Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #23931 9 maja 2018, 16:14

kate85 Supermama
Aśka cudne zdjęcia :-) wow jak super,że nie było zazdrości ze strony Fabcia, oj jak sobie przypomnę Nelcię jak rzucała zabawkami w Nikolę albo jaki płacz był jak zaczynałam karmić piersią, czasami do tej pory jeszcze jak chcę położyć do bujaka to Nela szybko wskakuje do bujaka,żebym tylko Nikoli nie włożyła, jeszcze ta zazdrość jest momentami. Fajnie szybko ogarnęliście chrzciny :-) jaki mały elegant :-) a co do zaparć to my też cały czas walczymy, co ile u Was jest kupka? u nas co 7-9dni, wczoraj kupiłam dicopeq junior bo polecany jest bardzo i dałam Neli i zrobiła w pampersa, więc jest sukces, będę dawać ten dicopeq i zobaczymy, codziennie też pije rumianek bo słyszałam,że też pomaga, do tego zero słodyczy, staram się dawać dużo warzyw i owoców na ile mi zje, bo jest niejadkiem, ehh no zobaczymy, oby i u Was było lepiej. Tak mi wyjazd bardzo był potrzebny, bo jednak na tygodniu opieka nad dwójką a na weekendy maluję, wiec jakby nie było praca fizyczna, więc jak tylko nadarzy się okazja to znów pojadę na wieś :-)

Zgłoś nadużycie #23932 9 maja 2018, 21:35

Maaagda Supermama
Kate dzięki za zdjęcia. Nie myślicie o przeprowadzce?
Wiem, że to nie takie " hop siup", ale napewno byście nie żałowali, ja cały dzień dziecka nie mam. Wołam go tylko na jedzenie. A w bloku, to wiadomo, nie zapewnisz w domu tylu atrakcji.
Asia super, że się odezwałaś, ale ten czas ucieka, tyle co rodzilas.
My śpimy u rodziny gdzie 3 chłopaków jest, najmłodszy ma 1r.3msc. Filip z dystansem do niego, klockami razem się bawią, ale zabawkami (taka kaczką na patyku na odpustach są zawsze dostepne) juz dzielić się nie umie. Nie nauczony do dzieci, ale nie jest źle.
/ Filip był w zoo zachwycony, najbardziej podobało mu się jak mógł karmić żółwie, nie chciał wychodzić. Z 4 h nam zajęło zwiedzanie.
Po komuni jedziemy na basen, jest tu jeszcze jakiś park krasnala , i koniec atrakcji, jak to na wsi 😁

Zgłoś nadużycie #23933 9 maja 2018, 22:45

kate85 Supermama
Magda na pewno byśmy chcieli mieszkać w domu,będziemy do tego dążyć,ale właśnie to nie takie hop siup :-) wiadomo na niecałych 38m jest nam ciasno z 2 dzieci,ale póki co doceniamy to co jest i mamy nadzieję,że uda nam się przeprowadzić za parę lat a wierzę,że dziecka nie ma cały dzień, miałam tak samo jak byłam na wsi u rodziców, Nela cały dzień była na dworze, to jest taka wygoda achh, co jakiś czas jak sytuacja pozwoli będę jeździć z dziewczynami na wieś,żeby odpocząć od mojego rytuału, bo to codzienne schodzenie z 2 piętra z dziewczynami, bagażami jest jednak męczące :-)

Zgłoś nadużycie #23934 10 maja 2018, 7:56

Szpilkka Supermama
Aśka ale śliczna z was rodzinka 😁😁😁😁

Ojjj tak nie ma to jak swój własny dom z ogrodem. Ja mieszkam na wsi od urodzenia, i mega się z tego cieszę 😊 Marcin cały dzień na dworze , a w bloku to ja bym się chyba żywcem udusiła. Na razie mieszkam z rodzicami, my na górze a oni na dole więc mam sporo dla siebie , kuchnia , łazienka, trzy pokoje, przedpokój, garderoba. Oczywiście też mamy w planach swój własny dom, ale jest na razie w planach.

