Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24051 21 sierpnia 2018, 9:29

Maua Fajna mama
Acha, i zapomniałam się jeszcze pochwalić, że u nas od miesiąca Julcia już całkiem pożegnała pieluszki :) W dzień już od dawna nie nosiła, ale od miesiąca w nocy też już nie zakładamy i jest super :) Julcia sama zresztą zdecydowała - jak była u moich rodziców, to pierwszej nocy powiedziała mojej mamie przed snem, że nie chce pieluszki, ze bedzie wołać siku, no i od tamtej pory śpi już bez :)

2 tygodnie temu też pożegnaliśmy smoczka ;) Julcia w zabawie poprzegryzała wszystkie 4 (podpuściłam Ją ;) ) i bardzo spokojnie przyjęła, że momy się już zepsuły i że już nie ma w sklepie takich, no i od tamtej pory śpi bez (bo smoki miała tylko do spania, obowiązkowo dwa - jeden w buzi, drugi w rączce). Pierwsze 2-3 dni się upominała, ale teraz już zapomniała całkiem :D

Tyle u nas. Piszcie co u Was, bo cisza jak makiem zasiał...

Zgłoś nadużycie #24052 21 sierpnia 2018, 14:21

Maaagda Supermama
Brawo dla Julci. My bez smoczka już od dawna, pampersa w dzień też nie nosi, ale w nocy jednak.. czasem budzi się na siku, a czasem pampers rano zamienia się w bombę.. :P
/ Ja właśnie zarezerwowałam pobyt nad morzem na 08.2019 :P
Znajomi teraz byli w resorcie 5* i dostali rabat -60%, to ciach, od razu rezerwacja i pobyt na 7 dni wyniesie nas 1100zł. Fajnie bo jest basen, sauny, no takie spa, atrakcji dla dzieci mega dużo, animatorki, sala zabaw, siłownia itp. A co wybyczymy się ;P
Może tym razem ja trafię na którąś z Was, my będziemy w Ustroniach Morskich.

Zgłoś nadużycie #24053 21 sierpnia 2018, 17:16

kate85 Supermama
hej dziewczyny!

Ja mam teraz chwilę, bo wróciłam od chirurga, usuwałam górną ósemkę, pierwszą w dodatku. Ehh niezły numer wyszedł, bo po urlopie poszłam kontrolnie do dentysty ze szparką w ósemce,ale drugiej po prawej stronie, to zastanawiamy się czy ją usuwać czy leczyć,ale kazała zrobić pantomogram, zrobiłam, poszłam w pt ze zdjęciem a okazuje się,że w lewej ósemce mam wielką dziurę blisko nerwu już i to nie zapalenie nerwu twarzy.. tylko buzia bolała mnie od tej ósemki! :-) na jedno się cieszyłam,ale usunąc trzeba było na szybko, wczoraj 2 godz czekałam w kolejce u chirurga,ale niestety nie miał jak mnie wcisnąć, prywatnie ma terminy na miesiąc, taki jest oblegany,ale to taki dusza człowiek,ze dziś przyjechał wcześniej do pracy,żeby mi usunąc, bo ten ząb cały czas mnie bolał, nie tak mocno,ale bolał. Dziś o 14 miałam usuwanie,ale oczywiście nie było hop siup jak to u mnie i miałam powyginane korzenie, rozcinał mi dziąsło, zakładał sporo szwów, i miałam trzeci korzeń jeszcze ukryty, dobrze,że trafiłam na profesjonalistę, miałam komputerowe znieczulenie i nic nie bolało,ale strach był.Teraz robię sobie zimne okłady i M ma mi dziś wykupić antybiotyk duomox,żebym mogła nadal Nikolę karmić :-) dobrze,że juz po,ale do leczenia mam sporo zębów, pewnie 2 ciąże wpłynęły na to. Kochana sąsiadka wczoraj i dziś została z dziewczynami, bez niej nie wiem jakbym sobie poradziła, teściowa totalnie się odcieła, my bylismy na wielkanoc i w sumie teraz każdy ma swoje życie, ona nie interesuje się kompletnie dziewczynkami.

