Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24171 8 listopada 2018, 16:42

Maua Fajna mama
Ja też się zastanawiam, co się podziało, że tak wszyscy zniknęli... A szkoda - dla mnie nasze forum to jak starzy znajomi, żal będzie jak się rozpadnie całkiem :( Pewnie wszyscy nas czytają, tylko pisać nie ma czasu :P

U nas nadala napięcie, bo wciąż się nie przeprowadziliśmy - nie mamy nadal kuchni, bo przy montażu wyszło, że konieczna jest przeróbka hydrauliczna :( No i teraz nie wiem, kiedy będę miała kuchnię, a bez tego raczej się nie przeprowadzimy... Ciągle coś, a miało juz być tak miło :/

Jutro mam montaż szafy i zabudowy w łazience, więc chociaż tutaj zniknie etap remonotowy. Trochę mam doła, bo nie tak to miało wyglądać, ale nie załamuję się, bo podobno zawsze ostatnia prosta jest najgorsza ;)

Zgłoś nadużycie #24172 9 listopada 2018, 7:35

martula32 Fajna mama
Hej dziewczyny i dziwciaczki u nas wszystko w porzadku i bez wiekszych zmian Witek gada jak najety powie wszystko i większość bardzo wyraźnie a niektóre przekreci ale jak nie rozumie go o co chodzi to wytłumaczy opisze. Witek ma katar i lekki kaszel daje mu syrop tzn bierze sam bo dam mu w strzykawke i wstrzykuje sobie sam jest dzielny mam nadzieje ze mu przejdzie bo my 17 idziemy na zabawe andrzejkowa. Gracjan juz w 7 klasie za chwile bedzie trzeba wybrac szkole jak tak czasem na niego patrze to ciężko mi uwierzyć że to moj syn bo jest taki dorosły jak ten czas leci . Uciekam bo Witek mnie woła jeszcze nie śpi a mi sie oczy zamykaja. Pozdrawiam i całuje

Zgłoś nadużycie #24173 9 listopada 2018, 18:28

larosanegra84 Fajna mama
Cześć dziewczyny
Melduję , że żyję. Chodzę do pracy, chlopcy do szkoły, przedszkola. Majeczka prawie cały czas jest w domu bo bardzo często choruje. Od poczatku września w przedszkolu była 12 dni...Na początku tygodnia miała robiony rentgen płuc bo lekarka podejrzewala zapalenie. Na szczęście nic nie wyszło. Maja dostala inhalacje z ventolinu i nebbudu na zmianę. Od trzech dni Ja jestem chora. Boli mnie gardlo, mam katar, gorączkę, bolą mnie mięśnie i mam powiększony węzeł chłonny. Dostalam antybiotyk. Leżę w lozku i nie mam na nic siły. A przy trojce dzieci ciężko byc chorą...praktycznie jest to nie możliwe...
Pod koniec listopada zapisalismy się na sesję świąteczną. Muszę teraz zorganizowac ubrania dla Nas na sesję. Za 10 zdjęć zaplacimy 250 zl. Jak na Warszawę cena ok. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Cały czas wykanczamy tez dom. Teraz robimy dzieciom pokoje. W pazdzierniku murarze zrobili Nam strukturę na zewnatrz domu. Teraz mój Mąż uklada cegłę na klatce schodowej. Kazdego miesiąca staramy się cos zrobic ale duzo jeszcze przed Nami.
Maua domyslam się przez co teraz przechodzicie... U Nas bylo podobnie. Kuchnię poprawiali mi trzy razy... A i tak nie jest tak jak byc powinno. Trzymam kciuki za Waszą przeprowadzkę. Kiedyś musi się udać ;)

