Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1551 11 marca 2016, 11:10

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia cieszę się że jesteś już po, teraz wszystkie razem z Tobą czekamy na dobry wynik 😃 gratuluję synka i kurcze trochę zazdroszczę, mi od zawsze marzył się syn ale coreczke też będę kochać nad życie 😃 widzę, że większość z Was już zna płeć a ja nadal nic nie wiem mimo że dzidziuś ostatnio spokojnie leżał i można było dokładnie obejrzeć. Podobno jeszcze nie widać. No nic czekam do 4 kwietnia bo wtedy mam wizytę i tez poczułam wczoraj pierwsze ruchy, najpierw takie bulgotanie a jak przylozylam rękę to trzy kopniaczki 😍 cudowne uczucie 😍

Zgłoś nadużycie #1552 11 marca 2016, 11:39

Buba Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Buba ja kupuję używany za 100 zł :) https://www.mall.pl/lezaczki-bujaczki/brightstars-hustawka-c-h-slonik-bs-7130?gc... bo na 4-5 miesięcy to szkoda mi taką kasę wydawać. Zresztą najczęściej te najmniejsze np ubranka użyjesz 2-3 razy i wyrośnie. Kupię używane, a resztę pewnie w prezencie dziecko dostanie :P Wolę kasę na szczepionki uzbierać, bo to ok 2 tys wychodzi w krótkim czasie.

Bardzo fajny leżaczek, wepniesz delikwenta, muzyczkę puścisz i pójdzie spać, a Ty spokojnie starszaka ogarniesz. Właśnie na czymś takim mi zależy :) Zapisujemy Kubę do przedszkola, w zeszłym roku się nie dostał, liczę ze teraz będzie inaczej. Chciałabym żeby miał kontakt z dziećmi, on jest strasznie towarzyski, jak widzi dzieciaki to nas już nie zna :D
Co do ciuszków absolutnie się zgadzam, ja dopiero od niedawna, nie wiem może roku kupuję oprócz używanych ciuchów także nowe ubranka dla syna, bo teraz trochę wolniej rośnie i dłużej nosi jeden rozmiar, szybciej ubranka się niszczą, więc lepiej kupić nowe bluzki czy t-shirty. Gdybym nie miała łóżeczka też kupiłabym używane. Dla małej dokupimy nowy materacyk i kołderkę, pościel mam :)
Daga, mój gin też ma słaby sprzęt, dlatego nie przywiązuję się za mocno do myśli że bedzie dziewczynka. Na połówkowych będzie już pewne :)
Brunette, jak na 1. ciążę to szybko poczułaś, ale ja chyba też coś w tych okolicach uświadomiłam sobie że czuję ruchy Kubusia. To jest najpiękniejsze w byciu w ciąży :)

Zgłoś nadużycie #1553 11 marca 2016, 13:54

lorelei_l Fajna mama
Brunetka fajne uczucie takie kopniaczki, prawda :)

Buba, bo jak dziecko jest starsze, to jak mówisz, opłaca się zainwestować. A dla tych 0-3 to często jest tak, że się nakupuje multum ubranek, bo śliczne :) a potem nie zdąży się nawet ubrać. Ja żałuję chyba najbardziej, że chustę sprzedałam, ale jak synek już ważył 9 kg to bolał mnie kręgosłup przy noszeniu. Teraz najwyżej jak ktoś z rodziny będzie pytał, co nam trzeba to zaproponuję właśnie chustę. Dla mnie super wygodne było do samochodu. Nie musiałam brać wózka, tylko po wyciągnięciu z fotelika wsadzałam Kamila w chustę i szłam gdzie chciałam :)

Zgłoś nadużycie #1554 11 marca 2016, 17:45

tysia2506 Fajna mama
Ja to myślę nad remontem pokoju dla Wojtusia ☺ nie wiecie gdzie można przemawiać meble? Chciałabym przemawiać łóżeczko i komodę z przewijakiem

Zgłoś nadużycie #1555 11 marca 2016, 17:48

tysia2506 Fajna mama
Dla Wojtusia myślę o białych meblach a ściany mięta lub taki gołąbkowy jak na zdjęciach a dla starszakow o turkusie i jasnych beżowych meblach