My weekend majowy spędziliśmy częściowo w domu a częściowo we Wrocławiu. Mamy tak rodzinę , i co roku od 20 lat jeździmy do nich i przy okazji do zoo 😊 ostatnio mieliśmy 6 lat przerwy niestety , więc fajnie było odwiedzić ich .... I to słynne oceanarium na które czekaliśmy. Jednak szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego ... myslalam że będą delfiny ... Owszem szał jest ale w zasadzie większość to same male ryby ...... a czekania godzina w kolejce.

Z nowości to u nas od dwóch tygodni nie ma pampersa. Poswiecilam całe trzy dni , po czym mój syn sam zaczął kontrolować kiedy chce mu się siku, i nawet sam leci do łazienki czy na podwórku się wysikać.

Zgłoś nadużycie #23935 10 maja 2018, 10:11

kate85 Supermama
Hej!
Szpilkka to brawa dla Marcina :-) każde dziecko ma swój czas :-) a co do bloku to mi teraz doskwiera najbardziej brak balkonu i przez to czuję się jak w klatce, bo malutkie mieszkanko i jeszcze gdyby był balkon a tak właśnie czuję się jak zamknięta w wieży hehe, wczoraj 2godz szykowałam się na dwór, zanim ubiorę Nelę, nakarmię, tak samo z Nikolą,później siebie to jestem już mokra heh, zabieramy ze sobą piłkę, hulajnogę i ja to wszystko znoszę razem z Nikolą, później mam jeszcze siatkę drobnych zakupów, więc często robię 3 kursy, bo Nela ma różne bunty i krzyczy na klatce,żeby ją wnosić, zależy od dnia, eh siłka za darmo jest nie ma co, wczoraj stanęłam na wagę i doznałam szoku 52kg..aż tak mało nie chciałam,ale waga sama leci, widzę po ubraniach,że robią się luźne, muszę się pilnować,żeby nie chudnąć. My z M nigdy nie mieszkaliśmy w domu, ja i on z bloku,ale dom to naprawdę duży komfort szczególnie właśnie wiosną i latem :-)   a u nas naprawdę można się udusić, bo mieszkanie od południa i jest tak gorąco, w lecie często ponad 30 stopni, wiatrak chodzi,ale jak się wchodzi to jak sauna :-) przy dzieciach coraz bardziej odczuwam,że nie mam balkonu, wcześniej nie był mi aż tak potrzebny.

Zgłoś nadużycie #23936 10 maja 2018, 13:23

Maaagda Supermama
Szkoda ze balkonu nie macie, zawsze to garstka kwiatów, krzeseleczko. Jeszcze się wylezycie na swoim ogrodzie.
Szpilka my jak byliśmy we wtorek w zoo, to nigdzie nie czekaliśmy. Do kasy 2 osoby przed nami, a w tym oceanarium na bieżąco, można było zdjęcia robić, nikt nie chodził przed aparatem.
U nas pampers tylko na noc i w foteliku, bo Filip woła siku "na juz", a wiadomo nie wszędzie da się zatrzymać.
/ u nas od jakiegoś czasu jest faza na "mama czemu" "po co" . Mówi super, liczy do 10. Tylko z 9 ma problem, żeby powiedzieć.
Jego ulubiony wierszyk to "ślimak pokaż rogi", w jeden dzień nauczył się na pamięć.

Zgłoś nadużycie #23937 11 maja 2018, 20:51

kate85 Supermama
Fajne zdjęcia :-) Magda Nela też ma problem z 9 hehe :-) a tak to ładnie liczy do 10, po angielsku póki co do 5, sama z filmików się nauczyła. Dziś byłyśmy 3,5 godz na placach zabaw, ja łapałam słoneczko, chcę,żeby mi włosy pojaśniały, bo wolę jaśniejsze :-) Na 18 pojechaliśmy do Vision Express, bo od jakiegoś czasu nie mogę nosić soczewek i umówiłam się do optometrysty, badał mi sporo czasu i zamówił próbne soczewki na podstawie badania, na następnej wizycie ma mi sprawdzać stan oczu i zakraplać, zakładać też nowe soczewki, mam nadzieję,że będę mogła już nosić normalnie nowe soczewki,bo noszę od 15 lat, jakoś nie lubię okularów.

