Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24631 27 lipca 2019, 14:30

Maaagda Supermama
Całe szczęście nie rośnie za szybko, po Filipie rozstępów nie mam, też pomału rósł. Ale i tak plecy dają się odczuć, czasem wstać z łóżka nie mogę...
Aaa.. Maua pytałaś o wózek, jak idziemy gdzieś dalej, albo np galeria to wózka też używam, wolę zabierać wózek niż dźwigać klocka 15kg 😅
Nad morze wózek w bagażnik wsadzam pierwsze co, planujemy dużo pozwiedzać więc to wybawienie 🙂

Zgłoś nadużycie #24632 28 lipca 2019, 11:48

Szpilkka Supermama
Hejka! Nie bywałam tu bo kiepsko z internetem było, tzn miałam swój ale fatalnie chodził. Te relacje na FB ledwo się ładowały , czasem na facebooku coś przejrzałam....
Aska ale masz kawalerów :) super!
Kate ja też widzę twoje fotki na fb :) ekstra wyglądacie :)
Maua w takim razie może będziemy mieć rówieśników bo ja obecnie też się staram ale mówię, że przy pracy mojego męża to jest mega trudne, czasem nierealne trafić w dane dni ;/ Julcia widzę ma długie włoski :)
My wczoraj wróciliśmy nad ranem, szybko kilka prań zrobiłam, sprzątanko, zakupy i wieczorem grill u znajomych. Co do wczasów to dopiero w tym roku przekonałam się co to znaczy wakacje z dzieckiem.
Nawet nie licze ile kasy poszło na same przyjemności mojego syna. Wesołe miasteczko, gokardy ... zabawki. A co dopiero jechać z dwojgiem :D Jak miał 2 latka to jeszcze z niczego nie korzystał więc był luz a teraz to armagedon. Dzień w dzień :D ale co tam, wakacje to wakacje. Niech się dziecko cieszy :) :) Pogodę mielismy bardzo udaną. Przez 6 dni upalne słonce, brzuch i plecy mam tak spalone ze spać nie umiem;// Zaraz wrzucę kilka zdjęć.
:)
8 godzin w foteliku też Marcin bardzo ładnie przetrwał, nawet jak nie spał, nie marudził, nie płakał.

I na koniec jeszcze napisze co mój syn wyczarował dzień przed wyjazdem. Mało brakło a zamiast na wakacjach byli byśmy w szpitalu. Bawił się imadłem w warsztacie, i rączka mu spadła między oczy ale na czole .... cała buzia we krwi. Nie wiedziałam czy oczy wybił czy brode, zęby ... masakra. Dopiero po umyciu buzi okazało się ze na czole. Rozcięta skóra, pojechałam po plastry ściągające do apteki i dwa dni w nich chodził. Jeszcze był stres czy nie dojdą wymioty (wstrząs mózgu) bo to uderzenie było dość mocne. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Teraz tylko muszę maść na blizny kupić.

Zgłoś nadużycie #24633 28 lipca 2019, 12:09

Szpilkka Supermama
;)

Zgłoś nadużycie #24634 28 lipca 2019, 12:20

Maaagda Supermama
Niezła przygoda Szpilka, dobrze że tylko na strachu się skończyło.
Moje dziecko to na atrakcje zapewne nie pójdzie , bo on wiecznie się boi .
Mieliście kwaterę z wyżywieniem czy jedliście "na mieście"?
My w domku mamy kuchenkę, więc ogólnie planuje coś na szybko robić, kotlet, surówka, ziemniaki.
Grilla mamy przy domku, dopłacalam więc też na szybko.
Szkoda mi wydawać codziennie w barach na obiady po 100zl, wolę coś pozwiedzać za to.
Patrzyłam to z Ustronia do Kołobrzegu mamy chyba 15km, więc i do delfinarium, aquapark, latarnia morska. Chciałabym jakiś rejs statkiem.
My mamy kwaterę dopiero od 16... Ale planujemy jechać na noc, jak to stwierdził mój małżonek z bratem- Magda z Filipem będą spać i nie marudzić 😂
1500zl Wam starczyło? Mówię o samych przyjemnościach, bez paliwa.
Mi się tyle odłożyło z płatności kartą i właśnie jestem ciekawa ile do tego będę musiała dołożyć 😅

