Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #23971 8 czerwca 2018, 15:44

kate85 Supermama
Magda współczuję choroby, aj i Ciebie wzięło, szybko wracajcie do zdrowia!
My właśnie przyszłyśmy z dworu,ale dziś upał, próbowałam się trochę opalać na placu,ale długo nie da się wytrzymać na słońcu, może jeszcze raz wyjdę,ale o 18 jak M tylko wróci z pracy jedziemy do Vision Express na moją kolejną wizytę u optometrysty, mam nadzieję,że znajdę jakieś soczewki dla siebie, bo te próbne po 2 tyg w prawym oku czułam dyskomfort. Jutro po pracy jedziemy do moich rodziców, M wraca w nd a my zostajemy do pt, to sobie odpocznę troszkę z dziećmi na świeżym powietrzu przy domu. Wczoraj byliśmy na rehabilitacji z Nikolcią, w końcu Pani się odezwała, mamy dużo z nią ćwiczyć w domu, dobrze będzie jak na 13msc będzie raczkować, eh szkoda mi bardzo Niuni bo tyle musi pracować, męczy się tymi ćwiczeniami,ale niestety mus to mus, ma w plecy dobre 4 msc. Jeszcze jej prawa stópka leci bardzo do środka, tak się wygina za bardzo i sprawdzę to u ortopedy. Niunia jeszcze nie siedzi sama, bardzo wolno to wszystko idzie, mam nadzieję,że to wszystko się unormuje. Fizjo mówiła,że będziemy dążyć,żeby zaczęła chodzić ok 17-18msc.

Maua teściowa widać nic nie naczyła się z tej lekcji z wakacjami, od tamtej pory nawet nie zaproponowała,żeby wziąć Nelę do siebie.. w niczym nie pomoże, teraz jak miałam kontrolę na roczek Nikolci to zostawiłam Nelę sąsiadce a na dzień otwarty do przedszkola poszłam z dwójką. Jest świadoma,że Nela ma dużo energii a Nikolci trzeba więcej czasu poświęcać i wie,że jestem cały dzień sama, M ma teraz 2 zmiany to wraca o 18.30,ale mimo to nawet nie zaproponuje,żeby wziąć chociaż na dzień Nelę, nie ogarniam jak można byc tak bezuczuciowym.

Zgłoś nadużycie #23972 13 czerwca 2018, 10:42

Maua Fajna mama
Magda, zdrówka dla Ciebie też - jak się czujecie?

Kate, o widzisz, jednak nic nie poskutkowało... Ehhh nie wyobrażam sobie, jak można być takim zatwardziałym, no i że nie ma po prostu chęci spędzania z Nelą czasu :/ Strasznie to smutne...

Dobrze, że pani się wreszcie do Was odezwała i zaczęliście ćwiczyć z Nikolą. Nikolcia ma już skończony roczek a jeszcze sama nie siedzi, to jest bardzo do tyłu. Dziwię się tej pani rehabilitant, że nie ciśnie częściej ćwiczeń, żeby szybko nadrobić czas. A jak często do niej chodzicie? My ze stópkami Julci chodzimy 2x w tygodniu, po godzinie ćwiczeń. Mamy już plan rozpisany na kilka wizyt naprzód i pani rehabilitant bardzo pilnuje, żeby nie robić przerw i nie stracić tego, co się udało dotąd wypracować. Nie ma u Was w mieście kliniki, gdzie jednak jest więcej osób i ta rehabilitacja by była systematyczna? Na Waszym miejscu bym się rozejrzała za czymś innym, bardziej pewnym na przyszłość, a nie uzależnionym od jednej pani, któa może w każdej chwili odwołać zajęcia.

