Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24591 9 lipca 2019, 11:08

Maua Fajna mama
Ja nie mam konta na FB, więc ja odpadam ;)

Kurcze my też tyle wydatków mamy, że nawet nie wiem, gdzie ta kasa się rozchodzi :/ Mam w excelu dokładny kalkulator, gdzie mam zaznaczone wpływy, stałe wydatki (raty, kredyty, rachunki) i jak wklepuję aktualny stan konta, to normalnie aż włos się jeży, grosze jakieś zostają :P

Faktem jest, że obkupiłam nas wszystkich przed wakacjami w letnie zestawy, buty, ciuchy, jeszcze czeka mnie pokupowanie kosmetyków na wyjazd, ale to już drobiazgi.

W Smyku były teraz super promocje na stroje kąpielowe dla dzieci - kupiłam Julci 3 komplety, śliczne kolory i wzory :)

Magda, a nie zostało Ci nic po Filipie? Wszystko sprzedałaś? ;)

Zgłoś nadużycie #24592 9 lipca 2019, 16:37

Szpilkka Supermama
Ja tak jak juz pisalam kupilam hulajnoge , od dziadkow dostal ubrania, roboty, samochody, pieniądze, książeczki. Generalnie on wszystko ma i sama nie mialam pomyslu na prezent.

Zgłoś nadużycie #24593 9 lipca 2019, 17:10

Maua Fajna mama
No to tak jak u nas - dobrze, że Julcia sama wymyśliła, co chce

Zgłoś nadużycie #24594 9 lipca 2019, 23:08

kate85 Supermama
Hej dziewczyny :-) jestem i ja :-) o nie nie,forum będzie trwać! :-) nie ma innej opcji no :-)  
Szpilkka trzymam kciuki! Daj znać jak u Ciebie :-)  
Maua gdzie jedziecie na wakacje? Fajnie,ze korzystacie :-)
Zdrowka dla naszych jubilatów :-) ale czas leci juz 4lata :-)
Magda szybko leci ciąża :-)  
Moj M mial 2-tyg urlopu,odpoczywalismy na wsi,kapalismy sie w basenie,trafilismy w pogodę,rodzice kupili przenosny hamak,relaxowalam się na maxa :-) czytanie książek na hamaku ehhh uwielbiam :-) a tak to dzialam w salonie,robię makijaze,rzesy,teraz zaczynam od pt lekcje makijażu :-) Nelaa wolne w lipcu od przedszkola,wiec godzimy opiekę,na pt przyjedzie moja mama na dzien,zebym.mogla byc w salonie,dzis byly u tesciowej,jutro i czw sa ze mna,w sierpniu Nela idzie do przedszkola,Nikola od września do zlobka :-) to będę miec wiecej czasu na salon,teraz codziennie robimy sobie z M seanse filmowe :-)  
Larosanegra,Martula co.u Was?
Larosanegra zaraz minie rok jak spedzilismy razem.wakacje nad morzem,alez zlecialo co? :-)

Zgłoś nadużycie #24595 10 lipca 2019, 8:58

kate85 Supermama
Mam już zdjęcia od fotografa :-) oczywiście była z nami Nikolcia,ale dało radę zrobić z nią zdjęcia hihi :-) to moje królestwo :-)

Zgłoś nadużycie #24596 10 lipca 2019, 9:00

kate85 Supermama
Dziewczyny,które mają fb to odezwijcie się na fb :-) ,ale ja tu i tak zostaję :-D

