda Supermama
Jak tam Julka i Marcin w przedszkolu?
Szpilka jak samopoczucie w ciąży? Jakieś dolegliwości?
Ja mam dzisiaj sesje ciążową, a brzucha brak 😂
Moje dziecko tylko kombinuję jakby nie chodzić 😆
Rano trochę poplakuje.
kupiliśmy dzisiaj wyprawkę przedszkolną i z glowy już mam.
Po weselu nie chciał wracać do domu. Tańcował, a matka się objadala, troszkę z nim się poruszałam na parkiecie, ale to delikatnie.

Zgłoś nadużycie #24692 12 września 2019, 18:20

Szpilkka Supermama
Marcin w przedszkolu spoko. Na poczatek płacz ale potem sie uspokaja i jest okey. Oczywiscie nie bawil sie z dziecmi i pani tez powiedzial ze na plac zabaw z nią nie pojdzie...

Ciąża niby okey, teraz mi przeszlo ale jeszcze tydzien temu caly czas lezalam, nie mialam sily, bylam senna czego w pierwszej ciazy nie mialam.

Pamiętasz jak pisalam o tym wyniku? Powtorzylam i wyszło jednak dobrze. Nie mam pojecia dlaczego na poczatku wyszlo nie tak jak powinno.

Fajny masz ten brzuszek. Ciaza ci służy

Zgłoś nadużycie #24693 12 września 2019, 20:22

Maaagda Supermama
Szpilka a co to wyszło nie tak? Jaki wynik? Dużo się słyszy, że w ciąży niektóre badania wychodzą mylnie.
Ja muszę się zabrać za wyprawkę szpitalną, bo to już 32tc, skurcze miewam, nie daj mnie złapie, a ja nic 😆
Filip jak wychodzi na plac zabaw to chwilę się bawi i reszta spaceruje. W sali też chwila się pobawi tylko.
Oczywiście co chwila pyta kiedy przyjdzie mama, no jest silnie ze mną związany i na to nic nie poradzę.

Zgłoś nadużycie #24694 16 września 2019, 10:21

Maua Fajna mama
Hejka dziewczyny i sorki za zaległości, trochę miałam ostatnio zamieszania ale wychodzę na prostą.

Szpilka, moje oficjalne gratulacje - rośnijcie zdrowo :) Na kiedy masz dokładnie termin, bo chyba nie doczytałam? Super, że wyniki wyszły jednak ok.

Magda, super zdjęcia i śliczny brzuszek - nie do wiary że to już 33 tydzień :) I jak to brzucha brak? Daj znać, jak wyszła sesja :)

U nas z przedszkolem jest ok, Julcia nie płacze i chętnie chodzi, tylko nie możemy złapać rytmu zasypiania wieczorem i jest rano mega niewyspana ;) Wczoraj poszła spać ok 22:30, to rano dzisiaj mi się płakać chciało, jak na Nią patrzyłam jaka jest biedna ;) Ale w ciągu dnia się rozkręca i jest ok - ładnie się bawi, ładnie je w przedszkolu, nie za bardzo lubi tylko tam drzemać - wolałaby w domu, ale jakoś udaje się Ją przekonać.

My wyprawkę do przedszkola mamy już całą, dokupiliśmy tylko taki duży worek, żeby zmieścił się koc, bo ten co mieliśmy okazał się za mały. Muszę Jej tylko pokupować więcej dresów i t-shirtów na luzie, bo w przedszkolu mają super ciepło i na krótki rękaw cały czas. Dzisiaj mają dzień "kropki" to w wekend kupiliśmy ubranka w kropeczki i wydrukowaliśmy Julci zdjęcia pieska moich rodziców, bo ma akurat na imię Kropka :D Taki zbieg okoliczności i Julcia mega podekscytowana zabrała zdjęcia do przedszkola, żeby pokazać dzieciom :)

Aska, fajnie że dałaś znać - pisz częściej :)

No i ciekawe co u Kate i Larosanegra, bo zniknęły całkiem - dziewczyny, halooooo!