U nas super, mieszkanie już mamy prawie zaprojektowane - została mi kuchnia (w przyszłym tyg. chcę pojeździć po studiach kuchni) i wybór płytek do łazienki. Chcę mieć drewnopodobne i już mi się wydawało, że mam wybrane (w internecie), ale jak zobaczyłam na żywo, to kompletnie inny odcień! Zamówiłam więc z internetu inne (można zamówić jedną płytkę jako próbkę za parę złotych ;) ) i jutro mają u mnie być. Resztę mam wybraną, ale kolor drewnianej płytki dokładnie wiem, jaki chcę i nie spocznę, dopóki takiej nie znajdę ;)

Zgłoś nadużycie #23973 13 czerwca 2018, 18:39

kate85 Supermama
Maua jezdzimy co 2tyg okolo,zajecia ok 30minut,ta Pani jest najbardziej oblegana i juz sama nie wiem czy szukac kogos innego,tak do tylu ma,sama siedzi w wozku,bo sie trzyma,ale na podlodze nie usiadzie sama,leci od razu do leżenia,Nela mimo,ze bylo wszystko ok tez pozno siadla bo na poczatek 10msc. Fajnie,ze u Was wszystko idzie do przodu :-)

Zgłoś nadużycie #23974 14 czerwca 2018, 9:41

Maua Fajna mama
Kate, ja nie jestem specjalistą, Twój M pewnie tu jest lepiej zorientowany, ale jak dla mnie to stanowczo za mało - raz na 2 tyg 30 minutek, co to jest? Tak jak pisałam my ze stópkami chodzimy 2 razy w tygodniu po godzinie, a u Was w grę wchodzi w zasadzie wyćwiczenie całego ciałka, plecków, brzuszka... Ja bym na Waszym miejscu poszukała kogoś nowego, kto poprowadzi Nikolę poważnie.

Zgłoś nadużycie #23975 15 czerwca 2018, 21:35

Maaagda Supermama
Maua nie kojarzę dlaczego Julka chodzi na rehabilitację? Koślawi nóżki? Do środka jej schodzą czy jak?
Ja teraz zauważyłam, że Filip prawą stopę nie stawia równo, tylko staje jakby środkiem stopy, nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam. Może wina butów, zawsze kupowałam takie dobre, a teraz sandałki kupiłam mu z Nike, takie nie trzymające pięty. Ale już z nich wyrósł, więc lada dzień kupię już normalnie z Bartka albo RenButa.
/ Mimo wszystko chciałabym to skontrolować , do ortopedy się w takim czymś idzie?
Ja dalej katar zatokowy, paranoja.
Mój małżonek w trasie, rozmawiałam z nim dzisiaj , a on sobie nad morzem siedzi, w Maladze jest na weekend. Później prawie pod Afrykę jedzie ;P zazdroszczę mu normalnie heh.
Jak wróci, czyli gdzieś pewnie za 7 dni, moze uda mi się wyzdrowieć to wyskakujemy do term, chciałabym wjechać kolejką , trochę do Zakopanego, ale nie zwiedzać, tylko bardziej pod kątem szukania atrakcji dla Młodego.
/ U niego i tak mi się coś nie podoba.. co 2gi dzień ma chrypkę, jak wystawia język, żeby umyć mu, to ciągnie go na wymioty i kaszle, ani to mokro, ani sucho, tak jakby coś tam mu przeszkadzało.. :/ Muszę poszukać innej przychodni, bo już mnie wkurzają te lekarki, takim lekceważeniem.

Zgłoś nadużycie #23976 17 czerwca 2018, 9:44

kate85 Supermama
Hej!
U mnie weekend mega pracowity,ale weszłam na chwilę :-)
Maua no mówiłam M,że może to mało,ale on jest fizjoterapeutą i mówi,żebym nie panikowała,że osteopata sam mówił,że Nikola ruszy,ale wszystko później,że ćwiczenia pomogą nam,wg mnie to też mało jest, co 2 tyg na pół godziny, w domu jest bodźcowana cały czas,M mówi,że jest wszystko ok pod kontrolą,no już sama nie wiem, gdyby Nikola sama siedziała i miała stabilność chyba bym była bardziej spokojna, czekamy az zacznie raczkować, pojedziemy na ćwiczenia to ja podpytam, we wtorek idę z nią do ortopedy, to zapytam też o Jego zdanie.
Miłej niedzieli :-)