Ja czekam juz na przedszkole, będzie mi dużo lżej, Nikola jest już bardzo ruchliwa, wszystko ściąga z półek, wywraca, więc w dobrym czasie Nela idzie do przedszkola, jestem z nimi w ciągłym ruchu a M wraca wieczorami, dzis po pracy ma pacjentkę i będzie po 20 w domu.

Maua brawa dla Julci :-) super :-) u nas Nikola smoczka odrzuciła na 11msc :-) my w piątek mamy 5 rocznicę ślubu i tak myślę jak tu spędzić :-) w sb od świtu pracuję,ale coś wymyślimy :-)

Magda o nieźle z tymi wakacjami :-) duże wyprzedzenie,ale moze któras pojedzie akurat hihi :-)

Zgłoś nadużycie #24054 21 sierpnia 2018, 19:23

kate85 Supermama
Magda co do prezentu na urodziny kupiłam dla Neli rower, własnie przed chwilą kurier przywiózł, myślę,że będzie zadowolona :-) to link do roweru https://allegro.pl/rower-rowery-12-cali-prowadnik-koszyk-kolka-2-5lat-i736883794...

Aśka wszystkiego naj dla Fabcia! wiem,że wczoraj miał urodzinki hihi :-) ta moja pamięć do dat ;p

Zgłoś nadużycie #24055 21 sierpnia 2018, 19:41

Maaagda Supermama
O ciekawe z tym rowerem, Kate daj znać jak sobie radzi Nela.
W sumie myślałam o takim, ale to max 2 miesiące jezdzenia i będzie stał, a na przyszły rok mogę być potrzebne już większe koła ( chyba? ).
Ja też już czekam na przedszkole, bo Filip zrobił się nieznośny, tzn strasznie ma piskliwy głos, tak mnie boli głowa od jego głosu, a jeszcze specjalnie krzyczy. Muszę go ciągle nosić, moje plecy nie dają już rady, mam krzywy kręgosłup i takie obciążenie 14 kg daje mi się we znaki... "Filipek idz sam, mama nie ma siły"- F. "mama nie mogę, nie mam nóżek, zostały w aucie" oczywiście już dalej nawet z nim nie rozmawiam, tylko idę grzecznie hehe
A jakie ma głupkowate powiedzonka, ludzie kochany...
Oprócz tego takie bajki zmyśla, gdzie on nie był, czego nie robił.
Jak mu czegoś zabronię to dzisiaj mi wyskoczył z tekstem "mama, to ja pojadę z babcią pociągiem nad morze ( on na każdą wodę mówi morze ) i weźmiemy hotel", albo jak zobaczy reklamę z karuzelami- "mama, my tam byliśmy wczoraj, jeździłem na nich, bardzo szybko, bardzo wysoko", oczywiście nie byliśmy heh. Bajkopisarz mi rośnie, aż boje się co on będzie wymyślał w przedszkolu :D
Pół dnia pajacuje, nie mam pomysłów czym go zająć, bo wszystko na 5 minut max.

Zgłoś nadużycie #24056 22 sierpnia 2018, 10:57

kate85 Supermama
Magda M ma dziś wieczorem złożyć rowerek i mam nadzieję,że wszystko będzie ok :-) Nela nie może się doczekać :-) wieczorem mamy jeszcze fizjo z Nikolą, więc u nas takie obroty,że szok, ja przed pracą M malowałam jeszcze przyszłą panną młodę, robiłam próbny :-) wymieniamy się tylko z M opieką nad dziewczynkami, spuchłam nieźle,ale dałam radę zasnąć bez przeciwbólowego :-) to chyba po porodzie z Nelą mam teraz wysoki próg bólu heh. Biorę antybiotyk, płuczę dentoseptem i myślę,że będzie ok, w przyszły pt idę na zdjęcie szwów. U nas rowerek będzie jeszcze dla Nikoli, więc przyda się podwójnie a ten rowerek 12 cali myślę,że na przyszłe lato powinien być jeszcze ok, zwłaszcza jak dziecko nie jest jakieś duże. Oo to nieźle, to Filip tak ładnie mówi? Nela powoli rusza z mową,ale rusza :-) nie mówi za dużo,po chińsku jeszcze,ale stara się :-)

