Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24471 26 marca 2019, 21:52

kate85 Supermama
Hej dziewczyny!
Weszłam, bo juz dawno zaglądałam i myślałam,ze mam sporo zaległości.. a tu taka cisza,ej no, nie możemy pozwolić na takie akcje :-) u nas zawrotne tempooo, własnie M jest w lokalu i skręca moją szafkę pod umywalkę, ekipa juz w tym tygodniu kończy remont :-) teraz urządzanie, ogarnianie logo na ścianę, szyld, końcówka elektryki, ale damy radę :-) akurat otworzę przed sezonem ślubnym :-)   
Magda o wow!!! gratulacje :-) widzisz cuda się zdarzają :-) to jest najlepszy przykład :-) nie dość,że mówiłaś,że ciężko Ci było zajść w ciążę z Filipem to teraz się od razu udało :-) super! :-) zdrówka życzę dla Was :-) oo to jeszcze urodzisz w tym roku :-) nasze forum się powiększa ekstra :-)    coraz więcej dzieciaczków :-)

Zgłoś nadużycie #24472 27 marca 2019, 7:49

AskaP Fajna mama
Magda gratulacje!! Jak widać cuda się zdarzają! :) może po prostu odpuściłaś myśli o ciąży i wiesz psychika się odblokowała :) Extra!! Rośnijcie zdrowo! :)
P.S. chciałbym widzieć Twoją minę gdy lekarz mówi, że jesteś w ciąży a Ty się w ogóle tego nie spodziewałaś :D

Kate, to czekamy na zdjęcia :D

Ja Was podczytuję ale ciężko z czasem, żeby coś skrobnąć z dwójką Łobuzów. Do tego Marcelowi idzie 7 zębów naraz więc same rozumiecie jakie gość może mieć humory.. Fabian też ostatnio dokazuje ale złożyliśmy wniosek do przedszkola i mam nadzieję, że od września będzie przedszkolakiem :)

Zgłoś nadużycie #24473 27 marca 2019, 10:41

Maaagda Supermama
Dzięki dziewczyny, ogólnie to nie staraliśmy się, nie planowałam ciąży.
Asia sama chciałabym widzieć swoją minę.
Odstawiłam już sterydy, bo leczyłam torbiel w zatoce, idę dziś do pulmonologa , bo mam wziewy na astmę, więc muszę mu powiedzieć.
Mąż w trasie, ale dzwoniłam mu powiedzieć wczoraj, to też nie mógł uwierzyć, myślał, że go wkręcam.

Zgłoś nadużycie #24474 27 marca 2019, 14:45

Maua Fajna mama
Wow, Magda, ale nowina!!! Gratulacje! I naprawdę musiałaś niezłe zdziewko zaliczyć, kto by sie spodziewał :D Rośnijcie zdrowo i wszystkiego dobrego :) No i powodzenia w Twoich dolegliwościach - oby udało się opanować bez wpływu na maleństwo :)

U nas wszystko leci też jak po autostradzie, nawet nie wiem kiedy zleciało od mojego ostatniego posta ;) W międzyczasie mieliśmy znowu kolejnych gosci, kolejne imprezki - super czas :D Ja jestem typem gospodyni, uwielbiam zapraszać do nas gości, szykować się, a teraz jak jest gdzie, to bym najchętniej zapraszała kogos co tydzień ;) I w sumie prawie tak jest, bo 2 tyg temu byli znajmomi bez dzieci, w zeszły wekend znajmomi z dziećmi, a w ten przyjeżdżają moi rodzice znowu :) Mama to przyjeżdża już jutro, a tata dojedzie w sobotę. Bardzo się cieszę, że mamy nareszcie miejsce na to, żeby komfortowo mogli nas odwiedzić i zostać na kilka dni :)

W tą sobotę byliśmy z Julcią u ortopedy z tymi Jej nóżkami i nas mega uspokoił, że naprawde to u dzieci jest normalne, że z tego sie naprawdę wyrasta i że wszystko z Julci ńóżkami, stawami i kośćmi jest ok :) Zbadał Ją dokładnie, łącznie z rączkami i pleckami i orzekł, ze nie ma powodów do niepokoju :D Uffff :)

Ja w pracy miałam ostatnio mega młyn, ale teraz - odpukać - się uspokoiło.

Co do zdjęć mieszkania, to tak zwlekam ze zdjęciami, bo cały czas cos dokupujemy, cały czas coś zamawiamy, więc cały czas pojawia sie coś nowego, albo lada dzień się pojawi ;) Na dniach mają przyjść dekoracje do korytarza i gabinetu, więc wtedy juz się zepnę i porobię fotki.