Zgłoś nadużycie #23977 17 czerwca 2018, 18:27

kate85 Supermama
Co do chodu to ja u Neli też widzę,że stawia nóżki jakby do środka, w czwartek mamy ortopedę Neli to sprawdzimy. W tym tygodniu mam dużo wizyt, we wtorek ortopeda Nikoli, w czwartek aż 3 wizyty, nie wiem jak to pogodzimy,najwyżej na 1 wizytę pójdę z dwójką.

Magda hmm to może rzeczywiście lepiej poszukać innego pediatry.

Zgłoś nadużycie #23978 18 czerwca 2018, 13:09

Maua Fajna mama
Magda, tak, Julka koślawi stopy do środka, w zasadzie tak jest odkąd zaczęła chodzić, ale ortopeda nam cały czas wciskał, że z tego wyrośnie i że mamy być spokojni i nic nie robić. No i efekt tego jest taki, że koślawość ma już nie tylko stóp, ale też kolan i bioder, więc musimy z Nią intensywnie ćwiczyć. Także ja opinie ortopedów to sobie w buty wsadzam, bo teraz zamiast kilku tygodni czekają nas długie miesiące ćwiczeń, bo wada już poszła o wiele dalej... Jak Filip ma coś nie tak ze stopami, to idźcie od razu do jakiegoś rehabilitanta, ja się na ortopedzie mega zawiodłam.

Kate, Twój M na pewno jest lepiej zorientowany, może faktycznie to wystarczy Nikoli, choć ja bym pewnie siwiała już ze stresu i szukała bardziej intensywnej rehabilitacji.

U nas wekend super - był wyścig 24h LeMans, więc oglądaliśmy wszyscy start i potem do wieczora. Wieczorem do Julci przyszła Iwonka, a my pojechaliśmy do Warszawy spotkać się ze znajomymi. Było super miło, fajnie się oderwaliśmy :) Jak wróciliśmy to Julcia już spała, więc jeszcze długo oglądaliśmy wyścig w nocy - mega atmosfera tam jest, przypomnieliśmy sobie, jak w zeszłym roku byliśmy tam i oglądalismy na żywo :D W niedzielę cd. wyścigu, a po południu poszliśmy na lody i dłuuugi spacer :)

Zgłoś nadużycie #23979 18 czerwca 2018, 18:36

kate85 Supermama
Maua ja nie jestem typem panikary i do wszystkiego podchodzę z "zimną krwią" i to mnie ratuje :-) dziś Nikola zaczęła podnosić pupkę do raczków, kmini już, więc pewnie kwestia czasu jak zacznie raczkować i sama siadać :-) oj to z tymi stópkami nie ciekawie, w czwartek mamy ortopedę Neli i sami sprawdzimy co i jak. Powodzenia dla Was!

Zgłoś nadużycie #23980 18 czerwca 2018, 22:14

Maaagda Supermama
Mają dzięki za wpis. Muszę się rozejrzeć u mnie w mieście za kimś dobrym. Zapisze go najwyżej do ortopedy i rehabilitanta i porównam opinie.

Zgłoś nadużycie #23981 19 czerwca 2018, 12:06

Maua Fajna mama
Kate, to gratulacje dla Nikoli - oby faktycznie ryszuło i nadrobiła zaległości. Powodzenia na wizycie, daj znać co powie lekarz.

Magda, powodzenia - ciekawa jestem, co powie lekarz, a co rehabilitant. Ja się mega zraziłam, ale może u Was będzie lepszy specjalista i lepiej doradzi.

