Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24551 23 maja 2019, 18:22

Maaagda Supermama
My w domu, brzuch mnie boli więc nawet ze spaceru nici. Jutro podobno ma być ciepłej, więc pojedziemy pewnie do miasta chociaż na chwilkę, Filip wypatrzył w reklamie pepco kosiarkę co puszcza bańki, to mu wezmę na podwórko 😂
Szpilka a jak Marcin na dworze? Zajmuje się sam sobą? My jak idziemy na dwór i chciałabym posiedzieć na krześle to nie... Ma tyle zabawek i niczym sam się nie umie zająć, strasznie to uciążliwe...

Zgłoś nadużycie #24552 24 maja 2019, 18:41

Szpilkka Supermama
Magda no właśnie Marcin potrafi sam ze sobą bawić się caly dzień.... a jak mu udostepnie warsztat to matko święta... żyć nie umierać. Ja moge spokojnie na krzesle siedzieć a on bawi się godzinami. Za to jak jest dziadek to chcial by cos wspolnie robić. Nie daje mu żyć. XD.

Dzisiaj to jak wyszedl o 9 tak, dopiero teraz udalo mi sie go zaciągnąć do domu. Masakra. Caly dzien na dworze.

Zgłoś nadużycie #24553 27 maja 2019, 11:59

Maua Fajna mama
Hejka,

U nas też jak pogoda ok, to najchętniej cały dzień na podwórku ;) Już coraz częściej odpuszczamy Julci drzemki, bo zwyczajnie szkoda nam pogody na spanie ;)

W ten wekend było cudownie - w sobotę rano ja pojechałam do hurtowni z kwiatami po rośliny na taras i po prezent dla koleżanki na urodziny, a Przemek z Julcią poszli na turniej rowerowy - "ścigały" się dzieci z różnych grup wiekowych, każdy dostawał medal i dyplom, a potem jeszcze w parku były atrakcje dla dzieci i dorosłych przez cały dzień.

Julcia z Przemkiem wrócili ok południa na obiad, a potem na 16 szliśmy do koleżanki na urodziny - robiliśmy jej imprezę niespodziankę, więc była kupa śmiechu i super wesoło spędziliśmy czas :) Była masa dzieci, więc Julcia się wyszalała najpierw w domu potem pod blokiem - ledwo ok. 20 udało się Ją zabrać do domu, ledwo była żywa po całym dniu, ale wcale nie chciała wracać ;)

W niedzielę dostałam rano piękną laurkę, stroik kwiatowy z papieru - Julcia sama to porobiła, do tego powiedziała mi śliczny wierszyk, a od Przemka dostałam torbę cudownych kosmetyków do kąpieli :) Po śniadaniu poszliśmy na spacer i obowiązkowo na lody :D Po spacerze i obiedzie chwilę odpoczęliśmy i zabraliśmy się za ogarnianie tarasu - mamy juz pokupowane kwiaty, więc je popodlewaliśmy, poustawialiśmy, zaczęliśmy się zastanawiać, jakie meble kupić na taras, jak ustawić, ewentualnie może dla Julci jakieś przyrządy do zabawy. Teraz jak jest taka pogoda, to aż się chce tam siedzieć, a Julcia bardzo chętnie pomaga - podlewa, ustawia :)

Co do zabawy samej, to u nas różnie - czasem Julcia wsiąknie całkiem i bawi się długo sama, a czasem koniecznie trzeba siedzieć przy Niej i patrzeć jak się bawi ;) Także nie ma reguły ;) Jak byliśmy na urodzinach, to w domu chciała mieć nas cały czas w zasięgu wzroku, ale na dworze to pooooszłaaa z dziećmi i tyle Jej widzieliśmy :P

Zgłoś nadużycie #24554 28 maja 2019, 6:48

Szpilkka Supermama
Magda czy ty bralas kwas foliowy zanim dowiedzialas sie o ciąży?

Zgłoś nadużycie #24555 28 maja 2019, 18:14

Maaagda Supermama
Szpilka nie brałam, dopiero od 8 tygodnia na receptę 5mg.

Zgłoś nadużycie #24556 28 maja 2019, 19:04

Szpilkka Supermama
Jak tam twój brzuszek ciążowy, to prawda, że w drugiej ciąży widać szybciej?