Zgłoś nadużycie #24695 16 września 2019, 20:42

Maaagda Supermama
Super, że Julka sobie tak świetnie radzi. U nas w przedszkolu nie ma spania, tylko 3 latki mają, a tak to odpoczynek po obiedzie.
Że spaniem to samo... Filip zasypia max 21:30 to i tak nie może wstać o 7, a przychodzi sobota czy niedziela to 7:00 i gościu wyspany 😁
W środę jak przyszedł z przedszkola to trochę pokichal, nos przytkany miał, ale w sumie nic się z tego nie rozwinęło, a ja od piątku -jak mnie złapało po południu - ból gardła, w weekend okropny kaszel, rwie mnie jak gruźlika, z rana dzisiaj do lekarza i coś tam z krtanią, tchawicą... I oczywiście antybiotyk, żeby na oskrzela nie zeszło.
Od tego kaszlu brzuch i krocze mnie ciągnie, boli, także mój sezon na choroby uważam za otwarty...
W tamtym roku to samo było... Filip chory i od razu ja...

Zgłoś nadużycie #24696 17 września 2019, 9:16

Maua Fajna mama
Magda, jakbym czytała o Julce - w tygodniu o 7 ledwo oczy otwiera, a w zeszłą sobotę o 6:40 stwierdziła, że wyspana i chodźmy się bawić :) :P

Współczuję choroby - oby szybko przeszło, no i szkoda że antybiotyk od razu i że nie dało się uniknąć.

Zgłoś nadużycie #24697 17 września 2019, 19:35

Szpilkka Supermama
Noooo jak mój Marcin kichnie wiecej niz trzy razy w ciagu dnia to jestem pewna na 99%:że zbliża sie przeziebienie i zwykle tak sie wlasnie konczy. Jednak dobrze ze tylko konczy sie katarem i kaszlem bez antybiotyku.
Magda może spojenie ci sie rozchodzi? Moja sasiadka już przy terminie i tez od kilku ttgodni juz narzekala ze boli ją kość tak przy kroczu. Lekarz jej powiedzial ze dziecko jest bardzo nisko i napiera.

Zgłoś nadużycie #24698 17 września 2019, 21:08

Maaagda Supermama
Raczej nie, to ból typowo po napadach kaszlu.
Dzisiaj byłam u ginekologa- Mały dalej głową przy żebrach, waży 2,1kg i szczerze wątpię, żeby się obrócił.
Z Filipem w ciąży to mi brzuch "chodził", kopał, wypychał się, a ten urwis coś tam kopnie mocniej, a tak to ruchy delikatne. Może to przez inne położenie...
/ U Ciebie Szpilka też już prawie 10tc... Rety... Zaraz pierwsze prenatalne, ale ten czas leci.

Zgłoś nadużycie #24699 25 września 2019, 18:54

kate85 Supermama
Hej dziewczyny! ale mam zaległości! biorę się za czytanie :-)

Zgłoś nadużycie #24700 25 września 2019, 19:10

kate85 Supermama
O wow jakie newsy :-) Szpilkka gratulacje!!! :-) to szybko poszło jak u nas :-) trzymam kciuki za super ciążę,żeby wszystko było w porządku :-)

Super zdjęcia dziewczyny :-) fajnie,że urlopy się udały :-)

Odkąd jestem więcej w salonie, mam mniej czasu,ciągle mam zajęcie, bo prowadzę tez stronę, dodawanie zdjęć, postów itp, zapisywanie klientek, wprowadziłam tez zadatki, więc tez pilnuję kto wysyła itp. Dużo to czasu wszystko zajmuje, do salonu jeżdżę czasami o 4 rano :-) mam różne takie akcje, jak ktoś chce raniutko makijaże :-) w soboty to juz norma,że zaczynam o 5, czasami 6. Nikola poszła do żlobka, super się zaklimatyzowała, na 2 dzień juz poszła sama do sali, jest najmłodsza w grupie :-) a jest juz w ostatniej grupie w żłobku tej najstarszej :-) w sumie za kilka dni kończy juz 2 lata i 4 msc :-) Nelka jest z 5 latkami, z czego mega się cieszymy, bo juz nie śpi w dzień i mamy w końcu wolne wieczory, bo zasypia ok 21 :-)
Obecnie jesteśmy wszyscy przeziębieni oprócz Neli, ja najbardziej, dziś byłam nawet u lekarza i chciała dać mi antybiotyk, zobaczę jutro jak się będę czuła, mam suchy kaszel, chrypę, mocny katar. Nikola tez ma katar i kaszel trochę a Nela przyniosła z przedszkola bostonkę, ale bez gorączki, ma tylko krostki.Jesień zawsze tak zaczynam, co roku o tej porze mam ostre przeziębienie.Do sb muszę się wykurować, bo minus mojej pracy jest taki,że nie mogę nic odwołać, muszę być :-) Postaram się częściej zaglądać :-)