U nas na polu mieszkaniowym ostatnia prosta przed remontem - umawiam się już z biurem projektowym na podpisanie umowy na realizację :) Przysłali wycenę prac, budżet oczywiście przejechalismy, ale co tam - będzie na lata, a my weźmiemy jakąś szybką pożyczkę gotówkową i będziemy ją spłacać z wypasionego mieszkania :P

Musze jeszcze tylko pojechać do studia kuchni żeby mi wycenili meble - mam już obmyślony układ szafek i kolorystykę, kwestia tylko wyceny i umówienia terminu :) Jak wszystko pójdzie sprawnie, to pod koniec września przeprwadzka :D

Zgłoś nadużycie #23982 20 czerwca 2018, 16:23

kate85 Supermama
Wow Maua to rewelacja,że tak wszystko idzie sprawnie! :-) super :-)
Ja wczoraj byłam u ortopedy z Nikolą, Nelę zostawiłam znów u sąsiadki,jest kochana,że tak mi pomaga,z dwójką w taki upał ciężko by mi było pójść na piechotę a z samą Nikolą wózkiem dałam radę, opaliłam się po drodze :-) sprawdził stópki, zaczął po swojemu mocno naciskać,ale powiedział,że nie ma do czego się przyczepić, tylko Niunia już całą drogę do domu płakała od tego naciskania. Jutro mamy aż 3 wizyty, M aż musiał szukać zastępstwa w pracy na 1,5godz, bo byśmy nie dali rady, kolezanka z placu zabaw chciała mi pomóc,ale już nie chcielismy az tak fatygować, teściowej już o nic nie prosimy i chyba jest z tego faktu zadowolona, bo sama nic nie zaproponuje,nie widzi dziewczynek i chyba tak woli, eh szkoda, bo chciałam,żeby miały dobry kontakt z babcią,ale jak sama nie chce widzieć dzieci, to już nic na to nie poradzę, dobrze,że sąsiadkę mam kochaną i dajemy radę :-) mamy wesele 30 czerwca to moja mama przyjeżdza i zostaje z dziewczynkami a my idziemy sami :-)

Zgłoś nadużycie #23983 21 czerwca 2018, 12:23

Maua Fajna mama
Hejka, podpisaliśmy umowę na realizację mieszkania - lalalallaaa :D Musimy im teraz wpłacić zaliczkę i zaczynamy prace, hurrraaa :D Jaram się jak nie wiem, chociaż mam mega stres, jak to wszystko wyjdzie ;)

Kate, jestem w szoku, że tak to u Was wygląda - że możesz bardziej liczyć na pomoc obcych ludzi niż na własną teściową... Szok normalnie :/ Nie rozumiem, skąd w teściowej taka obojętność i brak chęci spędzania czasu z dziewczynkami. Strasznie to przykre :(
Ale super, że idziecie sami na wesele - wybawicie się na pewno :)

Zgłoś nadużycie #23984 21 czerwca 2018, 20:51

Maaagda Supermama
Jutro idę z Filipem do fizjoterapeuty na 10, udało mi się go wcisnąć, Pan przyjdzie godzinę szybciej do pracy.
Zobaczę co mi powie, a na 9 albo 16 lipca ortopeda dziecięcy.
Także konkretnie trzeba podejść do tematu :)
Maua ile płacisz za 1h rehabilitacji? Mi powiedzieli 70 zł, niby fizjo z dobrymi opiniami, dużym doświadczeniem itp i zastanawiam się, ale to chyba normalna cena?
/ Muszę pochwalić moje dziecko! Do tej pory spał z nami w łóżku, niecałe 2 tygodnie temu leciała w tv reklama Agata Meble i tam było łóżko dla dzieci, moje dziecko powiedziało, że on chce jechać tam i kupić sobie duże łóżko. No więc pojechaliśmy, ale wszystko bez barierek, więc matka w internet i znalazłam z odbiorem osobistym ,więc na drugi dzień odebraliśmy.
I dacie wiarę, że Filip śpi sam! Sam się kładzie, sam zasypia, bajki tam ogląda, jestem w szoku, że tak sprawnie to poszło, bo on nigdy nie spał sam.
Materac jak to materac dodawany do łóżeczek podstawowy, ale mówię niech będzie, zobaczę czy będzie chciał spać, no ale że śpi to od razu zamówiłam mu lepszy, ze średniej półki, taki za 330zł, bo z wyższej to po 550zł były, ale kupiliśmy łóżko 140x70, więc za długo w nim nie pośpi, do większego kupię już lepciejszy ;)
Moje dziecko chyba dorasta, przecież spanie z matką to siara :D
1 lipca mamy endokrynologa, więc muszę mu krew pobrać,  26.06 kontrola u dentysty.

