Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #23851 9 kwietnia 2018, 16:43

larosanegra84 Fajna mama
Hej
Kate super , że udało się pobrać krew Nikolci. Cieszę się , że badania wyszły dobrze. Jesteś już spokojna.
Ale atrakcji dostarczyła Ci Nelcia. Musisz nosic zapasowe majteczki i chusteczki nawilżone. Z dziećmi ciągle są jakieś przygody nigdy człowiek się nie nudzi :)
Maua super , że lada chwila sfinalizujecie kupno mieszkania :) Gdzie jest to osiedle ?
My dziś znowu wyruszylysmy do moich rodziców. Chlopcy poszli do przedszkola a My korzystalysmy z pięknej pogody. Kupiłam Majeczce plastikową kuchnię do piaskownicy. Była wielka radość i pół dnia gotowała obiady i karmila Nas piachem :) Ja się trochę poopalalam przy piaskownicy i odpoczelam sobie. A tu Moja miłośniczka zwierząt :) Nie ważne czy piesek duży czy mały byle dał się pogłaskać :)

Zgłoś nadużycie #23852 9 kwietnia 2018, 17:42

Maua Fajna mama
Kate, super, że wyniki wyszły dobrze, ufff... Będziesz spokojniejsza, to mega ważne :) Hehe, no to nieźle z Nelą, faktycznie teraz przez jakiś czas musimy nosić zapas bielizny i chusteczki ;)

Larosanegra, śliczna Majeczka i faktycznie miłośniczka piesków ;)
Mieszkanie mamy w Lipowej Ostoi - najlepiej sprawdzić w google gdzie to jest ;) Blisko torów WKD, ale oddzielone pagórkiem i zielenią, więc kolejki nie widać wcale i praktycznie nie słychać.

Zgłoś nadużycie #23853 9 kwietnia 2018, 17:46

Maua Fajna mama
A wracając do wątku kilogramów, to ja sobie mega pofolgowałam i mam +4 kg :P Widzę po ubraniach, że jest ciasno (a dopiero co wisiały na mnie), w lustrze też widzę różnicę :P Ale nie ma sie co dziwić - jadłam na okrągło kanapki z majonezem, słodycze, makaron z sosem śmietanowym i popijałam coca colą - jak nie ja :P Ale od dzisiaj wracam do swoich nawyków i zobaczymy kiedy uda mi się wrócić do 49 kg z grudnia ;)

Zgłoś nadużycie #23854 9 kwietnia 2018, 18:17

larosanegra84 Fajna mama
Maua Maja łapie na ręce i przytula wszystko co przed nią nie ucieka i da się pogłaskać. Widać , że kocha zwierzęta. Ma to po mnie :) Byłam identyczna jak byłam mała i zostalo mi to do dzisiaj.
Co do kilogramów to Ja też przytylam. A wszystko przez to , że zepsuła mi się waga i dwa miesiące się nie wazylam. Jak kupilam nową wagę i się zważyłam prawie zemdlalam. Też mam na plusie ok 3 kg. Jestem na siebie bardzo zła. Co zaczynam ćwiczyć odzywa się moje kolano i muszę robic przerwę żeby kolana doszły do siebie. Nie wiem czy jeszcze kiedyś poczuje się na tyle dobrze zeby wrócić do pelnej aktywności.

Zgłoś nadużycie #23855 9 kwietnia 2018, 21:06

Maaagda Supermama
My jak dzisiaj wyszlismy z Filipem na miasto o 12:30 to o 19:30 w domu. Zawsze tyle spraw mam d załatwienia. .. nogi wchodzą mi w pania D. 😊 musiałam Filipowi kupić w Pepco spodnie na podwórku, bo codziennie żółte od piachu i szkoda mi normalnych. Kupiłam dzisiaj nowy wózek, to już nasz 4 😂
No cóż poradzić, mam fioła na pkt wózków.
Jutro jadę odebrać.
Dzisiaj dostałam kasiorke za pit, jak M wtkcu5to za to kupimy Młodemu plac zabaw drewniany, będzie miał w końcu dużą zjeżdżalnie, domek i huśtawke, a na dzień dziecka planujemy zakup dużej trampoliny. 😊

Zgłoś nadużycie #23856 10 kwietnia 2018, 10:00

kate85 Supermama
hej!

