Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24671 21 sierpnia 2019, 13:52

Szpilkka Supermama
Jasne ze możesz. Ja juz nie raz widzialam na weselach w pierwszym dniu takie sukienki w kwiaty.

Zgłoś nadużycie #24672 21 sierpnia 2019, 13:55

Maua Fajna mama
Magda, pewnie że możesz, sukienka bardzo ładna i najważniejsze że wygodna!

Zgłoś nadużycie #24673 24 sierpnia 2019, 21:09

Maaagda Supermama
Dzięki, przekonałam się i kupiłam ją. Do tego czarną ramoneskę, 3/4 rękaw i wyglądam nawet całkiem przyzwoicie :D
Trafiłam dzisiaj na fajną promocję, kupiłam gondolę, ostatnie zamówienie ciuszków na h&m zrobiłam i rozmiarki 56, 62 i coś tam z 68 już mam.
Swoją drogą jest -20% na ciuchy dziecięce w h&m przy zakupach za 100zł, moze coś Wam w oko wpadnie ;)
//Z przykrych dla mnie informacji- musiałam oddać królika :(
Jak byliśmy na wakacjach, mój owczarek upodobał sobie królika, nie odstępował kojca na krok, w poniedziałek w nocy obudził mnie raban, zbiegam z góry, a tam pies goni królika po kuchni.
Mówię Wam serce w gardle... Musiał ją gdzieś złapać, bo biedna cała obśliniona, na szczęście nic jej nie zrobił...
To mały cielak, 35kg żywej wagi, co to dla niego przesunąć kojec.
Aż mi głupio było, jak gościu po królika przyjechał, rozryczałam się jak dziecko..
No ale cóż zrobić, wolałam oddać w dobre ręce niż miałby ją pies zagryźć...

Zgłoś nadużycie #24674 24 sierpnia 2019, 21:12

Maaagda Supermama
Szpilka nie zapomnij dać znać we wtorek co u ginekologa ;)
Tez mam we wtorek wizytę- kontrola szyjki i 30 tydzień rozpoczynam, za głowę się łapie normalnie...

Zgłoś nadużycie #24675 27 sierpnia 2019, 9:20

Maua Fajna mama
Magda, szkoda strasznie, że musiałaś królika oddać, ale to racja - lepiej oddać, niż miałby zginąć w ten sposób.

Szpilka, powodzenia i daj znać koniecznie :)

My już w komplecie w domu jesteśmy, Julcia zachwycona wakacjami u dziadków, wyszalała się naprawdę :) Dzisiaj i jutro mamy adaptację w przedszkolu - po godzince, takie przygotowanie do tego, jak to będzie od przyszłego poniedziałku :) Julcia póki co bardzo się nie może doczekać, ale jak to wyjdzie w praktyce za tydzień, to zobaczymy :P

Zgłoś nadużycie #24676 27 sierpnia 2019, 18:14

Maaagda Supermama
Ja wczoraj byłam na ostatnich prenatalnych- plama z serduszka zniknęła. Mały zdrowiutki 😍
Waży 1,6kg. Zakrywał buzię rączkami i nóżkami, leży miednicowo, może być już ciężko z pozycją glowkową. Więc z 3d mamy tylko zdjęcie siurka, bo tylko nim świecił 😆
Jesteśmy właśnie w pociągu w drodze do Opola. Jutro z rana jak pogoda pozwoli to zoo, pizza.
Pozdrowionka 😉

Zgłoś nadużycie #24677 30 sierpnia 2019, 9:30

Maua Fajna mama
Magda, to super że wszystko ok :) Oby jeszcze mały się odwrócił - trzymam kciuki!
Jak tam - udało się zoo?

Szpilka, co u Ciebie - co powiedział lekarz ??

Hej reszta dziewczyn - gdzie się podziewacie?

Zgłoś nadużycie #24678 31 sierpnia 2019, 21:44

Maaagda Supermama
Zoo to dla Filipa raj, dobrze ze wzięłam wózek, bo skwar straszny, ponad 2,5h łażenia więc by nie dał rady.
/ Maua jak tam Julka na adaptacji?
Kurczę ja mam troszkę problem, bo w poniedziałek mam umówionego laryngologa Filipa z samego rana, a tu pierwszy dzień w przedszkolu...
I nie wiem czy go puścić , np od 10-11 czy dopiero we wtorek... Kurczę, akurat tak niefortunnie ten lekarz wypadł..