Zgłoś nadużycie #23985 22 czerwca 2018, 13:12

katyyy Świeżo upieczona
Hej,
ostatnio odkryłam na stronie http://jakaplec.test-ciazowy.pl/ quiz, który pozwala określić płeć naszego dziecka!
Warto go sprawdzić!
Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #23986 22 czerwca 2018, 16:35

kate85 Supermama
hej :-)
Maua super!!! na pewno wszystko będzie pięknie :-) czas tak szybko leci,że nie obejrzysz się a będziecie już w nowym mieszkaniu, rewelacja :-) trzymam mocno kciuki,żeby wszystko poszło sprawnie :-) my wczoraj daliśmy radę z 3 wizytami, wszędzie pozytywnie, bo u okulisty Pani dała szansę na zatkany kanalik, dała czas do września, widzi nadzieję,że się udrożni, przepisała krople Tobrex i mam dawać przez 2 tygodnie, oby się udrożniło, cały czas masuję oczko i wyciskam ropkę. U ortopedy Neli wszystko ok, nawet nie przepisywał wkładek :-) do kontroli za ok pół roku :-) no i 3 wizyta ćwiczenia z Nikolą też Pani pochwaliła,że super robi postępy,przedwczoraj sama siadła z podporem na podłodze z pozycji do raczkowania :-) ale to była dla nas radość,że idzie do przodu :-) w ciągu 2 tyg fizjo powiedziała,że powinna raczkować a chodzić na ok 16 msc, super by tak było :-)
Maua co do teściowej to ja też jestem w głębokim szoku, M też jest wściekły i nawet już nie chce poruszać tego tematu, nie dzwonimy,nie prosimy o pomoc, nie jeździmy i ona chyba jest bardzo zadowolona,że ma w końcu święty spokój.. przykre to.. tak dokładnie mogę liczyć na obcych ludzi bardziej niż na teściową,ale co zrobić, od niej nawet dobrego słowa nie usłyszałam, tylko,że i tak u niej na osiedlu Pani świetnie daje sobie radę z czwórką dzieci.. chyba jest zazdrosna,że daję radę sobie z dziećmi i jeszcze pracuję na weekendy, chyba jest zła,że nie ma się do czego przyczepić hehe :-) nie przejmuję się już tym, nie chce to nie, ja mam cudowną sąsiadkę, poznałam super młode mamy na osiedlu, mam już z 6 kolezanek :-) dziś nawet jedna była u mnie z synkiem, spotykamy się codziennie na tygodniu, na placu :-) mamy auto dziś w warsztacie to jedna mnie wiezie do optometrysty, kochane też mam te dziewczyny :-) chętne do pomocy i ja chętnie zostaję z dziećmi jak którejś trzeba pomóc, więc fajnie :-)

Zgłoś nadużycie #23987 22 czerwca 2018, 16:36

kate85 Supermama
Magda brawa dla Filipa, no dorosły już chłopak :-) też macie tych wizyt,ale trzeba wszystkiego dopilnować, powodzenia! :-)

