Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #24011 12 lipca 2018, 17:53

Maua Fajna mama
Magda, dzięki, póki co Julka dobrze, ale faktycznie bede Jej psikać w razie wu.

Współczuję z tymi hormonami, to faktycznie mega uciążliwe, no i od małego na lekach... A to z czasem przechodzi, czy już te leki to na stałe? Powodzenia u laryngologa, może to nic takiego i okaże się że jest ok.

Zgłoś nadużycie #24012 12 lipca 2018, 18:50

larosanegra84 Fajna mama
Hej
Dawno nic nie pisałam ale czytam Was regularnie :) Nie mam ostatnio na nic czasu. U Nas po staremu.
Maja ostatnio miała drugie zapalenie oskrzeli w przeciągu miesiąca więc najprawdopodobniej astma znów daje o sobie znać. Wybieramy się do alergologa i będziemy robić jej testy. Za dwa dni wyjeżdżamy na tydzień do Karwii. Zaczynam już pomalutku pakować torby bo na ostatnią chwilę będzie mi ciężko wszystko ogarnąć.
Wzięłam się za siebie i schudłam 6 kg. Jestem pod stałą kontrolą dietetyka. Jeżdzę na wizyty co tydzień żeby mieć lepszą motywację :) Pani dietetyk układa mi indywidualny jadłospis dostosowany do mnie i moich preferencji żywieniowych. Kazała porobić mi dużo badań ale wszystko wyszło dobrze oprócz zbyt niskiego żelaza.
Jem teraz bardzo zdrowo, dużo warzyw, owoców, ryb, orzechów, mało mięsa,  i węglowodanów. Zero słodyczy, do picia woda niegazowana i herbata posłodzona minimalną ilością ksylitolu. Z utrzymaniem zdrowych nawyków zywieniowych idzie mi coraz lepiej tylko cały czas za mało się ruszam. Wszystko przez mój ból kolan. Teraz chodzę drugi tydzień na rehabilitację. W zeszłym tygodniu zrobiłam rezonans magnetyczny własnie czekam na wyniki.
Kate super wyglądasz :) Sukienka bardzo ładna i figure masz piękną. Tylko pozazdrościć.
Maua współczuję choroby :( Życzę Ci duzo zdrówka ! To prawda klimatyzascja jest bardzo zdradliwa. Trzeba bardzo z Nią uważać. Wszystkiego najlepszego dla Julci :) Sto lat !
Magda współczuję tarczycowych problemów Filipa. Wiem co to znaczy jak dziecko musi przyjmowac leki na stałe. Mam w domu alergika i astmatyka więc u Nas w kółko coś.

Zgłoś nadużycie #24013 12 lipca 2018, 20:59

Maaagda Supermama
Leki chyba nie będą na stałe, zobaczymy jak organizm zareaguje po 3 miesiącach brania tabletek i ewentualnym odstawieniu, mam świetną endokrynolog, ja za dziecka jak miałam problemy z okresem to położyła mnie do szpitala na dokładne badania, ordynatorem jest w szpitalu w Zabrzu, Pani profesor.. 😁 także nawet nie konsultuje Młodego z innym lekarzem.
Larosanegra, super, świetny wynik! Dzieci biorą przykład z Ciebie co do jedzenia?
Ja też muszę wykupić dietę, ale nie do schudnięcia, tylko pomysły na posiłki, bo mi ich brakuje, nie chce mi się myśleć, więc na tacy będę mieć 🤣
Filip mięsa nie je, więc mam dodatkowy pomysł, nie smakuje mu żaden rodzaj, jedynie kiełbasę z grilla je. Może i dobrze, bo mięso najbardziej naszprycowane antybiotykami..

Zgłoś nadużycie #24014 12 lipca 2018, 21:25

kate85 Supermama
hej dziewczyny :-)

Ja cały czas niezłe tempo, bo albo makijaże albo opieka nad dziewczynkami no i ogarnięcie domu i tak leci dzień za dniem :-) Nikolcia zrobiła mega postępy, siedzi już sama stabilnie na podłodze i zaczyna raczkować,ale radość :-)

