Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24351 12 stycznia 2019, 11:51

Szpilkka Supermama
Magda jak ci rezonans wyjdzie dobrze to moze byc nerwica. Tak sie objawia.

My znowu wolimy dupa do gory poleżeć na piasku niż chodzic po gorach hehe.
W tym roku jedziemy jeszcze z moja kuzynka z rodziną, oczywiscie domki bedziemy mieć osobne. Ojjj żeby tylko pogoda dopisala . W zeszlym roku odpuscilismy wakacje bo byly 2 wesela i 6 komunii wiec wydatkow sporo, a akurat pogoda byla rewelacyjna..

Zgłoś nadużycie #24352 12 stycznia 2019, 17:09

Maaagda Supermama
Tez myślałam , że od kręgosłupa, byłam na masażu, poustawiał mi wszystko jak trzeba, a głowa dalej boli... Chyba pojadę na izbę , bo nie da się z bólu wytrzymać...
Edit. Byłam na sorze.. zrobili mi tomografię głowy, całe szczęście wszystko dobrze, kroplówka z przeciwbolowymi, nic nie pomogło... :(   Krew pobrana, też dobrze.
Więc wina odcinka szyjnego... O dziwo neurologia zajmuje się tym odcinkiem, więc we wtorek mam wizytę na nfz i zobaczymy co na to lekarz.

Zgłoś nadużycie #24353 12 stycznia 2019, 22:25

kate85 Supermama
Uff Magda to dobrze,że tomograf ok a głowa dalej boli cały czas?

Zgłoś nadużycie #24354 13 stycznia 2019, 8:19

Maaagda Supermama
Niestety boli. Musi mi w tej szyi coś porządnie uciskać..

Zgłoś nadużycie #24355 13 stycznia 2019, 14:05

kate85 Supermama
Pytam, bo M ma często przypadki właśnie,ze głowa boli i robi terapie manualne i to pomaga, może oprócz neurologa warto odwiedzić terapeutę manualnego.

Zgłoś nadużycie #24356 13 stycznia 2019, 14:14

Maaagda Supermama
Dzięki Kate, czyli  mam dzwonić do fizjoteraupetów czy do masażystów i mówić, ze potrzebuje terapi manualnej, tak?
Idziecie na Wośp? Czy pogoda nie dopisuje?

Zgłoś nadużycie #24357 14 stycznia 2019, 9:47

Maua Fajna mama
Magda, rany, współczuję! A jak tam dzisiaj? Trzymam kciuki, żeby się udało zdiagnozować! Koleżanka kiedyś miała straszne bóle głowy, do tego bóle w klatce i też okazalo się, że to od kręgosłupa - od szyji do klatki miała jakieś uciski, więc cały organizm reagował. Chodziła na masaże i jej pomogło.

Szpilka, ja mam taki sam plan na wakacje ;) Na Minorce raczej nie ma za wiele do zwiedzania, za to jest wielka piaszczysta plaża ;) Jedziemy na wakacje głównie ze względu na Julcię, a przecież 4-latka zdecydowanie bardziej doceni basen, plażę i morze niż np. górskie widoki czy ciekawe zabytki :P

Na WOŚP wrzucaliśmy wczoraj tylko do puszek, jak byliśmy na spacerze, pogoda była do kitu! W sobotę za to było pięknie - fura śniegu, poszłyśmy z Julcią za blok na sanki i była mega frajda! Razem zjeżdżaliśmy, potem ulepiliśmy wielkiego bałwana - mega radość :) A w niedzielę od rana deszcz i dzisiaj to samo :/

Zgłoś nadużycie #24358 14 stycznia 2019, 12:15

Szpilkka Supermama
Ja też dałam do puszki na Wosp.

Dzisiaj poszlam sama ze sobą do lekarza bo z tylu glowy w okolocy ucha wyskoczylo mi jakies zgrubienie pod skórą. Boli ... podobno węzeł chlonny powiekszony. Leczymy sie dumoxem.