Zgłoś nadużycie #24475 27 marca 2019, 16:15

kate85 Supermama
Super,bo co rok któraś z nas jest w ciąży hihi :-) czas mega pędzi, nasze dzieciaczki juz w tym roku 4 lata..Magda to miałaś totalne zaskoczenie u ginekologa :-) czasami tak lepiej niz non stop sprawdzać test ciążowy z niecierpliwością :-)

Ja dziś tez z dwójką, bo Nela zrobiła sobie dziś wagary heh, nie chciała iść do przedszkola, tylko ze mną i z Nikolą chciała zostać, więc zgodziłam się i poszłam z nimi na zakupy :-) byłam w 2 ciuszkach i Nelcia była jak aniołek, nawet wybrała jeden strój :-) teraz to co innego, mogę chodzić z dwójką na zakupy, nie to co 2 lata temu jak Nela mi uciekała :-) wszystko wymaga czasu :-) byłysmy tez w przychodni odebrać skierowanie do laryngologa, na pt umówiłam wizytę z Nikolą, bo chrapie jak śpi i jakby non stop ma chrumkanie takie w nosie, jakby zatkany cały czas, więc chcę sprawdzic.

Co do naszego tempa to wczoraj M przyjechał o 23.50 :-) i czekało na niego pranie do rozwieszenia w suszarni, smialiśmy się,jak poszedł o północy do suszarni z praniem :-) więc tak to teraz u nas wygląda :-) o 5 wstał do pracy, bo od dzis zaczął pierwsze zmiany, no jazda bez trzymanki :-)

Zgłoś nadużycie #24476 27 marca 2019, 16:17

kate85 Supermama
Maua super,że u Was wszystko ok :-) oj tak jak dużo miejsca, to mozna zapraszać :-) u nas niecałe 38m mieszkanie i jak mama przyjedzie i nocuje, to juz na nasze 5 osób jest mega ciasno :-) dlatego tez rzadko jest, przez 8 lat moi rodzice byli 3-4 razy. Nasz lokal jest większy od naszego mieszkania heh :-)

Zgłoś nadużycie #24477 27 marca 2019, 17:42

Maua Fajna mama
Magda, a na kiedy masz termin?

Kate, o tak, teraz mamy dużo przestrzeni i od 5 miesięcy jak tu mieszkamy codziennie sie tym upajam - jest duży salon z dużym prostokątnym stołem, gdzie na stałe mogą spokojnie stać 4 krzesła, a na stole jest miejsce na duży bukiet świeżych kwiatów, które sa juz obowiązkowe u nas w domu. Jest narożnik, gdzie na obu częściach można leżeć i sobie nie przeszkadzać i stolik kawowy, którego nigdy nie miałam a zawsze marzyłam ;) No i garderoba, gdzie mamy wszystkie rzeczy - nasze ubrania, domowe rzeczy typu pościele, ręczniki, odkurzacz, zelazko, suszarka - wszystkie graty..., przez co w pokojach nie mamy szaf tylko niskie szafki na dekoracje i na zabawki Julci u Niej w pokoju i moje ukochane niskie komody. No i dodatkowy pokój - gabinet, gdzie jak ktos przyjedzie, to może spokojnie się rozpakować i spać, jak w salonie nadal trwa imprezka. No i oddzielna kuchnia - to jest mój miód na serce! Nawet nie chodzi o bałagan w kuchni, chociaż to też, bo jak są goście to jest nieuniknione, ale o to, żeby nie przyjmowac gości w kuchni i nie gotować w salonie ;)

Jutro przychodzi pani wyszykować nam taras - umyć kostkę, położyć trawę, zeby na wiosnę było gdzie wyjść z kubkiem kawy :D

Zgłoś nadużycie #24478 27 marca 2019, 17:50

kate85 Supermama
Maua super :-) o tak przestrzeń to jest to :-) my jak na takie małe mieszkanko, to mamy i tak sporo przestrzeni w salonie, bo też mamy narożnik, ze z 2 stron można leżeć i stolik kawowy,ale nie mamy dużego stołu,ale dzięki temu mamy więcej przestrzeni :-) w sypialni/pokoju dziecięcym mamy ogromną szafę i tam trzymamy całe mieszkanie hihi, ma 80cm głębokości i podzielona jest na 3 duże części, dla mnie, M i dla dziewczynek plus rzeczy gospodarcze, M to wszystko tak projektował,że wykrzesał każdy metr z tego mieszkania :-) ale marzy nam się juz coś większego,to wiadomo,ale będziemy do tego dążyć :-) dziewczynki,żeby miały swój pokój albo i oddzielne :-)

Zgłoś nadużycie #24479 28 marca 2019, 7:39

Maaagda Supermama
Maua termin na początek listopada. Ja z 26 grudnia, mąż z 27 listopada, Filip nam się trafił w listopadzie na sierpień, a bąbel też listopad heh.
Jadę pobrać krew i w 01.04 mam umówioną wizytę prywatną do ginekologa.