Larosanegra,ale super,że napisałaś. Cooo jedziecie do Karwi za 2 dni? haha bo my też!!! :-) wyjeżdżamy do Karwi w nocy z sb na nd :-) jedziemy na 10 dni :-) no nie ma opcji,żebyśmy się nie spotkali co nie? :-) ale fajnie,że w tym samym terminie :-) hihi :-) też jutro mam zamiar się pakować, bo w sb od świtu do 15 maluję i nie będzie kiedy :-) też nie wiem od czego zacząć ;p Biedna Majeczka, znów była chora eh. Brawa dla Ciebie za motywację! zobaczysz będziesz miała swoją wymarzoną wagę, ja teraz wręcz muszę wszystko robić,żeby nie chudnąć, bo jednak mój tryb życia jest tak aktywny,że ciąglę chudnę no i karmię piersią cały czas,ale staram się więcej jeść :-)

Maua ojej współczuję choróbska, biedna Ty :-* kuruj się i wracaj szybko do zdrowia, oby do sb już było w miarę ok, życzę cudownych urodzin a pomysł z tortem super :-)

Magda biedny Filip,że musi brać już Euthyrox, sama go biorę już 10 lat i dla dorosłego to już spoko, można się przyzwyczaić do tego,żeby na czczo to pić i czekać 30min,ale dla dziecka to już trudniej..

Zgłoś nadużycie #24015 12 lipca 2018, 23:48

larosanegra84 Fajna mama
Kate my tez wyjezdzamy w nocy z soboty na niedzielę :) Koniecznie musimy się zobaczyć :) Jedziemy sami z dziećmi. A Wy będziecie z kimś czy sami ?
Magda Ja jem teraz mięso trzy razy w tygodniu i to na jeden posilek przeważnie na obiad. Na sniadanie najczęściej jem jajecznicę z warzywami, omlety z warzywami (wrzucam szpinak, pomidorki koktajlowe, gotowanego brokuła, cukinię) różne pasty np. z awokado z papryką wędzoną i pomidorem do tego kromka pelnoziarnistego chleba, z kromka chleba jem tez hummus, serek wiejski z warzywami. Na obiad robię sobie rybę pieczoną w piecyku, indyka lub pierś z kurczaka do tego kasza bulgur, komosa ryżowa, ryż jasminowy, ziemniaki gotowane. Gotuję sobie do tego warzywa (fasolke szparagową, brokuły) lub robię salatki z mixu salat, pomidora, papryki i łyżki oliwy z oliwek. Robię tez dania jednogarnkowe wrzucam na patelnię cukinię, cebulę, paprykę, pomidory, kaszę lub ryz i duszę wszystko na lyzce oleju. Na kolację przeważnie robię sobie salatki z rukoli, oliwek, pestek dyni, orzeszków pini, pestek slonecznika, tunczyka, pomidora, awokado. Do tego sól himalajska i łyżka oliwy z oliwek. Zamiast tunczyka dodaję tez do takiej salatki ser mozarella lub feta, czasami dorzucę też makaron pelnoziarnisty.
Piekę sobie co jakiś czas bataty i jem z dipem z jogurtu naturalnego. Na drugie sniadanie i podwieczorek robię sobie smmothie z różnych owoców i warzyw np. Z buraka, jablka, grejpfruta i ogórka lub kiwi, gruszka, siemie lniane i jogurt naturalny lub jablko, ananas, szpinak, mięta. Kombinacji jest mnóstwo. Dzieci póki co próbują część tego co przygotuję sobie im smakuje a część nie. Z czasem może uda mi się ich przestawić na zdrowsze jedzenie. Będę chciała wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe u całej mojej rodziny bo mojemu mężowi też przydaloby się zrzucić chociaż z 10 kg.

Zgłoś nadużycie #24016 13 lipca 2018, 10:03

kate85 Supermama
hej :-)

Larosanegra no niezły numer z tymi naszymi wspólnymi wczasami w Karwi hehe, my też jedziemy sami z dziewczynkami :-) i co lepsze widzę na mapie,że będziemy od siebie mieszkać 350m haha :-) razem wyjeżdzamy hehe, tylko my mamy drogi ok 8-9godzin :-) ale chcemy wyjechać ok 2-3 w nocy,żeby dziewczyny nam spały :-) super,że będziemy razem w tym samym miejscu i w końcu się poznamy osobiście i dziewczynki :-) baardzo się cieszę :-) a to jedzonko,które teraz przygotowujesz to brzmi przepysznie, bardzo zdrowe! :-) mi będzie lżej jak Nela pójdzie do przedszkola to będę miała tylko Nikolę w dzień, to będę miała więcej czasu na gotowanie :-)