Zgłoś nadużycie #24359 14 stycznia 2019, 13:26

kate85 Supermama
Hej dziewczyny!

Aj widzę,że u każdej coś, oby nie było już żadnych problemów zdrowotnych :-) no a ja na 16 idę usuwać drugą ósemkę, brrr, w sierpniu usuwałam pierwszą na górze po lewej stronie a teraz po prawej, mam dziurę w tej też, nie ma sensu leczyć mówiła Pani stomatolog. Mam świetnego chirurga blisko siebie, tam gdzie stomatolodzy, znieczulenie komputerowe nawet daje,ale strach mimo wszystko jest, bo z tamtą ósemką był problem i 40min mi usuwał i wyciągał pochowane korzenie. Dziś więc trzeba porządnie się najeść heh, bo przez 2 dni papki.

Magda tak najlepiej do fizjoterapeuty, który ma tez ukończony kurs z terapii manualnej, bo nie każdy fizjo ma. Pytam często M jakie ma schorzenia u pacjentów, to własnie mówił,że były takie przypadki i zapytałam o Ciebie, to mówił,że dla Twojego spokoju neurolog no i terapeuta manualny.

Ja wczoraj poszłam z Nelą do kościoła, wymieniamy sie z M, on zostaje w domu z Nikolą a ja z Nelcią, Nela jest w miarę grzeczna, siedzi mi na kolankach,ale zawsze chce w trakcie siusiu heh, dobrze,że w kościele jest wc :-) chyba jej się spodobało chodzenie tam i zawsze jest to stały punkt, dałyśmy pod kościołem do puszki :-)

Dziś rano jak zaprowadziłam Nelcię do przedszkola, od razu poszłam na autobus z Nikolcią i pojechałyśmy ogarniać sprawy w Urzędzie Skarbowym,po drodze zakupy i po 10 juz byłyśmy w domu :-) czytam właśnie o ataku nożownika z wczoraj w Gdańsku, jestem w szoku!!! ochrona na początku w ogóle nie zareagowała, szok!

Szpilkka ojej zdrówka! mi Duomox przepisał po usuwaniu zęba, więc pewnie też będę mieć, to będziemy razem :-)

Zgłoś nadużycie #24360 14 stycznia 2019, 14:09

Szpilkka Supermama
Kate to powodzenia kochana!.

Ja jedną ósemke wyrywalam dwa miesiace temu, w miare szybko poszlo choc chirurg mial problemy zeby ją wyciągnąć... a ja .... a ja przez miesiac czucia w wardze nie mialam. Uszkodzili mi nerw, i mowili ze do roku czucie wroci. Mialam to szczescie ze w ciagu miesiaca wrocilo ehh.

Zgłoś nadużycie #24361 14 stycznia 2019, 16:26

Maaagda Supermama
U nas było deszczowo, więc przelałam pieniądze na konto, do puszki już kilka dni temu wrzucałam w Lidlu.
Umowilam się do fryzjera! Ostatni raz byłam chyba z rok temu 😂 jutro do Warszawy, o 5 rano wyjazd... Wrócimy to do neurologa idę.
/ Kate, Nela ma do nauki jakieś wierszyki na dzień babci i dziadka? Ja dziś odebrałam, Filip ma się nauczyć 2 piosenki po 4 zwrotki!! I 3 krótkie wierszyki, w sumie cała kartka a4... Przecież to są jakieś żarty.... W środę jak pójdzie do przedszkola to im powiem, że chyba im się grupy wiekowe pomyliły...

Zgłoś nadużycie #24362 14 stycznia 2019, 21:56

kate85 Supermama
No tym razem bylo jeszcze ciężej wyrwac niz ostatnio,dwa korzenie tak mocno siedzialy,ze musial znow rozcinac porzadnie dziaslo,znow szwy,eh samo wyrywanie dobre pol godziny,Szpilkka Ty tez mialas rozcinane dziaslo? Mam duomox,wiec tak jak mowilam bierzemy teraz razem :-) dobrze,ze doswiadczony chirurg i poradzil sobie,ale mam okropne zeby do wyrywania.