Zgłoś nadużycie #24701 26 września 2019, 10:53

kate85 Supermama
Magda super sukienka na wesele i wow Ty już końcówka ciąży,ależ leci! :-) ciąża Ci służy :-)

Szpilkka super termin, dla mnie kwiecień- maj to idealna pora na poród :-) pamiętam jak 2 dziecko chciałam urodzić bardzo w maju :-) i załapałam się hihi bo urodziłam Nikolę 29 maja :-) ale koniec kwietnia tez super, najcieplejsze miesiące najlepsze dla noworodka,ale żeby to było zawsze tak łatwo zaplanować, raz się uda a raz nie :-)

Na początku września zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, jeden dzień pracowałam razem z Nelcią hihi :-) ja malowałam modelki do kampanii marki odzieżowej a Nela była jedną z modelek, bo były tez dzieci :-) byłam z niej mega dumna, w ogóle była bardzo grzeczna, patrzyła jak maluję modelki, jak Pani czesała, później super pozowała :-) uwielbia to robic, aż do 3 stylizacji sama się wkręciła, bo mówiła Pani,że ona jeszcze chce hehe i Pani dała jej 3 stylizację a planowo miała być w 2 ;p jestem ciekawa zdjęć :-) Nela ma juz doświadczenie, bo była w kampanii Coccodrillo,wszyscy byli z niej zadowoleni, jak pozowała :-) w nagrodę mogła wybrać sobie ubranko z tej marki i wracała do domu taka dumna :-)

Narzekaliśmy,że nie mamy w tym roku weselicha a tu w nd przyjaciel M zaprosił nas na swoje wesele 10 listopada :-) mam w tym dniu klientkę, bo to nd,ale muszę zdążyć tez wyszykować siebie :-) cieszymy się mega,że w końcu mamy weselicho :-)

Zgłoś nadużycie #24702 26 września 2019, 12:00

Szpilkka Supermama
Oj tak. Prenatalne za 1,5 tygodnia. Umowilam sie w tym Gyncentrum u dr Rozmus.
W tej ciąży czuje sie zupelnie inaczej. Wymioty oczywiscie są i to w gorszej wersji. Co dwie godziny musze jeść bo jak nie to znowu na wymioty mnie zbiera. Masakra.

Zgłoś nadużycie #24703 26 września 2019, 12:46

kate85 Supermama
Szpilkka to moze będzie dziewczynka jak jest juz roznica :-) wspolczuje wymiotów,mnie to ominęlo w 2 ciazach,mialam dwie identyczne I ta sama plec,to moze cos w tym jest.

Zgłoś nadużycie #24704 26 września 2019, 13:55

kate85 Supermama
Zdjęcia z backstage tej sesji co pisałam :-) Nela była w swoim żywiole :-) czekam na końcowe efekty :-)

Zgłoś nadużycie #24705 26 września 2019, 14:01

kate85 Supermama
A tu nasze Pannice już takie duże eh :-) stanowczo :-) za szybko pędzi ten czas! i fota z moich 34 urodzin, bo świętowałam na poczatku września :-)

Zgłoś nadużycie #24706 26 września 2019, 15:27

Szpilkka Supermama
Kate może może, zobaczymy. A coreczki to do ciebie podobne :)

Zgłoś nadużycie #24707 30 września 2019, 10:34

Maaagda Supermama
Ja z Filipem wymiotowałam chyba 3 razy, a w tej ciąży to dzień w dzień i drugi chłopak, także objawy i przebieg ciąży nie zawsze świadczy kogo się spodziewamy.
Ja to jestem już zestresowana, M jeździ po 2-3 tygodnie i cholera boję się, że mnie złapie jak go nie będzie..
Dlatego po cichu mam nadzieję, że Mały się nie obróci i będzie cesarka 😂
/ Filip już nie może się doczekać, codziennie pyta kiedy braciszek się urodzi i butelki przestawia, smoczki, do wózka się już przymierzał czy oby na pewno dosięgnie, żeby wozić dzidziusia 😁