Zgłoś nadużycie #24057 22 sierpnia 2018, 12:54

AskaP Fajna mama
Hej, hej! :)

U Nas trochę zmian - Fabcio w końcu odpieluchowany poszło dość szybko. Jedynie na noc ma pampersa ale wstaje raczej z suchym. Co chwilkę łapie jakieś nowe słowo więc mowa powoli też rusza. Ale pokazuje również swój mocny charakterek. Nieraz to już płakać mi się chce bo daje w kość.. Na szczęście wobec brata jest bez zmian czyli wielka miłość i Dzidziuś jest tylko Jego. Marcel skończył pół roku. Powoli rozszerzamy mu dietę bo pomimo, że jest na mm czekaliśmy do tego 6 m.ż. Ostatnio z Mężem obchodziliśmy 5 rocznicę ślubu i z tej okazji Mężu wykupił 2dniowy pobyt w SPA dla Nas. Dzieciaki zostały na noc z babcią i dzielnie to zniosły chociaż ja na początku nie chciałam jechać bo jakoś nie wyobrażałam sobie ich na noc zostawić ale bardzo przydał Nam się czas tylko dla siebie.

Kate serdecznie dziękujemy za życzenia i pamięć! :) Ja też się dziś zapisałam do dentysty bo oj dawno nie byłam a ząb pobolewa.. Zazdroszczę Wam osobistego spotkania i poznania się z Larosanegra! :) Fajnie, że Nela idzie do przedszkola zawsze to chwilkę spokoju. Ja z miłą chęcią oddałabym Fabcia ale nie spodziewaliśmy się że z odpieluchowaniem pójdzie tak szybko a teraz jest już za późno. Może ten rok jeszcze jakoś wytrzymam z Nim w domu. Fajny rowerek dla Nelci :) My Fabianowi dopiero na drugi rok myślimy kupić chociaż dziadkowie chcieli teraz na urodziny. Brawa dla Nikoli za postępy! :)

Maua jak Wasze mieszkanie? Kiedy planowana przeprowadzka? :)

Zgłoś nadużycie #24058 22 sierpnia 2018, 15:31

Maaagda Supermama
Super chłopaki. Aśka nie jest za późno, ja też nie brałam udziału w rekrutacji, podzwonne, zapytaj, może ktoś z rezygnował i a nóż się uda.
Ja wczoraj zorientowalam, że w tym roku kończę 26 lat. Boże kochamy, czas ucieka, człowiek coraz starszy, a jeszcze 2 dzieci chce urodzić 🤣
Filip już prawie odchowany, jak już jest przedszkole, to pół dnia życia w spokoju, będzie mi się nudziło, więc czas na ciążę.. 🤣
/ A nasza rodzinka i tak się powiększyła.. mam króliczka. Poniżej zdjęcie mojego dzidziusia. Jest bezklatkowy, biega po domu, na noc zamykam tylko pokój, bo wchodzi na łóżko i mnie budzi, żeby śniadanie mu dać 🤣
Filip ile radości ma, ja też, od zawsze marzyłam o króliku.
Wrzuciłam kilka zdjęć z Opola i z zajęć na które chodzimy 😉
Młody nauczył się kilku wierszyków "ślimak, ślimak pokaż rogi", "dzik jest dziki", "jedzie pociąg". Ma bardzo dobrą pamięć i w ciągu godziny cały wierszyk pamięta.