Zgłoś nadużycie #24480 29 marca 2019, 16:25

Maua Fajna mama
No to faktycznie fajnie się składa - my obstawiamy wszystkie miesiące na L: luty, lipiec i listopad ;)

Do nas wczoraj przyjechała moja mama i dzisiaj urzedują z Julcią - super sie dogadują, Julcia mega już czekała na babcię, więc jest kupa radości w domu :) Jutro dojedzie mój tata z ich pieskiem i wieczorem robią z Julcią imprezkę, bo my z Przemkiem idziemy do teatru na Sen nocy letniej :D

Zgłoś nadużycie #24481 31 marca 2019, 19:37

Maaagda Supermama
Ja jutro idę do ginekologa, powiem Wam, że stres mam niesamowity. Boli mnie brzuch, dosyć mocno. Pół dnia staram się lezec, bo nie mam siły..
Filip jutro zaczyna przygodę z nowym przedszkolem, był 3 dni na adaptacji, od razu mu spasowało, Pani go chwaliła, także mam nadzieję, że będzie dobrze 😉

Zgłoś nadużycie #24482 1 kwietnia 2019, 9:44

Maua Fajna mama
Magda, powodzenia na wizycie i daj znać - będzie dobrze, nie stresuj się :)

I powodzenia dla Filipa w nowym przedszkolu. Jakoś się zeszło i Ci nie odpisalam, ale akcja z tymi zdechłymi zwięrzętami w przedszkolu to jakis obłęd - na głowę trzeba upaść, żeby pokazywać takie rzeczy małym dzieciom :/ Dobrze, że się sprzeciwiłaś, bo to naprawdę była straszna głupota, nie wiem, jak można było pomyśleć, że to fajny i dobry pomysł.

U nas po wekendzie super - tato przyjechał w sobotę, Julcia zachwycona :D Pogoda była super, to dużo pospacerowaliśmy, potem wieczorem my do teatru, a rodzicie urzedowali z Julcią - super się bawili, jak wrócilismy tuż po 22, to szaleństwo trwało w najlepsze :D

Wczoraj za to leniliśmy się cały dzień, powyciągalismy planszówki i graliśmy na podłodze ;) Julcia poszła spać normalnie, ok 23, ale na nowy czas to była 24 ;) Dzisiaj za to wstała razem ze mną zaraz po 7, to liczę, że dzisiaj się uda już przestawić. A jak u Was zmiana czasu?

Zgłoś nadużycie #24483 1 kwietnia 2019, 18:02

Maaagda Supermama
Uff, wszystko dobrze! Maluch pięknie urósł, równo 9 tydzień. Zapisałam się na badania prenatalne, jakieś darmowe + test pappa. Więc 27.03 prenatalne i 29.03 wizyta.

Zgłoś nadużycie #24484 2 kwietnia 2019, 10:27

AskaP Fajna mama
Magda no to extra! :) Oby teraz wszystkie przypadłości ciążowe omijały Cię szerokim łukiem :)

Zgłoś nadużycie #24485 3 kwietnia 2019, 10:24

Maua Fajna mama
Magda, to super, najważniejszy teraz spokój :)

Ja wczoraj miałam w pracy super niespodziankę - Iwonka z Julcią były w Wawie i przyszły do mnie do biura na kawkę :D Julcia zachwyciła absolutnie wszystkich, była super śmiała, mówiła ładnie jak ma na imię, przybijała piątki - byłam z Niej mega dumna :D A do tego wiele osób mi mówiło, że jest prześliczna - ahhhh cudownie było to słyszeć :D Posiedziały około godzinkę :) Mają jeszcze kiedyś przyjechać - super będzie :D

Zgłoś nadużycie #24486 3 kwietnia 2019, 14:24

Szpilkka Supermama
Wow co za i formacje na mnie tu czekają.

Magda wielkie gratulacje! No już sobie wyobrazam to zaskoczenie podczas wizyty u gina. Ty sama mimo starań nie bralas pod uwage ze sie udalo hehe. Super.

U nas dzien za dniem leci. Marcin zapisany do przedszkola od września. Niedawno zdecydowalam się kupić mu nowy rower z bocznymi kółkami. Do tej pory mial biegowke ale on juz taki duzy jest, że czas na zmiany. Kupilismy z kolamk 16. Chorowac, nie chorujemy poki co.
Co do starań o dziecko to moj mąż jest juz ponad miesiac w delegacji więc.... naturalna antykoncepcja. Po za tym w lipcu jedziemy nad morze więc stwierdzilam, ze chyba sir wstrzymamy. Wiecie jak to jest z podróżą w ciąży, a nie daj boze w zaawansowanej. Morze, plaża, upał, 7h jazdy a tu ciaza. Jeszcze jak by byla zagrozona to juz chyba w domu musiala bym zostać.