Zgłoś nadużycie #24635 28 lipca 2019, 12:45

Szpilkka Supermama
Magda ale u nas nigdy żadnego wypadku nie było ale jak przed wczasami to pech po prostu ;/
My mieliśmy domek z aneksem kuchennym więc była możliwość zrobić coś samemu, stołówka też oczywiście była ale my chcieliśmy sami robić sobie obiady a czasami jedliśmy na mieście. Szczerze to wolałam wydać kase na przyjemności niż na stołówki. Grila też mieliśmy. Kwatera była od 16, wyjechaliśmy o 5 rano i to był błąd bo w dzień są OKROPNE korki. Zajechaliśmy po 15, jakaś masakra (10 godzin;/). Do domu to już wyjechaliśmy o 19:30 to o 4 rano przyjechaliśmy. 8 godzin drogi (w tym trzy przystanki) to dobry czas. (byliśmy w Darłówku. Najlepiej jechać nocą, drogi puste. Te aquaparki też u nas były. Mieliśmy fajne miejsce bo 3 minuty do morza, miasta. Niby domek z kawałkiem lasku ale w centrum. Tak jak piszesz 1500 wystarczy bez oszczędzania, ale wiadomo, że ceny są różne to i więcej można też wydać
:) My Na szczęście mamy gaz w samochodzie więc na dojazd mało poszło. xD

Zgłoś nadużycie #24636 28 lipca 2019, 12:59

Maaagda Supermama
No właśnie dlatego ja też wolę ugotować na 2 dni najprostszy obiad niż wydać na żarcie... Dobrze, że piszesz , bo na początku też chcieliśmy koło 6 wyjechać, ale chyba wolę gdzieś o północy i od rana skorzystać już z plaży i odpocząć.
Kurczę my mamy diesla to na 600km to ja nie wiem ile 😂
Ja to się boje, że się do kombi nie zmieścimy hah. Każdy torbę, rzeczy na plażę, wózek, kosmetyki, apteczne rzeczy...
A jeszcze w drodze powrotnej w Łodzi planuje przystanek i fotelik dla Młodego brzdąca kupię.
Co miesiąc coś kupuje, żeby mnie wydatki później nie ogolocily 😁
Byłam dzisiaj w Rossmanie i Filip co wizyta w sklepie to już smoczki chce kupować i mleko 😆

Zgłoś nadużycie #24637 28 lipca 2019, 19:34

Szpilkka Supermama
Magda my jechaliśmy mojego taty oplem combi i 5 osób sie zmiescilo jesli chodzi o walizki + jedzenie jakies, wozek. I każdy mial duża torbe podróżna

Zgłoś nadużycie #24638 29 lipca 2019, 10:13

Maua Fajna mama
Hejka dziewczyny, my po super wekendzie :D W sobotę pojechaliśmy na grilla do znajomych - 2 lata temu kupili działeczkę ok 5 km od Pruszkowa, wyszykowali super, postawili drewniany domek parterowy w pełni wyposażony i teraz zaprosili na grilla :) Było super extra - byli wszyscy nasi znajomi z dziećmi, dzieciaki szalały na całego, my pogadaliśmy przy piwku - zeszło nam całe popołudnie do wieczora. Wracaliśmy ok 21 i zdążyliśmy w ostatniej chwili przed burzą ;)

Dzisiaj jeszcze jestem w pracy, jutro i we środę, a od czwartku luzik :D Lecimy w piątek na wakacje, a czwartek dałam sobie luz na pakowanie i od rana siedzę u kosmetyczki i robię co się da :P

Kate, hehe - to ja kompletnie inny styl preferuję, tak jak Ty piszesz to zupełnie nie mój klimat ;) Ja wolę jak facet ma klasyczne ubranie, proste spodnie, ewentualnie bojówki, bez kostek na wierzchu :P Ale co kto woli ;)

Szpilka, super, że wakacje takie udane i nieźle się najedliście stracha tuż przed - dobrze, że obyło się bez szycia! Ojjj wakacje potrafią wyciągnąć kasę z kieszeni, nawet nie wiadomo kiedy, a z dzieckiem to już zupełnie ;) Fajnie, że trafiliście z pogodą, bo to niezła loteria jest.

Magda, udanej podróży - ja też bym wybrała podróż nocą, zawsze to mniej męczące jest, no i nie traci się dnia w samochodzie.

Co do gotowania na wakacjach, to my mamy wakacje bez wyżywienia i będziemy gotować sami - na pewno śniadania i pewnie ze 2-3 razy zrobimy obiad (na szybko jakieś spaghetti, zupkę), ewentualnie na kolacje będziemy chodzić na miasto, żeby jednak popróbować lokalnych smaków.