Zgłoś nadużycie #24597 10 lipca 2019, 9:23

Maaagda Supermama
Ja też odkupilam siebie i Filipa na wakacje, jeszcze M został. Zaraz fachowcom będę musiała zapłacić, mam nadzieję że w 7tys za robociznę się zmieszczę. A to żyrandol do kuchni kupiłam, bo mi się spodobał, na górę meble jeszcze muszę kupić, no ogólnie umeblować, jeszcze stół do kuchni chce kupić.
I normalnie jak mówisz, niewiadomo gdzie te pieniądze uciekają.
My kredytu nie mamy, a jak biorę raty to raczej na meble np, tam gdzie szkoda mi gotówki wydawać 😂
// A po Filipie została mi spacerówka, karuzela do łóżeczka i chyba tyle..
Jako tako drugiego dziecka nie planowałam, więc wszystko sprzedałam.
Co do prezentów - Filip też wszystko ma hehe i zawsze mamy problem z prezentem, ja jeszcze dużo zabawek licytuje na różnych bazarkach gdzie pieniądze idą na dzieci, teraz znowu wygrałam jakaś koparkę i zestaw hot wheelsow.

Zgłoś nadużycie #24598 10 lipca 2019, 9:27

Maua Fajna mama
Kate, ale super zdjęcia - masz naprawdę piękny salon :) Ta cegła jest boska! Sama bym chętnie do Ciebie przyszła do takiego salonu, hehe ;)

Na wakacje lecimy na Minorkę - 2 sierpnia wylot :D Nie mogę się już doczekać - tu link do naszej kwaterki:
https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/minorka/bungalows-mar-blau-mah25006/Offe...

Sprawdzam codziennie prognozy pogody tam, bo jak u nas taki ziąb (13 stopni i leje!), to mam nadzieję, że chociaż tam się wygrzejemy ;) Póki co są tam alerty pogodowe "ekstremalnie wysokie temperatury" :P

Julcia jest mega napalona, cały czas pyta, kiedy wylatujemy. W zeszłym tygodniu pojechały z Iwonką na Okęcie, żeby Julcia zobaczyła jak wygląda lotnisko i baaardzo Jej się spodobało :)

Wczoraj zrobiliśmy sobie leniwy wieczór - po powrocie z pracy pizza, Netflix, piwko - było super :) A Julcia u dziadków ma mega używanie, wczoraj mama zabrała Ją do swojej pracy pokazać i Julcia bardzo to przeżywała :) Dzisiaj mają pojechać do taty do pracy - zobaczymy czy się uda ;)

U Was też tak zimno? Wczoraj pozamykaliśmy wszystkie okna i siedzieliśmy pod kocami - 13 st i deszcz jak w październiku :/ Już zdecydowanie wolę upały, niz takie coś...

Zgłoś nadużycie #24599 10 lipca 2019, 9:34

Maua Fajna mama
Magda, to spory remont robicie - trochę współczuję, ale jak będzie gotowe to będzie super :)
Heh, no to jak sprzedałaś wszystko, to faktycznie czeka Cię cała wyprawka - w sumie to nawet fajne, wszystko nowe :) Ja nic nie sprzedałam po Julci, oddałam tylko kilka ubranek i całe sterty u rodziców trzymam - jak trzeba będzie kiedyś to przejrzeć i powybierać, to już sama sobie współczuję :P

Kurcze, szukam na lato zwiewnej, lekkiej sukienki i nie mogę znaleźć :/ wszystko w sklepach na jedno kopyto - albo worki oversize, albo jakieś takie niekształtne coś, a jak coś jest przy ciele to już na maxa mini/dekolt :/ Jakbyście miały do polecenia jakiś fajny sklep z ciuchami na lato, to chętnie skorzystam

Zgłoś nadużycie #24600 10 lipca 2019, 15:33

kate85 Supermama
Maua dziękuję :-) cegłę też uwielbiam :-) M włożył cale serce w projekt wnętrz :-) jeszcze tylko Jemu zostalo wyposażyć swój gabinet :-) ooo fajnie :-) udanego wyjazdu! :-) na pewno będzie super :-) tez bym chciala w tym roku poleciec znow do Grecji,bylusmy na Krecie a teraz na jakas inna wyspę bym chciala :-) u mnie w pracy teraz największy sezon,w sb wstaję o 4-5 :-) wieczorem nie czuję kregoslupa :-) urlop najlepiej w listopadzie :-) albo październik :-) co do sukienek nie pomogę ze sklepami,bo.ja kupuję w ciuszkach,mamna lato chyba juz ze 30,serio :-) dzis kupilam kolejną :-) unikatowe,niepowtarzalne,ale czesto mam z New Look,moze popatrz na stronie tej firmy bo fajny styl tez :-) bohoo tez fajne mają :-) i chyba tez maja online sklep :-)