Zgłoś nadużycie #24487 3 kwietnia 2019, 15:43

Maaagda Supermama
Szpilka, to mi nawet nie mów, bo my mamy wykupione wakacje nad morzem w pierwszym tygodniu sierpnia, wesele na początku września 😂 także będzie kolorowo!
Jeszcze czeka nas remont góry, bo jak będzie bąbel to przez najbliższy rok zero remontów.
Jeszcze auto wymieniliśmy. Kupa kasy , no ale dobrze jest jak jest.
/ Marcin nie płaczę za tatą?
Mój to jeździ tak na max 2 tygodnie, to Filip codziennie pyta kiedy tata wróci, bierze jego zdjęcie, wczoraj popłakał się.
Widzę jak mu brakuje ojca, ale póki co nie możemy pozwolić sobie na zmianę jego pracy. Wiadomo całą wyprawka, remont , myślę że w 10 tysięcy się zmieszczę.. chociaż tyle, że mam wózek, tylko gondolę dokupić 😉

Zgłoś nadużycie #24488 4 kwietnia 2019, 11:57

Szpilkka Supermama
Magda no z tym placzem za tatą jest różnie. Na poczatku kiedy zaczął pracowac w delegacji albo i nawet teraz jak juz mijają dwa, trzy tygodnie to Marcin też czesto wspomina,że teskni itd. Płacze czasem ale ja staram sie jakoś to obejść , tłumacze malemu, potem dzwonimy do taty. Staram jakos sobie radzić. Różnie bywa. Generalnie mieszkamy z dziadkami wiec nie zostajemy sami. Dziadek troche mu tego tate rekompensuje.

Zgłoś nadużycie #24489 6 kwietnia 2019, 16:18

kate85 Supermama
Hej dziewczyny!

Weszłam na chwilę, skończyłam makijaże i właśnie ogarniam się. To jakie mamy teraz tempo życia, brak słów! :-) jestem pozytywną osobą,ale nawet ja juz czasami mam dość ;p jesteśmy juz zmęczeni z M, po pracy jezdzi do lokalu i skręca meble, przerabiał mi nawet moją toaletkę, bo była za niska, malował okno, montował oświetlenie itp, sporo jeszcze do skręcenia mebli jest, wraca do domu nawet i o północy, chce zrobić tam jak najwięcej, zaczynam sezon 27.04 i tam juz mam pierwsze klientki, więc spokojnie powinnismy się wyrobić :-) on wraca zmęczony bo o 5 wstaje do pracy, przerabia 15-17pacjentów i jedzie do lokalu do nocy działać, ja na głowie dziewczyny, wizyty u lekarzy,dom, pranie itp, Nikola ma etap brojenia, zrzucania wszystkiego, nie wyrabiam na zakrętach, po całym dniu padam na twarz, M wraca tez zmęczony, czasami mamy oboje juz dosyć,ale aby do otwarcia. Ogarniamy szyld, okleiny okienne,logo, sporo tego,ale na bieżąco wszystko załatwiamy, głównie M wszystko ogarnia, jest zaangażowany mega w to wszystko, sam tez zaprojektował wnętrze i cały remont co ma jak być. Jak już się urządzę wyślę foty przed i po :-) bo z 1 lokalu pomieszczenia jest zrobiona poczekalnia plus 2 oddzielne gabinety.

Szpilkka trzymam kciuki za Wasze starania :-) ciąża jak juz jest zmienia wszystko na plus i jakoś wszystko się układa, więc nie ma co się martwić na zaś :-) Nela tak jest zżyta z M, ze jak wraca teraz później to czeka na niego aby zasnąć przy nim, w końcu córeczka tatusia :-)

Maua super niespodzianka :-) Julcia na pewno jest słodka a pyta o siostrzyczkę lub braciszka? :-) myślicie o tym? bo wspominałaś,że tez chyba nie chcecie dużej różnicy wieku ? :-)

Magda dużo zdrówka dla Was! :-) ciąża piękny czas achhh :-)

Zgłoś nadużycie #24490 6 kwietnia 2019, 16:19

kate85 Supermama
Dziś ma nas odwiedzić znajomy, wiec bardzo się cieszymy,że relax będzie od tego hardcorowego tempa :-)
Nelcia się zmienia, ale cały czas uwielbia pozować do zdjęć :-) i się stroić :-)