Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24311 2 stycznia 2019, 21:38

Szpilkka Supermama
Magda , może ciąża? Staracie sie?. Nieciekawe te twoje objawy. Krtani współczuję, my mielismy odpukac, w marcu zeszlego roku ostatni raz.

Zgłoś nadużycie #24312 2 stycznia 2019, 21:59

kate85 Supermama
hej dziewczyny!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :-)

Magda zdrówka dla Was! hmm ciekawe co to

Maua super fotki :-) a Julcia jak się zmienia :-) gratuluję kolejnej premii :-) w Nowy Rok odsypiałam do 13 :-) M rano zajął się Nikolą, bo wstała po 8, w Sylwka miałam mega pracowicie, od rana do wieczora makijaże,nie czułam kręgosłupa, tym bardziej,że w przeddzień wieczorem dostałam okres,ale trzymała mnie adrenalina :-) skończyłam malować ok 19, M dzień wcześniej wszystko posmażył na sałatki a po moich makijażach wszystko przygotował a ja zdychałam na kanapie hehe, chciałam wreszcie siąść :-) ale odzyskałam siły jak wypiłam whisky hihi, Nikola poszła spać po 20 a my szaleliśmy z Nelą przy Tv z dwójką :-) wybawiliśmy się jak rok temu :-)

Zgłoś nadużycie #24313 2 stycznia 2019, 22:00

kate85 Supermama
Szpilkka mój tata też ma imieniny w Nowy Rok :-)

Zgłoś nadużycie #24314 3 stycznia 2019, 9:53

Szpilkka Supermama

kate85 napisał(a)

Szpilkka mój tata też ma imieniny w Nowy Rok :-)

Czyli też Miieczyslaw? 😁😁 . Hehe.

Zgłoś nadużycie #24315 3 stycznia 2019, 10:15

kate85 Supermama
Szpilkka tak :-) niezle mają zaczynają zawsze Nowy Rok od imprezki :-)

Zgłoś nadużycie #24316 3 stycznia 2019, 17:17

Szpilkka Supermama
Przysłowie mówi "Jaki nowy rok, taki caly rok" 😁

Zgłoś nadużycie #24317 3 stycznia 2019, 18:01

Maaagda Supermama
Nie staramy sie. Zabezpieczamy, no ale na wszelki wypadek zrobię jutro test..
Leżymy sobie w łóżeczku, Filipowi w sumie daje tylko syrop wykrztuśny i inhalacje robimy.
Ja dzisiaj pierwszy dzień bez Apapu... 
Kurcze znalazłam fajna oferte na ferie, ale wykupować na zapas? Trochę się boje, że Młodego coś rozbierze..
/ We wrześniu dostaliśmy zaproszenie na wesele, mojego M najbliższa kuzynka i już myślę ile to kasy się daje, bo ostatnio na weselu byłam jakies 10 lat temu 😂
2 dniowe wesele to jak myślicie z 1000 zł? Będziemy mieć zapewniony nocleg w hotelu..

Zgłoś nadużycie #24318 4 stycznia 2019, 9:40

Szpilkka Supermama
1000zl dostalam od chrzestnej na swoje wesele ale to bylo lata temu. Jak Cię stać dac ten tysiąc to tyle daj. Dała byś 500zl, też bylo by okey.

Zgłoś nadużycie #24319 4 stycznia 2019, 9:51

kate85 Supermama
hej!

Magda zależy pewnie od regionu i właśnie gdzie wesele i czy 1,2 dniowe. Szpilkka to widocznie u Ciebie mniej, bo u nas chrzestni dają 2500-3000.Ja 5 lat temu na ślub dostałam 2200 od chrzestnej.Mój tata teraz był chrzestnym to dał 3000,ale to był syn jego brata, najbliższa rodzina. U nas na jednodniowe od pary bez dzieci to daje się ok 400zł, z dziećmi to już więcej.Jak 2 dniowe to tez więcej,myślę,że jak bez dzieci to 1 tys to dużo, zależy tez jaka rodzina,ale myślę,że na 2 dniowe to 700-800zł, my jak szliśmy we dwójkę to na 1 dniowe dawałam 500-600zł.

Ja ledwo co zyję już z Nikolą.. nie wyrabiam z nią na zakrętach, broi dużo gorzej niż Nela, chyba nadrabia teraz te miesiace jak była aniołkiem,jestem jeszcze w piżamie, ciężko mi się ubrać,weszłam na chwilę, to trzymam ją na ręku teraz,żeby napisac ;p najgorzej jest z Tv, bo stoi na szafce i ciągle go popycha, Nela nie robiła tego a Nikola jak szalona, non stop go popycha, nie nudzi się jej, ciągle bombki bije, juz mało co zostało,wszystko wyjmuje z szafek, wyrzuca, nie liczę ile się schylam,nie chce chodzić jeszcze, tylko na czwarakach najlepiej, eh wymagający teraz mam z nią okres, dobrze,że Nela w przedszkolu, bo bym chyba oszalała z dwójką teraz w domu :-)

Zgłoś nadużycie #24320 4 stycznia 2019, 10:25

kate85 Supermama
Odnośnie zabawek to dziewczyny dostały tyle prezentów,że teraz to jest już szczyt, nie mamy na to miejsca na naszych niespełna 38m. Nela dostała pieska interaktywnego, komplet czapka szalik, zestaw dużych kręgli,drewniany alfabet, zestaw barbi z zestawem kuchennym. Nikola zestaw Świnki Peppy grajacej z klockami, z Fisher Price grający zestaw Owoce i Warzywa, komplet czapka i szalik. Koń na biegunach jest w piwnicy, w domu mamy jeszcze dwa pchacze z jeździkiem, wózek dla lalek, domek barbi, jakieś szaleństwo. Wszystko tyle miejsca zajmuje,że potykamy się juz o te zabawki :-) trzeba cos wymyśleć, bo zrobiła się klitka :-)

Zgłoś nadużycie #24321 4 stycznia 2019, 11:36

Szpilkka Supermama
U nas Marcin tez dostał pieska interaktywnego od babci i dziadka. My kupilismy mu wyrzutnie hot weels i zestaw ciastoliny z piekarnikiem. Ciastolina od dawna jest u nas numer jeden a akurat wszystkie wyrzucilam bo zrobily sie twarde. Od jednej cioci dostal robota transformers. Roboty tez sa na topie... oj chyba najbardziej ucieszyl sie z tego prezentu hehe. A od drugiej ciotki piłę ręczną.