Zgłoś nadużycie #24639 29 lipca 2019, 15:41

kate85 Supermama
Hejka :-)

Szpilkka ojej dobrze,że wszystko szczęśliwie się zakończyło, z dziećmi to zawsze jakieś przygody. Trafiliście super pogodę :-) my rok temu z Larosanegra też trafiłyśmy w upalne dni :-) swoją drogą jakby to było wczoraj a już rok minął od wspólnych wakacji :-) moi teście niebawem wybierają się też do Darłówka na wakacje :-)

Maua super,że wyjście udane :-) hihi no chyba lubimy odmienne style :-) ja też lubię często na sportowo, bluzy z kapturem uwielbiam,ale jak na wyjście lubię glamour i sexy :-) Super,że już niedługo i u Ciebie wakacje, zdawaj relację :-) My jak jeździliśmy na wakacje, to nie gotowaliśmy, jedliśmy na mieście, dla mnie wakacje to wakacje, wolne od wszystkiego :-)

U nas weekend mega szybko minął, w sb miałam takie tempo w pracy, zresztą jak zwykle,po pracy prosto w auto i do rodziców, dziewczynki mega się ucieszyły, mimo,że tylko 2 dni mnie nie było. Siostra zrobiła imieniny jak wesele, jedzenia tyle,że szok :-) powymyślała z neta przeróżne potrawy, była nasza stała ekipa znajomych, były oczywiście tańce na trawie a po 2 w nocy mój M oczywiście zainicjował kąpiel w basenie hehe, wrzucili moją sis :-) oj śmiechowo było, cała wieś na pewno słyszała,że moja sis ma imieniny ;p w nd świętowaliśmy urodzinki Neli, ucieszyła się z tortu z kotkiem :-) ok 21 byliśmy w domu.

Dziewczyny ja zamiast dobrych wczasów mam leczenie zębów.. masakra dziś byłam na 2 wizycie do ratowania szóstki przed usunięciem, ktoś wcześniej źle wypełnił kanały, nie do końca, jeden kanał jest zakrzywiony, musiała dawać mi sączki do środka na tydzień,żeby to rozpuściło.. dziś byłam na 8 rano, ponad godzinę na fotelu, przepychała kanały pod mikroskopem.. dziś zapłaciłam 410zł.. cały ząb będzie kosztować ok 1200zł, wydałam już ok 2 tys na leczenie a jeszcze długa droga do skończenia..zęby na pierwszy rzut oka białe, mocne a takie słabe eh,ale u nas to rodzinne niestety,śmiejemy się,że za leczenie naszych zębów można kupić dobre auto i tak jest.

Zgłoś nadużycie #24640 30 lipca 2019, 11:39

Maua Fajna mama
Kate, o rany, to współczuję z tymi zębami. Ale podobno tak jest, że jak zęby białe, to z kolei słabe :/ Powodzenia w leczeniu - faktycznie kupę kasy to kosztuje :/

Super, że impreza taka udana - już sobie wyobrażam tą kąpiel w basenie po nocy ;)

U nas z kolei trochę bieda, bo Julcię w sobotę ugryzł jakiś robal w nogę i wczoraj wyszedł Jej bardzo stan zapalny - ma nóżkę czerwoną, widać ognisko po ukąszeniu. Smarujemy hydrokortyzonem, dajemy clemastin i przykładamy okłady z sody. Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Ja sama też mam na ręce spory ślad po ukąszeniu - na pewno to nie komar, tylko jakaś meszka czy inne świństwo :/

Zgłoś nadużycie #24641 30 lipca 2019, 11:42

Maua Fajna mama
Acha, i jeszcze pytanko do Kate - dobrze pamiętam, że korzystałaś kiedyś z opalania natryskowego? Ja się zapisałam na jutro, żeby nie świecić białą skórą na plaży. Jak Twoje wrażenia? Szybko się zmyło? Zostawały smugi?

Dla mnie opalanie natryskowe to jedyny sposób na brązową skórę - teraz jestem całkiem biała, nic się nie opalałam w tym roku. Mega mi się marzy brązowa skóra, stąd pomysł z natryskiem. Ale mam wątpliwości, jak to wyjdzie...