Magda no co Ty heh,Nela mowi niewyraznie i nie jest gotowa,zeby wierszyk powiedziec a co mowic tyle :-) pewnie u Neli w przedszkolu dzieci,ktore wyraznie mowia,beda cos mowic z pamieci.

Zgłoś nadużycie #24363 15 stycznia 2019, 9:12

Szpilkka Supermama
Kate , tak , rozwiercal mi dziąsło. Mimo ze mialam znieczulenie to okropne uczucie...też mialam szycie. Jeden szewek ktory praktycznie na drugi dzien puścił. Tylko ze mi nic nie przepisal, zadnego antybiotyku, a myślę że powinien. Jak kiedyś pojde druga 8 rwac , to juz na pewno nie tam.

Zgłoś nadużycie #24364 15 stycznia 2019, 10:26

kate85 Supermama
Szpilkka a byłaś prywatnie? hmm nic? dziwne, bo ja mam kartkę A4 zaleceń, M od razu poleciał do apteki, mam duomox,multilac osłonowo, eludril do płukania, rutinoscorbin, calcium i maść z wit A do smarowania kącika,żeby zajady nie było, bo ostatnio mega dużą miałam z 4 tyg.Aa ty miałaś jeden szew, to ja duużo, bo szył mi z dobre 10min.. sporo tych szwów mi zakładał bo rozcinał sporo dziąsło, piłował jeszcze, bo korzenie nie chciały wyjść, brr, ale jak usuwać to tylko u tego chirurga. Na Nfz to pewnie miałabym piekło z usuwaniem. Ten chirurg jest obok mnie i jest zawsze polecany w mieście,kolejki prywatnie na miesiąc do przodu, ja umawiałam się na początku grudnia. Dał mi znieczulenie komputerowe i nic nie bolało, jedynie to szarpanie, musiałam mocno głowę trzymać :-)

Zgłoś nadużycie #24365 15 stycznia 2019, 14:49

Maaagda Supermama
Ja jak miałam wyrywaną osemkę, płaciłam tylko za znieczulenie 50zł, bo zabieg na nfz, to też brałam antybiotyk, osłonę i płukałam tym Eludrilem. Też miałam szwy, ale całe szczęście szybko się wygoiło, dwie miałam 8, dwóch się pozbyłam.
/ My byliśmy u genetyka dzisiaj, obejrzała Młodego i na razie bez badań genetycznych, jeśli coś się będzie wywracał, jakieś trudności miał z poruszaniem to wtedy mamy przyjechać. Kurczę wyjazd do Warszawy od 5 rano i o 13 w domu... A w gabinecie 30 minut :D
Ufff! Także zakała mi odpuścić temat " nie mam siły " Filipa i musimy iść do psychologa, bo nakierowała, że moze się blokować i wymuszać na mnie pewne sprawy. Ale to gdzieś 2 miesiące, żeby odpoczął od lekarzy.

Zgłoś nadużycie #24366 15 stycznia 2019, 14:54

Szpilkka Supermama
Kate. Bylam w klinice gdzie wizyty sa prywatne i ja tez mialam tam prywatnie isc ale dostali konkrakt z nfz i na kase chorych poszlam. Przed wyrwaniem 8 dużo czytalam co i jak. I też byłam pewna ze dostane antybiotyk. I nawet go pytalam na koniec wizyty. To powiedzial ze tylko przeciwbolowe brać i oklady zimne. 
Widocznie ty miałaś wiecej rozcinane bo ja mialam tylko jeden szewek. A widzialam w lusterku ze dosc daleko szlo to rozciecie. Na szczescie rana sie dobrze zagoila.

