Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24371 23 stycznia 2019, 12:37

Maua Fajna mama
Haaaalo? Alive? Ktokolwiek?

Zgłoś nadużycie #24372 23 stycznia 2019, 15:25

Maaagda Supermama
Właśnie miałam pisać, ale cisza.
Co tam u Was? Zdrowi?
Ja dziś do neurologa, Filip jutro idzie do klubu na przedstawienie z przedszkolem, w lutym do Filharmonii.
Jakieś warsztaty beda mieć chemiczne i fizyczne.  takze coś tam sie starają, zeby sie nie nudzili. W czwartek ide  Filipem na zajęcia dla dzieci, żeby się wyszalal. I tak dzień za dniem.. 😉
W końcu zdecydowałam się na zakup depilatora Philips prestige. Teraz w sklepie fajną promocja. 400zl taniej, więc 1400zl mnie wyszło. Za ciosem kupiłam nowy mikser, czajnik elektryczny, jeszcze myślę o oczyszczaczu powietrza, muszę się zaglebic w temat.. 😉

Zgłoś nadużycie #24373 23 stycznia 2019, 17:54

Szpilkka Supermama
U nas też dzień za dniem mija. Wszyscy zdrowi , a to najwazniejsze :)
Ostatnio kupilam nawilżacz powietrza bo wydawalo mi sie ze u nas w mieszkaniu suche powietrze jest. Zwlaszcza zimą , a z suchego powietrza przeważnie bierze sie zapalenie krtani, ktore nawiedza nas raz w roku. Zrobilam rozeznanie i kupilam taki lepszy, z wyświetlaczem, jonizacja, miernikiem wilgotnosci powietrza i z czasomierzem. Fakt ze 160zl ale nie zamierzam tracić pieniedzy na jakies badziewie za 30 czy 40zl. Co potem okaze sie ze cieknie...
Marcinowi zamowilam też kolejne książeczki z kici koci. U nas to hit, będziemy mieć już całą serię. Jak u Was z czytaniem bajek na dobranoc? :) U nas to codzienny rytuał :) Może macie jakieś warte polecenia książeczki? Tak na 3,4 latka?. U nas jest też Tupcio Chrupcio, Franklin, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczatko, trzy świnki.... aczkolwiek Kicia kocia wygrywa. :) )
Jak tam u Was sytuacja z przedszkolem? Kto juz chodzi?
Ja w tym roku Marcina nie posylalam, stwierdzilam że nie mam parcia na to zeby juz chodzil. A wychorowac sie jeszcze zdarzy, bo wiadomo przedszkole=choroby, wiec odpuscilam temat. Aczkolwiek juz w przyszlym roku czyli od września myślę nad zapisaniem małego. Sama nie wiem.... do pracy w sumie i tak nie mam potrzeby iść,  ale kontakt z dziecmi by mu sie przydał,  u nas dzieciaki są,  ale Starsze A Tam będą Rówieśnicy . 

Ja teraz jestem u babci z moją mamą, a Marcin został z dziadkiem. Mieszkanie zostawilam posprzatane, ciekawe co zastane jak wroce hehe :D .

Zgłoś nadużycie #24374 23 stycznia 2019, 18:05

kate85 Supermama
Hej dziewczyny,zajrzalam na chwile,bo.od pn.siedze w domu z dwojka,Nela miala lekki karsr,kaszel i wolalam,zeby została a Nikoli chyba ida 5,bo lekkie biegunki,marudzi caly czas i goraczka na noc,w ciagu dnia to mam masakre bo jedna i druga ciagle marudzi,cos chce eh,nie wyrabiam na zakretach sama z nimi do 20..w miedzy czasie ogarniam zapisy,stale jestem online,odbieram tel,kupuje do salonu,to jest mega wyzwanie dla mnie pogodzic biznes z,dwojka maluchow bez pomocy ufff,wieczorami jak M wraca to siadamy i wybieramy plytki itp,M w sb zaczyna juz kuc a na pocz lutego wchodzi ekipa remontowa,wiec u nas teraz tempo jak zwykle :-)

Zgłoś nadużycie #24375 23 stycznia 2019, 18:06

kate85 Supermama
Nela nie zabawi sie z Nikola,popycha ja,Nikola rwie ja za wlosy,szalenstwo jest jakies z nimi.

