Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24571 4 czerwca 2019, 11:47

Maaagda Supermama
Uff jak gorąco 😅
Pierwsza kąpiel w basenie Filip ma już zaliczoną, leje mu wody do takiego małego baseniku, żeby się wychlapal.
Odebrałam pierwsza paczkę z ciuszkami 🤩
Jeszcze M na 90% nie zdąży wrócić do piątku na przedstawienie w przedszkolu. Nie wiem jak to Filipowi wytłumaczę, jemu tak zależało, tak się cieszy , że dla mamy i taty będzie występował. Taki mi go szkoda.
Mówię Wam , że normalnie siedzę, piszę i ryczę, bo wiem jak Filipowi będzie ciężko. 
Czasem już mam dość tej jego roboty.

Zgłoś nadużycie #24572 6 czerwca 2019, 20:53

Maaagda Supermama
Ale tu cichosza znowu.
Ja rano byłam na pobraniu krwi i dzwonili do mnie z przedszkola, że Filip się źle czuje i ma 38°, pojechałam po niego, to już następnemu dziecku mierzyli 38,4°. W sumie 3 dzieci odesłana do domu. Chyba jakiś wirus.
Tyle co był chory i znowu.
Tak panikowałam o przedstawienie, a Młody się rozchorował.
Wykończą mnie te jego temperatury, teraz 40° pokazuje...
Czeka mnie ciężka noc i mam nadzieję, że się nie zarażę, bo we wtorek ginekolog..
Udanego weekendu Dziewczęta 😘

Zgłoś nadużycie #24573 12 czerwca 2019, 11:07

Szpilkka Supermama
Hej! To tu tak cicho? 😊 u nas upaly upaly ... basen juz napelniony wodą. Na dworze siedziec sie nie da :/ noce tez są ciężkie. Dobrze ze mamy ten klimatyzator ... u nas pierwszy cykl starań, okres dostalam więc nic z tego , ale rano zrobilam test i byl pozytywny wiec nie wiem co jest. Jutro zrobię ten cyfrowy z ciekawości. Nie wiem czy to mozliwe zeby miec krwawienie i byc w ciąży. Strasznie piersi mnie bolą.

Zgłoś nadużycie #24574 13 czerwca 2019, 9:51

Maaagda Supermama
Szpilka może poronienie? Oczywiście nie ma zakładać najgorszego, ale trzymam kciuki za dobry finał 😉 Ja w tej ciąży miałam lekkie krwawienie, ale tylko przy podcieraniu, to nawet myślałam, że okres w koncu.

Zgłoś nadużycie #24575 13 czerwca 2019, 16:59

Szpilkka Supermama
Magda no wlasnie nie wiem, ale ja przy staraniach o pierwsze dziecko raz poronilam to wiem jaki to ból. Bol, skrzepy ... no i krwawienie intensywne około 5 dni. Tutaj mialam lekkie dwa dni, w 3 bylo tylko plamienie ... moze ja mam zwidy i te testy są negatywne xD. Czas pokaze. Piersi mnie strasznie bolą:/ dzisiaj 4 dzien i nadal bolą okropnie.

Zgłoś nadużycie #24576 14 czerwca 2019, 14:23

Maaagda Supermama
I jak robiłaś nowy test?

Zgłoś nadużycie #24577 14 czerwca 2019, 16:16

Szpilkka Supermama
Tak. Ciagle wychodzą cienie, testy różnych firm. Chyba wybiore sie do gina, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Zgłoś nadużycie #24578 14 czerwca 2019, 17:05

Maaagda Supermama
O kurczę, oby wszystko było dobrze 😉 trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #24579 14 czerwca 2019, 20:51

Szpilkka Supermama
Dzięki, ale nie pokladam zbyt dużych nadziei w tym cyklu. Za dobrze by bylo gdyby juz sie udalo.

Zgłoś nadużycie #24580 16 czerwca 2019, 15:39

Szpilkka Supermama
Laski gdzie was wywialo ??

Zgłoś nadużycie #24581 17 czerwca 2019, 16:49

Maaagda Supermama
Ja dzisiaj byłam na drugich prenatalnych. Łobuz rośnie, waży prawie 400gram. Jest podobny do Filipa , stopy ogromne, pięknie się pokazywał.
Wszystko jest dobrze, na serduszku ma jakąś plamkę, ale raczej nie wada, mówiła żeby się nie stresować, bo ogólnie serduszko przebadane i wszystko jest jak trzeba.
Zapisałam się od razu na 3 prenatalne z echo serca. No i zobaczymy czy zniknie.
Na środkowym zdjęciu wsadzał nogę do buzi 😂

Zgłoś nadużycie #24582 19 czerwca 2019, 18:09

Szpilkka Supermama
Magda a ty wiesz ze teraz prenatalne są za darmo? Jest jakis program?