Zgłoś nadużycie #24557 28 maja 2019, 19:09

Maaagda Supermama
Już od miesiąca noszę legginsy ciążowe, ostatnio zalozylam jeansy, pod brzuch zapielam, poszłam w miasto, ja do siadania na krześle , a tam dupa haha. Młody zaczął mnie tak kopać, że musiałam gacie rozpiąć. 😂
Zdjęcie brzucha robione przed chwilką.
Chyba nie jest za duży, ale pod bluzka już widać, że się opina.

Zgłoś nadużycie #24558 28 maja 2019, 19:21

Maaagda Supermama
Ja dzisiaj ostatecznie powiedziałam dyrektorce, że Filip w przedszkolu do 7 czerwca (7 jest przedstawienie z okazji dnia mamy i taty ).
Te dzieci mnie w sumie do tego "zmusiły". Filip codziennie mówi, że chłopcy mówią mu, że go nie lubią, są 2 dziewczynki w grupie więc one że sobą się ciągle bawią.
Jak dziecko codziennie się nasłucha, że ktoś go nie lubi, to w końcu zacznie tak myśleć, a nie chce żeby zraził mi się do przedszkola i dzieci..

Zgłoś nadużycie #24559 28 maja 2019, 22:44

Szpilkka Supermama
Brzuszek super. Z przedszkolem masz racje. Po za tym on ma dopiero 4 latka. Spokojnie jeszcze rok moze posiedzieć w domu. Ja Marcina zapisalam od września ale jeslo bede widziala ze nie jest dobrze to też odpuszczę.

Zgłoś nadużycie #24560 29 maja 2019, 11:21

Maaagda Supermama
Odpocznie 3 miesiące, może od września będzie lepiej. 😉
Niech tylko będzie pogoda, bo od tych deszczy zwariować można...

Zgłoś nadużycie #24561 29 maja 2019, 11:25

Maua Fajna mama
Magda, brzuszek śliczny :)
Co do przedszkola, to niefajnie, że nikt w przedszkolu nie pilnuje, żeby dzieci tak do siebie nie mówiły - to może być bardzo krzywdzące na przyszłość.

U nas zapalenie gardła i wczoraj 39st. Zbijamy na zmianę nurofenem i paracetamolem, tyle dobrze, że szybko reaguje i nic poza tym Jej nie dolega (nawet nie narzeka na to gardło), więc sami byśmy się na pewno nie zorientowali o co cho. Strzelam, że od ogromnej ilości lodów zjedzonych w wekend po tym, jak się mega zgrzała ;) Dzisiaj noc lepsza i humorek od rana, więc dość szybko przechodzi.

Zgłoś nadużycie #24562 29 maja 2019, 13:34

kate85 Supermama
hej!

Magda super juz fajnie widać brzuszek :-) pierwszy trymestr migusiem zleciał :-) czasami lepiej dowiedzieć się później, bo kobieta nie panikuje :-) Filip jak skoczył do góry,duży chłopak :-)

Maua zdrówka dla Julci! oj jeszcze taka pogoda zdradliwa jest, ja akurat na sobotnie makijaże byłam wykurowana,ale za to moja mama ma teraz anginę.

My w sb pojechaliśmy do moich rodziców, drugi weekend juz w maju, ale zawsze jak jest cieplej jeździmy częściej :-) byliśmy na ognisku u kuzynki 2 domy dalej do prawie 2.00 w nocy :-) super było :-) a w nd podkreśliliśmy 2 latka Nikolci, bo dziś dokładnie kończy :-) ale zleciało! pamiętam jak pisałam posty ze szpitala :-) właśnie śpi a ja ogarniam w domu, jutro o 13 mamy dzień mamy i taty w przedszkolu :-) M specjalnie zwalnia się z pracy, Nela ma mówić wierszyk, bo mówi go w domu cały czas, zobaczymy czy się odważy :-) wczoraj latałam jeszcze kupować z Nikolą 25 soczków i 25 batoników lupilu z lidla jako nagrody na jutro dla dzieci :-) od razu zaniosłam do przedszkola :-)

Odnośnie mojej wagi to juz wszystko jasne, robiłam wczoraj badania na tarczycę, ft3, ft4 idealna norma, tsh niby też w normie,ale dolnej, bo mam 0.6,nie pamiętam kiedy miałam takie niskie, zawsze endo dąży,żebym miała ok 1, dlatego nic nie tyję,mimo braku diety. Umówię się do niego na wizytę i pewnie mi obniży dawkę.

