Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniówki 2015 <3

Zgłoś nadużycie #23891 17 kwietnia 2018, 10:50

kate85 Supermama
Dokładnie tak jest, wiem,że nie chciała jechać z nami,ale my bylismy potrzebni,żeby pojechała do Chorwacji, bo sam teść nie odważy się pojechać a M wszystko załatwiał, szukał kwatery, rezerwował i by robił za przewodnika..a ona raczyła tylko oglądać standard kwater wysyłanych przez M i mówić czy pasuje czy nie..ja na to wszystko przymykałam oczy,ale ta sytuacja z nd otworzyła mi oczy i powiedziałam stop, dziękuję Wam też za Wasze wpisy, bo pomogły mi podjąć decyzję :-) nabrałam więcej odwagi, co najlepsze teść broni swojej żony i dziwi się,że taka decyzja, to jest właśnie skakanie wokół niej od początku,M wie doskonale,że jego mama nie jedzie na wakacje po to,żeby spędzić z naszą rodziną czas, tylko dlatego,że jestesmy jej potrzebni,żeby tam się znalazła i może po czasie coś zrozumie..że słuszną decyzję podjęłam, tylko on nigdy nie buntował się swojej mamie, nie powiedział nie i dlatego jest problem..liczę,że otworzy oczy z czasem i będzie umiał powiedzieć co myśli tak naprawdę. Moja mama jest identyczna jak Twoja, też piszczy z radości jak tylko usłyszy Nelę w słuchawce i mówi jak zazdrości teściowej,że ma nas blisko..ona by ciągle pomagała gdyby tylko nie ta odległość..ehh ironia losu, ta jest blisko i nie chce, mama daleko i tak bardzo chce,ale powiedziała,że jak tylko zechcemy to ona wszystko rzuca i przyjeżdza do nas i nam pomaga, wiem,że moge na nią zawsze liczyć.

Larosanegra to widzę mamy podobną sytuację, tylko my jestesmy na początku drogi..ehh muszę być konsekwentna i nie obwiniać się, bo nie ja doprowadziłam do tej sytuacji a chyba każdy syn jest zaślepiony w mamę, eh każda z nas musi to przerobić..moja ma komfortową sytuację, bo mąż za granicą, przyjeżdza raz na 1,5 msc na tydzień, na co dzień nie musi gotować dla niego, prać itd, mieszka sama, ma mnóstwo czasu a mimo to nie odwiedziła nas ani razu przez prawie 3 lata na tygodniu, jedynie w nd jak M jest kilka razy przyjechała a tak wie,że jestem sama z maluchami, ze może mi być ciężko,ale co ją tam, nawet nie tęskni za dziećmi, nie wiem skąd taki brak uczuć, dla mnie to niepojęte, przecież większość babć czeka z utęsknieniem na wnuki,żeby móc chociaż troszkę pobawić się,popilnować, my proponujemy raz na miesiac na dzień czasu i to dla niej jest za dużo, brak słów. Mam nadzieję,że z czasem sprawa ucichnie, ja ograniczę kontakty,bo widze,że to będzie najlepsze rozwiązanie a co ona sobie pomyśli to już jej sprawa, ważne tylko,żeby M się obudził i zauważył,że mam rację.

Zgłoś nadużycie #23892 17 kwietnia 2018, 10:56

larosanegra84 Fajna mama
A i oczywiście Mój mąż mi potrafi wygarnac, mojej mamie też potrafi powiedzieć a ze swoją się obchodził całe zycie jak z jajkiem. Normalnie jak czytam dziewczyny co piszecie to jakbym czytała o Nas. Jego mamusia była dla Niego świętością. Na szczęście troszkę się ogarnął zobaczymy co będzie dalej. Póki co mam względny spokój.

Zgłoś nadużycie #23893 17 kwietnia 2018, 11:00

kate85 Supermama
To widzę w każdym małżeństwie jest podobnie, uff nie jestem sama :-)

Zgłoś nadużycie #23894 17 kwietnia 2018, 11:09

kate85 Supermama
A tak zmieniając temat zamówiłam już tort na roczek Nikolci, robimy w czwartek w Boże Ciało 31 maja u moich rodziców na powietrzu, zrobimy grilla tak jak na roczku Neli :-) w soboty ja pracuję, więc ciężko pojechać na weekend,ale super,że Boże Ciało jest akurat to idealny termin :-) swoją drogą jak czas szybko zleciał, 1,5 msc i Nikolcia już roczek :-)

Zgłoś nadużycie #23895 17 kwietnia 2018, 11:12

Maua Fajna mama
Kate, u nas jest tak samo, więc spokojnie ;)

Mnie zawsze rozpierniczało to, jak teściowa potrafi tygodniami się do nas nie odzywać, nie odwiedzać, ani nie pytać, co u nas, a potem przy najbliższej okazji wykrzykiwała do Julci - babcia się tak za Tobą stęskniła! Normalnie miałam ochotę puścić pawia :P Po którymś razie chrząknęłam znacząco i wywróciłam oczami tak, żeby widziała, to przestała tak chrzanić ;)

Zgłoś nadużycie #23896 17 kwietnia 2018, 11:13

Maua Fajna mama
Kate, faktycznie - rok juz zaraz zleci! Ale ten czas goni :) A jaki tort wybrałaś?