Zgłoś nadużycie #24679 3 września 2019, 10:15

Maua Fajna mama
Magda, i jak zrobiłaś? Ja bym chyba dała od wtorku, żeby nie zaczynał przedszkola tak w połowie dnia.

U nas poszło super! Na adaptacji było extra, Julcia zachwycona przedszkolem i całym zamieszaniem dookoła :D Wczoraj oboje z Przemkiem wzięliśmy urlop, więc zaprowadziliśmy Ją razem ok 8. Była naprawdę podekscytowana, nie mogła się już strasznie doczekać :D Pobiegła do dzieci, a z nami tylko w biegu się pożegnała ;) No i została do podwieczorku - na początku myśleliśmy, żeby Ją zabierać wcześniej, ale inne koleżanki mi doradziły, żeby od razu na głęboką wodę i to było super - jak Ją odebraliśmy ok 15:30 to była jeszcze w ferworze zabawy i wręcz poprosiła, żeby przychodzić po Nią później, bo Ona jeszcze nie zdążyła się pobawić :D Także ufffff ;)

A jak u Was? Dziewczyny, haloooooo ?? ?

Zgłoś nadużycie #24680 3 września 2019, 11:56

AskaP Fajna mama
U Nas to samo. Od 8 nie mógł się doczekać kiedy przyjdzie babcia żeby zostać z Marcelem a ja żebym mogła go zawieść. Także zrobił tylko papa i został. U nas co prawda do godziny 13stej tylko ale zawsze coś.
Ostatnio mieliśmy mała przygodę z Fabianem.. Byliśmy na bilansie 4latka i lekarka dała nam skierowanie do chirurga dziecięcego bo podejrzenie stulejki ale jeszcze przez tydzień kazała samemu próbować naciągnąć. I w końcu nam się udało z takim efektem że wytworzył się tzw. Załupek,. Mega obrzęk wokół siusiaka.. Skórka nie chciała wrócić na swoje miejsce. Jeździliśmy z nim po szpitalach w nocy. Pojechaliśmy najpierw do tego w naszym powiecie a tam nawet nie chcieli spojrzeć tylko odrazu powiedzieli, że nam nie pomogą i musieliśmy się wracać do szpitala w Rzeszowie. Fabian był na szczęście bardzo dzielny. I udało się bez operacyjne przywrócić skórkę na miejsce, chociaż już nam to groziło. Na szczęście lekarka zadzwoniła po bardziej doświadczoną i tej się udało. Także tak.. Strachu miałam co nie miara...
Czekamy na resztę relacji jak sobie przedszkolaki radzą :)

Zgłoś nadużycie #24681 3 września 2019, 14:15

Maaagda Supermama
Puściłam go w poniedziałek. Był od 10 do 14. Dzisiaj 8:30-13.
Tak max do 14:30 będzie, bo dłużej nie ma sensu jak ja w domu. Czyli w sumie po podwieczorku do domu.
Zazdroszczę Wam z tą dobrą adaptacją dzieci.
Moje dziecko w sumie pierwszy raz w grupie 25os. W poniedziałek siedział przy stoliku. Coś tam musiał robić , bo mówi że ma koleżankę Magdę.
Rano problemu nie ma, idzie normalnie, tylko tak ciężko odnalezc mu się w grupie.
Dam mu miesiąc, zobaczymy. Jak nie, to będę szła do psychologa, bo jest taka pomoc dla dzieci, które sobie nie radzą, przychodzi Pani z zewnątrz i pracuje z danym dzieckiem nad relacjami z rówieśnikami, pomaga mu się odnaleźć.
//;
Jak jest stulejka to bez maści się nie naciaga. Ja byłam z tym samym problemem z Filipem u chirurga, ale to z pół roku temu i od razu maść dostał. I 2 tygodnie i było już ok. Teraz już sam sobie naciąga.

Zgłoś nadużycie #24682 3 września 2019, 15:28

AskaP Fajna mama
Z Marcelem w życiu już nie będę sama próbować tylko od razu chirurg ewentualnie. U Fabiana nie było aż tak źle bo coś jednak schodziło tylko nie do końca dlatego na skierowaniu była stulejka ze znakiem zapytania i kazała jeszcze tydzień spróbować samemu bo, że może da jednak radę bez wizyty u chirurga. No ale jednak nie obyło się bez tego.