Zgłoś nadużycie #24322 4 stycznia 2019, 12:56

kate85 Supermama
Szpilkka o ciastolina tez super sprawa :-) aa Nela dostala tez duzy zestaw kredek bambino w metalowym opakowaniu myszki miki,u nas malowanki na topie,dokupuje tylko kolorowanki i czesto razem malujemy,mwga odprezajace zajecie :-)
Moj M ma dzis urlop,zalatwial rano z naszym lokalem a teraz w domku i mam lzej :-) odpoczne sobie,w święta przeczytałam 500stron ksiazki,teraz zaczelam druga Sparksa.

Zgłoś nadużycie #24323 4 stycznia 2019, 13:29

Maaagda Supermama
Kate jedziemy z Filipem, no i nocleg zapewniony, Więc dlatego pomyślałam o 1000 zł. Ja brałam cywilny więc nie mam porównania. Tak się mówi ubrać się na 2 dniowe, dojechać, prawie 400km. I impreza wyniesie mnie z 2,500 zł 😂
My na prezenty poszliśmy w gry, zabawek też coś dostał. Najbardziej podeszły tory drewniane z kolejką i autko na pilota.

Zgłoś nadużycie #24324 6 stycznia 2019, 20:30

kasiadietetyk Świeżo upieczona
Witam, nie jestem jeszcze przyszłą mamą, jednak mam nadzieję, że za 2 lata nastanie ten czas. Jestem jeszcze studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę sprawdzającą wiedzę oraz nawyki żywieniowe wśród przyszłych mam. Dlatego zwracam z olbrzymią prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się, że zebranie odpowiedzi w internecie, będzie aż tak ciężki, dlatego bardzo liczę na Was Mamusie. Z góry dziękuję za pomoc i życzę dużo zdrowia dla Was i maluszka. Pozdrawiam Katarzyna Rozmysł

https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

Zgłoś nadużycie #24325 6 stycznia 2019, 20:30

Witam, nie jestem jeszcze przyszłą mamą, jednak mam nadzieję, że za 2 lata nastanie ten czas. Jestem jeszcze studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę sprawdzającą wiedzę oraz nawyki żywieniowe wśród przyszłych mam. Dlatego zwracam z olbrzymią prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się, że zebranie odpowiedzi w internecie, będzie aż tak ciężki, dlatego bardzo liczę na Was Mamusie. Z góry dziękuję za pomoc i życzę dużo zdrowia dla Was i maluszka. Pozdrawiam Katarzyna Rozmysł

Zgłoś nadużycie #24326 6 stycznia 2019, 20:30

Zgłoś nadużycie #24327 6 stycznia 2019, 20:30

Zgłoś nadużycie #24328 6 stycznia 2019, 20:31

Zgłoś nadużycie #24329 7 stycznia 2019, 12:21

Maua Fajna mama
Hej dziewczynki,

Piszę już z pracy - laba się skończyła :P Ale powiem Wam, że naprawdę wypoczęłam i nawet nie było tak źle ze wstawaniem rano. Co prawda ostatnio przestawiliśmy się na siedzenie do późna i wstawanie po 10, ale wczoraj udało się Julkę położyć przed 23, to i my już wieczorem mieliśmy luz. A Julcia przechodzi teraz chyba spóźniony bunt dwulatka, albo nasilony trzylatka :P Wszystko jest na nie - nie lubi nikogo i niczego, jak się na coś uprze, a my Jej nie pozwalamy, to jest płacz i krzyk i chowanie się w szafie. Wczoraj już przeszła samą siebie rano i dostała karę - żadnych bajek w telewizji do końca dnia (ostatnio znowu ma fazę na oglądanie Maszy i Niedźwiedzia). No i zadziałało, bo przeprosiła nas oboje kilka razy, była pokorna jak aniołek, ale kara była i faktycznie do końca dnia zero TV, tylko zabawy i książeczki. Obiecalismy Jej, że jak będzie grzeczna dzisiaj, to wieczorem obejrzy jedną bajkę ;)

I mam do Was pytanko - czy Wasze dzieci jedzą same? Znaczy posiłki typu sniadanie, obiad? Bo Julce sie nie chce, sama dziobnie dwa gryzy, a potem, że najedzona, no chyba, że Ją nakarmię, to wtedy zje wszystko. Chyba Ją za bardzo rozpieścilismy w tym względzie i się zastanawiam, jak jest u Was.

Co do wesela Magda, to chyba 1000 zł za 3 osoby i na 2 dni jest ok. Ja bym tyle dała.

Zgłoś nadużycie #24330 7 stycznia 2019, 13:11

Szpilkka Supermama
Marcin czasami je sam, a jak mu sie nie chce to ja go karmie. I z tym ile je też bywa różnie, czasem sam potrafi zjeść caly talerz rosołu a czasen tylko podziubie..