Zgłoś nadużycie #1556 11 marca 2016, 17:50

tysia2506 Fajna mama
A tu zdjęcia naszego nowego członka rodziny ☺

Zgłoś nadużycie #1557 11 marca 2016, 18:27

lorelei_l Fajna mama
Tysia pokoiki super, ja poszłam po najmniejszej lini oporu i meble mamy ze starego kompletu brw bo pasują do dokupionych z ikea malm. W sumie to tylko łóżeczko ma dziecięce + stolik z krzesełkami. Teraz jak będziemy zmieniać to też biorę ikea, bo finansowo najlepiej, a za 2 lata nie wiem czy nie będę im wstawiać piętrowego do pokoju.

Zgłoś nadużycie #1558 12 marca 2016, 18:21

tysia2506 Fajna mama
Co tu taka cisza ?? Jak samopoczucie? U mnie 48 godzin po amnio najgorsze chyba minęło ale czuje się obolałe i ciągnie mnie. Biorę magnez i nospę żeby zapobiec skuczą.

Zgłoś nadużycie #1559 12 marca 2016, 22:41

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Dziewczyny ja się rozchorowałam,jak kaszle to mnie aż w klatce piersiowej piecze.Idę w poniedziałek do lekarza :(

Zgłoś nadużycie #1560 13 marca 2016, 7:18

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)
Weekend to mniej się przed kompem siedzi, ale mój mąż jeszcze śpi i mam chwilę. Kuba wstał o 6:45, ale wybaczam mu bo jest tak piękna pogoda u nas, świeci słoneczko i pewnie przed poudniem pójdziemy na spacerek do lasu, mały weźmie swój rowerek biegowy :)
Tysia a kiedy będziesz miała wyniki? Fajny psiak, jaki kudłaty, zaadoptował się już? Też będziemy robić pokój dla starszaka i kompletnie nie wiem jaki, mamy tylko łóżko na którym śpi drewniane, więc meble raczej takie będziemy starali się kupić, kolor ścian hmmm pewnie coś jasnego i ciepłego. Jak oglądam w necie zdjęcia to cieżko się na coś zdecydować, wszystko mi sie podoba :)
Lidzia, dużo zdrówka dla Ciebie, trzymam kciuki żebyś się szybko wychorowała. Teraz ten okres chyba jest najgorszy, w koło pełno ludzi chorych.
Suwaczek źle mi liczy ciążę, już któryś raz muszę kasować link i wklejać nowy.

Zgłoś nadużycie #1561 13 marca 2016, 7:50

lorelei_l Fajna mama
Buba gdzie mieszkasz- ja chcę do Ciebie! u nas co prawda nie ma już paskudnej mrzawki, ale mocno wieje i nie ma szans na słońce, tylko gęste chmury. My się na 11 zbieramy na lotnisko odebrać moją siostrę z wakacji, i liczę, że Kamil sobie samoloty poogląda.

Lidzia dużo zdrowia, wygrzej się w ciepłym łóżku.

Tysia leż dzielnie :) teraz tylko pozostaje czekać i cieszyć się synkiem :)

Ze mnie się mąż śmiał, bo wczoraj byliśmy u dziadka i pojechaliśmy z 2 rodzajami ciast. U dziadka było trzecie, i stwierdził, że kroi tylko 2, bo jak nas są 3 osoby to i tak nie przejemy. I jak już wyjeżdzaliśmy to kazałam się mężowi wracać po to nieotwarte ciasto, bo chciałam je zjeść wieczorem :P a mój ojciec się jeszcze pyta czy mi zapakować to już pokrojone :P i mąż się śmiał, że jadę w gości ze swoim ciastem i zabieram niedojedzone resztki :P a co, wolno mi, w końcu muszę jeść zdrowe rzeczy- np biały ser z sernika czy jabłka z jabłecznika.