Zgłoś nadużycie #24601 11 lipca 2019, 9:20

Maaagda Supermama
Co do pogody to nie tylko u nas tak jest... Mój małżonek z towarem na jakiejś wyspie w Chorwacji i mówił wczoraj deszcz 15°, później podrosło do 22°. Więc jak u nas.
Kate ślicznie wyglądasz, no i super , że interes się kręci, to najważniejsze 😉
Co do sukienek.. ja ostatnio kupiłam 2 szt w h&m , na dziale mama nie są takie dopasowane, luźniejsze. A tak to rzeczywiście problem, po przejściu całej galerii na inną sukienkę przyzwoita nie trafiłam.

Zgłoś nadużycie #24602 11 lipca 2019, 9:36

Maua Fajna mama
Dzięki Kate, popatrzę, Magda, w H&M też zerknę. Szukam naprawdę "zwyczajnej" sukienki - do kolan, bez ramion, dekolt V, najchętniej w kwiaty. Tyle - żadnych falban, koronek, wiązania ;) Nie ma takich, a przynajmniej ja nie mogę znaleźć ;)

Poza tym mam giga alert wagowy - 57kg!!! W dniu porodu Julci ważyłam 59 :( I nie mieszczę się w ŻADNE spodnie do pracy, ŻADNE :( :( Dzisiaj musiałam pójść w jeansach, bo jako jedyne są na mnie dobrze, przez to że są elastyczne...

Zawsze mi się wydawało, że schudnąć to pstryk i jest. A tu od stycznia się męczę, pilnuję z dietą i NIC! Już nawet rozważam pójście do dietetyka, bo to jakiś horror jest :(

Zgłoś nadużycie #24603 12 lipca 2019, 11:15

Szpilkka Supermama
Nie wiem dlaczego ale nie moge opublikowac postu. Pisze ze tresc niezgodna z regulaminem

Zgłoś nadużycie #24604 12 lipca 2019, 11:25

Maua Fajna mama
Ja raz też tak miałam - chodziło o jakieś jedno słówko, już nie pamiętam jakie, ale też mi blokowało

Zgłoś nadużycie #24605 12 lipca 2019, 13:14

Maaagda Supermama
Kate, mam pytanie do Ciebie, jak dobrze pamiętam w ciąży spadało Ci żelazo?
Mi spadła trochę hemoglobina, o 1 jednostkę z 13,2 na 12,2. Jeszcze jest w normie , ale wolę uniknąć suplementacji żelaza, wystarczająco dużo już biorę.
Na jakich produktach najbardziej się skupialas? Czy po ktoryms była najlepsza poprawa? Pamiętasz może?
Od kilku dni wyciskam sok z marchwi i buraka, ale boje się, że to może nie wystarczyć.

Zgłoś nadużycie #24606 14 lipca 2019, 11:01

DominikaE Świeżo upieczona
Szanowne Panie,
Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zwracam się do Pań z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która jest całkowicie anonimowa i umożliwi mi napisanie pracy magisterskiej pt. „ Wiedza przyszłych matek na temat diety dziecka w pierwszym roku życia”.
Udział w ankiecie jest dobrowolny, a jej wyniki posłużą wyłącznie w celach naukowych.Proszę o zaznaczenie jednej lub kilku odpowiedzi lub wpisanie odpowiedzi w miejscu kropek.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Poniżej zawarty jest link do ankiety

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxL8dpoRWW-mArJCmO7Zaq03iXTb6A6SDIwO4q...