Zgłoś nadużycie #24174 10 listopada 2018, 12:33

kate85 Supermama
Hej!
Maua nasze forum będzie i już! :-) nie ma innej opcji :-) :-* trzymam kciuki, my jak robiliśmy generelany remont w mieszkaniu, to też trzeba było uzbroić się w cierpliwość, czekanie na wszystko,ale cierpliwość popłaca, zobaczysz jaka będzie piękna nagroda! :-)  
Martula my wczoraj byliśmy na imprezie Andrzejkowej :-) w innym terminie byłoby trudno bo mam makijaże a wczoraj nam pasowało :-) była super ekipa 10 par, zespół na żywo, jak na weselu :-) ale się wybawiliśmy! super :-) M zawiózł dziewczynki do teściowej, nocowały tam i niedawno pojechał autobusem do nich a ja sama w domu odpoczywam, ma do mnie przyjechac dziś sis i będę Jej robić rzęsy 1:1 :-) nie szalałam z alko,żeby móc dziś robić rzęski :-) tydzień temu byliśmy w kinie na Bohemian Rapshody, więc fajnie,że uaktywniamy się towarzysko :-) M zawozi dziewczynki teściowej a my możemy się rozerwać :-) Nikola chodzi ładnie za 1 rączkę, z dnia na dzień są postępy :-) Nela we wt rano ma pasowanie na przedszkolaka :-) Wczoraj przed imprezą jeszcze pojechałam z jedną mamą po prezenty mikołajkowe dla dzieci, ale korki były na miescie, byłyśmy w hurtowni zabawek,później do carrefoura poo kredki, zeszło się nam, wróciłam o 18.30, M był zły,że tak długo akurat przed impreza,ale szok zebrałam się w 20min! hihi :-) włączyłam mega speeda,aż sam był w szoku ;p i byliśmy pierwsi na before party u kumpla :-)  
W środę mieliśmy sesję świąteczną, robiliśmy tez ujęcie rodzinne, oj napracowaliśmy się z M,żeby zaciekawić dziewczynki,żeby pozowały ładnie, skakaliśmy, wygłupialiśmy się,żeby je zainteresować,ale udało się :-)  

Larosanegra zdrówka dla Was! oj ciężko mamie chorować, obys szybko lepiej się poczuła! biedna Majeczka,że tak choruje..
Miłego weekendu dla Was :-*

Zgłoś nadużycie #24175 11 listopada 2018, 1:24

Maua Fajna mama
Dziewczyny, pozdrawiam z nowego mieszkania - od dzisiaj śpimy tutaj!!! :D Jest jeszcze kupa do roboty, napiszę jutro na spokojnie, ale postanowiliśmy że to już czas na przeprowadzkę! :D Szampan za nami, pierwsza kolacja też, ale jest czad!!!

Jutro napisze więcej :)

Zgłoś nadużycie #24176 11 listopada 2018, 19:22

Maaagda Supermama
Maua przywołuje Cię do pionu! Jak to już spicie, a my zdjęć nie widziałyśmy? 😉 Czekamy, czekamy.
Super, że się udało, duzo szczęścia i miłości na nowym mieszkaniu 😉

Zgłoś nadużycie #24177 12 listopada 2018, 14:29

kate85 Supermama
hej! :-)

Maua ooo gratulacje! :-) super,że już jesteście w nowym mieszkaniu :-) szczęścia!!! :-) i czekamy właśnie na foty :-) :-D

My dziś na 9 pojechalismy do genetyka z Nikolą, przedszkole zamknięte,więc musieliśmy też z Nelą, godzinne opóźnienie było.. ehh wyczekalismy się z nimi na korytarzu, Pani genetyk pytała o wszystko, w piątek rano Nikolcia ma badania genetyczne plus poziom witaminy D chce sprawdzić, od razu dała nam skierowanie do alergologa z tą skórą i skierowanie do neurologopedy na oddział rehabilitacji, byliśmy tam 3,5 godz.. zaczną się znów wizyty po lekarzach,ale trzeba wszystko sprawdzić. Ja dziś lecę jeszcze po 17 do endokrynologa, jutro pasowanie, w środę mamy logopedę Neli i ja o 18 mam cytologię, w piątek badania rano genetyczne, więc dużo znów wizyt,ale tak to jest, jak są małe dzieci to nie uniknie się lekarzy plus dochodzą jeszcze moje wizyty. Jak się napatrzyłam w szpitalu na dzieci z wadami genetycznymi, eh aż miałam ciarki. Przed nami w kolejce była młoda dziewczyna i w 3 trymestrze ciąży dowiedziała się,że jej córeczka ma wadę genetyczną..czekała własnie z 2 msc córeczką do genetyka, ehh, jak się nasłuchałam, to az ciężko na sercu,że tyle dzieci rodzi się chorych.

Zgłoś nadużycie #24178 12 listopada 2018, 21:11

Maaagda Supermama
Kate umknęło mi coś chyba, dlaczego byliście z Nikolą u genetyka?

Zgłoś nadużycie #24179 12 listopada 2018, 22:42

kate85 Supermama
Magda jak byliśmy w kwietniu u neurologa, dała nam skierowanie,żeby w razie czego sprawdzić, czy genetycznie wszystko jest ok. Dziś na wizycie genetyk przyglądała się Nikoli, oglądała dokładnie ciało i zobaczyła,że u rączek ostatni paluszek ma lekko wygięty do środka, ja nawet nie zwróciłam na to uwagi, to jakoś się nazywa, zaczęłam czytać w necie i o mamo, od razu jakieś zespoły mogą temu towarzyszyć, wolę się na nakręcać, mam nadzieję,że wyniki wyjdą ok, czeka się na nie 3 msc.