Zgłoś nadużycie #24017 15 lipca 2018, 21:45

kate85 Supermama
Dziewczyny meldujemy się z Larosanegra w Karwii :-) dzis nasze rodzinki się poznaly osobiście :-) jest slonecznie i oby pogoda sie utrzymala :-)

Zgłoś nadużycie #24018 16 lipca 2018, 21:07

kate85 Supermama
Dziewczynki się polubily i super razem spędzają czas :-) kto by pomyślał,ze razem będziemy spędzać wakacje hihi :-) pogoda super i oby tak dalej :-)  

Maua jak zdrówko? Jak urodziny? Wszystkiego naj dla Julci :-)

Zgłoś nadużycie #24019 16 lipca 2018, 22:39

larosanegra84 Fajna mama
Maua dołączam się do życzeń dla Julci :)
My plazujemy na całego :) Dziewczynki się zakolegowaly i super się razem bawią :) Najlepsze jest to , że czuje jakbyśmy się znały z Kate od bardzo dawna... :) Nasi mężowie też się fajnie dogaduja :) Pogoda też póki co Nam dopisuje. Pozdrawiamy :)

Zgłoś nadużycie #24020 17 lipca 2018, 14:22

martula32 Fajna mama
Hej witam sie z Wami po bardzo długiej przerwie. Co u nas hmmm Witek pojechał na wakacje i jest mu dobrze a ja mam nerwy przeżywam to strasznie a jest 8 km ode mnie i z moja mama i Gracjanem . Ta cisza w domu jest straszna ale na szczescie juto wracają i znowu bedzie gwar śmiech i bałagan. My na wakacje jedziemy 28 akurat w urodziny Wiktora wiec imprezke robię wcześniej u nas grill i torcik. Witek jak to Witek rozmawia się z nim jak z dorosłym wszysko potrafi wytłumaczyć a zasób słownictwa mnie powala jest cudowny wszyscy go chwała oby rak dalej. Dziewczyny muszę się pochwalić opowiadalam Wam że choruje na bielactwo i od jakiegoś czasu biore spiruline i zieloną herbatę i na twarzy mam plamki pigmentu mam nadzieję że będzie ich wiecej i więcej az wszystkie biale plamki znikną. Magda Ty chyba pisalas ze u Filipa jest podejrzenie bielactwa cos wiadamo konkretnego. Larosanegra Kate fajnie ze się poznalyscie osobiscie w sumie nie dziwne ze czujecie sie jak byscie znaly sie pare lat bo po tylu latach pisania znacie sie hehehe fajnie byloby die spotkac tak wszystkie z dziecmi z mezami ale ciezko to zorganizowac bo jestesmy troche porozrzucane po Polsce. Maua wracaj do zdrowia kto widzial żeby latem chorowac od tego jest zima hehe no cóż tak bywa. Kate brawa dla Nikolci nawt sie nie obejrzysz a zacznie biegac skakać. Pozdrawiam Was wszystkich i obiecuje pisac częściej.

Zgłoś nadużycie #24021 18 lipca 2018, 8:07

Maaagda Supermama
Maryla tak Filip ma podejrzenie- robią mu się nowe plamki, nieduże, ale jednak, będę musiała do dermatologa jechać na kontrolę..
Dziewczyny super, że udało Wam się spotkać, w sumie to znacie się od dawna 😉
Pogodę macie? A na Śląsku deszcz, cały dzień.

Zgłoś nadużycie #24022 18 lipca 2018, 14:18

martula32 Fajna mama
u nas od wczoraj pada ale mam to w nosie bo wracaja moje dzieci byli tylko 2 dni a ja tesknie jakbym ich miesiac nie widziała 😁

Zgłoś nadużycie #24023 18 lipca 2018, 23:31

larosanegra84 Fajna mama
Hej :)
Martula super , że się odezwałaś :) Ja mam tak samo jak tylko moich dzieci nie ma jeden dzień w domu to już mega tęsknię a co dopiero dwa dni... Dla mnie to już wieczność. Nie raz marzy mi się chwila odpoczynku taki czas tylko dla mnie...Ale jak nie widzę swoich dzieci jeden dzień to już mnie skręca z tęsknoty...
Martula masz rację fajnie byłoby zorganizować spotkanie wszystkich sierpniowek :) Dziewczyny chcieć to znaczy móc ;)  
Magda mamy pogodę ale w morzu są sinice i zakaz kąpieli :( Jestem wkurzona na ten Baltyk bo albo woda zimna w morzu, albo pogody nie ma, albo zakaz kąpieli bo sinice...
Dobrze , że towarzystwo mamy super to bawimy się fajnie ;) Dziewczynki dziś wybawily się razem na placu zabaw :) Jutro od rana znowu razem plazujemy. Spędzamy razem całe dnie. Jest bardzo wesoło :) Same z Kate jesteśmy w szoku ile wiemy o sobie... :) Patrząc na Nelcie mam wrażenie , ze znam ją od urodzenia. Niesamowite to jest :)
A tu Nasze panienki :) I Nasze wspólne zdjęcie z plaży :)