Cudna pogoda, byłam rano w ciuszku na dostawie towaru, wstałam na 8 cudem ;p poszłam dziś tylko na dział dziecięcy i kupiłam dziewczynkom super ubranka z h&m i zary, za tydzień popatrzę też coś dla siebie i M,ale jest tak gorąco,że ja wymiękam po 15 min, ciuch jest na 1 piętrze i taka duchota,że dziś musiałam szybko zmykać. Z badaniami tak uspokoiłam się, przykro mi,że tyle męczyliśmy Nikolcię,ale teraz już wiem gdzie jechać, czasami niestety trzeba sprawdzić miejsce,dobrze,że z wyniki tarczycy i morfologii ma ok,lekko potas ponad normę, powiemy o tym fizjo na ćwiczeniach. Jutro mam okulistę Nikoli po 17 i pójdę do sąsiadki zapytać,czy będę mogła Nelę zostawić. Mam nadzieję,że będzie mogła, bo dużo mi to ułatwi. Dam wcześniej obiadek Nikolci i też wyjdziemy wcześniej na dwór, cudna pogoda, szkoda w bloku się dusić.

Larosanegra Majeczka śliczna :-) achh super macie,że mozecie tak przy domu spędzać czas, bardzo mi brakuje takiej przestrzeni, Ty już na pewno złapałaś fajny kolorek, masz ciemną karnację to u Ciebie moment :-) ja bladzioch i już myślę gdzie tu się opalić :-) co do wagi to spokojnie zrzucisz tak samo jak Maua, teraz jak ciepło więcej ruchu i będzie dobrze :-) ja biegam 2 razy w tygodniu ok 35minut i 2 razy w tygodniu ćwiczenia z ciężarami w domu, dziś właśnie M ma mi pokazać nowe ćwiczenia jak robić z ciężarami, bo będę wprowadzać większe ciężary. Jeść dużo nie jem,ale często i malutkie porcje, cały czas też karmię piersią, Nikola nie pije mleka sztucznego,więc muszę się pilnować,żeby zbyt nie chudnąć a przybierać fajnie w masie. Czasami nie ma co się sugerować wagą, tylko patrzeć jak ciało wygląda. Fajnie,że razem się tutaj też motywujemy :-)

Magda no to niezły maraton miałaś :-) jaki wózek kupiłaś?

Zgłoś nadużycie #23857 10 kwietnia 2018, 10:22

Maua Fajna mama
Hejka,

Ale lato, o rany, cudnie jest :)

My wczoraj wieczorem po mojej pracy zaliczyłyśmy wesołe miasteczko - wracałyśmy do domu już po zmierzchu, tak było fajnie :) Julcia była cały czas bez pieluszki, więc zaliczone pierwsze siku na trawkę ;) Dzisiaj Julcia też ma iść z Przemkiem, ja do nich pewnie dojdę jak wrócę z pracy i znowu do wieczora nam zejdzie ;)

Kate, podziwiam Cię za tą systematyczność w ćwiczeniach, ja nie mam takiej silnej woli. Chciałabym bardzo, ale jak wieczorem wracam z pracy, to padam na twarz, albo zwyczajnie szkoda mi czasu bo wolę ten czas spędzić z Przemkiem na rozmowie albo obejrzeniu czegość w TV. Wczoraj wróciłam do mojej diety, znowu wchodze na 5 piętro w biurowcu i zobaczymy, jak to pójdzie. Muszę jeszcze tylko wyczaić coś na cellulit na udach, bo mam całkiem spory po tej bombie majonezowej, co ostatnio jadłam :P

Larosanegra, ja się ważę codziennie i wiem, że to jest przegięcie ;) Mam teraz plan ważyć się raz na tydzień i robić pomiary, bo Kate ma rację - waga to jedno, a wygląd ciała to drugie.

Magda, no nieźle, 4 wózek! A co robisz z tymi pozostałymi? Sprzedajesz?

Zgłoś nadużycie #23858 10 kwietnia 2018, 11:09

larosanegra84 Fajna mama
Hej
Kate fajnie masz z tym ciuszkiem. Zawsze coś fajnego wynajdziesz. Można kupić firmowki za grosze super :)
Maua Ja też się waze codziennie ale to nie ma sensu. Najlepiej jest tak jak napisałaś raz w tygodniu. Wybieram się do dietetyka mam nadzieje , że mi pomoże. Mam namiary na super kobitke która robi wszystkie pomiary, zleca różne badania.
My dziś przyjechaliśmy z Dawidkiem do CZD do alergologa. Czekamy i czekamy nie mam pojęcia czemu zapisują na godziny skoro i tak trzeba czekać godzinami na wizytę :( Maję odwiezlismy do mamy i od rana już siedzi w piaskownicy :) Kate to prawda posiadanie swojego podwórka to super sprawa :) My wczoraj do domu weszliśmy dopiero o 20 a i tak był placz bo Maja jeszcze chciała się bawić. Wyjęłam im wczoraj zjeżdżalnie, wszystkie akcesoria do piaskownicy, bujawke. Tylko u Nas jest kiepsko bo nie mamy jeszcze posianej trawy i działka jest nie ogrodzona. Musimy się z tym ogarnąć do lata.