Zgłoś nadużycie #24180 13 listopada 2018, 20:19

Maaagda Supermama
To trzymam kciuki, żeby było dobrze. A pod jakim kątem badanie genetykę? Pod kątem jakiejś choroby? Oczywiście jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj.
Pytam, bo my właśnie wracamy z Katowic od lekarzy. U dermatologa- dostał nowe maści, kontrola na wiosnę.
U neurologa- lista badań do zrobienia, jakieś badanie prądem, żeby sprawdzić miesnie w nogach. Jutro będę dzwonić o termin. W laboratorium z 400zl to minimum pewnie, patrząc po badaniach, wszystko prywatnie rzecz jasna..
No ale robię, nie stekam, ważne żeby było dobrze.

Zgłoś nadużycie #24181 14 listopada 2018, 12:52

kate85 Supermama
hej!

Wróciłyśmy z zakupów ubraniowych, położyłam Nikolę do snu i mam chwilę przed obiadem. Jak byłam w pn u endo wieczorem, to od razu jak weszłam pierwsze słowo: "Kaśka,ale schudłaś", zajął się mną od razu, w końcu zna mnie juz 10 lat, 10 lat temu wycinał mi płat tarczycy,sprawdzał mi brzuch, piersi, nawet w tel szukał bmi, sprawdzał mi heh, wyszła mi niedowaga,ale lekka. Pokazałam wyniki badań, wszystko ok, mam brać to co biorę czyli wit D, magneb6 i falvit i starać się wiecej jeść przy takim tempie życia. Fajny dr, taki na luzie, do mnie jak do starej znajomej, mam jego nr tel i zawsze mogę do Niego zadzwonić, zawsze mnie przyjmie dodatkowo.

Magda Wy też się ojeździcie po tych lekarzach a do neurologa Filip miał wskazanie od rodzinnego? Co mu dolega? My do genetyka mieliśmy od neurologa jak Nikola była mniejsza, z racji,że dostała 6 pkt przy porodzie,że miała niewydolnośc oddechową i opóźnienie ruchowe, to neurolog chciała,żeby sprawdzić ją genetycznie, czy jest wszystko ok i pojechaliśmy. Genetyk ma u siebie listę badań, coś mówiła,że na liczbę chromosomów,że to chce sprawdzić. Ten paluszek u rączki ją zainteresował,że ma tak wygięty do środka, mam nadzieję,że badania wyjdą ok, 3 msc czekania.

Mój M znów przeziębiony,wczoraj znów theraflu, pewnie od pacjentów przynosi, Nikola tez ma katar,ale na szczęście bez gorączki. Teraz chwila odpoczynku i na 16 lecimy do logopedy na 1 wizytę a na 18 do luxmedu ja cytologia, codziennie teraz mamy jakieś załatwienia.

Zgłoś nadużycie #24182 14 listopada 2018, 16:03

Maaagda Supermama
Kate, ja do prawie żadnego specjalisty nie chodzę od pediatry... Fizjoterapeuta mówił, że warto jechać do neurologa , bo Filip wiecznie nie ma siły, prawie sam nie chodzi, muszę go nosić, moje plecy już nie dają rady.
Więc sprawdziliśmy. Ja mam zdanie, że lepiej sprawdzić niż żałować.
Jak badania wyjdą dobrze, to neurologicznie dobrze i odpuszczamy.
Jeszcze musimy zrobić na pasożyty, igg ige na glistę i coś tam jeszcze, bo możliwe, że od pasożytów non stop kaszle ...
Kaszel ma już prawie 2 miesiące, od czego jeszcze nie wiemy.

Zgłoś nadużycie #24183 15 listopada 2018, 19:43

Maaagda Supermama
Dzisiaj z Filipem pisaliśmy listo do Mikołaja, wydrukowałam mu do kolorowania, zapakowaliśmy i czeka na stole, żeby Mikołaj- mamcia w nocy zabrała, a żeby było smacznie, mówię do Młodego "Filipku moze zostawimy Mikołajowi cukierka , pewnie będize głodny... " hah.
Dziewczyny co kupujecie dzieciakom na Mikołaja i pod choinkę? Ja kupiłam kuchnię w Lidlu, drewnianą, warzywa drewniane na Mikołaja, a pod choinkę 2 zestawy drewnianych torów, kasę fiskalną drewnianą, autobus do zabawy, książeczki, peppe maskotkę gadającą i coś mi tak mało "zabawkowo".
W Lego na razie wdeptać nie chcę. Zastanawiałam się jeszcze nad Play Mobile, ale sama nie wiem...