Zgłoś nadużycie #23988 22 czerwca 2018, 19:03

Maaagda Supermama
No my po wizycie, zalecenie wkładki do butów i mówi, żeby nie kupować butów "lepszych", bo każde buty są takie same. A najgorsze Emele, bo bardzo blisko stópki są. Także teraz muszę poszukać sandałów, z których wyciąga się wkładkę, żeby wlożyć tą ortopedyczną.
Ale.. tak słowo do słowa i mówię mu, że Filip ciągle mówi, że nie ma siły, sam dłużej nie pójdzie, bo na ręce, bo zmęczony itp. Kazał mu robić przysiady, coś tam pouciskał i pyta czy ma siłę chodzić po schodach, albo czy wstaje z podłogi normalnie, czy ręce mu nie drżą- mówię ze nie. Chyba miał na myśli zanik mięśni, bo wtedy dziecko właśnie nie ma siły..
Powiedział, że na razie wszystko ok, ale zeby mieć na uwadze inne objawy.
Dał mi nr do neurologa do Katowic, w razie "w'. Ale u mnie to w razie "w" wystąpiło od razu..
Dzwonię, a tam termin prywatny! za 5 miesięcy ;O
Chyba musi być dobra, opinie ma rewelacyjne, zapisałam go. Wolę dmuchać na zimne i żeby go dokładnie zbadała okiem neurologa.
Coś też wspomniał o słabym napięciu w brzuchu.
Mówię Wam co chwila coś, co rus nowy lekarz, wszystko trzeba jeździć na śląsk, bo u nas to beznadziejni lekarze. Ja bez prawka, stary ciągle w trasie poza domem i pogódź to.. Ciężko dopasować mi taki termin.
Jeszcze mam zaległego dermatologa... to akurat się nie pali, ale powinnam jechać, ale nie mam jak..

Zgłoś nadużycie #23989 22 czerwca 2018, 19:52

kate85 Supermama
Magda dlatego fajnie jak dziewczyna ma prawko, właśnie wróciłam od optometrysty, zawiozła mnie kolezanka z osiedla i tak przed drogę rozmawiałyśmy,że ważne się odważyć, ja mam prawko 8 lat już i prawie nie jeździłam,ale czas się odważyć, wszystko jest w naszej głowie, wszelkie obawy. Na wieś jak jeżdzę do rodziców to tam każda dziewczyna ma prawko, bo na wsi najgorzej,wszędzie trzeba autem, bo autobus rzadko jeździ, w dużym mieście już inaczej, mi tu prawko tak nie potrzebne, bo wszędzie dojadę mpk,ale jednak też się przydaje prawko i coraz bardziej jestem zmotywowana,żeby zacząć jeździć :-)

Zgłoś nadużycie #23990 22 czerwca 2018, 20:42

Maaagda Supermama
U mnie też mpk miejski dojeżdza, ale sama wiesz jak to jest wózkiem w autobusie.
Znalazłam FIlipowi zajęcia:
AKTYWNE DZIECIAKI TO
gimnastyka ogólnorozwojowa
profilaktyka wad postawy
lepszy rozwój ruchowy Twojego dziecka
poprawa gibkości i skoczności
ćwiczenie koordynacji ruchowej
rozwój społeczny – zajęcia w grupie.
Brzmi ciekawie, zadzwonię w poniedziałek i się dowiem, 1x w tyg o 17, no trudno najwyzej będizemy wracac o 20 do domu :P
25 zł za zajęcia, więc bez tragedii, pod okiem fizjoterapeuty. Porusza się trochę, dobrze mu to zrobi.
U nas w mieście mało zajęć..
W jednej szkółce 1200zł/msc :O ludzie kochany, kogo na to stać, na brak kasy nie narzekamy, ale to dla mnie przesada.
2x w tyg chce z nim gdzieś iść, te zajęcia ruchowe, a drugie jakieś na zasadzie "będę przedszkolakiem", dzieci uczą się jak to jest w przedszkolu, 3h- 35zł, więc też ok.