Zgłoś nadużycie #23859 10 kwietnia 2018, 11:27

Maaagda Supermama
Maua ja polecam na cellulit swoją mieszankę zrobić. Np: cukier gruby + olej, albo fury z kawy, gruba sól, olej i można masować, delikatnie rękami albo kupić masażer. Ja to robie rękami. 2 razw tygodniu na całe cialo, miejsca problematyczne masuj dokładniej.
Przy okazji będziesz miała extra miękkie ciało, dopieszczone, dzięki olejowi nawilżone. Spróbuj raz , a nie pożałujesz.
Ja używam oliwy z oliwy albo kupuje z Lidlu olej rzepakowy tloczony na zimno, pachnie rzepakiem, serio, bo te zwykłe tanie oleje to niczym. Używam go w kuchni  i do peelingu wlasnie😊

Zgłoś nadużycie #23860 10 kwietnia 2018, 12:43

larosanegra84 Fajna mama
Magda Ja kiedyś robiłam sobie peelingi z fusów od kawy parzonej i skóra po tym zabiegu jest rewelacyjna, gladziudka jak u niemowlęcia :) Ostatnio w Rossmannie kupilam sobie rękawice do masażu pod prysznic i też staram się masować chociaż trzy razy w tygodniu.

Zgłoś nadużycie #23861 10 kwietnia 2018, 15:58

kate85 Supermama
My niedawno wróciłyśmy do domu, byłyśmy od 11.30 :-) właśnie Nela śpi po zupie, mamy już taki rytuał,że przychodzi je zupę i idzie spać :-) na dworze to wręcz uwielbia robić siku pod drzewkiem, tak się jej spodobało,że jak wychodzimy na dwór to mówi,że siku będzie na dworze hehe, po swojemu mówi, jeszcze po chińsku ;p dziś miałam odwiedzinki mojej sis z rodzinką, bo byli u lekarza i zajechali, poszłam z sis jeszcze do ciuszka drugi raz i dokupiłam fajne rzeczy dla Neli, m.in. fajny komplet bluza z kapturem plus spodnie z hm taki na jesień do przedszkola za 16zł, bardzo wygoda z tym ciuszkiem, bo super są rzeczy,ale i tłumy ludzi :-)

Larosanegra daj znać jak na wizycie i cierpliwości, oj najgorsze tak czekać w kolejce,ale co zrobić.

Maua noo dziś lato :-) my po 17 znów wychodzimy i jak M wraca z pracy po 18 to z nami jeszcze jest trochę na dworze :-) co do ćwiczeń, to ja właśnie ostatnio jak wracałam z biegu w nd wieczorem to mówiłam M,że wolę bardziej pójść na bieg niż obejrzeć np. film :-) daje mi to znacznie więcej radości i mam więcej energii :-) tez miałam cellulit,ale jedyny dla mnie sposób to właśnie bieg, odkąd biegam nie mam z tym problemu.

Dziś na placu jeszcze przed tym ciepełkiem :-)

Zgłoś nadużycie #23862 10 kwietnia 2018, 17:21

larosanegra84 Fajna mama
Kate sliczne z Was dziewczyny :) Nelcia jaka rozesmiana :)
W CZD byliśmy na kontroli. Przymierzamy się do odczulania Dawidka. W sierpniu mamy mieć kolejną wizytę i będzie miał powtórzone testy z krwi. Dawidek ma dużą alergię na roztocza. Dokucza mu to zwłaszcza w nocy. Często kaszle, ma katar. Mam nadzieję , że po odczulaniu będzie lepiej funkcjonował.
Kate miałam zapytać już wczesniej jak się czuje Twój chrzesniak ? Czy badania wyszły dobrze ?
My znowu jesteśmy na podwórku. Dzieci się bawią a ja się relaksuje na bujawce. Pogoda jest przepiękna aż chce się żyć :)
Jutro mają przyjechać do Nas panowie robić schody to już się nigdzie nie ruszę zostanie Nam tylko zabawa na podwórku. I tak będę miała teraz przez cztery dni. Ale cieszę się bardzo bo Nasze wprowadzenie się na górę jest coraz bliżej :)

Zgłoś nadużycie #23863 10 kwietnia 2018, 18:16

kate85 Supermama
Larosanegra dziękujemy :-) zostałam w domu teraz, bo robię zamówienie z rossmana a nie mam nigdy na to czasu a już sporo się tego nazbierało :-) chrześniaka wyników jeszcze nie ma, właśnie dziś sis była też w szpitalu pytać,ale jeszcze nie ma, ogólnie on czuje się ok, tylko ma cały czas złe wyniki krwi i trzeba sprawdzić co jest tego przyczyną. O to oby odczulanie przeszło sprawnie, rzeczywiście to jest męczące. Tak pogoda cudna, mogłoby tak byc cały czas :-)

Zgłoś nadużycie #23864 10 kwietnia 2018, 18:24

Maaagda Supermama
Mi Filip od niedawna kicha, częściej na dworze i zastanawiam się czy nie ma na coś alergii.
Ja niestety biegać nie mogę, od czasów gimnazjalnych, od razu kręci mi się w głowie, słabo mi.
Maua co do wózków - tak sprzedaje i kupuje inny.
A wozek kupiłam taki:

Zgłoś nadużycie #23865 12 kwietnia 2018, 13:52

Szpilkka Supermama
Hej laski. Melduje się , że żyje, ale nie mam czasu nadrabiać , czytać .... Przejrzałam tylko ostatnią stronkę.