Zgłoś nadużycie #1562 13 marca 2016, 7:53

Własnie wiem i mój mąż przyniósł to diabelstwo do domu.A suwaczek czasami wystarczy odświeżyć stronkę i pokazuję dobrze mi teraz wyświetla ze jesteś w 17 tyg i 1 dniu ciąży :) A czym się wspomagacie na ból gardła ?

Zgłoś nadużycie #1563 13 marca 2016, 8:50

Lidzia ja ssalam plastry świeżego imbiru jak jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciąży ale podejrzewalam. Zresztą od dawna tak robię, lekarz mi przepisał tantum verde ale mi to nie smakuje.
Mój mąż nigdy na nic nie choruje. Nawet głupiego kataru nie miał odkąd się znamy. Przez 10 lat pracy zawodowej nigdy nie był na L4 i oczywiście akurat jak ja jestem w ciąży to zachorował - zapalenie tchawicy i tydzień zwolnienia i siedział ze mną w domu i kaszlal i kichal a ja byłam taka wściekła. Na szczęście się nie zarazilam 😀
Lidzia ja u Ciebie widzę 19+3 😃

Zgłoś nadużycie #1564 13 marca 2016, 8:53

Tysia pokoi bardzo ładne chociaż dla mnie zdecydowanie za zimne kolory, wolę ciepłe wnętrza. Piesek super, napisz jak się sprawuje.
Dziewczyny jak wyglądają Wasze brzuchy? Mój dopiero zaczyna się rysować.

Zgłoś nadużycie #1565 13 marca 2016, 8:57

lorelei_l Fajna mama

Lidzia28 napisał(a)

Własnie wiem i mój mąż przyniósł to diabelstwo do domu.A suwaczek czasami wystarczy odświeżyć stronkę i pokazuję dobrze mi teraz wyświetla ze jesteś w 17 tyg i 1 dniu ciąży :) A czym się wspomagacie na ból gardła ?

Mi zawsze pomagał tymianek i podbiał, ale w ciąży nie można tymianku, w aptece dali mi specjalnie dla ciężarnych prenalen gardło.

Zgłoś nadużycie #1566 13 marca 2016, 14:29

Brunette83 napisał(a)

Lidzia ja ssalam plastry świeżego imbiru jak jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciąży ale podejrzewalam. Zresztą od dawna tak robię, lekarz mi przepisał tantum verde ale mi to nie smakuje.
Mój mąż nigdy na nic nie choruje. Nawet głupiego kataru nie miał odkąd się znamy. Przez 10 lat pracy zawodowej nigdy nie był na L4 i oczywiście akurat jak ja jestem w ciąży to zachorował - zapalenie tchawicy i tydzień zwolnienia i siedział ze mną w domu i kaszlal i kichal a ja byłam taka wściekła. Na szczęście się nie zarazilam 😀
Lidzia ja u Ciebie widzę 19+3 😃

U mnie 19 tydz i 4 dni wiec tez cos kiepsko pokazuje...

Zgłoś nadużycie #1567 13 marca 2016, 15:27

U mnie w sumie też 16+4 a na suwaczku widzę 16+1

Zgłoś nadużycie #1568 13 marca 2016, 21:01

tysia2506 Fajna mama
Dziewczynki odśwież cie sobie stronę ja widzę prawidłowo wasze ssuwaczki. Ja dziś pękłam i musiałam się wypłakac mam dosc nerwów stresu i myśli czy mój synek jest zdrowy czy nie chciałabym się cieszyć ciąża zacząć kupować rzeczy dla synka. Chce żeby się już to skończyło 😢 na wyniki trzeba czekać 3 tyg Zwariuję do tego czasu i tak będę się bała odebrać telefon od lekarza bo kazałam zadzwonic jak tylko wynik będzie. Jeszcze 18 dni...
Co do pieska szybko się zaklimatyzował jakby był u nas lata ☺

Zgłoś nadużycie #1569 13 marca 2016, 21:42

lorelei_l Fajna mama
Tysia pisałam Ci niedawno wiadomość prywatną na forum, nie wiem czy odebrałaś.

Zgłoś nadużycie #1570 13 marca 2016, 22:18

tysia2506 Fajna mama
Nie zaraz sprawdzę