Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24771 12 listopada 2019, 14:52

Szpilkka Supermama
Kurcze mialam pytac co tam u ciebie Magda bo już nawet mi sie śniłaś ostatnio ;)
Fajnie ze tak szybko i sprawnie. Gratki :) )

Zgłoś nadużycie #24772 12 listopada 2019, 16:00

Patka915 Fajna mama
Ale slodziak:-*

Zgłoś nadużycie #24773 12 listopada 2019, 17:26

Maaagda Supermama
Filip wybral dla brata imię Rafał. Więc mamy Rafalka 🙂

Zgłoś nadużycie #24774 12 listopada 2019, 18:07

Patka915 Fajna mama
No i super ucaluj Rafalka:-*

Zgłoś nadużycie #24775 13 listopada 2019, 14:10

kate85 Supermama
Hejka :-)

Magda gratulacje! :-) wow jak szybko poszło :-) śliczny chłopczyk :-) zdrówka dla Was :-)

Zgłoś nadużycie #24776 14 listopada 2019, 12:30

Maaagda Supermama
Dziękuję Dziewczyny 😘
Ja czuję się o dziwo mega dobrze, w dzień porodu było ciezko, następny już normalnie.
Malutki ma wysypkę na ciele, jedna mówi że od proszku, drugą co innego. Oczka biedny ma przez to obrzęknięte, ale powolutku schodzi.
Chyba książę taki delikatny jest 😍
Z buźki to cały malutki Filip.
Dzisiaj wychodzimy do domu.
Jest mega grzeczny, cały dzień praktycznie śpi, noce to samo, na jedzenie budzi się co 3 godzinki.
/ Szpilka co do porodówki i opieki położniczej- rewelacja.
Podczas porodu trafiłam na tak świetne położne, że aż chciało się rodzić 😁 tylko szkoda, że znowu na znieczulenie się nie załapałam, szybkie te porody takie hehe.
Na dzieciaczkach tak samo, pomocne, jak dzieci dłużej płaczą to od razu chodzą po salach. Pediatrzy sympatyczni, wszystko tłumaczą.
Z butelkami też problemu nie robią, bo sąsiadka z łóżka obok bierze co karmienie.
Ja mam swoje mm, więc też inaczej.
Jestem bardzo zadowolona i uważam, że jest opieka o niebo lepsza niż na blachowni.

Zgłoś nadużycie #24777 14 listopada 2019, 15:09

Patka915 Fajna mama
A karmisz piersia czy butelka?

Zgłoś nadużycie #24778 15 listopada 2019, 9:55

Maaagda Supermama
W szpitalu trochę dostal piersi, ale ma taki odruch ssania, że świeczki w oczach i krew ciekla. Więc dostawał butlę.
W domu podaje mu pierś, czasem mu starcza, a czasem dojada mm.

Zgłoś nadużycie #24779 15 listopada 2019, 12:28

Patka915 Fajna mama
U mnie kacper wazy 870kg i dlugosci ma 70cm bylismy na szczepieniu. U mnie tez troche piers troche butelke i zupki kasza deser

Zgłoś nadużycie #24780 19 listopada 2019, 10:52

kate85 Supermama
Hej :-)

Magda jaki słodki dzidziuś :-) jej,aż mi się zatęskniło za takim maluszkiem :-) moje dziewczyny już takie pannice :-) Nikola 29 listopada juz 2,5 roku! szok kiedy to zleciało :-) chodzi chętnie do żłobka, zero płaczu, sama chce wychodzic z domu i aby do dzieci :-) mam nadzieję,że dzięki temu ruszy jej mowa, bo póki co tylko mama, baba, tata. Nela tez mało mówiła, oj ciężko u nas na początku z tą mową, chodzę do logopedy z Nikolą a Nela ma w przedszkolu od tego piątku.
10listopada w niedzielę mieliśmy wesele, przyjaciel mojego M się żenił, matko ale się wybawiliśmy :-) ślub był o 14, ja wcześniej miałam jeszcze klientkę, która bawiła się na tym samym weselu co my :-) więc mój zbiór był mega szybki, wszystko robiłam u siebie w salonie :-) ale wyrobiłam się, byliśmy oczywiście do samego końca, wyszlismy ostatni po 4 ;p więc wesele trwało 12 godz, bo o 15.30 juz podawali obiad :-) drugi kolega M był sam, więc ja miałam 2 partnerów do tańca i tak balowałam,że dostałam na drugi dzień ostrego bólu w prawym kolanie, juz kiedyś bolało mnie to kolano po bieganiu zawsze,ale teraz to był jakiś hardcor, spuchło mi okropnie, nie mogłam nogą ruszyć.. 2 dni byłam jak kaleka, na 3 dzień mogłam coś chodzić, minął ponad tydzień i jeszcze kuleję..opuchlizna juz schodzi, M zacznie mnie rehabilitować,ale muszę się wybrać znów na usg do najlepszego specjalisty, bo masakra, musiałam niezle przeciążyć tymi wygibasami ;p

