Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1971 20 kwietnia 2016, 15:27

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka widocznie Twoja ciąża jest starsza niż myślałaś, będziesz mieć Malutką szybciej przy sobie 😃
Dobrze ze będziesz robić echo serca bo przynajmniej się uspokoisz, na pewno wszystko będzie dobrze, za dużo już tych niespodzianek. A powiedz mi jakie masz dolegliwości związane ze skrócona szyjka? Bo ja odczuwam ostatnio jakby coś mi strasznie ciazylo na krocze i zastanawiam się czy to nie szyjka się skraca. A dostałaś jakieś leki na ciśnienie?

Zgłoś nadużycie #1972 20 kwietnia 2016, 15:44

Buba Gotowa na wszystko
Brunette pewnie Ci dzidzia "siedzi" niziutko i stad to odczucie. Moja jest nogami w dol ulozona i ciagle ja czuje ze sie tam rozpycha. Slyszalam ze jak sie skraca szyjka to odczuwa sie bol. I wracajac jeszcze do rozstepow to ja pomimo wielkiego brzucha w porzedniej ciazy do 37 tygodnia nie mialam rozstepow i niestety france pojawily sie ponizej pepka tuz po obnizeniu sie brzuszka. A tak sie smarowalam. Takze jak kobiety w Twojej rodzinie nie mialy rozstepow i nie bedziesz miala gigantycznego brzucha to szanse ze pojawia sie rozstepy sa malutkie :-) szczesciaro!
Paulinka, a w domu jakie masz cisnienie? Nie podnioslo Ci sie na wizycie bo sie zdenerwowalas? I co do tp to jak mialas regularnie okres to patrz na termin z om, teraz dziecko roznie rosnie jedne szybciej drugie wolniej i tp jest ruchomy, moj gin mi mowil ze termin z usg jest w miare wiarygodny do 12tc :-) a mowilam juz ze mam ur. 29.08.? Licze ze zrobie sobie prezent i urodze tak 28.08. Bo Kubus jest z 28.11. Byloby rowno 3 lata i 9 miesiecy roznicy, tak sobie ubzduralam :D
Tysia pisalas o czkawce i dzisiaj mi sie przypomnialo by napisac ze u mojej jeszcze czkawki nie czulam, za to ladnie sie rozpycha i kopie smialo, tak kocham te ruchy. Bede za nimi kiedys tesknic :-)

Zgłoś nadużycie #1973 20 kwietnia 2016, 15:56

tysia2506 Fajna mama
Buba ja mam termin 29.08 😉

Zgłoś nadużycie #1974 20 kwietnia 2016, 16:21

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Od samego początku właśnie mi na tydzień większą wychodzi, nie pogniewalabym się jakby zechciała wyjść troszkę wcześniej. Nie mam żadnych objawów skracajacej się szyjki, a ból występuje podobno przy jej rozwieraniu. Brunetka jak zacznie Cie boleć spojenie lonowe to udaj się do lekarza. Bratowa teraz leży przez rozchodzace się za wczas spojenie w szpitalu. Moja też mi tak nisko się wierci i uwiera mnie przy samych kościach, nie przyjemne uczucie. Buba nie wiem jakie mam w domu, jutro mi ciśnieniomierz przyjdzie :)

Zgłoś nadużycie #1975 20 kwietnia 2016, 16:30

Co do rozstępów to mnie już jakiś czas temu wyskoczyly na piersiach, a nie widać żeby jakoś mega urosły. Na brzuchu jeszcze nie mam, ale za to z boku brzucha zauważyłam małe skupisko pajaczkow. Też się smaruje więc zobaczymy, predyspozycje mam niestety ale może nie będzie ich mega dużo

Zgłoś nadużycie #1976 20 kwietnia 2016, 16:39

Moja też nóżkami w dół i czuje właśnie kopniaki na spojeniu więc pewnie macie rację że się rozpycha i stąd uczucie ciazenia ale nic mnie nie boli na szczęście. Zmierzylam się dziś i w talii czyli w tym najweższym miejscu mam 72 a tuż pod pepkiem w najszerszym 82 więc chyba jest dobrze 😃 a wiecie po której stronie jej Wasza Dzidzia? Moja ewidentnie po prawej bo prawą stronę mam dużo bardziej wybrzuszoną i te uderzenia w prawej górnej części brzucha widać że są od główki 😃 zresztą lekarz na polowkowym potwierdził że Niunia jej z prawej ale podobno lepiej jak jest z lewej już bliżej porodu.

