Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1531 10 marca 2016, 13:14

tysia2506 Fajna mama
Staram się trzymać o 15 mam zabieg

Zgłoś nadużycie #1532 10 marca 2016, 14:08

Buba Gotowa na wszystko
Cześć :)

Chciałabym się przywitać i zapytać czy znajdzie się jeszcze miejsce dla sierpniowej mamy? :) Mam już synka, w listopadzie kończy 4 latka. Ciąża przebiega (tfu tfu) spokojnie, identycznie jak pierwsza. Gdyby nie większy brzuch nie powiedziałabym że jestem w ciąży. Gin na prenatalnych zasugerowała dziewczynkę, we wtorek byłam na wizycie u mojego lekarza i on też póki co tak obstawia, także prawdopodobnie będzie parka :) po cichu liczyłam na drugiego faceta, ale przecież płeć nie jest najważniejsza.

Tysia, doczytałam że prenatalne wyszły nie za fajnie, też trzymam mocno kciuki za dzisiejsze badanie! I pamietaj, że lekarz też człowiek może sie mylić, może sprzęt na którym miałaś badania robione był kiepski. Poza tym w bardzo wielu przypadkach, nawet pomimo kiepskich wyników prenatalnych rodzą się zdrowe dzieci. Dlatego trzymaj się i uwierz że będzie dobrze!

Zgłoś nadużycie #1533 10 marca 2016, 14:15

Brunette83 Gotowa na wszystko
Witaj Buba 😃 zapraszamy do naszego grona 😀

Zgłoś nadużycie #1534 10 marca 2016, 14:20

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki Brunette :) cieszę się, że w końcu dołączyłam, dobrze mieć kogoś z kim można "pogadać" o tych samych sprawach.
Widzę, że suwaczek z wiekiem synka mi się nie dodał, muszę jeszcze rozpracować to forum ;)

Zgłoś nadużycie #1535 10 marca 2016, 15:21

Jagna89 Gotowa na wszystko
Witaj Buba :) Fajnie ze dołączyłaś bo bardzo nas mało.. Hmmm a ostatnio gdzieś czytałam ze w lipcu i sierpniu rodzi się najwięcej dzieci... Dziwne, bo na FM letnie miesiące słabo oblegane :p

Zgłoś nadużycie #1536 10 marca 2016, 16:06

lorelei_l Fajna mama
Witaj Buba, fajnie, że do nas dołączyłaś :)

Brunetka mnie zawsze dziwiło, że niby najwięcej urodzin jest w lipcu, a we Wrocławiu zawsze, któryś szpital w lipcu zamykają, żeby remontować porodówkę :)

Zgłoś nadużycie #1537 10 marca 2016, 20:20

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :)
Myślicie już powoli o wyprawce? Ja mam bardzo dużo rzeczy po małym, odejdzie mi łóżeczko, wózek spacerowy, wanienka, ciuszki na początek itp. Dzisiaj zrobiłam sobie wstępną listę i z grubszych rzeczy muszę kupić gondolę (nie chcę 2 czy 3 w 1, bo mam super spacerówkę), leżaczek. No i pierdoły :)
Próbowałam rozgryźć dlaczego nie widać mojego drugiego suwaczka i nic nie wymysliłam, pomoże mi któraś z Was? :)

Zgłoś nadużycie #1538 10 marca 2016, 20:22

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczynki juz po ufffff żyję teraz pozostaje czekać na wynik będzie na początku kwietnia. Widziałam mojego Wojtusia cudne nóżki i rączki i siusiaka 😉 tak siusiaka aż trzy razy lekarz potwierdził ☺ no i sukienkę musze podarować koleżance i zabieram się za sweterki

Zgłoś nadużycie #1539 10 marca 2016, 20:29

Buba Gotowa na wszystko

tysia2506 napisał(a)

Widziałam mojego Wojtusia cudne nóżki i rączki i siusiaka 😉 tak siusiaka aż trzy razy lekarz potwierdził ☺ no i sukienkę musze podarować koleżance i zabieram się za sweterki

Ale super, trzech muszkieterów! Wspaniale :D Ale Twój mąż ma cela :P
A podczas badania co gin mówił? Czy na podstawie usg jakoś Ciebie uspokoił?

Zgłoś nadużycie #1540 10 marca 2016, 20:52

tysia2506 Fajna mama
Witam Cię Buba ☺ nie na usg sprawdzał czy z małym dobrze czy nie krwawie i czy wody plodowe w normie. Potem godzinkę leżałam na obserwacji i do domku. Ale pocieszy mnie tym ze 99% powikłań po amniopunkcji występuje w czasie pierwszej godziny

Zgłoś nadużycie #1541 10 marca 2016, 21:00

lorelei_l Fajna mama
Tysia super, że dobrze zniosłaś zabieg medycznie. Gratulacje synka :)

Buba ja też większość rzeczy mam po synku, jakieś niewielkie zakupy typu chusta czy wanienka mnie czekają. Gorzej z ubrankami, bo teraz się spodziewamy córeczki. I trochę będzie pasować, ale część dokupię nowych.