Zgłoś nadużycie #24563 29 maja 2019, 13:44

kate85 Supermama
Podobne,ale jednak inne :-)

Zgłoś nadużycie #24564 29 maja 2019, 18:15

Szpilkka Supermama
Kate dziewczynki są śliczne i chyba bardzo do ciebie podobne :)

Zgłoś nadużycie #24565 29 maja 2019, 18:28

kate85 Supermama
Dziękuję Szpilkka :-) tak dużo osób mówi,że bardzo do mnie podobne, szczególnie każdy z rodziny ze Nela to mała Kasia :-) Nikola ma troszkę z mojego M,ale tez widać do mnie podobieństwo :-) szczególnie brwi mają wyrysowane po mnie i oczy. Dużo osób zawsze pyta czy robię im hennę heh.

Zgłoś nadużycie #24566 29 maja 2019, 21:37

Maaagda Supermama
Maua zdrówka dla Julci. Filip tyle co mi wyzdrowiał, to samo miał, gorączka, co 4h zbijanie i ból gardła.
Mnie dzisiaj rozłożyło, kości mnie łamią, gardło boli, wymioty. Wzięłam paracetamol, tabletkę na gardło.
Mam nadzieję, że do piątku mi przejdzie do chciałam iść na imprezke z okazji dnia dziecka, dmuchance, karuzele itp.
Dzisiaj przyjechał plac zabaw, akurat na dzień dziecka 😁

Zgłoś nadużycie #24567 30 maja 2019, 20:43

Maaagda Supermama
Kate a w ciąży +/- co ile badałas TSH? Ja robiłam w 9 tygodniu, teraz wizytę mam w 19tc więc chyba już pora?
Ja dzisiaj zamówiłam kilka rzeczy dla maluszka. 😁
W sumie 2 pary spodenek, kombinezon i buciki, mam jeszcze skarpetusie i zestaw body, polspioszki i czapeczka.
/Jeszcze dzisiaj gościu od remontu dzwonił, że mu ktoś wyskoczył i zamiast we wrześniu to od końca czerwca wchodzi. Super, bo będę mogła powoli coś kupować, a nie mam nic, nawet wanienki heh. O nie, po Filipie zostawiłam karuzelę, bo z lampki w nocy korzystam 😁

Zgłoś nadużycie #24568 30 maja 2019, 20:46

Szpilkka Supermama
Magda a ja wiele rzeczu mam po Marcinie i w sumie żałuję że nie wyrzucilam albo nie oddalam .. bo przy drugim takie rzeczy jak wanienka czy przewijak, łóżeczko mozna kupic nowe ...

Zgłoś nadużycie #24569 30 maja 2019, 21:34

kate85 Supermama
Hej!

Magda 1,2 trymestr chodziłam często do endo, co 3-4tygodnie, tsh mi się wahało najbardziej w 1 trymestrze. W 3 trymestrze chodziłam już co 5 tygodni. Fajny masz etap, kupowanie tego wszystkiego dla dzidziusia ach :-)

Byliśmy z M na przedstawieniu, jejku aż się wzruszyłam :-) pierwsze przedstawienie gdzie Nela juz mówiła,śpiewała, bo na pasowaniu w X niewiele mówiła jeszcze. Cudne są te dzieci, pięknie było :-) Pani wychowawczyni wzięła mnie dziś z zaskoczenia, bo podeszła i mówi,że albo ja albo M,żebyśmy wyszli na środek i powiedzieli dzieciom i dali prezenty. M od razu,żebym ja hihi, no i wyszłam i czysty spontan ;-) dzieci były zachwycone słodkimi upominkami :-)

Zgłoś nadużycie #24570 31 maja 2019, 9:43

Maaagda Supermama
Szpilka ja wszystko posprzedawalam, nadzwyczajnie szkoda mi było miejsca, żeby to przechowywać. Tak samo ciuchy, bo co się dłużej nie sprzedawało to żółte plamy wychodziły...
Teraz jakbym wszystko miała to nie było by tej radości z każdej kupionej pierdółki.
Więc weź się pozbądź póki w ciąży nie jesteś 😁
Jestem ciekawa jak moje dziecko wypadnie na przedstawieniu, wierszyk umie na pamięć, ale Pani mówi, że bardzo szybko mówi więc może być problem ze zrozumieniem go 😆
Edit. Filip na zjeżdżalni urzędował, a matka na kocyku , o takie pogody mi się podobają 😍