Fabian odebrany. Był bardzo zdziwiony, że to już bo On chciał jeszcze zostać. Wyszedł z sali i nawet nie zauważył, że ja czekam tylko za rączki w parach od razu do szatni. Musiałam za nim wołać :D I w ogóle nie chciał wracać ze mną tylko autobusem. Przez jakiś czas będę go ja lub Teściowa zawozić a potem chyba spróbujemy z tym autobusem szkolnym.

Magda trzymamy kciuki, żeby Filip się zaaklimatyzował bo z tego co pamiętam zmienił chyba przedszkole?

Zgłoś nadużycie #24683 3 września 2019, 15:40

Szpilkka Supermama
Hejka. Dzisiaj bylam u gin, dostalam skierowanie na podstawowe badania. Wszystko jest dobrze. 7 tydzień. Jestem troche podlamana bo jedno badanie z krwi mi wyszlo nie tak jak powinno.

Wczoraj tez bylismy na pierwszym dniu w przedszkolu, Marcin jest w grupie dzieci ktora juz chodzi od zeszlego roku , jedynie 7 nowych jest. Z jednej strony ciesze sie bo nie ma tam placzkow.

Ci do stulejki to nie pomoge bo Marcin nie mial tego problemu.

Zgłoś nadużycie #24684 3 września 2019, 17:08

Maaagda Supermama
Tak, zmieniliśmy na publiczne, w prywatnym bylo 7 dzieci w grupie, to całkiem inaczej niż 25 😆
No zobaczymy, na razie mówi że jest fajnie. Jest w grupie 4-5 latkow.
Mówił, że jakaś dziewczynka dzisiaj płakała za mamą, mówił jej, że mama przyjdzie, ale ona dalej płakała heh.
/ Szpilka co tam źle Ci wyszło? Toxoplazmoza czy cytomegalia? Obstawiam te dwa, bo w sumie to najgroźniejsze dla dziecka.
No i gratulacje 😉

Zgłoś nadużycie #24685 3 września 2019, 17:15

Szpilkka Supermama
Nie. Ani jedno ani drugie, ale dobrze ze przypomnialas bo sprawdze czy to drugie mi lekarz zapisal. :)

Zgłoś nadużycie #24686 4 września 2019, 8:00

AskaP Fajna mama
Fabian ma w grupie 24 dzieci. 4 i 5 latki.

Szpilka no to oficjalne gratulacje! Wszystko będzie dobrze :)

Dziewczyny jak jest z rozmarowka w C&A? Normalna? Bo muszę Fabianowi dresy zamówić a tam akurat jeszcze nie kupowałam.

Zgłoś nadużycie #24687 4 września 2019, 11:05

Maaagda Supermama
W c&a trochę zaniżona. Filipowi z h&m biorę koszulki 98/104, a z c&a ma 110... Ciężko tam trafić.

Zgłoś nadużycie #24688 4 września 2019, 11:24

AskaP Fajna mama
Kurczę, czyli jednak czeka mnie wizyta w sklepie stacjonarnym. Bo Fabian niektóre koszulki nosi 104, niektóre już 110. Spodnie niektóre 104 są dobre, nie które za krótkie. Myślałam, że mnie to ominie zamówię online i będzie spokój bo zakupy z tą dwójką to masakra.. a tu jednak nie..

Zgłoś nadużycie #24689 4 września 2019, 15:42

Szpilkka Supermama
Ja tam wole zawsze do stacjonarki podjechać bo z tymi rozmiarami to jest zamęt.

Zgłoś nadużycie #24690 4 września 2019, 18:52

Maaagda Supermama
U Filipa tak gorąco w przedszkolu, że muszę mu dokupić krótkich spodenek.
Ja kupuję przeważnie w h&m albo zarze. Za portki w zarze place 36zl, a za 18-20zl bez problemu sprzedaje. Więc na bieżąco, a z innych sieciowek to ciężko sprzedać...
/
Rozmawiałam dzisiaj z Panią i dzisiaj szedł już do grupy, wycofuje się do stoliczka w momencie kiedy dzieci nie słuchają Pani (to sam powiedział) i mówi że robią taki bałagan , że przejść się nie da. 😉