Zgłoś nadużycie #24059 23 sierpnia 2018, 11:24

kate85 Supermama
hej :-)

Aśka super chłopaki,ale zleciało, Marcel już pół roku :-) oo Wy też 5 lat po slubie, my mamy jutro 5 rocznicę,ale niestety nie mamy z kim zostawić dzieci, zazdroszczę,że macie blisko babcię, teściowa jest blisko i to na urlopie pilnuje wnuczki od córki,ale niestety dalismy sobie juz spokój z proszeniem o pomoc, nie liczymy na nic,jakby jej nie było. Nikoli to prawie nie zna, widziała ją w maju a ma do nas bliziutko. Ehh też nam marzy się czas we dwoje, bo tak to non stop dzieci, mieliśmy od 3 lat wolny wieczór i noc na wesele teraz, to jak odżyliśmy a tak to non stop z dziećmi jesteśmy, głównie ja. M nawet nie ma jak zorganizować takiego wyjazdu, bo z kim dzieci, nie zostawimy z kimś obcym. No cóż, teraz musimy spędzić czas w domu :-) odbijemy sobie później :-) brawa dla Fabcia za postępy! :-) a z przedszkolem moze nie będzie za późno.

Magda fajny królik :-) heh masz tylko 26 lat, weź pod uwagę,że na forum wszystkie są dużo starsze :-) teraz kobiety rodzą dużo 30+, wiek się przesunął, więc spokojnie :-) jesteś jeszcze bardzo młoda :-) ja miałam 28 lat jak za mąż wychodziłam :-) 26 lat jak poznałam M dopiero :-) długi okres panieństwa :-)

Ja na antybiotyku osłabiona, spać mi sie chce, dziewczyny mi szaleją,ale muszę dać radę, siedzę w domu, bo nie mam siły wychodzić. Jednak osłabia antybiotyk i to usuwanie zęba.

Zgłoś nadużycie #24060 23 sierpnia 2018, 12:02

kate85 Supermama
Aśka dałaś mi pomysł do działania, widziałam wczoraj jakiego doła miał M,że nawet nic nie może zorganizować, bo jego mama sie odcięła od pilnowania a Ty napisałś o tym SPA, zadzwoniłam do mamy czy by popilnowała na noc dziewczynek, oczywiście moja mama wszystko rzuci i przyjedzie, my jedziemy w sb do moich rodziców, zostaję do czw,M po nas przyjedzie w czw wieczorem i byśmy mamę lub też tatę zabrali do nas, ja 1 września w sb pracuję,ale do 14,wiec moglibyśmy pojechać w sb po południu i wrócić w nd, szukam hotelu SPA, mam nadzieję,ze wypali :-) dziękuję za pomysł :-)

Zgłoś nadużycie #24061 23 sierpnia 2018, 13:20

kate85 Supermama
Zarezerwowałam luksusowy pokój deluxe z prywatnym basenem, sauną na obrzeżach Nałęczowa :-) na 1/2 września akurat przed przedszkolem :-) w sb pracuję od 5.30 to po pracy pojedziemy akurat,ale się cieszę :-) i już antybiotyku nie będę brać, to będę mogła jakieś winko wypić i uczcić :-) hotel wellness& spa z zabiegami, masażami, wzięłam tez śniadanie od razu,nie mogę się doczekać, M jaki zaskoczony,ale mega ucieszony :-) Kochana Mama dobrze,że możemy na nią zawsze liczyć :-) Aska dziękuję Tobie za inspirację :-)

Zgłoś nadużycie #24062 23 sierpnia 2018, 15:07

kate85 Supermama
Magda oo to chciałabyś mieć 3 dzieci? :-) super :-) noo to trzymam kciuki za starania :-) masz fajny wiek,wcześnie zaczęłaś, więc możesz sobie pozwolić na większą różnicę wieku :-) ja się cieszę,że z małą różnicą wieku z 2 dzieci wyrobiłam się do 32 lat :-) a trzecie hmm zobaczymy :-) póki co mamy co robić :-)

Zgłoś nadużycie #24063 23 sierpnia 2018, 20:43

Maaagda Supermama
Tak nam się kiedyś marzylo, zobaczymy co z tego wyjdzie 😉
Starań tak czy siak nie mamy, bo biorę silne leki, przy których nie moge być w ciąży i 2 miesiące po skończonej kuracji, czyli gdzieś koło lutego-marca przyszłego roku. Starania, ciąża to kolejne 2 lata minimum, także przed 30 może zdążę 😉
A co tam, uda się to fajnie, nie to trudno.
Zazdroszczę tego wyjazdu Kate.
U nas z tym ciężko, jak M wraca z trasy na 2-3 dni, to nie ma opcji, żeby zostawić Małego, bo wtedy tata na pierwszym miejscu, więc jak jedziemy to we 3.