Zgłoś nadużycie #24781 19 listopada 2019, 17:51

larosanegra84 Fajna mama
Hej :)
Magda gratulacje :) Sliczny synek :) Rzeczywiście duży się urodził...z usg nie zawsze są w stanie precyzyjnie oszacować wagę. Przy porodzie z Dawidkiem wedlug usg straszyli mnie, że urodzi się ok. 4200 kg a w rzeczywistosci ważył 3760 wiec pomylili się prawie o 0,5 kg.
U Nas jakoś leci. Obecnie wszyscy jesteśmy przeziebieni. Wzielam w pracy dwa dni opieki i siedzę w domu z całą trójką. Bylam z nimi dzis u lekarza. Na szczęście to nic poważnego osluchowo ok, bez goraczek tylko lekkie kaszle i gardla zaczerwienione. Szkoda mi bo tak ladnie chodzili do szkoly. Miki nie opuscil jeszcze żadnego dnia a Dawidek tylko jeden wiec super wynik. Maja opuscila dwa tygodnie w przedszkolu i teraz pewnie będzie trzeci.Ale jak na nią to tez sukces w stosunku do zeszlego roku.
O tyle dobrze, ze nie lapie juz zapalen oskrzeli tylko ma zwykły kaszel który leczymy syropem. Od wiosny nie brala juz sterydow.
Teraz pojechala z tatusiem na balet. Jest zachwycona. Chodzi od miesiąca. Zajecia ma dwa razy w tygodniu. Jak wraca pokazuje nam czego się nauczyła :)
Kate współczuję bólu kolana :( Wiem co to znaczy bo ja tez mam caly czas problemy ze swoimi. Wystarczy, że trochę wiecej pocwicze, pochodzę. Dobrze, że opuchlizna schodzi i Maciek zna się na rzeczy. Dobrze masz z Nim :) Fajnie, że się tak wybawiliscie :)
Szpilka jak się czujesz?

Zgłoś nadużycie #24782 26 listopada 2019, 11:58

kate85 Supermama
Hej :-)

Larosanegra cudna baletnica! :-) Nela obejrzała zdjęcia i mówi o mamo, mamo to Maja co byliśmy u niej :-) lubi i miło wspomina :-) ja dowiedziałam się,że jest taniec w przedszkolu i od razu Nelę zapisałam :-) zajęcia w pn 45min i już wczoraj Nela była i zachwycona :-)

Wszystkiego Naj Kasie z forum z okazji imienin, jeżeli wczoraj świętowałyście :-)
Ja uczciłam podwójnie imieninki, byliśmy wczoraj z M na koncercie Michała Szpaka :-) niesamowita trasa The Moon Tour, to był spektakl, ja od zawsze uwielbiam Michała,trzymałam za Niego kciuki już w X-Factor, to co pokazał na żywo, to brak słów.. ja miałam dreszcze cały czas i momentami płakałam, cudnie było!!! polecam każdemu Jego koncert a mojemu M,mimo,że nie przepada za Jego muzyką, nawet się spodobało :-) moja kochana koleżanka z osiedla została z dziewczynkami, zaprowadziłam je do niej, do jej synka tez, więc miała 3 dzieci :-) ale moje dziewczyny są grzeczne u kogos, chętnie zostają, dały mi buzi, papa i Nela tylko do mnie,żebym opowiedziała jak było na koncercie :-) a poźniej w domu jeszcze świętowaliśmy do połnocy :-)

Zgłoś nadużycie #24783 29 listopada 2019, 14:18

Doriss Świeżo upieczona
Mam 4 letniego syna i terapię hormonalną tabletkami za sobą, teraz zaczynam starania o dziecko, wyznaczam sobie dni płodne testerem owulacyjnym ze śliny i u lekarza też sprawdzam jajeczkowanie ;)

Zgłoś nadużycie #24784 30 listopada 2019, 20:02

Szpilkka Supermama
Hej! Czuje sie w miare dobrze tzn rano nadal mam wymioty, i okropnie dokucza mi rwa kulszowa :/ nie moge praktycznie za duzo ani chodzic ani robic czy dzwigac bo jak sie poloze to juz nie wstane. Taki mam bol plecow. W pierwszej ciazy rwa odpuscila zaraz po 12tc a tu juz 21 i nadal bol i nadal wymioty. W poniedziałek mam polowkowe.