Zgłoś nadużycie #24607 15 lipca 2019, 10:08

Maua Fajna mama
My już po urodzinkach :)

Tak jak Wam pisałam cały zeszły tydzień Julcia była u dziadków. We czwartek pojechali razem na Podlasie do mojej babci, tam w wekend była wielka impreza - urodziny Julci, Kaji mojego brata, mojego taty, mojej mamy, siostry mojej mamy i jej męża :D Impreza na całą wieś :P

My dojechaliśmy w piątek wieczorem i wczoraj wieczorem wróciliśmy do nas. Imprezka udała się super, obiad i kolacja były w restauracji tuż obok domku mojej babci, wieczorem przenieśliśmy się na taras na grilla. Pogoda dopisała super - miało padać, ale było cały dzień pogodnie i momentami aż za gorąco :) W restauracji był plac zabaw, to dzieci miały cały dzień zajęcie :)

U nas jeszcze wczoraj poświętowaliśmy, bo przed wyjazdem udekorowaliśmy mieszkanie dekoracjami urodzinowymi - były girlandy, napis, balony, przygotowaliśmy też konfetti, szampana Picollo i Julcia dmuchała wczoraj jeszcze raz świeczkę, bo przywieźliśmy kawałek "torcika" ;) A torcik Julcia zażyczyła sobie z galaretką, to kupiliśmy Jej sernik na zimno z kolorowymi galaretkami i była zachwycona :P

Zgłoś nadużycie #24608 15 lipca 2019, 22:33

Maaagda Supermama
Wszystkiego co najlepsze dla Juleczki :)
Dziewczyny też Wam tak czas ucieka? Jejku, nasze dzieci mają już 4 latka!
My niestety na miejscu nie mamy rodziny, więc moje dziecko ma imprezę w najblizszej rodzinie- my, mój brat i mama. No cóż, ważne, że jest w tym dniu najważniejszy :)
/ My powoli jeździmy po sklepach, wybrałam już gondolę, fotelik, bazę, szumisia, ale kupimy po wakacjach, bo chce jechać do porządnego sklepu po fotelik, akurat w drodze powrotnej z nad morza. W sumie co najdrozsze będzie z głowy, ceny poszły w górę, kurczę fotelik 0-13kg z bazą 1700zł, nowości wypuszczają i ceny wygórowane.

Zgłoś nadużycie #24609 16 lipca 2019, 9:24

Maua Fajna mama
Dzięki Magda :)

Magda, my najbliższej rodziny też nie mamy, nawet brata ani moich rodziców - jesteśmy tylko ja i Przemek, więc Ty masz przynajmniej mamę i brata ;)

Urodziny na Podlasiu to była wyprawa 200 km, a w ten wekend robimy urodzinki w sali zabaw w Pruszkowie dla dzieci z osiedla - koleżanek i kolegów Julci, zbierze się ponad 10 dzieci! :) Bedzie znowu torcik (tym razem Julcia wybrała czekoladowy z truskawkami i listkami), a w sali zabaw chcemy zrobić dzieciom piniatę, no i cała sala będzie wynajęta dla nas :) Oczywiście będą też rodzice - nasi znajomi, więc będzie znowu spora imprezka :)

Magda, a nie myślałaś, żeby zaprosić na urodziny kilkoro dzieci z przedszkola Filipa? Na pewno ma już tam kolegów albo koleżanki - było by weselej :)

Zgłoś nadużycie #24610 16 lipca 2019, 10:56

Maaagda Supermama
Maua niestety chłopcy z tego przedszkola go nie lubią, dokuczają mu. A on jest taki spokojny, nie zaczepia dzieci.
Odkąd nie chodzi , czyli od początku czerwca to jak słyszy o przedszkolu to aż płacze.