Zgłoś nadużycie #23938 12 maja 2018, 19:55

Ulla Fajna mama
Cześć wszystkim :)

Jest taka prośba do Was :) mój najstarszy syn - Hirek, bierze udział w konkursie na tort z ciastoliny i prosi o głosowanie na jego tort :)

Trzeba wejść na tę stronę:
http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow,galeria,19.html

odnaleźć tort Hirka - ma numer 45
najechać myszką i kliknąć "głosuj". Potem podać swój adres mailowy, na którego przyjdzie link (szukać w spamie, jakby co ;) ) - kliknąć w ten link :) i gotowe :D

Każdego dnia można oddać jeden głos :)

Za wszystkie głosy bardzo dziękujemy :)
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #23939 14 maja 2018, 6:59

Szpilkka Supermama
W tygodniu to normalne że nie czekasz bo wszyscy przyjeżdżają dni wolne od pracy. Oprócz kolejki nic mi nie przeszkadzało. Przed aparatem nikt mi nie chodził. Może dlatego że wchodziliśmy grupami. Nie wszyscy naraz.

Zgłoś nadużycie #23940 14 maja 2018, 14:00

kate85 Supermama
hej dziewczyny!

Wczoraj 4 godz.dzwoniłam za kwaterami nad morzem, baardzo ciężko było coś znaleźć tym bardziej,że chcemy blisko plaży no i nasz termin 2 połowa lipca jest najbardziej oblegany, ludzie rezerwowali już w styczniu,chwilami już zwątpiłam czy coś znajdę,ale udało się tuż przed 21 :-) wybrałam Karwię z polecenia wielu osób,że idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi :-) mamy pokój na parterze z tarasem,więc super, bliziutko plaża,pzred domem plac zabaw, sporo atrakcji, wpłaciliśmy już zadatek i 10dni zarezerwowaliśmy :-) i M nawet juz się cieszy,że sami jednak jedziemy, dzięki jeszcze raz za pomoc w podjęciu super decyzji :-) :-* a teściowa chyba ma focha, bo nawet już nie zaprasza do siebie,wąpię czy cos zrozumie, chyba jest za bardzo rozpieszczona,ale jakoś nie ubolewam,że nie jeździmy, szkoda tylko dziewczynek, no ale co poradzić.

Zgłoś nadużycie #23941 14 maja 2018, 14:04

kate85 Supermama
Ulla chętnie pomogę, powodzenia, w miarę możliwości będę głosować i wow widzę,że masz 3 synów, gratulacje :-)

Zgłoś nadużycie #23942 15 maja 2018, 11:29

Ulla Fajna mama

kate85 napisał(a)

Ulla chętnie pomogę, powodzenia, w miarę możliwości będę głosować i wow widzę,że masz 3 synów, gratulacje :-)

Dziękuję bardzo :)
Hirek ma spore szanse dostać sie do drugiej tury :)

Zgłoś nadużycie #23943 15 maja 2018, 11:30

Ulla Fajna mama

kate85 napisał(a)

hej dziewczyny!

Wczoraj 4 godz.dzwoniłam za kwaterami nad morzem, baardzo ciężko było coś znaleźć tym bardziej,że chcemy blisko plaży no i nasz termin 2 połowa lipca jest najbardziej oblegany, ludzie rezerwowali już w styczniu,chwilami już zwątpiłam czy coś znajdę,ale udało się tuż przed 21 :-) wybrałam Karwię z polecenia wielu osób,że idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi :-) mamy pokój na parterze z tarasem,więc super, bliziutko plaża,pzred domem plac zabaw, sporo atrakcji, wpłaciliśmy już zadatek i 10dni zarezerwowaliśmy :-) i M nawet juz się cieszy,że sami jednak jedziemy, dzięki jeszcze raz za pomoc w podjęciu super decyzji :-) :-* a teściowa chyba ma focha, bo nawet już nie zaprasza do siebie,wąpię czy cos zrozumie, chyba jest za bardzo rozpieszczona,ale jakoś nie ubolewam,że nie jeździmy, szkoda tylko dziewczynek, no ale co poradzić.

a masz jakiego linka na tę miejscówkę? w tym roku raczej góry, ale może kiedyś sie przyda :)

Zgłoś nadużycie #23944 16 maja 2018, 11:31

Maaagda Supermama
Hej. Ja się jakoś boje polskiego morza, przeważnie zimna woda, drogo. Pojedziemy we wrześniu ze względu na jod dla Filipa, ale to gdzieś na 3-4 dni.
My wróciliśmy w poniedziałek wieczorem do domu, Filip nie chciał wrócić.
Szukam teraz jakiś noclegów kolo Zakopanego na 2 noce, macie coś do polecenia?
Chcemy do Term Bukowina jechać w czerwcu.
Niżej nasze zdj z komunii, z teściowa na zdj 😊

Zgłoś nadużycie #23945 17 maja 2018, 7:36

Szpilkka Supermama
Hej hej! My dzisiaj śmigamy na wizytę u stomatologa. Pierwsza wizyta... Ciekawe jak będzie , aż się stresuje.