Zgłoś nadużycie #24642 30 lipca 2019, 15:13

kate85 Supermama
Maua oj współczuję z tym ukąszeniem a fenistil próbowałaś? oby szybko przeszło! pytałaś wcześniej tez o wózek, zapomniałam napisać,że u nas ze względu na Nikolę cały czas jest w użyciu :-) Nela na nóżkach a Nikolka w wózku,ale jakby była jedna Nela, to nie wiem czy bym używała, na większe wyprawy myślę,że tak i na zakupy duże :-) bo przyzwyczajona jestem,że do kosza chowam wszystko :-) odnośnie opalania, tak korzystałam kilka razy :-) pierwszy tydzień super się trzyma, zero smug i piękna opalenizna, nie sztuczna,ale drugi tydzień juz schodziło,ale ładnie bez smug. W Twoim przypadku faktycznie tylko to zostaje, chyba,że solarium stopniowo.

Oj z zębami to mam na serio jazdę bez trzymanki..stomatolog własnie mówiła,że moje zęby są jak po wybielaniu takie białe a tak słabe.. chodzę często na kontrole i non stop mam coś do roboty i to nie 2,3 a po kilkanaście zębów. Dobrze,że doświadczona kobieta i mają nową technologię, pierwszy raz miałam leczenie pod mikroskopem na leżąco. Wtedy widzi np. 4 kanał, którego normalnie nie było widać i nikt go nie udrożnił, więc wychodzą teraz niezłe cyrki u mnie. Wczoraj wykrzywiła 3 komplety narzędzi,żeby przepchać 3 kanały a z 4 będzie próbować na kolejnej wizycie.

Dziś Nela kończy 4 latka, od rana ma atrakcje :-) byłyśmy tez w bibliotece, wybrała sobie bajki. Teraz robiłam spaghetti i chwila odpoczynku :-)

Zgłoś nadużycie #24643 30 lipca 2019, 16:57

Maua Fajna mama
Kate, to wszystkiego najlepszego dla Neli! Widzę, że nasze suwaczki urodzinowe się mocno rozjechały, moja Julcia też już dawno po urodzinach, a tu suwak, że jeszcze przed ;)

No to niezła jazda z tymi zębami - dobrze, że masz sprawdzonego lekarza i że jest doświadczony, bo niezłe wyzwanie te Twoje zęby.

Dzięki za info o opalaniu - właśnie idę jutro po pracy, żeby ten pierwszy tydzień załapać się na wakacjach, a potem to już może kolor schodzić ;)

Co do wózka, to ja jestem pod tym względem też wygodna, wole wszystko pochować do kosza. Na wakacje nie bierzemy naszego i to był trochę dla mnie ból, bo jednak chciałabym coś pozwiedzać i pospacerować dalej, a Julcia owszem daje radę, ale jednak w słońcu albo wieczorami na pewno będzie zmęczona. Do samolotu strach zabierać wózka, bo pewnie by wrócił połamany, no i cały ambaras z nim na lotnisku.

Rozważaliśmy wypożyczenie rowerów, ale okazało się, że w tej samej cenie co 3 dni rowerów dla nas wszystkich można wypożyczyć też wózek/spacerówkę na cały tydzień! Zarezerwowałam już i mają nam dostarczyć do hotelu jak już będziemy na miejscu :) Mega się ucieszyłam, bo jednak na wakacjach stawiam na wygodę ;) Do centrum miasteczka ze sklepami i restauracjami mamy ok 1,3 km, więc miły spacer, ale Julcia na bank by chciała na ręce albo do Przemka na barana, a tak to smyk do wózka i luzik ;)

Zgłoś nadużycie #24644 30 lipca 2019, 16:59

Maua Fajna mama
Co do ukąszenia, to Fenistil też mamy i smarujemy, mamy też kropelki Fenistila i też dajemy. Dzisiaj już jest lepiej, mam nadzieję, że jutro już będzie zdecydowanie ok.

Zgłoś nadużycie #24645 31 lipca 2019, 12:14

Maaagda Supermama
Ja urodziny Filip będę robiła 2 tygodnie szybciej, nie mam innej możliwości. Małżonek jeździ, mój brat to samo i ciężko zgrać , żeby było razem w domu. Ale co tam, po wakacjach kupię tort, balony i zrobimy pewnie grilla.
Na koniec sierpnia mama ma urlop to dodatkowo zabierzemy go do zoo (w końcu, bo już od 2 miesięcy nie możemy trafić na pogodę akurat jak M w domu).
Ja wczoraj jeszcze byłam u ginekologa- mam się oszczędzać, szyjką mi się skraca. No oszczędzaj się... Ciężko przy Filipie..
Wczoraj u endokrynologa byłam z Nim na kontroli to znowu na eutyroxie..
I tak kurczę od lekarza do lekarza, po wakacjach idę z nim jeszcze do kardiologa, ma szmery na sercu i tak chodzimy na kontrolę co jakiś czas. Okulista też do kontroli.
I kurczę wracamy 12.08, pewnie w nocy. A 13.08 od 8 dwóch lekarzy 😂 + ja ginekolog + M dentysta heh. Wariactwo.
A co do zębów... Ja zrezygnowałam z usług dentysty NFZ.. niby żeby zawsze ok, poszłam prywatnie i 2 do leczenia, to jeszcze przed ciążą. M to sam- 3 do leczenia. Filip całe szczęście bez problemu, chodzimy tylko na fluoryzację co 3 MSC.