Zgłoś nadużycie #24024 19 lipca 2018, 14:14

Maaagda Supermama
Ja wczoraj szukałam przedszkoli, znalazłam fajne prywatne, częste wyjścia itp. a coś mnie podousilo, żeby zadzwonić do publicznego najbliżej mnie. Rano dziś dzwoniłam, jest miejsce dla 3 latka! Na szybko w autobus i Filip zapisany od września. Ale się cieszę! Przedszkole językowe, więc angielski rozszerzony i hiszpański.
Młody poogladal sale, bo teraz przerwa wakacyjna, chciał zostać się bawić 😉
Normalnie jestem tak podekscytowana, dociera do mnie, że w domu nie mam już malutkiego dzidziusia , tylko przedszkolaka 😍

Zgłoś nadużycie #24025 20 lipca 2018, 9:22

Maua Fajna mama
Hejka,

U nas wszystko dobrze, wróciłam juz wczoraj do pracy, po chorobie nie ma śladu i mega odpoczęłam w domu nic nie robiąc, bo Iwonka cały czas do nas przychodziła i zajmowała się Julcią ;)

Urodzinki w sobotę wyszły super! Godzina była idealna, bo zaczynalismy o 18:15 w sali zabaw. Dobrze, że tak, bo o 17 Julcia dopiero wstała z drzemki, na szybko obiad i do zabawy :) A że cały weekend padał deszcz jak z cebra, to super, że zabawa była pod dachem ;) Goście nam mega dopisali - było 7 dzieci z rodzicami, sami nasi najbliżsi znajomi. Wszyscy super się bawili - sala zabaw niedaleko nas jest extra, wiele różnych atrakcji dla dzieci, więc pani animatorka, która też była, nie miała za bardzo co robić :P Julcia mega podekscytowana, przeżywała bardzo i w sobotę do 23'ciej nie mogła zasnąć :) Bardzo jesteśmy zadowoleni :D

Dzisiaj jedziemy do Sandomierza na urodzinki u dziadków i 1. urodziny Kaji - córki mojego brata. Kaja się urodziła 28 lipca, więc robimy wspólne urodzinki dla dziewczynek. Po wekendzie Julcia zostaje u dziadków na 2 tygodnie! Sama nie wiem jak to zniosę, ale też cieszę się, bo Ona będzie miała odskocznię, będzie też te 2 tygodnie mój brat z bratową i Kają, ma przyjechać siostra mojej mamy z synkiem na 3 dni, więc będą mieli wesoło :) A my z Przemkiem spędzimy trochę czasu razem :)

Kate, Larosanegra - ale numer z tymi Waszymi wakacjami, ehhh aż Wam zazdroszczę takiego spotkania :) Hehe, no i przecież znamy sie już ponad 3 lata, piszemy regularnie, więc wiemy o sobie wszystko :D Super zdjęcia, fajnie że trafiliście z pogodą, bo polskie morze to często jest właśnie kapryśne. Ale grunt to dobre nastroje - udanej zabawy :D

Magda, wow - super, że się udało! Pamiętam jak się martwiłaś, jak to będzie z przedszkolem, że się nie uda nic znaleźć, a tu proszę :) Powodzenia i oby Filipowi cały czas się tak podobało :)

Martula, fajnie że dałaś znać - pisz częściej! Super, że choroba zaczęła się cofać, trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #24026 21 lipca 2018, 19:40

Maaagda Supermama
Maua pokaz jakieś fotki z urodzin ;) sto lat dla Julci

Zgłoś nadużycie #24027 24 lipca 2018, 9:24

Maua Fajna mama
Dzięki Magda :) Poniżej zdjęcia z sali zabaw i z ogrodu rodziców. U rodziców było super, w sobotę do południa rozstawialiśmy plac zabaw w ogrodzie - zjeżdzalnia, parasole, namioty i ustawialiśmy trampolinę, którą kupiliśmy Julci na urodziny w prezencie :) Ależ była zachwycona :D Ona generalnie uwielbia trampoliny i zawsze w sali zabaw biegnie od razu skakac, więc byliśmy pewni, że prezent się uda ;)