Zgłoś nadużycie #23897 17 kwietnia 2018, 11:29

kate85 Supermama
Zamówiłam u tej samej Pani co dla Neli robiła,ale jeszcze właśnie poszukam inspiracji, tamten mi się podobał,ale teraz jakiś inny wymyślę :-)

Zgłoś nadużycie #23898 17 kwietnia 2018, 13:13

Maua Fajna mama
Na pewno bedzie super :)
Dziewczyny, załączam Wam rzuty naszego mieszkania - waham się między ustawieniem mebli i ścian w salonie... Doradźcie pls ;)

Zgłoś nadużycie #23899 17 kwietnia 2018, 13:37

kate85 Supermama
Maua z chęcią bym doradziła,ale dla mnie to czarna magia, całe mieszkanie M projektował i on ustawiał wszystko, ja nie mam do tego niestety polotu, więc nie pomogę.

Zgłoś nadużycie #23900 17 kwietnia 2018, 19:39

Maaagda Supermama
Ja tez się nie znam za bardzo na projektowaniu.
U nas szał trampolinowy ☺
I powiększy nam się rodzinka...
Ale nie, nie jestem w ciąży 😁 będziemy mieli królika! Moje marzenie od dzieciństwa. Powoli się orientuje, dzisiaj kupiłam na początek transporter. W połowie maja będziemy mieć lokatora w pokoju 😊
A teraz to szał podwórkowy. Kupuje kwiatki rabatowe, nowe krzaki malin, wkopujemy, przesadzamy. Filip oczywiście pierwszy do pomocy.
Dzisiaj mi znowu wymiotowal w aucie, biedny, to ma po mnie niestety. Jutro spróbuję mu podać Aviomarin.

Zgłoś nadużycie #23901 18 kwietnia 2018, 14:51

kate85 Supermama
hej! :-)

Odwiedziła dziś mnie znajoma z córeczką w wieku Neli, więc spędziłyśmy miło czas na placach zabaw, mają nas częściej odwiedzać :-)
Larosanegra, Maua mój M przyznał,że dobrze,że podjęłam taką decyzję, że czasami musi być impuls z 2 strony i że widocznie też jest jeszcze jakby pod wpływem i ze na to wszystko potrzeba czasu, M to mądry facet i wiem,że będzie dobrze,widać więź matka-syn jest bardzo silna i trzeba trochę czasu,żeby spojrzał na to wszystko trzeźwym okiem.Dziś rano zadzwoniła do M teściowa, była rozmowa i oczywiście zaczęła się bronić jaka to ona jest zabiegana, M powiedział,że podjął taką decyzję i wiecie co było najlepsze,powiedziała,że grabi sobie i ze jest pantoflarzem :-) hehe nieźle co, jeszcze buntuje M przeciwko mnie teraz,ale M śmieje się z tego i ja też już. Dobrze wyszło i może coś zrozumie i w końcu się ogarnie trochę, M powiedział,że prosić już nie będziemy o opiekę, ma telefon i jak będzie chciała, to niech sama dzwoni jak zechce spędzić czas z wnuczką.

Magda ja też mam chorobę lokomocyjną, też zawsze brałam avio marin, teraz przy kp nie biorę,ale często mi niedobrze, do samolotu to biorę 2 tabletki avio marin,Nela na szczęscie nie ma, biedny Filip pewnie się wymęczył. Oo fajnie nowy lokator w domu :-)

Zgłoś nadużycie #23902 18 kwietnia 2018, 16:14

Maaagda Supermama
Ja bym chyba z teściowa na wakacje nie pojechała, ona jak gada z M (jakaś darmowa aplikacja w tel, z kamerą, nie wiem jak się nazywa) to Filipek to, Filipek tamto. A jak byliśmy u niej to paniusia na tel siedziała i grała. Masakra 😂 teraz będziemy się widzieć na komunii, grr. Chodzi wnuczkiem się chwali, " wiesz to synuś Marcinka ". Ona do M nie mówi Marcin tylko Marcinek albo synusiu. Jak mnie to irytuje.
Szkoda, że nie pamięta sytuacji jak próbowala nas rozdzielić i wyrzuciła synka z domu. On sobie chodził dorabiać do wujka, żeby mógł do mnie pks przyjeżdżać, a ona płakała jak to pieniędzy nie miała, a on jej dawał.
To jest taka cwana bestia.
/ Ja juz dzisiaj Młodemu sandałki kupiłam, żeby mu się noga nie grzala. Wzielam tym razem z Nike. Jakie one leciutkie, delikatne.
Jutro idę z Filipem na echo serca,  mam nadzieje, ze bez płaczu się obejdzie i oby ostatnia kontrola 😊

