Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #23951 28 maja 2018, 11:25

Maua Fajna mama
Hejka dziewczyny,

O raaaany - a coż tu za pustki ?? Myślałam, że jak wrócę, to nie ogarnę czytania, a tu raptem kilka postów - gdzie jestescie dziewczyny?

Ja się melduję po cudownym ponad 2-tygodniowym urlopie :D Chyba Wam nie pisałam, ale tydzień po majówce pojechalismy na ponad 2 tygodnie na wyścigi - do Niemiec na kilka dni i potem na resztę czasu do Holandii. Holandia dlatego, że wyścig był nad samiutkim wybrzeżem i od razu zaliczylismy urlop nad morzem :D Było superowo! W Niemczech jak zawsze wyjątkowo i pięknie, a w Holandii plażowanie! Mieliśmy kwaterę 5 min spacerku od plaży, dookoła bary, restauracje, sklepy - samo centrum nadmorskiego miasteczka :) Do tego pogoda super nam dopisała :)

Julci mega się podobało, wróciła zachwycona, pięknie zniosła podróż - tam jechaliśmy na noc, więc spała całą drogę, a wracaliśmy w dzień 16 godzin, ale grzecznie siedziała w foteliku, gadaliśmy i śpiewaliśmy piosenki :) Robiliśmy też przystanki przy motorestach takich z placami zabaw, więc miała nie lada uciechę :)

Tam na miejscu w obu krajach mieliśmy super kwatery - ponownie sprawdził się nam układ mini-mieszkanka z własną kuchnią+salonik i oddzielnie sypialnia. Julcia chodziła spać ok. 23-24 (!) i spała sobie za drzwiami, a my jeszcze piwko, drinki i oglądaliśmy na laptopie seriale (nadrabialiśmy zaległości) ;)

Udało się nam zaliczyć też rewelacyjne parki rozrywki - w Niemczech mieliśmy 30km do super parku z atrakcjami dla dzieci, a w Holandii - 10km do największego parku rozrywki w Europie! Mówię Wam - bajka! Sami byliśmy pod wrażeniem, a Julcia aż piszczała z radości :D Spędzaliśmy tam całe dnie na zabawie - było super :)

Wrócilismy naładowani energią :)

Czekam na wieści od Was :)

Kate, o mamo - ale figura!!! Ehhh zazdroszczę, bo ja po urlopie znowu mam 54,5 kg na zegarze :P ale żal było nie spróbować tamtych pyszności :D ;)

Ulla, gratulacje dla Hirka - brawo :)

Zgłoś nadużycie #23952 28 maja 2018, 11:51

Maua Fajna mama
Trochę fotek od nas

Zgłoś nadużycie #23953 28 maja 2018, 11:52

Maua Fajna mama
Cd...

Zgłoś nadużycie #23954 28 maja 2018, 11:53

Maua Fajna mama
Z parków rozrywki mam głównie filmiki ;) Ale parę fotek też

Zgłoś nadużycie #23955 28 maja 2018, 19:00

Maaagda Supermama
Maua ślicznie wyglądacie - piękni i młodzi. Julka policzki ma po Tobie, okrągłe, a reszta mieszaniec :P
Moje dziecko by niestety nie wsiadło na takie atrakcje, wszystkiego się boi..
Mój ojciec mieszka nad samym morzem w Holandii. Też myślimy o podróży tam, ale że Filip wymiotuje czasem w aucie, to mi się odechciewa gdziekolwiek jeździć.
Ostatnio jak jechaliśmy do lekarza 100km to tam mnie załatwił, że miałam całe spodnie zawymiotowane, normalnie jakby kran odkręcił i wylał 0,5 l wody..
Super, że wypoczęliście.

Zgłoś nadużycie #23956 28 maja 2018, 21:38

kate85 Supermama
hej dziewczyny! :-)

Właśnie co tu taka cisza?! :-)

Maua super fotki :-) i super wypoczynek mieliście :-) piękna z Was rodzinka! :-) aa Julci to bym w życiu nie poznała!!! ale się zmieniła, zupełnie inna z buzi teraz :-) rzeczywiście jest mieszana chyba, śliczna dziewczynka :-) hihi dziękuję, no ja już mam 52kg,ale pilnuję się mocno,żeby nie chudnąć, bo wyglądam jak moja 13letnia siostrzenica, wczoraj na komunii aż moja mama się myliła, która to która ;p Ty Kochana też masz super figurę,nie masz co narzekać :-)