Zgłoś nadużycie #1977 20 kwietnia 2016, 16:40

Paullinka89 napisał(a)

Co do rozstępów to mnie już jakiś czas temu wyskoczyly na piersiach, a nie widać żeby jakoś mega urosły. Na brzuchu jeszcze nie mam, ale za to z boku brzucha zauważyłam małe skupisko pajaczkow. Też się smaruje więc zobaczymy, predyspozycje mam niestety ale może nie będzie ich mega dużo

A mi piersi nic a nic nie urosły, nawet milimetr ech

Zgłoś nadużycie #1978 20 kwietnia 2016, 16:45

tysia2506 Fajna mama
Mój jest głową w dół przez co mój pęcherz jest biedny

Zgłoś nadużycie #1979 20 kwietnia 2016, 18:14

Buba Gotowa na wszystko
Moja lezy tak ze w dole ma nogi tak po lewej stronie a glowke po prawej od pepka. Niech se lezy jak chce, byle pozniej sie odwrocic :-)

Piersi mi bardzo urosly, nie da sie ich objac, maz jest zadowolony :D rozstepy nowe jeszcze sie nie pojawily, ale pewnie cos wyskoczy pozniej.

Paulinka, kiedys wyjdzie na bank, byle nie za wczesnie i tego sie wszystkie trzymajmy :-) jak mi sie przed porodem szyjka skracala to czasami czulam takie klocie w dole. Aaa i co do spojenia to mnie juz boli cholera. Wczesniej bolalo nie wiem, od 30.ktoregos tygodnia a teraz juz mnie zaczyna bolec. Jak bylam w szpitalu przed porodem robili mi usg czy za mocno sie wszystko nie rozchodzi, ale bylo w normie. To i zgazga najbardziej mi dokuczalo.

Zgłoś nadużycie #1980 20 kwietnia 2016, 19:27

lorelei_l Fajna mama
U mnie obrazowo mówiąc czuć było skracającą się szyjkę, jakbym sobie nóż zaaplikowała- takie przejmujące kłucie. A nacisk na krocze i kości miednicy jest normalny, jakby był jakiś bardzo bolesny to lepiej powiedzieć lekarzowi :) w końcu kiedy mamy histeryzować jak nie w ciąży
Terminy porodu w wyższych tygodniach zależą od rozmiaru dziecka, więc najbardziej wiarygodny jest ten z pierwszego usg, bo wtedy mniej więcej wszystkie dzieci są takie same :)

Zgłoś nadużycie #1981 20 kwietnia 2016, 19:59

Moja Niunka się przemieszcza, ale nie powiem ze komfortowo się czuję jak mi się właśnie wierci przy kościach i na pecherzu. Też się chciałam zmierzyć, ale gdzieś mi zaginęła miarka w akcji :) wysłałam dzisiaj mezulka po spodnie ciążowe bo w moich najluzniejszych jakie mam już się ledwo dopinam, ale wziął ostatnią parę w rozmiarze L. Trochę za duże no ale trudno, może mi jeszcze dupsko urośnie? Co do tego klucia zdarzyło się,że poczułam kilka razy. Ale szyjka nie jest bardzo skrócona, mniej więcej ma tyle ile miesiąc temu. Pocieszam się że po kontroli, ew. Pessarze w końcu będą mogła wyjść na spacer. Od leżenia już mnie wszystkie kości bolą

Zgłoś nadużycie #1982 20 kwietnia 2016, 20:11

tysia2506 Fajna mama
Paulina współczuję ci leżenia ja musiałam od około 30 tyg leżeć na szczęście w domu bo miałam skurcze i groził mi przedwczesny poród ale leżenie i tabletki pomogły i wytrzymałam do 38 tyg oby teraz tak nie bylo bo w lata leżeć co masakra dlatego staram się bardzo oszczędzać

Zgłoś nadużycie #1983 21 kwietnia 2016, 9:27

Dziękuję Tysia. Właśnie najgorsze jest leżenie kiedy za oknem takie słoneczko. Oszczędzaj się kochana, wszystkie powinnyśmy się oszczędzać bo są różne sytuacje, przypadki i lepiej trochę zwolnić tempa i nie kusić losu.