Zgłoś nadużycie #24367 15 stycznia 2019, 15:27

kate85 Supermama
W sierpniu zapłaciłam 300zł, wczoraj 350zł z racji,że więcej rozcinania i szwów,ale dał mi tym razem rozpuszczalne. Niedawno wróciłam od ginekologa, wszystko ok, tylko prawy jajnik powiększony trochę, za 3 msc do kontroli a tak to ok, zrobiła usg nawet dopochwowe i zbadała piersi, od razu cytologię też zrobiłam. Kochana sąsiadka siedziała z Nikolą, zaraz lecę po Nelę to tez zostanie,żebym nie dzwigała Nikoli dziś. U nas mało co bombek na choince, tak Nikola bije po kolei, nie nadązam za nią tak łobuzuje. Ciągnie i przewraca choinkę.

Magda to dobrze,że wszystko ok u genetyka.

Zgłoś nadużycie #24368 15 stycznia 2019, 15:50

Szpilkka Supermama
Kate to taki przegląd rutynowy czy planujecie kolejnego bobasa?. Myślicie w ogole o trzecim czy dwoje już wystarczy? :-)

Zgłoś nadużycie #24369 15 stycznia 2019, 16:41

kate85 Supermama
Szpilkka tak rutynowo poszłam :-) od razu cytologię chciałam, bo po porodzie Nikoli nie robiłam. Hmm na razie dwójka wystarczy :-) mam co robić, tym bardziej jeszcze jak zalożyłam własny biznes, to będę miała full pracy z salonem plus dwójka małych dzieci :-) zwłaszcza,że rodzice moi daleko, M tez wraca wieczorami, będziemy musieli niezle zgrywać grafiki,ale nie mówię nie :-) nie przeraża mnie myśl o trzecim dziecku :-) tylko nie wiem jak to będzie z własnym biznesem, wiesz o co chodzi,że jak wdrożę się w swoją pracę, czy będę chciała znów mieć dzidziusia, czy podołam :-) nie wiem zobaczymy,ale nie mówimy nie :-) jeszcze nie jestem taka stara hihi :-) trzymam kciuki za Wasze starania :-)

Zgłoś nadużycie #24370 22 stycznia 2019, 9:43

Maua Fajna mama
U lala, a co tu tak cicho? Wszyscy na feriach? ;)

U nas faktycznie ferie - Julcia od niedzieli jest u dziadków, wraca w sobotę - rodzice Ją przywiozą i od razu zostaną u nas na wekend. To będzie ich pierwsza wizyta w naszym nowym mieszkaniu! Mega się cieszę, że wreszcie zobaczą efekt naszej pracy, bo do tej pory nic im nie pokazywalismy - więdzą tylko ogólnie, że mamy szarość, biel i drewno, ale nie pokazywaliśmy żadnych zdjęć i nie zdradzaliśmy szczegółów :P Także trzymajcie kciuki ;) Fajnie się złożyło, że Julcia jest u nich, to mamy troszkę luzu, żeby mieszkanie odpacykować - ja dodatkowo wzięłam czwartek i piątek urlop, żeby na spokojnie porobić zakupy i wszystko naszykować :)

Julcię zawieźliśmy w wekend do rodziców, zrobiliśmy od razu świętowanie dnia babci i dziadka. Julcia przygotowała dla nich prezenciki - ręcznie zrobiła kwiatuszki z drucika i papieru, do tego małe flakoniki szklane owinięte sznureczkiem - bardzo uroczo to wyszło :) Wydrukowaliśmy też rodzicom na płótnie obraz (40x60 cm) z ich zdjęciem z Julcią przy choincę - byli zachwyceni! :) Poświętowaliśmy super, a w niedzielę my juz się zbieraliśmy, a Julcia szalała z dziadkami - wyciągnęli sanki (u rodziców jest kupa śniegu) i cały dzień w ogrodzie na śniegu spędzają ;)

Dajcie znać, co u Was!

Magda, jak tam Twoje bóle głowy? Super, że z Filipem nie musisz póki co robić żadnych badań. Trzymam kciuki, żeby się to okazało faktycznie tylko jego niechciejstwo do samodzielnego chodzenia ;)

Kate, jak tam załatwianie Waszych spraw? Coś już macie?

Larosanegra, Aska, Martula, Szpilka - co u Was?