Zgłoś nadużycie #24376 23 stycznia 2019, 18:33

Maaagda Supermama
Szpilka nie kazde dziecko choruje w przedszkolu. Filip tylko na początku złapał 2 razy zapalenie gardła, a tak to nic nie przynosi do domu, mimo, że w przedszkolu dzieci jeden przez drugiego kichają i kaszlą.
Ja mam nawilżacz z Philipsa, dałam coś koło 380zl. kiedyś kupiłam za 200zl z funkcjami, które wypisałas, tylko jakaś "zwykła" firma, po roku tak głośno zaczął chodzić, charczeć, że go wywalilam. Jednak lepiej kupić z porządnej firmy.
U nas faza czytania przeszła, puzzle, gry na bok poszły.

Zgłoś nadużycie #24377 24 stycznia 2019, 9:21

kate85 Supermama
Szpilkka Nela w ciagu 3lat miala raz katar! Jak poszla do przedszkola to i tak super,bo w X raz miala katar plus lekki kaszel bez goraczki,to wtedy bulam z nia u lekarza a tak to super,dopiero teraz w styczniu tez lekki kaszel,lekka goraczka raz byla,posiedziala w domu od sb do wczoraj i dzis poszla do przedszkola :-) kazdy robi jak uwaza,ja nie wyobrazam sobie zycia bez pracy,tego,ze nie zarabiam,ze nie mam miejsca gdzie sie spelniam,w domu z dziecmi tylko i wylacznie to bym oszalala :-) i tak przez rok bylam sama z dwojka w domu,to wiem juz co to znaczy :-) teraz Nikola daje mi popalic,ze juz nie moge sie doczekać jak pojde na pare godzin do salonu i odpoczne :-) a przedszkole duzo dalo Neli,przede wszystkim ruszyla z mowa,ma duzo roznych zajęć,nie to co w domu,gdzie zajmuje sie Nikola,wiec ja naprawdę polecam :-)

Zgłoś nadużycie #24378 24 stycznia 2019, 9:56

Maaagda Supermama
Kate, ale też nie każdy ma możliwość iść do pracy przy dziecku. Tak jak np ja, nawet jakbym dała Filipa na 7 do przedszkola, śniadanie o 9, on w domu z rana nic nie je, ale to inna sprawa, musiałabym iść do pracy od 8 do 16, a gdzie mi Młody wytrzyma w przedszkolu 7-17, bo zanim wyjdę z pracy i dojadę do przedszkola schodzi godzina lekko autobusem. Mi nie ma kto odebrać dziecka, moja babcia to nie ogarnia dzieci, moja mama pracuje, mąż w trasie..
Jak się ma męża codziennie w domu to jest inna sytuacja, a tak to nie jest tak kolorowo.
Ja siedzę w domu i nie narzekam, mam czas żeby zrobić obiad, posprzątać, iść do lekarza czy na zakupy.
Jakby pracował na miejscu może było by inaczej, chociaż praca kierowcy przeważnie (na miejscu) zaczyna się około 4 do max 6 rano i te 12godzin to minimum, więc dalej wszystko na mojej głowie 😂
Póki jeździ za dobre pieniądze to o pracy nie myślę..

Zgłoś nadużycie #24379 24 stycznia 2019, 10:20

kate85 Supermama
Magda Nela jest bardzo czesto do 17 w przedszkolu od 8 :-) siedziala tez dwa razy od 6 rano jak nie moglam dzwigac,to moze juz kwestia oswojenia dziecka,ale co do pomocy,to dobrze,zeby chociaz jakas osoba pomogla z odbiorem dziecka,podziwiam Cie,ze wytrzymujesz psychicznie w domu,ja to bez pracy bym chyba w,depresje popadla,bym czula,ze dziadzieje w domu i ze zycie mi ucieka na siedzeniu w domu,jak siedze w domu to mam duzo mniej motywacji,nic mi sie nie chce wtedy,mysl o pracy dodaje mi juz kopa :-)

Zgłoś nadużycie #24380 24 stycznia 2019, 12:58

Szpilkka Supermama
Kate ty po prostu masz inne potrzeby. :) .
Ja nie narzekam na siedzenie w domu, nie przeszkadza mi fakt ze M zarabia na nas wszystkich. ALE oczywiście na dłuższą metę takie siedzenie tez bywa męczące i czlowiek z chęcią wyrwal by sie do ludzi. Wiadomo ze kiedyś wrócę do pracy, ale tak jak pisze Magda. Poki pieniędzy nie brakuje to tez ja nie mam parcia na szybki powrot do pracy. 
U nas przedszkole o 7 bodajże, i szczerze mówiąc ciężko znalesc pracę w takich godzinach , chyba ze mogla bym liczyć na pomoc dziadkow . Aczkolwiek dziadkowie jeszcze pracują. Moj M Po 3, 4 tygodnie w Niemczech. A też nie jestem za tym zeby ten 4 latek siedzial w przedszkolu od świtu do zmierzchu. U nas przedszkole tylko do 15-16.