Nie wiem czemu Nikola miała pobieraną krew, ale cieszę się że wyniki ma dobre Kate ! Swoją drogą ślicznie wyglądacie 😁 pochwal się co w rossmannie sobie kupisz 😉

Larosanegra, Maua współczuję kg, ale to już tak jest że człowiek trochę sobie pofolguje i już waga w górę. Ja nie lepsza :p ale walczę nadal ze sobą , a właściwie ze słabościami bo u mnie słodkie było, jest i będzie na pierwszym miejscu 😉

Co do Rossmana zapomniałam że ta promocja teraz jest ehh, wszystko kurcze mam, ale coś muszę kupić . Nie była bym sobą gdybym z niej nie skorzystała. Czegoś mi na pewno brakuje .

Trzy tygodnie temu powróciło do nas a właściwie do Marcina zapalenie krtani. Tydzień jeździłam od lekarza do lekarza bo okropnie kaszlał, oczywiście wspominałam że w grudniu była krtań. Jednak każdy lekarz twierdził że nic mu nie jest. W końcu po 7 dniach pojechałam prywatnie i poszło już na oskrzela. Mieliśmy antybiotyk i inhalacje z nebudu. Ciężko było, ale udało nam się opanować dziadostwo w domu. Właściwie miałam się już pakować w razie wu do szpitala , ale przerwaliśmy. Było bardzo ciężko, dusił się okropnie.

Ostatnio kupowałam adidaski małemu do biegania po podwórku , ale na dniach muszę jechać do Deichmann po drugą parę, żeby miał na wyjście bo te jedne bardzo zniszczy ..

W ogóle same zakupy się teraz szykuja, podkoszulki, spodenki, muszę się rozejrzeć za biegowym rowerkiem. Może wy macie jakiś model godny polecenia ?? ?. 😊

Głowa mała ile wydatków. Muszę kupić klimatyzator do nas na poddasze bo latem będzie tragedia. Może macie? Chciała bym kupić jakiś model z polecenia a nie w ciemno.

Zgłoś nadużycie #23866 12 kwietnia 2018, 16:47

martula32 Fajna mama
Szpilka my Witkowi kupilismy na gwiazdkę taki rowerek (zdjecie) na allegro fajny jest bo rosnie z dzieckiem .pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #23867 13 kwietnia 2018, 10:42

Maua Fajna mama
Dzięki dziewczyny za podposiwedzi z peelingiem - kiedyś (przed ciążą) faktycznie taki stosowałam, muszę sie tylko teraz jakoś zorganizować wieczorem i robić regularnie ;)
Do tego zapisałam się na finess, narazie 1x w tygodniu, ale pewnie będę chciała 2x. Zajęcia - ekstremalne spalanie tkanki tłuszczowej :P Jak nie wyzionę ducha, to dam znać jak było ;)

Kate, śliczne z Was dziewczyny, takie roześmiane :)

Szpilka, fajnie że się odezwałaś, zastanawiałam się nawet ostatnio, co u Ciebie. Współczuję tego zapalenia, dobrze że się udało opanować w domu. Ehhh i znowu wychodzi, że lekarz to Cię tylko spłąwi, więc jako matki musimy być same diagnostami dla naszych dzieci i domagać się do skutku uwagi...

Co do zakupów, to racja - lato idzie wielkimi krokami, my też mamy tylko jedne adidasy, a napewno przyda się druga para, a za chwilę sandały. I tak co sezon póki co ;)

My mamy rowerek biegowy z tych drewnianych - 3 kołowy z opcją na 2 koła. Fajny, też rośnie z dzieckiem - polecam.

Zgłoś nadużycie #23868 13 kwietnia 2018, 12:27

Maua Fajna mama
A to porcja zdjęć od nas ;)

Zgłoś nadużycie #23869 13 kwietnia 2018, 15:06

Szpilkka Supermama
Maua a mogła byś jakieś zdjęcia tego rowerka dać? Właśnie myślałam o tym drewnianym. Nie wiedziałam że one mają możliwość na dwa koła z tyłu ..

Zgłoś nadużycie #23870 13 kwietnia 2018, 15:16

Maua Fajna mama
My mamy taki