Zgłoś nadużycie #24646 31 lipca 2019, 15:01

kate85 Supermama
Hej :-) my dzis po bilansie 4 latka :-) ksiazkowo dzien po urodzinach heh,ale dzis byl czas akurat :-) wszystko ok,Nela ma ok 101cm i 16kg.Jak najwięcej na boso,bo nozki do środka troszkę,ale to w granicach normy na tym etapie.Jutro idzie juz do przedszkola,nie może się juz doczekać,teskni za kolezankami i Paniami :-) wyszalaly sie na placu zabaw i właśnie zasnely,bylam od 9 do 14 na dworze :-) rano bylysmy w ciuszku,mogę z nimi buszowac,bo są grzeczne,Nela sama dla siebie wyszukuje :-) a ja kupilam kolejne 3 sukienki heh,trzeba będzie robić selekcję powoli :-)

Magda ja tez czesto smigam po lekarzach,im więcej dzieci tym wiecej tego,sama siebie tez kontroluje,no i teraz dentysta często,nigdy nie bylam na NFZ,z moimi zebami to bym sie bala,ze tylko zepsuje.Staraj sie odpoczywac jak szyjka się skraca,Filipa urodzilas w dniu terminu?

Zgłoś nadużycie #24647 31 lipca 2019, 16:28

kate85 Supermama
Moje Panny z dzisiejszych zabaw na placu :-) za każdym razem jak jesteśmy w Carrefour siada na samochód i mówi mamusiu włącz heh :-) Nareszcie zapanowała miłość sióstr uff :-) po długim czasie buntu, zazdrości, w końcu Nela opiekuje się Nikolą, jak tylko zniknie z oczu pyta się, gdzie "Nitusia" bo tak ją nazywa :-) dziś na samochodzie, mocno ją trzymała,żeby się nie bała,mam nadzieję,że będzie tak cały czas :-) i oczywiście do dr przebrała się w sukienkę, weszłysmy na chwilę do domu,żeby zmienić strój i w tej sukience na placu zabaw później szalała :-)

Zgłoś nadużycie #24648 31 lipca 2019, 18:58

Maaagda Supermama
Filipa urodziłam 3 dni po terminie, ale na szyjkę miałam zakładany pessar już w 24 tygodniu. Teraz jeszcze do obserwacji, ale na granicy. Maluch też sporo waży, raczej w gornych widełkach wagowych jest.
Co do dentysty niby prywatnie, a w sumie płacę za plombę 30zl więcej niż u tego na nfz, u nas za wizyty dodatkowo się nie płaci.
Filipa teraz zmierzyła endokrynolog to ma 104cm i 15,2kg. Więc troszkę zaczyna przybierać na wadze.
Teraz to warzywka swoje, aż chce się jeść, a mamy sporo na ogródku. Już pakujemy w słoiki, bo ogórków czy cukini nie nadążamy jeść 😂
// A jeszcze co do stóp- Filip też ma ciągle środkową wewnętrzna część stopy zapadnięta i nam znowu mówią, żeby nie chodzić na boso, chyba że po piasku czy trawie, a w domu skarpetki..

Zgłoś nadużycie #24649 3 sierpnia 2019, 22:22

Maaagda Supermama
Maua pewnie spakowani i gotowi do drogi. Udanego przelotu i wakacji 😉

Ja też właśnie się spakowałam. Każdy jedna torba, jedna basenowaę , kolejna z lekami, pościel Filipa. no rzeźnia 😁
Filip zafascynowany wyjazdem.
Jeszcze dzisiaj malowaliśmy sypialnię, jutro kolejny raz.
A jeszcze do odświeżenia kuchnia, hol i ganek...

Zgłoś nadużycie #24650 4 sierpnia 2019, 13:01

Maua Fajna mama
Dziewczyny, melduję się z raju!!! Dolecieliśmy szczęśliwie, zainstalowaliśmy - jest bosko!!! Napiszę więcej wieczorem, terwz po obiedzie idziemy na drzemkę :)