Zgłoś nadużycie #1984 21 kwietnia 2016, 9:33

Po wczorajszej wizycie, a raczej po długim czasie siedzenia w poczekalni na niewygodnym krześle tak mnie bolą kości miednicy od wczoraj, że to poezja. Mam wrażenie jakby mi się miały rozpasc. Dzisiaj jeszcze odczuwam łącznie z bólem bioder. Aż się boję siedzenia 2h na krzywej -.- Was też dotykają takie 'przyjemnosci'?

Zgłoś nadużycie #1985 21 kwietnia 2016, 11:12

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, z tego co piszesz teraz też może wcześniej urodzisz i mi nie zrobisz prezentu, tak dwa tyg. przed terminem ok ródź sobie, ale wcześniej zakaz :D
Mam lamptopa w domu! :D Zdziwiłam się, bo kurier rano dzwoni, liczyłam dzisiaj z meżem że może za 2 tyg. nam zwrócą, a tutaj niespodzianka.
Paulinka, masz takiego rogala do spania? Albo jakąś wielką poduchę wkładaj między nogi. Ja kupię sobie taką wielką fasolkę, ale to po wypłacie męża :D póki co ratuję się poduchą, później taka fasolka przyda się przy dziecku. Ja Ciebie rozumiem, bo mnie też te kości bolą, nawet jak za długo posiedzę na to mnie cały tyłek boli. Po nocy jest najgorzej. Takie uroki ciąży :)
W maju zaczynam kompletować wyprawkę, pokupuję butelki, pieluchy tetrowe, emolium, becik itd. pierdoły.
Aaa i najważniejsze, Kubuś dostał się do przedszkola :D :D w końcu!! Będę miała w domu przedszkolaka :) dzisiaj byliśmy potwierdzić że go zapisujemy na 100% i dzieci jadły śniadanie w sali obok, mały się popłakał bo tak chciał z dziećmi zostać :)

Zgłoś nadużycie #1986 21 kwietnia 2016, 11:35

tysia2506 Fajna mama
Buba nie pogniewalabym się jakbym urodziła w połowie sierpnia ☺ przynajmniej wydobrzeje jak synek pójdzie do przedszkola

Zgłoś nadużycie #1987 21 kwietnia 2016, 12:31

tysia2506 Fajna mama
A u nas tragedia wczoraj uciekł nam kot i go szukamy 😦 mamy nadzieję że wróci

Zgłoś nadużycie #1988 21 kwietnia 2016, 14:01

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, mam nadzieję że kotek się znajdzie. Młody był czy już starszy? Może wróci. Pewnie dzieciaki przeżywają.

Ja się nacieszyłam "naprawionym laptopem", po 30min. zaczął wariować, pojawiły się znowu paski, nie naprawili matrycy, wściekła jestem bo za transport my płacimy i w obie strony to jest 50zł i co znowu mam 5 dych wydać, bo serwis nie naprawił. Mąż załatwia z nimi.

Zgłoś nadużycie #1989 21 kwietnia 2016, 14:39

Buba a co dokładnie jest z matryca? Mi to wygląda na pasek/taśmę a jeżeli tak to ciężko jest to naprawić. I raczej nawet jest to nieopłacalne bo trzeba też by było wymienić matrycę. A mnie się właśnie zasilacz spalił i też jestem wkurzona, bo wczoraj w aptece i za wizytę wydałam 500 zł a za tydzień jeszcze to echo i kontrolna wizyta więc kolejny wydatek i jak na złość jeszcze teraz muszę zasilacz kupić :/ Nie śpię z rogalem, obywam się narazie bez, ale najpierw miałam bóle promieniujace do pośladków jak jeszcze byłam na chodzie. Zdziwilam się bo od kiedy leżę to nie czuje tego bólu. Jak posiedzę albo trochę pochodzę to się pojawiają i są okropne, chodzić nie idzie. Tysiu znalazł się już kociak? Jeju oby się znalazł, wiem jakie to przeżycie :( mnie nie dawno moja szczurka zmarła i nawet śmierć takiego gryzonia mnie dotknęła

Zgłoś nadużycie #1990 21 kwietnia 2016, 16:04

tysia2506 Fajna mama
Niestety kotek się nie znalazł 😦 mieliśmy go 2 lata miał kolo 3 lat liczymy na to ze jeszcze wróci