Co do wczasów to fakt, z tym polskim morzem i pogodą nad nim bywa różnie. Faktycznie jak ktoś ma pecha co do pogody to szybko może się zrazić bo przecież nie po to bierze się urlop żeby patrzeć w domku na deszcz. Jednak my co roku jeździmy nad Bałtyk i szczerze , ani razu nie mieliśmy deszczu. Uwielbiamy morze i jeśli jedziemy na wakacje to tylko Darłówko. Kilka lat wstecz mieliśmy taka sytuacje że zapowiadali deszcze i zimno więc spakowaliśmy same grubsze rzeczy a na miejscu okazało się że jest +30 i skwar. Nawet stroju nie mialam , musiałam na miejscu kupować. Hehe.

Zgłoś nadużycie #23946 17 maja 2018, 10:44

kate85 Supermama
hej!
Szpilkka właśnie różnie z tym morzem jest, loteria :-) ja byłam nad morzem 12 lat temu we Władysławowie, więc z chęcią teraz pojadę do Karwi :-) przed dziećmi z M lataliśmy za granicę, byliśmy w Turcji w Chorwacji i na Krecie w podróży poślubnej, bralismy z biura podróży, z małą Nelą byliśmy 2 lata temu w Chorwacji, no ale teraz z dwójką małych dzieci ciężko nam będzie do Chorwacji tyle jechać, nad morze łatwiej, chociaż też mamy te 600km,ale to nie 1600km. Mam nadzieję,że pogoda dopisze w 2 połowie lipca, często są już upały, oby :-) wczoraj padało cały dzień, więc siedziałyśmy w domu,dziś też pochmurno,ale może wyjdziemy. We wtorek odważyłam się pójść z dziewczynami na zakupy, wyzwanie,ale kupiłam sobie sukienkę,mega dopasowana,ale fajny morelowy kolor i może być też na wesele,już robię też zakupy na wakacje, sobie stroje, dziewczynkom, trochę tego będzie :-)

Magda fajne zdjęcia :-) wow teściowa to wygląda jak siostra, jaka laska :-) co do miejscówek w górach, byliśmy kilka razy w Bukowinie i w Zakopcu i zawsze gdzie indziej, więc nie mam jakiejś szczególnej do polecenia.

Jak dziewczyny spały to zmierzyłam sukienkę i super się w niej czuję, tylko mega dopasowana :-)

Zgłoś nadużycie #23947 25 maja 2018, 16:25

Ulla Fajna mama

kate85 napisał(a)

Hirek przeszedł do drugiej tury :) Bardzo dziękuję za głosy :)

Zgłoś nadużycie #23948 25 maja 2018, 16:26

Ulla Fajna mama

Maaagda napisał(a)

Hej. Ja się jakoś boje polskiego morza, przeważnie zimna woda, drogo. Pojedziemy we wrześniu ze względu na jod dla Filipa, ale to gdzieś na 3-4 dni.
My wróciliśmy w poniedziałek wieczorem do domu, Filip nie chciał wrócić.
Szukam teraz jakiś noclegów kolo Zakopanego na 2 noce, macie coś do polecenia?
Chcemy do Term Bukowina jechać w czerwcu.
Niżej nasze zdj z komunii, z teściowa na zdj 😊

willa aniołówka w kościelisku :)

Zgłoś nadużycie #23949 25 maja 2018, 16:28

Ulla Fajna mama
i zdecydowanie polecam termy w chochołowie. lepsze niz w białce, tzn lepiej zorganizowane pod rodziny z dziecmi

Zgłoś nadużycie #23950 25 maja 2018, 16:30

Ulla Fajna mama
Hirek najstarszy, potem Remik i Krześ.