Zgłoś nadużycie #24064 24 sierpnia 2018, 8:00

AskaP Fajna mama
Kate super, że się udało! Udanego odpoczynku! :) Dobrze mieć Teściów obok ale czasem też są dokuczliwi.. w sensie, że za bardzo rozpieszczają Fabcia ( wiem głupia, że na to narzekam) ale my sobie potem z nim rady nie możemy dać bo wszystko wymusza krzykiem. Np. chce loda ja mówię, że nie dostanie bo zjadł już 2 a babcia zaraz leci do domu i przynosi albo wysyła kogoś do sklepu. Ale w większości przypadków przydają się bardzo bo teraz mieliśmy odbiór domu i trochę trzeba było pojeździć po urzędach to babcia z nimi siedziała i nie musiałam ich ciągać za sobą.

Magda życzę aby udało się szybciej zajść w ciąże niż zakładasz! :) Po sobie teraz wiem, że to psychika głównie za to odpowiada. Dopiero jak odpuściłam i mieliśmy wyjechać za granicę okazało się, że jestem w ciąży. A teraz z Marcelem w ogólnie nie czułam presji. Założyliśmy tylko, że jak w ciągu roku nie wyjdzie to wtedy lekarz. I pyk w pierwszym cyklu się udało. Kurczę, Filip jak ostrzyżony to powiem Ci, że jakoś nie podobny do siebie :)

Zgłoś nadużycie #24065 24 sierpnia 2018, 8:11

Maaagda Supermama
Asia ja niestety w zajście w ciąże bez lekarza nie wierzę, odkąd urodził się Filip zabezpieczaliśmy się przez pierwsze pół roku, od tamtej pory do czerwca tego roku nie uzywaliśmy antykoncepcji, nie myślałam, bez spiny, to taka zasada była- będzie to będzie, płakać nie będziemy, także prawie 2 lata, jakoś nie pykło ;)
Więc ja niestety ale muszę liczyć na pomoc lekarską, zanim zaczęłam brać leki to byłam w klinice , rozmawiałam z lekarzem, powiedział, że od razu da mi leki stymulujące, bo jakby nie patrzeć za nami 2 lata starań, nie celowaliśmy w owu, bo u mnie się nie da, okres mi przychodzi kiedy chce, od zawsze.

Zgłoś nadużycie #24066 24 sierpnia 2018, 14:24

larosanegra84 Fajna mama
Hej :)
Asiu super chlopaki :) Dobrze masz z treściami , że tyle pomagają. Taka pomoc bardzo się przydaje przy dwojce dzieci.Ale z drugiej strony takie ingerowanie w wychowanie dzieci tez denerwuje. Szkoda , że tesciowa nic sobie nie robi z Twoich zakazów zwiazanych np. z jedzeniem. Takie sytuacje denerwują.
Kate super pomysł z tym wspolnym weekendem :) Twoja mama jest kochana , że chce zostać z dziewczynkami.
My dziś podrzucamy Naszą trojeczkę do siostry Tomka. Mają u niej nocować więc mamy wieczór dla siebie :)
Magda odnośnie Twojego pytania o prezent na 3 latka Maja dostala od Nas rower. Pięknie juz sama jeździ nie trzeba jej prowadzić.
Na dzien dziecka dostała od Nas rowerek biegowy a teraz taki klasyczny.
My we wtorek wieczorem wróciliśmy z Zakopanego. Pojechaliśmy na czrery dni. Było bardzo fajnie. Pierwszego dnia wyjechaliśmy na Gubałówke, drugiego dnia zaliczyliśmy dolinę Kościeliska i Strażacka, trzeciego dnia byliśmy w Tatralandii a czwartego przeplynelismy się po zalewie czorsztynskim i zwiedziliśmy zamek w Niedzicy. Pierwszy raz byliśmy z dziećmi w górach i trochę się obawialismy czy dzieci dadzą radę. Spisali się bardzo dobrze i stwierdziliśmy , że za rok tez pojedziemy :)
Z nowości od września idę do pracy :) Będę pracowac tam gdzie mój mąż w tych samych godzinach. Praca jest 7 km od Naszego domu więc super. Ciężko Nam będzie tylko organizować odbiory dzieci z przedszkola i szkoly. Mikolajek bedzie konczyl o 11.20 lub ok 13. My mamy pracę do 16... Będziemy musieli prosić dziadków o pomoc bo inaczej się nie da :( Eh czeka Nas ciężki rok. Jestem tez ciekawa i mega zestresowana jak Maja zaadoptuje się w przedszkolu...Na samą myśl ściska mnie w żołądku. A tu kilka zdjęć z Naszych wakacji :)