Zgłoś nadużycie #24381 24 stycznia 2019, 15:33

Maaagda Supermama
U nas przedszkole od 7 do 17, jak ja czasem Filipa odbieram o 14, to jego grupie na 15 dzieci zostają tylko 4. Do 17 nikt nie trzyma tam dziecka.
Praca, pracą, jak trzeba to trzeba, ale ja traktuje przedszkole jako odskocznię dla dziecka.
Kurcze ciężko mi sobie wyobrazić trzyma dziecko od 7 do 17 czy 18 w przedszkolu, toż to dziecko jest w domu tylko na kolację i na spanie. 😁

Zgłoś nadużycie #24382 24 stycznia 2019, 17:13

Maaagda Supermama
Odebrałam wyniki rezonansu. Głowa w porządku, uff. Od razu zrobiłam RTG odcinka szyjnego dla lekarza.
Ale w rezonansie wyszło mi, że mam torbiel 3cm w zachyłku zębodołowym zatoki szczękowej. Jutro mam chirurga szczękowego, zobaczę co on na to.
Już jakiś czas temu mówiłam dentyście, że mnie boli. Tzn nie ząb, tylko jakby coś w korzeniu. Ale nawet piz** prześwietlenia nie zleciła... No teraz mam..
Już więcej tam nie pójdę do niej..
Mam nadzieję, że będzie dało się coś logicznego z tą torbielą zrobić. Masakra, jak nie urok, to sraczka 😂

Zgłoś nadużycie #24383 24 stycznia 2019, 18:57

kate85 Supermama
Oo Magda to super,że rezonans wyszedł ok a ile czasu trwał? hmm to ciekawe co z tym torbielem, oby wszystko było ok, daj znać!
Szpilkka oj tak,każdy ma inne potrzeby, siedząc w domu z dwójką maluchów naparwdę można korby dostać ;p moja mama zawsze pracowała, zarabiała więcej od taty i chyba stąd te moje ambicje hehe, tak zostałam wychowana na niezależną od faceta. Dzieciństwo, obraz mamy ma jednak ogromny wpływ :-)
U nas przedszkole od 6 do 17, wiele razy Nela siedziała do 16.45 na przykład od 8 rano, bo ten czas spędzałam z Nikola i z nią ćwiczyłam a Nela tam świetnie się bawiła, wręcz nie chciała do domu, uwielbia przedszkole, więc nie jest tam jej źle i plus,że jest obok naszego bloku :-) czuje się tam bezpiecznie bo wie ze blisko domek :-)

Zgłoś nadużycie #24384 24 stycznia 2019, 19:34

kate85 Supermama
Magda i ile płaciłać za rezonans?

Zgłoś nadużycie #24385 24 stycznia 2019, 20:21

Szpilkka Supermama
No jak ja chciala bym zarabiać więcej od mojego M to chyba musiala bym też wyjechac za granice hehe xD.
Nie no u mnie w domu też zawsze oboje rodzicow pracowalo, tylko tata mial i ma do dzis taki system pracy ze jeden dzien pracuje, drugi ma wolne , czasem dwa pod rząd albo urlop... Pracuje jako nastawniczy w PKP od 40lat.... Tata zawsze z nami po lekarzach jeździł , na wywiadowki chodzil, bo znowu mama codziennie po 9 godzin pracowala. :)

Kate fajnie ze Nela tak dobrze odnajduje sie w przedszkolu :)

Zgłoś nadużycie #24386 24 stycznia 2019, 21:01

Maaagda Supermama
Kate 330zl płaciłam, bez kontrastu. Około 20 minut trwało badanie.