Zgłoś nadużycie #24583 19 czerwca 2019, 18:28

Maaagda Supermama
Wiem, korzystalam z darmowych. Pierwsze, drugie, test pappa i test potrójny. Trzecie płatne. W Częstochowie można tylko wykonać w Gyncentrum. Ja pierwsze robiłam w Katowicach , bo u nas miejsc nie było już. Krew też musiałam jechać pobierać do Katowic.
Ciąża musi przebiegać prawidłowo, bo to program z UE- zdrowa mama, trwa już 2 lata i chyba jest do 2020r jak podpisywałam papiery.
Akurat w Gyncentrum prenatalne wykonuje specjalista prenatalny, nie zwykły ginekolog, więc duży plus.
Normalnie (to chyba 4d) w cenie, jeśli chodzi o 3 prenatalne, nie trzeba dopłacać jak w sw. Łukaszu.
/ EDIT. Więc w sumie za to wszystko 1, 2 po 250zł, i testy trzeba liczyć prywatnie po +/- 200zł, to jak nic 900zł wychodzi. Fotelik za te pieniądze kupię :P

Zgłoś nadużycie #24584 28 czerwca 2019, 20:42

Maaagda Supermama
O rety Kobiety! Przywołuje Was!
Ja dzisiaj poszalalam na zakupach wakacyjnych, kupiłam sobie 2 sukienki ciążowe, bluzeczki, strój kąpielowy, swoją drogą przeszłam intimissimi, Triumpha i nic nie mieli na ciężarne.. 😂 w końcu kupiłam w gattcie, kapelusz ogromniasty i chyba wszystko już mam na wakacje.
Jeszcze dzisiaj spadłam z krzesla,.. Filip podstawił mi pod nogi jakaś zabawkę, nie popatrzyłam schodząc z krzesła i jak się wywalilam, całe szczęście na tyłek ...
W takim momencie idealnie spisał się detektor tętna, normalnie bym pojechała na sor i zaluje, że nie mam z kim zostawić Filipa.. jutro po Jego zajęciach poszukam jakiegoś ginekologa prywatnie na już, jak się nie uda to podjadę na sor sprawdzić.

Zgłoś nadużycie #24585 8 lipca 2019, 13:30

Maua Fajna mama
Ojojoj, to chyba koniec naszego forum :(

Ja sama zaniedbałam Was bardzo - pisałam ostatnio chyba jeszcze w maju :(

Co u Was - czytacie jeszcze forum?

U nas z bieżących spraw o Julcia na wakacjach u dziadków, w ten wekend Ją zawiozłam - jak zawsze zachwycona, a my jak zawsze korzystamy ;) Szykujemy się powoli do wylotu na wakacje - ja już liczę dni, to jeszcze ponad 3 tygodnie, ale mentalnie już jestem spakowana ;)

No a potem przedszkole, wyprawka, obowiązki i się zacznie - ale cieszę się, bo Julcia już jest naprawdę gotowa :)

Dajcie znać co u Was - ratujmy co sie da z naszego forum!

Zgłoś nadużycie #24586 8 lipca 2019, 14:28

Maua Fajna mama
Z innej beczki - składałyście może wnioski o 500+ na nowych zasadach (na pierwsze dziecko, bez kryterium dochodowego)? Ja chciałam złożyć ale nie wiem, jakie dokumenty się załącza i nigdzie nie mogę znaleźć informacji...

Zgłoś nadużycie #24587 8 lipca 2019, 18:33

Maaagda Supermama
Maua, ja niestety nie pomogę, bo pobieram od dawna, ale jeśli chodzi o nowe zasady to najlepiej zadzwoń do mopsu. ;)

Zgłoś nadużycie #24588 8 lipca 2019, 19:20

Szpilkka Supermama
Ja akurat zagladam często ale widzę, że nikt nie pisze to i ja nic sie nie udzielam.
Za nami #4urodziny Marcina. Od nas dostał hulajnoge. Robilam rozeznania ile kółek ma mieć bo chcialam z dwoma z przodu ale jak poszedl na pole testowe w decathlonie to szybko okazalo sie ze z dwoma kolami bez dwóch zdań. Zapiernicza na niej tak, ze ja za nim na rowerze jadę.

Co do 500+ to ja bede skladala. Podobno tylko wniosek.

Zgłoś nadużycie #24589 9 lipca 2019, 9:19

Maua Fajna mama
Złożyłam wczoraj wniosek - przez iPKO, na razie bez załączników, zobaczymy ;)

Szpilka, super zdjęcia :) My też się powoli szykujemy - w ten wekend mamy urodziny Julci na Podlasiu - dla rodzinki, a za tydzień 20'tego robimy w Pruszkowie dla dzieci z osiedla, w sali zabaw - także dwie imprezy :)

Jakie kupiłaś prezenty? I co kupujecie dziewczyny? U nas Julcia już dawno zażyczyła sobie piżamkę z emotikonkiem i nowy gwizdek :P Dokupimy Jej jeszcze zestaw z Play Mobil i będzie chyba ok ;)

Zgłoś nadużycie #24590 9 lipca 2019, 10:10

Maaagda Supermama
Dziewczyny może w grupie na fb będzie prościej? Szkoda się rozstawać po tylu latach.
Ja o prezentach jeszcze nie myślę.
Mamy od tygodnia remont- pokój, hol, przedpokój. Demolka, bo okno pomniejszane, bałagan, niech to się już skończy 😂
Na początku sierpnia wakacje, po wakacjach M będzie odmalowywal mieszkanie całe, żeby przed urodzeniem Małego będzie odświeżone.
Później na początku września wesele i kurczę w tych kilku miesiącach tyle pieniędzy mi pójdzie, że głowa boli.
Jeszcze niedługo za wyprawkę muszę się wziazc, bo na razie kupuje po troszkę ciuchów, i w sumie więcej nic nie mam 😒