U nas mega intensywny weekend, w sb praca a po niej pojechaliśmy na urodziny 2 latki do brata ciotecznego M, a w nd od rana komunia w mojej rodzince do wieczora, więc praktycznie wpadaliśmy i wypadaliśmy z domu :-) dziś po południu pojechaliśmy do przyjaciela M, bo na początku maja urodziła się im druga córeczka i zawieźliśmy ubranka po dziewczynkach i też wrocilismy wieczorkiem, codziennie coś :-) w środę jedziemy do moich rodziców,żeby w Boże Ciało zrobić roczek Nikoli, bo Nikolcia już jutro kończy :-) ale zleciało :-) jeszcze nie raczkuje,mieliśmy teraz miesiąc przerwy w ćwiczeniach, bo Pani ciągle nie pasują wizyty i pewnie dlatego jeszcze nie raczkuje,ale myślę,że lada dzień ruszy :-) w Boże Ciało tez wracamy juz wieczorem do siebie i w weekend znów praca, więc dni mi lecą mega szybko :-)

Zgłoś nadużycie #23957 30 maja 2018, 9:49

Maua Fajna mama
Magda, to może jedźcie na noc, żeby spał? Albo miska na kolana ;)

Kate, faktycznie u Was aktywnie - cały czas coś ;) Wszystkiego najlepszego dla Nikolci - ależ zleciało :)
My z Julcią zaczynamy dzisiaj rehabilitację - byliśmy na kontroli stópek, to niby jest lepiej, ale jest potrzebna terapia, do tego Julcia ma osłabione mięśnie brzuszka więc automatycznie cofniętą trochę miednicę. Dzisiaj pierwsze zajęcia i zobaczymy. A Wy z Nikolą nie macie planu zajęć np. na kilka tygodni do przodu, tylko umawiacie sie na bieżąco? Dziwne, że pani nie ma czasu dla Was więdząc, jak ważne są te ćwiczenia dla Nikoli.

My też dzisiaj jedziemy do Sandomierza - ma być super pogoda, więc już planujemy basen w ogrodzie i plażowanie :) My z Julcią zostajemy do niedzieli, bo w pracy zrobili nam piątek wolny, a Przemek tylko we czwartek wróci do domu, piątek do pracy i po pracy prosto do nas :) Ma być też mój brat z córeczką, więc w piątek robimy kinder bal na dzień dziecka ;)

Co kupujecie dzieciom na dzień dziecka? Moja córka ma wielkie pudło lego duplo, a i tak zażyczyła sobie kolejny zestaw ;) Dokupilismy Jej jeszcze takie zestaw do robienia magnesów na lodówkę z modeliny - będzie miała zajęcie. Normalnie wczoraj chodziłam po smyku i już nie mam Jej co kupować - ma praktycznie wszystko... A tu za pasem urodziny - nie wiem, co wymyślimy ;)

Zgłoś nadużycie #23958 30 maja 2018, 13:01

AskaP Fajna mama
Hej hej :)

Kate u Nas z tymi zaparciami różnie - czasem kupa jest codziennie, czasem co 2-3 dni a czasem co tydzień. Fabcio ma taki problem, że jak czuje, że chcę kupę to zaciska nogi.. i formuje mu ten kał w duże, zbite kule więc jest problem z wydaleniem.. sorry, że tak szczegółowo piszę. Zapisałam nas na 13.06 na wizytę prywatną do gastroenterologa dziecięcego ale do innego niż na początku chciałam. Niby też ma dobre opinie - no zobaczymy.
Wszystkiego najlepszego dla Nikolci - ależ ten czas zleciał :D Szkoda tylko, że Pani nie może znaleźć dla was czasu.. ale zapewne za niedługo będzie raczkować, że hej :D

Maua extra, że wyjazd udany :) U Nas na dzień dziecka Męża rodzice sprezentowali dzieciakom trampolinę więc będzie szał. Marcel jeszcze trochę poczeka nim skorzysta ale się doczeka :) A my kupiliśmy autko na akumulator. Udanego weekendu w Sandomierzu :)

Magda Nasz Fabian też bojący więc by nie usiadł :) Współczuję tych przeżyć z Filipem w czasie drogi.

Szpilka zazdroszczę że odpieluchowanie za Wami. Zdradź proszę jak tego dokonałaś bo my chyba ostatni zostaliśmy w pampersie..

U Nas bez zmian - chłopcy rosną, Fabcio ma w końcu złożone meble w pokoju ale jeszcze tam nie śpi bo muszę dokupić barierkę do łóżka i jakieś drobiazgi do dekoracji :)

Zgłoś nadużycie #23959 30 maja 2018, 13:29

Maaagda Supermama
Ja tez mam problem z prezentami. Lego w ogóle nie kupuje, latem to Filip niczym się w domu nie bawi, bo nie ma czasu.
Od mojej mamy i chrzestny go dostał już zabawki do basenu. Ponton, koszykówkę, i wielkiego arbuza takiego do leżenia na wodzie. 
Dla niego piłki i woda to największa radocha.
Ja mu chyba kupie pufę , bo w kuchni nie ma gdzie siedzieć, jakieś czuczu.
Jeszcze zastanawiam się nad placem zabaw, ale ceny powalają,  po 3 tysiące... jeszcze na głowę nie upadłam,  a kupując od stolarza pewności nie mam ze wytrzyma dłużej niż z marketu. I tak do 1 tyś zjeżdżalnie z hustawkami uda mi się kupić.