Zgłoś nadużycie #24387 25 stycznia 2019, 11:52

kate85 Supermama
Hej!
Siedzę dziś znów z dwójką, wczoraj zadzwonili z przedszkola o 15,że Nela osłabiona,że zasypia na kolanach, szybko poleciałam po nią, na szczęście kochana sąsiadka została z Nikolą, bo kaszel ma i nie chciałam jej brać na mróz, Nela faktycznie spała u Pani na kolanach, niosłam ją na rękach do domu a jak tylko weszła do domu to inne dziecko heh, od razu chciała kinder jajo i gotowa do wariacji, aż sąsiadka się śmiała,że jaka zmiana, wariowała na całego, wyciągała pudło z lampy pierscieniowej, ono czeka na remont i póki co w domu i chowała sie do srodka, wygłupiała się eh nie wiem co jej było w przedszkolu :-) no ale dziś juz nie dałam jej, bo wirus jest w przedszkolu, zima na całego, sypie u nas, obie mają kaszelek,ale syrop z cebuli zrobiłam i daję, oprócz tego mam pecto drill i daję, mam na 15 w razie co do przychodni,ale chyba odwołam, bo taka zima a onie nie mają chyba az tak mocno, w przychodni gorsze wirusy. W między czasie ustalam z firmą swoje logo, wizytówki, bony upominkowe :-) wybraliśmy projekt mojego M, taki zdolny chłopak z niego, zrobił mi własny projekt i dałam inspirację firmie , firma wysłała mi 6 propozycji w tym projekt M, wysłałam kolezankom 2 wybrane propozycje i kazda nie wiedząc,że to pprojekt M, wybrała własnie ten projekt heh, śmiałam się,ze mój M marnuje się z takim talentem grafika :-) więc fajnie,że jego projekt będzie i na wizytówkach tez, ustalam własnie bony upominkowe, jak wszystko będzie gotowe to pokażę :-)

Magda o to jeszcze nie taki duzy koszt rezonansu, bo słyszałam rózne kwoty. A jak ból głowy? nadal się utrzymuje cały czas?

Zgłoś nadużycie #24388 25 stycznia 2019, 11:56

kate85 Supermama
Szpilkka o wow to nieźle tez Twoi rodzice, super tata,że tak się Wamii zajmował :-) mama 9 godz tez dużo godzin pracy. Moi rodzice całe życie pracowali w wojsku i wiem,że moja dyscyplina jest z racji wychowania i charakteru pewnie tez, zawsze byłam mega sumienna, perfekcjonizm mnie męczył od dziecka i pewnie te ambicje zawodowe pewnie to tez z tego :-) wiem,że nie można byc super mamą,super żoną, super bizneswoman, super Panią domu, super kochanką jednocześnie heh a czasami chciałabym hihi i potrafię się zajechac,ale stalę z tym walczę i M mnie stopuje. Zawsze jakaś funkcja wypadnie gorzej,uczę się luzować cały czas :-)

Zgłoś nadużycie #24389 25 stycznia 2019, 16:33

Maaagda Supermama
Kate ja sobie wykupiłam rezonans przez aplikację, więc 70zl taniej, a w lux med 500zl. Więc cena sporo wyższa. Nie głowa mnie nie boli, mam już wynik RTG :
"Zniesiona lordoza, węższe przestrzenie międzykręgowe na poziomach C5/C6 i C6/C7."
Cokolwiek to znaczy, rodzinny wspomniał o rehabilitacji, ale dowiem się jak pójdę do neurologa.
Wczoraj RTG kręgosłupa szyjnego, dziś zębów, ostatnio tomograf, rezonans, już chyba świece w ciemnościach 😂
Byłam u chirurga, kazał mi iść do laryngologa, bo podobno ta torbiel to sprawa laryngologiczna, bo żaden ząb nie jest ani martwy, bez ropy itp.. termin mam na 31.01 więc bez tragedii.

Zgłoś nadużycie #24390 29 stycznia 2019, 10:04

Maua Fajna mama
Dziewczynki, ja tylko na chwilę, bo w pracy mam urwanie głowy!

Kate, pokaż koniecznie swoje logo, jestem mega ciekawa :)

Magda, dobrze, że bóle przeszły, ale faktycznie nachodzisz się po lekarzach - współczuję, ale czasem lepiej wszystko zbadać, żeby potem nie było gorzej.

Szpilka, u nas też rządzi Kicia Kocia - każda książeczka jest czytana po kilkanaście razy :) Mamy też maskotkę Kici Koci - była w zestawie z książeczkami, i Julcia się z nią nie rozstaje. A czytanie przed snem obowiązkowe - 2-3 książeczki, właśnie Kicia Kocia albo Misia Marysia też ostatnio, czasem Tupcio Chrupcio, rzedziej Pan Brum ;)

Wizyta rodziców mega udana, mieszkanie bardzo im się podobało, naprawdę byli pod wrażeniem :) Porobię zdjęcia i Wam pokażę, bo nie mam takich całościowych, jakoś nie było okazji, żeby zrobić.

Miłego dnia, spadam do pracy bo mam huk roboty :/