Zgłoś nadużycie #24067 24 sierpnia 2018, 15:10

Maaagda Supermama
Co do rowerka, to już dziadek mi podkupił prezent, On jak zawsze - "znajdź prezent, kup, ja Ci oddam kasę", nno i tak tez musze robić, on mieszka w NL, więc go nie będzie na urodzinach Filipa.
My byliśmy dzisiaj w przedszkolu na 30 minut, Filip popatrzył jak się dzieci bawią, poszedł do nich, zobaczył co mają na obiad.
To przedszkole zrobione z prywatnego,i na zasadach prywatnego, czyli większe koszta wyżywienia i mniejsze grupy. Na 13 dzieci były 2 panie, więc fajnie. 
Podobało mu się, w przyszłym tygodniu też pójdę z nim.

Zgłoś nadużycie #24068 29 sierpnia 2018, 10:50

Maaagda Supermama
Rowerek przyszedł, wybraliśmy z firmy Kross, ceny takich rowerków też powalają, 500zl.
Ja od nas zamówiłam mu dywan boisko 140x200 i 3 rodzaje puzzli. Nic innego wymyśleć nie moglam.
Moje dziecię na urodziny sprawiło sobie gorączkę, znowu po 40-40,7 stopni..
Dobrze, że on normalnie się zachowuje prawo,y takiej temperaturze, do tego biegunka, rano wymiotował, chyba jakaś jelitowka.
Mam nadzieję, że bez antybiotyku się obejdzie, na razie temperatura w granicy max 38, więc nie daje mu nic.
A w sobotę robimy imprezkę i mamy sesję urodzinową. Chce zrobić sama masę cukrową i będę robić piłki, tort z tortownicy oblany zielonym lukrem jako trawa. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie..
Tyle u nas.. co tam u Was?

Zgłoś nadużycie #24069 29 sierpnia 2018, 16:26

AskaP Fajna mama
Magda zdrówka dla Solenizanta! :-)

My też w sobotę robimy urodziny Fabcia. Mieliśmy nadzieję, że siostra Krzyśka która jest chrzestna wróci z Francji ale niestety nie.. Powiedz co dobrego robisz? Bo ja nie mam pomyslu..

Zgłoś nadużycie #24070 29 sierpnia 2018, 21:26

Maaagda Supermama
Asia w sumie to ja nie szaleje, bo będziemy tylko my, moja mama, mój brat i moja babcia.. Tyle mamy rodziny na miejscu ;)
Więc robię tylko tort, ciasto, jakaś sałatka i później pizza, bo Filip uwielbia ;)
Moja teściowa to nawet do dziecka nie zadzwoniła, wiecie co jak można być takim bezdusznym. Chrzestna to samo, ale od początku wiedziałam, że siostra M to fatalny wybór. TO zasada- jest, bo jest.
Kupiła by dziecku chociaż książeczkę za 5 zł i wysłała, żeby się cieszył... babcia...