Zgłoś nadużycie #23960 1 czerwca 2018, 14:23

Maua Fajna mama
Pozdrawiamy z Sandomierza :) Jest bosko, pogoda szalona, codziennie robimy basen w ogrodzie i zjeżdżalnię do basenu :) Wczoraj Julcia zaliczyła statek po Wiśle i wycieczkę po starówce ;) Miłego dnia i najlepsze życzenia dla wszystkich dzieciaczków! :)

Zgłoś nadużycie #23961 1 czerwca 2018, 16:22

kate85 Supermama
Hej :-)

Maua, Magda, Aśka super zdjęcia :-) noo pogoda wymarzona :-) my wczoraj wróciliśmy po 21, impreza roczkowa mega udana, taki sam upał jak na roczku Neli :-) U nas szybkie tempo, ja albo robię makijaże albo jestem z dziewczynami, wymieniamy się tylko z M, dziś rano działałam to M pilnował, bo ma 2 zmianę :-) jutro działam od 5 rano :-) a wieczorem robimy małą imprezkę roczkową dla rodzinki M, musimy pogodzić jakoś te odległości,ale przyjeżdża tylko siostra M ze swoją rodzinką, w nd odpocznę, miałam iść na warsztaty,ale pójdę w innym terminie :-) teraz wróciłam z dziewczynami do domu coś zjeść i może znów wyjdziemy, bo w mieszkaniu sauna,aż nie chce się siedzieć :-)

Aśka cudne chłopaki :-)
Maua bawcie się dobrze :-)
A gdzie reszta dziewczyn?

Zgłoś nadużycie #23962 1 czerwca 2018, 16:35

kate85 Supermama
Maua odnośnie Twojego pytania, to nie mieliśmy żadnego planu zajęć z wyprzedzeniem, Pani miała ćwiczyć do momentu raczkowania, mówiła,że dobrze będzie jak będzie na roczek raczkowac,no ale bylismy ostatnio 26 kwietnia i od tamtej pory odwoływała, tak pewnie by raczkowała już Nikolcia jakby były ćwiczenia, ta Pani ma takie oblężenie,że pewnie nie ma gdzie wcisnąć, szkoda,no ale mamy nadzieję,ze się odezwie,póki co Nikolcia sprawnie już pełza,ale czekamy na raczkowanie.

Zgłoś nadużycie #23963 4 czerwca 2018, 11:53

Maua Fajna mama
Kate, to szkoda, że się nie udało zachować ciągłości ćwiczeń - dziwne, że ta pani nie wie o tym, że właśnie ta ciągłość jest mega ważna, żeby się nie cofnęło to, co już wypracowaliście. Trzymam kciuki, żeby sie udało wrócić do regularnych ćwiczeń.

Aska, Magda - super zdjęcia :)

My juz wróciliśmy do normalnego rytmu, weekend był absolutnie cudowny :D Dzień dziecka wyszedł nam prawie jak Boże Narodzenie, tyle było prezentów ;) Grillowaliśmy codzienie, codziennie też basen i zabawa w ogrodzie :) Julcia mega zachwycona, my też :D

Zgłoś nadużycie #23964 4 czerwca 2018, 16:31

kate85 Supermama
Maua to super, my też korzystamy z pogody,w sb pracowałam,wieczorem mieliśmy gości do 22,ale w nd total relax, pojechaliśmy nad zalew z kocykiem, najpierw zrobiliśmy mega długi spacer w słońcu z 2 wózkami ok godziny a później relax na kocyku nad wodą :-) Noo z tymi ćwiczeniami szkoda nam bardzo, ćwiczymy sami z Nikolcią, Pani miała ćwiczyć do raczków, już tak nie dużo zostało,może stwierdziła,że ma dzieci w gorszej sytuacji,sama nie wiem.. ogólnie mega ciężko się do niej dostać, bo ma takie oblężenie,ale mogłaby chociaz odpisać,M ma jeszcze dzwonić, może odbierze. Kilka zdjęć z urodzin i jedno z komunii moje z Nikolcią :-)