Zgłoś nadużycie #24708 3 października 2019, 23:26

larosanegra84 Fajna mama
Cześć dziewczyny :)
Wpadłam się przywitać i napisać, że żyjemy.
Szpilkka gratulacje :) Życzę Ci dużo zdrówka i lekkiego porodu !
Marcin się cieszy, że będzie miał rodzeństwo?
Magda jak się czujesz? Niesamowite jak to zlecialo. Dopiero co przeczytalam, że jesteś w ciąży.
Kate śliczne dziewczynki :) Nelcia prawdziwa modelka. Super :)
Cieszę się, że interes się kręci. Nikolcia zuch dziewczynka. Fajnie, że tak dobrze przeszła adaptację. Dużo zdrówka dla Was.
U Nas jakoś leci. Dzieci chodzą dzielnie do szkoły i przedszkola a my do pracy. U Nas odpukac bez chorób. Dzieci nie opuściły jeszcze żadnego dnia. Bierzemy codziennie tran rybki żelki i pijemy olej z czarnuszki :)
Teraz,  gdy Dawidek poszedł do pierwszej klasy mamy jeszcze wiecej obowiązków. Jak wracamy z pracy odrabiamy z chłopcami lekcje ja gotuję obiad na drugi dzień. Do tego nastawiam jakieś pranie, prasuje ubranka dla dzieci na drugi dzień i wieczór zlatuje. I tak leci dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Dodatkową atrakcją są zajęcia dodatkowe chłopców:  prywatnie angielski 2 razy w tygodniu, piłka nożna 2 razy w tygodniu i 1 raz basen. Do tego dodatkowo logopedia i zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Musimy się bardzo dobrze organizować logistycznie. Momentami tracę rachubę, budzę się i nie wiem jaki jest dzień tygodnia....
Mało mamy czasu dla siebie i na rozrywki. Jutro Dawidek kończy 7 lat i za tydzień w sobotę czeka mnie zrobienie imprezy na ponad dwadzieścia osób. Przełożyliśmy imprezę bo w tą sobotę idziemy na klasowe ognisko zapoznawcze z Dawidka klasą. Żeby przygotować urodziny muszę  wziąć urlop  bo inaczej ciężko mi będzie wszystko naszykować. Odkąd poszłam do pracy ciężko mi pogodzić pracę z obowiązkami w domu i opieką nad dziećmi. Ciągle mam poczucie, że coś zaniedbuje. A to nie poprasuje, innym razem wyrzucam sobie, że jest kurz na komodzie... Jeszcze innym razem mam wyrzuty, że nie zrobiłam obiadu :( Dobrze, że w takich sytuacjach ratuje mnie mama. Jak odbiera dzieci z przedszkola i szkoły i nie ma obiadu zawsze coś nam ugotuje. To bardzo duża pomoc.
A tu moje skarby ❤

Zgłoś nadużycie #24709 6 października 2019, 8:36

Maaagda Supermama
Super, że się odezwałaś Larosanegra 😉
Zazdroszcze braku chorób, Filip ostatnio tydzień okropnie kaszlał, siedział w domu, tydzień był w przedszkolu i od piątku znowu to samo... Niby kaszel nie choroba, ale jednak upierdliwe.
/ Ja przed porodem trochę się "ogarniam już". Zrobiłam paznokcie (a przeważnie robię tylko na większe imprezy 😂), pielęgnację włosów u fryzjera, chciałam jeszcze stopy ogarnąć , bo samej to już ciężko sięgnąć 😁
Co by dobrze na porodówce wyglądać heh.

Zgłoś nadużycie #24710 6 października 2019, 18:53

Szpilkka Supermama
Larosanegra super ze znalazlas chwile :)

U nas chorob nie ma ale za to w srode marcin wbil sobie przez kalosza w palec u nogi sekator. Taki wielki nowy ostry sekator. Myslalam ze zlamana kosc.