Imprezka super, Kaja miała swój torcin na roczek a Julcia swój na 3 latka. Zeszło nam całe popołudnie i wieczór, bo pogoda super, grilowaliśmy i było mega wesoło :)

W niedzielę Julcia bez problemu została z dziadkami - już od dawna Jej mówiliśmy, że zostanie i nie było problemu :) Wszystko u nich super, a my troszkę korzystamy, choć już zaczyna mi się bardzo za Nią tęsknić ;)

Zgłoś nadużycie #24028 24 lipca 2018, 9:25

Maua Fajna mama
Fotki

Zgłoś nadużycie #24029 26 lipca 2018, 21:17

kate85 Supermama
hej dziewczyny :-)

Dziś dotarliśmy do domku :-) 11 dni w sumie poza domem :-) wakacje mega udane, pogoda nad Bałtykiem super, mieliśmy szczęście :-) i co najlepsze poznałyśmy się z Larosanegra, życie jest naprawdę zaskakujące :-) tak naprawdę nasze rodziny spędziły ze sobą wspólne wakacje :-) całe dnie spędzaliśmy razem, super,że poznałam też chłopców i Maję :-) jak Larosanegra wyjechała w nd, my jeszcze byliśmy przez 3 dni do środy,ale niestety nie korzystałam już z plaży, gdyż nabawiłam się zapalenia nerwu trójdzielnego twarzy, ewidentnie od wiatru,objawia się to bólem szczęki, zębów po całej stronie.. ciężko mi było spać 2 noce niestety przez ten ból,ale brałam leku przeciwbólowego, wytrzymałam, teraz już jest coraz lepiej, coraz mniej boli,ale trzeba uważać z tym wiatrem widać. Co gorsze są porażenia nerwu, wtedy wykrzywia buzię, masakra,dlatego nie chodziłam już na plażę,żeby sobie nie pogorszyć. Wczoraj na powrocie wstąpiliśmy do Larosanegra, zaprosili nas Kochani, zobaczyłam jak mieszka, zrobiliśmy wspólnego grilla, przenocowalismy i dziś wróciliśmy do siebie :-) niesamowite jest to naprawdę, Larosanegra jest już dla mnie taka realna :-) a nasi mężowie bardzo polubili nasze forum hihi, dzięki niemu przecież też się poznali i polubili :-)
Maua super,że urodzinki udały się :-) super zdjęcia :-) Julka jaka już pannica :-) a Ty super figura :-) no to teraz korzystajcie,że macie czas dla siebie :-) my powoli wracamy do rzeczywistości,ale cięzko, bo tu deszczowo i ciężko się przestawić z tego słoneczka :-) jutro mam stomatologa i optometrystę, ogarnę sprawy póki M na urlopie jeszcze :-)

Zgłoś nadużycie #24030 26 lipca 2018, 22:17

kate85 Supermama
Martula Twój Witek to chyba grzeczniutki jest :-) Larosanegra miała okazję przekonać się na żywo jaka aparatka z Neli, niczego się nie bała, od razu poszła za rączkę z Larosanegra do ich domu bez nas , nie bała się w ogóle,Maja do nas nie chciała iść, pilnuje się mamusi :-) Nela też uciekała nam na place zabaw typu jeżdżące kaczki, wsiadała od razu do kaczki,żeby jechać,wiele rzeczy wymuszała, mówiłam Larosanegra,że Maja to aniołek przy mojej :-) z 2 strony nie boję się o przedszkole, bo Nela żądna nowych wrażeń hihi, więc pewnie nie będzie chciała stamtąd wychodzić :-) Nikola zrobiła mega postępy, bardzo szybko już raczkuje, zaczyna się wspinać pomalutku, dziś przewróciła już mi dwie lampy,ale na szczęście nie zbiły, oj teraz to będę miała wesoło po takim wyjeździe, Nela przyzwyczajona do atrakcji i Nikolcia, która jest wszędzie teraz i wszystko do buzi wkłada :-) ale aby sierpień wytrwać :-)

Magda super,że Filip dostał się do państwowego przedszkola, rewelacja!