Zgłoś nadużycie #23965 4 czerwca 2018, 18:21

Maaagda Supermama
Kate Twoje dziewczynki tez nie podobne do siebie. Śliczne laleczki 😊
U nas początek anginy... i nie mam pojęcia od czego, wczoraj cały dzień temperatura do 40 stopni, dzisiaj rano mierze a tam... 42,0° mówię niemożliwe, wyciągnęłam go z łóżka, chwile pochodziłam i pokazało 40,3°.
Filip bez kołdry nie zasnie, wiec podejrzewam, że od tego gorąca..
Dostał antybiotyk od lekarki,  wieczorem pierwsza dawka.
/ Akurat biedny musiał się rozchorować jak tata wrócił, myślałam że skorzystamy z pogody, a tu lipa. No trudno.
Dobrze, że chociaż wyszalał się na dmuchancach na dniu dziecka 😊

Zgłoś nadużycie #23966 5 czerwca 2018, 10:18

kate85 Supermama
Ojej Magda współczuję, biedny Filip,pamiętam,że ja też jako małe dziecko miałam anginę w lecie, jakoś to najbardziej utkwiło mi w pamięci. Szybkiego powrotu do zdrowia! Dobrze,że Filip chociaż skorzystał z dnia dziecka, to się wyszalał :-) Fajne zdjęcia :-) Tak moje dziewczynki póki co różnią się od siebie, każdy mówi,że Nela to cała ja, nawet po zdjęciach z dzieciństwa widze,że mega do mnie podobna a Nikola to bardziej tatusiowa jest,ale brwi obie mają wyraźne po mnie :-)

Zgłoś nadużycie #23967 5 czerwca 2018, 20:58

Szpilkka Supermama
Ehh wszystki mi sie skasowalo, ja to mam talent.

Dziewczyny, wasze zdjecia sa cudne, uwiebiam je ogladac ☺☺

Faktycznie tu pustki, ale w koncu mamy piękna pogode to co sie dziwic. My cale dnie na dworze.
Niedlugo urodziny Marcina, planujemy kupic.mu trampoline bo jeszcze nie ma. Mam nadzieje ze pogoda dopisze.

Zgłoś nadużycie #23968 6 czerwca 2018, 10:42

Maua Fajna mama
Magda, współczuje choroby Filipa, zwłaszcza w taką pogodę! Jak tam dzisiaj? Gorączka 40st to nie żarty, ja mam strach jak Julka ma powyżej 38,5... Ostatnio złapała zapalenie gardła, trwało to 2 dni, ale przez ten czas na okrągło podawaliśmy Jej ibuprom na zmianę z paracetamolem i cały czas miała pod 39st. Zdrówka dla Filipa!

Kate, dziewczynki śliczne i kompeltnie różne :) Nela jaka juz duża i poważna :)

Szpilka, Marcin też jaki kawaler! :) My też na urodziny planujemy kupić trampolinę - Julka uwielbia skakać na trampolinach, zawsze w salach zabaw od razu idzie skakać, więc na pewno się ucieszy :)

Ja jestem w szale projektowania :D Dostaliśmy projekt z naszego biura i wprowadziłam właśnie dzisiaj końcowe uwagi i czekam na finalne materiały :) Potem pani ma zrobić wycenę i się okaże, ile z tego zostawimy, a ile nasz budżet nie wytrzyma :P Przeprojektowaliśmy kompletnie salon, kuchnię i łazienkę, przestawiamy ściany - będzie z tym kupa roboty, ale mam nadzieję, że uda się wszystko zrobić :)

Zgłoś nadużycie #23969 6 czerwca 2018, 13:48

Szpilkka Supermama
Maua Marcin jest duzy to fakt. Juz wielokrotnie spotkalam sie ze zdziwieniem ze ma dopiero niespelna trzy latka bo wyglada na.czterolatka. Tak sie sklada, ze moj brat ma synka w wieku mojego , tylko jest z kwietnia i faktycznie jest głowę nizszy.

Zgłoś nadużycie #23970 8 czerwca 2018, 15:18

Maaagda Supermama
No właśnie u Filipa tragedia z gorączką. Jak ma temperaturę to Nurofen trzyma go max 4 godziny, a paracetamol 2-3 h. Zdecydowanie za krótko, żeby podać następna dawkę. Okłady na niego nie działają. Wszystkie leki mu wciskam, antybiotykami mi wymiotuje, cyrk. Byliśmy u kontroli, gardło dalej czerwone, w poniedziałek następna kontrola..
Na dodatek mnie zaraził, też dostałam antybiotyk,😂 ciurkiem z nosa mi leci, mówię Wam rewelacja.
Także kisimy się w domu,dopiero pod wieczór wychodzimy, jak nie ma gorąca. Ale za to jak czysto w domu, okna pomyte, firany poprane, ciuchy w końcu za małe do kartonów pochowane 🤣
/Zaczynają się promocje letnie, planujecie jakieś łowy? Ja się czaje na h&m, reserved i zare dziecięca.