Zgłoś nadużycie #24184 16 listopada 2018, 9:49

larosanegra84 Fajna mama
Hej
Kate bardzo dobrze , że porobicie Nikolci te badania. Ja też wychodzę z założenia , że trzeba sprawdzic wszystkimi sposobami żeby się upewnic czy dziecko jest zdrowe. My w poniedzialek jedziemy na badania z Majeczka. Alergolog zlecila jej bardzo duzo badań z krwi i kału m.in na pasożyty. Musimy ustalic przyczynę tych ciaglych zapalen oskrzeli. W pazdzierniku robilismy jej testy alergiczne i morfologie ale duzo badan jeszcze musimy wykonac niestety... U Majeczki wyszla alergia na mleko krowie i bialko jaja kurzego. Najlepsze jest to , że od urodzenia nie miala objawów alergii pokarmowej... Tylko bardzo często lapie zapalenie oskrzeli. Ale wszystko jest ze sobą powiązane i alergia pokarmowa moze tez dawać takie objawy. Jedziemy z Maja do alergologa 23 listopada zobaczymy co Nam powie. Na razie wykluczylam jej z diety mleko i przetwory mleczne krowie. Zastapilismy je przetworami z mleka koziego. Kupujemy tez mleka roslinne ale nie chce ich pić.
Magda Maja tak jak Filip nie chce chodzic na nozkach. Zaraz wymusza rączki. Ale wydaje mi się , że jest malym leniuszkiem bo po domu biega jak szalona. Ogolnie widac , że jest w dobrej kondycji tylko woli byc noszona przez tatusia :)

Zgłoś nadużycie #24185 16 listopada 2018, 12:51

Maaagda Supermama
Larosanegra ja teraz robię badania na pasozyty z krwi, gdzie nie pójdę do lekarza, to mówią, że z kału nigdy nic nie wychodzi ( jak są małe ilości robali, bo jak duze to gołym okiem nawet widać).
Robię teraz Młodego igm, igg lambria i igg , ige glista i z racji, że mam 2 psy w domu to Toxocare- to glista, która zyje w psaach i kotach i ona jesli przejdzie do człowieka, to moze być własnie polączenie neurologiczne, czyli jak FIlip "nie mam siły chodzi"...
Teraz zapisałam go na przewodnictwo nerwowo-mięsniowe na 1.12.
Kurczę, a nam alergolog zrobiłą tylko testy na rączce, na pylenie, grzyby, pleśń itp, a zywieniowej nie... A Młody ciągle kaszle...

Zgłoś nadużycie #24186 16 listopada 2018, 22:06

larosanegra84 Fajna mama
Magda mi lekarka powiedziała  , ze alergia pokarmowa może  też dawać objawy w postaci kaszlu, duszności, zapalen  oskrzeli. My Majeczce robiliśmy cały  panel pediatryczny z krwi. Alergeny wziewne i pokarmowe. Zobaczymy co Nam powie alergolog, jakie leczenie ustali. Póki  co Maja wyzdrowiala i w poniedziałek jedziemy zrobić resztę badan. Cały przyszły tydzień nie pójdzie jeszcze do przedszkola chcę żeby zdrowa dotrwala do wizyty.

Zgłoś nadużycie #24187 Wczoraj, 10:13

Maua Fajna mama
Dziewczynki, myślę o Was codziennie, ale mamy taki młyn, że nie mam czasu ani Was czytac, ani napisać - w mieszkaniu będzie kolejny remont, bo mamy skopaną hydraulikę i elektrykę, do skuwania ściany i podłoga :( Wyć mi sie chce i tyle...

Postaram się napisać więcej wieczorem

Zgłoś nadużycie #24188 Wczoraj, 18:18

larosanegra84 Fajna mama
Maua współczuję... Jeśli trzeba kuc ściany to współczuję... Nie ma nic gorszego zwlaszcza , że już mieszkacie.
U Nas obylo się bez takich przygód bo hydraulike robił Nam mój tata a elektryke wujek mojego Tomka. Do mojego taty mialam 100 % zaufania, wujek tez na szczęście się spisal i obylo się bez takich niedpodzianek jak u Ciebie Maua.
Trzymam kciuki żeby u Was wszystko dobrze się skończyło.
My jesteśmy po badaniach z Majeczka udalo się pobrac krew. Nie obylo się jednak bez płaczu :( Stres i dla Majeczki i dla Nas. Teraz czekamy na wyniki. Niektóre będą dopiero za dwa tygodnie.