Zgłoś nadużycie #23903 18 kwietnia 2018, 19:50

Maaagda Supermama
Kate Ty jesteś w takich sprawach obeznana. Wrzucam zdj prostownicy, może być? Czy lepiej nie brać.
Chce wymienić za pkt z bp, małżonek zbiera mi w Hiszpanii 😁

Zgłoś nadużycie #23904 18 kwietnia 2018, 21:56

kate85 Supermama
Magda tego modelu akurat nie znam,ale Remington jest najlepszą firmą jeżeli chodzi o prostownice, sama mam z Remingtona, więc ja bym brała :-) nie słyszałam jeszcze,żeby ktoś narzekał na jakąkolwiek prostownicę z Remingtona :-)

Zgłoś nadużycie #23905 19 kwietnia 2018, 10:27

Szpilkka Supermama
Buty już mamy kupione, byliśmy w Deichmann ale szału nie było co do wyboru. Kupiłam z adidasa ostatecznie. Nike były bardzo szczupłe.

Co do prostownicy to Remington bez dwóch zdań. Miałam kupę lat prostownice tej firmy.

Zgłoś nadużycie #23906 19 kwietnia 2018, 10:29

Szpilkka Supermama
Magda jak tam echo serca? Wszystko okey?

Zgłoś nadużycie #23907 19 kwietnia 2018, 14:20

Maua Fajna mama
Kate, to super, że M się otrząsnął i przyznał rację, na pewno jest Ci trochę lżej teraz :)

Szpilka, bardzo fajne buciki!

Ja wczoraj dałam radę na fitness :D Było ciężko i bardzo intensywnie, pot się lał strumieniem ze mnie, ale mega przyjemność :) Mam nadzieję, że uda mi się chodzić regularnie. Dzisiaj waga 51,8 kg, więc malutki spadek jest ;)

Zgłoś nadużycie #23908 19 kwietnia 2018, 21:44

Maaagda Supermama
Echo dobrze, ma ciągle jakieś szmery w sercu, ale nie pogarsza się, w sierpniu mamy powtórne ekg i kontrola co 2 lata.

Zgłoś nadużycie #23909 20 kwietnia 2018, 10:10

kate85 Supermama
Hej!

Magda hmm nie pamiętam już, macie zlecone kontrole do kardiologa? coś się działo wcześniej? my mamy z Nikolą we wtorek kontrolę u kardiologa, miała po porodzie i teraz pediatra chciała sprawdzić, bo jej się coś nie podobało, oby wszystko było ok.

Nikolcia robi postępy, wczoraj już próbowała pełzać :-) póki co ciężko jeszcze jej,ale dzielnie próbuje i dużo już przepełza, musimy ją motywowac i oddalać zabawki, wtedy ma motywację :-) siadać jeszcze nie próbuje,ale cieszę się,że są postępy z ruchem :-)

Szpilkka fajne buciki :-) new balance Neli wyglądają już jak stare heh,kilka razy w nich poszła do piaskownicy i juz wystarczy :-) daję jej teraz drugie granatowe do latania.

Wczoraj miałam jakiś spadek mocy, zasypiałam na stojąco w dzień,chwilę poleżałam z Nelą i poszłyśmy na dwór, ale położyłam się po 22 wyjątkowo wcześnie i się wyspałam do 8.30, Nikolcia cudownie śpi, łaskawe są dziewczynki,że nie budziły się w nocy,ale ja to jak mops, muszę spać 8-9godz bo inaczej ledwo co łażę eh :-) moi rodzice tacy są i widzę,że mam tak samo ;p moja sis już tak nie ma, wystarczy jej 4-5godz snu i czuje się ok a ja śpię 7godz i zasypiam na stojąco.

Zgłoś nadużycie #23910 20 kwietnia 2018, 15:24

Maaagda Supermama
Kate my chodzimy do kardiologa, bo Filip miał bezdech, cały siny się zrobił, powietrza nie mógł złapać i miał lekkie szmery.
Teraz ma powiększone węzły chlonne- na szyi, z tyłu głowy i na pachwinach. Byłam wczoraj z tym u pediatry, ale powiedziała, że może go zawialo gdzieś... oby, wkurza mnie juz ta pediatra, bo z czym nie przychodzę to mnie zbywa 😐