Zgłoś nadużycie #24785 2 grudnia 2019, 8:38

Maaagda Supermama
Hej. O Szpilka, długo Cie te wymioty męczą.
Daj znać co na dzisiejszych badaniach ;)
Mój mały bezsmoczkowy, nie umie załapać, ani z Lovi, próbowałam też z Mam. No totalny nieogar :D
Cycucha traktuje jako smoczka, wypije butle, musi się dobić jeszcze piersią. Inaczej nie uśnie.
U mnie z mlekiem nie za ciekawie, raz ładnie dojada, a przeważnie w nocy wojuje, szarpie i widze ze mu nie leci, bo nawet nie słychać ze przełyka to mleko.
Urwis mały strasznie szybko wszystko robi.
Jak miał 2 tygodnie to już na bok się obracał, a teraz jak za bardzo się gibnie to na brzuch już poleci.
Główkę też zaczyna przy odbijaniu trzymać równo, sztywno.
Wydaje mi sie, ze to za szybko, ma dopiero 3 tygodnie.
Uśmiecha się już świadomie, oczkami wodzi już od tygodnia za nami czy przedmiotami.
A jak już rozmawia, guga sobie slicznie. prostu jakbym od tygodnia miała minimum miesięczne dziecko w domu, a nie wtedy 2 tygodniowego szkraba ;P

Zgłoś nadużycie #24786 3 grudnia 2019, 19:46

Szpilkka Supermama
Magda moj Marcin tez dlugo nie potrafil zlapac smoczka. Mial cos okolo 2mc jak nauczylam go do smoczka bo nie wytrzymywal mi nawet 2 godziny bez jedzeni a wiadoml ze przy mm ta przerwa musiala byc. Gdybym mu nie wmuszala to pewnie byl by caly czas bezsmoczkowy :)

My po usg dobrze. Syn jednak zostaje synem. Wszystkie parametry i wymiary dobre. Jestem bardzo zadowolona z dr Rozmuss bo nawet nie musialam o nic pytac. Sama wszystko od razu tlumaczyla. Mam plyte i zdjecia. ;)
Wiex teraz kiedy juz nie mam zludzen co do dziewczynki pozostaje pomyslec nad imieniem :)

Zgłoś nadużycie #24787 10 grudnia 2019, 20:43

Maaagda Supermama
Ale tu cisza. Kobietki!! Odzywajcie się, dajcie znać co tam u Was.
Mój maluch ma katar... od niedzieli, całe szczęscie tylko katar, odciągamy sobie i w sumie tyle..
Pewnie w przedszkolu coś załapał, bo ciągle jakieś dzieci kaszlą, a jednak jakoś Filipa musze zaprowadzać i odbierać... W największe siedlisko wirusów z takich maleństwem, no ale coż...
Byliśmy dzisiaj na bioderkach, wszystko ok.
I od nowego roku zaczynamy szczepić, w naszym przypadku zaczynam od rotawirusów, nie ma co.

Zgłoś nadużycie #24788 13 grudnia 2019, 14:52

Szpilkka Supermama
Ojj widze ze forum siada coraz bardziej. Zaglądam ale malo kto pisze. Jak tam Wasze przygotowania do świąt? Prezenty? U nas nastrój jest ale przez brak śniegu nie bedzie tej magii świąt. Prezenciochy pokupowane juz miesiac temu wiec mam z głowy :)
A tak to wszystko u nas dobrze. Zdrowi. A to najwazniejsze. W tym tygodniu chyba Marcina oszczędze z przedszkolem zeby nierozchorowal mi sie na święta. :)

Zgłoś nadużycie #24789 13 grudnia 2019, 18:55

Maaagda Supermama
Szkoda, że grupa na fb nie wypaliła, tam jednak każda częściej zagląda niż tutaj.
U nas w przedszkolu dzieciaki we wtorek mają Wigilię, w środę przedstawienie, więc Filip idzie.
Dzisiaj go nie puszczałam, bo miałam lenia ;D
/ Ja też prezenty już mam, na Mikołaja Filip dostał bardzo dużo, więc pod choinkę delikatnie.
Lego dostanie, samochód jakiś do złożenia x2 szt, 2x puzzle, grę. Małemu zawieszkę do wózka wsadzę.
Zabawek nie kupuje , bo to masakra, tyle tego w domu.
A Ty Szpilka co Marcinowi kupiłaś?

Zgłoś nadużycie #24790 13 grudnia 2019, 22:08

Szpilkka Supermama
Na Mikołaja dostal do kolekcji samochod ze strazaka sama. Pod choinkę zamowilam mu laptopa. No i pewnie od reszty rodziny dostanie prezenty jak co roku. Dzisiaj maz wraca i tez ma mu przywieźć dwa kolejne samochody do kolekcji a dzis bylam kupic mu buty do przedszkola i fuksnela mu sie koparka z brudera .... A mialam nic nie kupowac tylko czekac na choinke. Nie mam silnej woli.