Zgłoś nadużycie #1542 10 marca 2016, 21:26

tysia2506 Fajna mama
Ja wszystko mam ciuszki łóżeczko wózek wanienka krzesełko ale wiadomo ze trochę nowych ciuszków kupie 😉 nie idzie się powstrzymać no i do chrztu musze kupić bo po pierwsze sprzedałam komplet a po drugie inna pora roku bo chłopaki mieli chrzest luty/marzec a teraz pewnie wrzesień/październik będzie

Zgłoś nadużycie #1543 10 marca 2016, 21:28

tysia2506 Fajna mama
Co do zabiegu to strasznie nieprzyjemny 😦wicie ok nie czułam przy przebijane pęcherza zabolało ale najgorsze było pobieranie wód do strzykawki czułam jakby mi cały brzuch wsysali. Ale na szczęście już to jest za mną

Zgłoś nadużycie #1544 10 marca 2016, 21:39

tysia2506 Fajna mama
Aaa i po zabiegi jak leżałam na obserwacji to poczułam pierwsze 4 kopniaczki od synka ☺ chyba znak że będzie dobrze

Zgłoś nadużycie #1545 11 marca 2016, 8:04

lorelei_l Fajna mama
Heheh Tysia pewnie powiedział, że mu się średnio podoba takie coś co mu nagle do brzucha wjeżdża :)

U nas dziś deszcz, więc szykuje się ciężki dzień, bo synek chory, ale tylko z katarem i bardzo już by chciał wyjść na dwór. Na razie zakupiłam tylko huśtawkę bujaczek dla dziecka, bo poprzednio mieliśmy taki bez napędu, więc nogą musiałam bujać i się śmiałam, że mięśnie uda mam jak pudzian :) teraz będzie można choć na chwilę odejść od dziecka i przy domu zrobić.

Zgłoś nadużycie #1546 11 marca 2016, 8:16

Lidzia28 Gotowa na wszystko

tysia2506 napisał(a)

Cześć dziewczynki juz po ufffff żyję teraz pozostaje czekać na wynik będzie na początku kwietnia. Widziałam mojego Wojtusia cudne nóżki i rączki i siusiaka 😉 tak siusiaka aż trzy razy lekarz potwierdził ☺ no i sukienkę musze podarować koleżance i zabieram się za sweterki

Kurcze dobre masz przeczucie :) Cieszę się ze szybko poszło i bez problemów! Teraz czekać na wyniki.

Zgłoś nadużycie #1547 11 marca 2016, 8:21

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Fajnie Buba że do nas dołączyłaś. Widzę że Wy wszystko macie a ja nie mam nic prawie.Bo po córce dałam siostrze i się poniszczyło.Muszę kupić wszystko a nie które rzeczy razy dwa...

Zgłoś nadużycie #1548 11 marca 2016, 8:53

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Lorelei a możesz wkleić link z tym leżaczkiem ?? My mieliśmy od koleżanki, takie najzwyklejsze, było dobre przez jakieś 3 miesiące, bo później jak Kuba zaczał się przerzucać z brzucha na plecy i na odwrót mógł wypaść. I tak samo trzeba było machac nogą :) ja chcę kupić używany leżaczek i karuzelę do łóżeczka (na pilota, mamy po małym jeszcze taką nakręcaną ręcznie, ale to porażka, 40 sek. grania i koniec, co chwilę trzeba było nakręcać :) )

Lidzia, woow teraz zauważyłam bliźniaki :D ale czad, będzie co robić, ale będą maluchy miały dobrze bo będą razem i będą się później razem bawić, starsza córka Ci pomoże :)

Ja zaraz ubieram małego i jedziemy do apteki i na zakupy. Trochę pada u nas, więc wybieramy się autobsem :D dla Kuby przeżycie.

Zgłoś nadużycie #1549 11 marca 2016, 9:30

lorelei_l Fajna mama
Buba ja kupuję używany za 100 zł :) https://www.mall.pl/lezaczki-bujaczki/brightstars-hustawka-c-h-slonik-bs-7130?gc... bo na 4-5 miesięcy to szkoda mi taką kasę wydawać. Zresztą najczęściej te najmniejsze np ubranka użyjesz 2-3 razy i wyrośnie. Kupię używane, a resztę pewnie w prezencie dziecko dostanie :P Wolę kasę na szczepionki uzbierać, bo to ok 2 tys wychodzi w krótkim czasie.

Zgłoś nadużycie #1550 11 marca 2016, 10:43

Daga Fajna mama
hello dziewczynki witam też nową mamusie :) fajnie, ze do nas dołączyłaś. Tysia super, ze już po zabiegu teraz najgorsze czekanie na wyniki ale zobaczysz bobasek będzie zdrów jak ryba, gratuluje synka miałas nosa od samego początku hehe. Ja mam wizyte w poniedziałek u gina ale on ma kiepski sprzęt więc pewnie nie będzie widział co tam ukrywa się miedzy nóżkami bobaska, mam jednak nadzieję ze nic się nie zmieniło i dziewczynka została dziewczynka hehe. Ja też wiele rzeczy kupowałam używanych i teraz tez się przydadzą co do szczepionek ja jestem starej daty ;) i wole te stare sprawdzone płatne mnie nie przekonują :) .