Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1371 21 lutego 2016, 21:12

Lidzia28 Gotowa na wszystko

misia30 napisał(a)

zastanawiam się nad zosią!! hanią i marysią

Zosia bardzo ładnie ;)

Zgłoś nadużycie #1372 22 lutego 2016, 12:32

tysia2506 Fajna mama
Ja póki co nie myślę nad imieniem nie wiem czy wogole urodzę to dziecko i staram się nie przywiązywać za bardzo. 1 marca mam wizytę może uda się zmierzyć przeziernosc karkowa aby sprawdzić czy się zmniejsza czy powiększa. Po wizycie chce umówić się na tą amnio. Mąż akceptuje moja decyzję chyba za bardzo nie ma wyjścia. Pozostaje być tylko dobrej myśli nic więcej.

Zgłoś nadużycie #1373 22 lutego 2016, 15:59

lorelei_l Fajna mama
Tysia skupiaj się na tych 75% szansy na zdrowe dziecko.

Ja dziś z synkiem w domu, bo jakiś rotawirus go dopadł dobrze, że na samym ślubie było wszystko w porządku. Mam nadzieję, że jutro już pójdzie do żłobka, bo widać, że tylko moje towarzystwo go nudzi :P i brak mu innych dzieci.

Zgłoś nadużycie #1374 22 lutego 2016, 18:15

Daga Fajna mama
Tysia tak jak pisała lorelei najważniejsze to te 75% tak, ze będzie dobrze. Ja dalej czekam na wyniki pappa, byłam dzisiaj u gina odzyskałam stracone 2kg :) krew i mocz super. Lorelei zdrówka dla synka :)

Zgłoś nadużycie #1375 23 lutego 2016, 14:54

mary88 Gotowa na wszystko
Jaki tu spokój Nanananana siemka laski. Jesteście?
Kiedy nie ma Cię zbyt długo, zakładam na siebie Twój swetr i siedzę "Tobą otulona"
        M&M       21.09. 2003r.    21.11.2009r.    21.08.2010r.

Zgłoś nadużycie #1376 23 lutego 2016, 22:27

Byłam dziś u lekarza,dostałam skierowanie do diabetologa.Od razu poszłam...dostałam od miłych pań aparat do mierzenia cukru i 3 marca mam szkolenie takie co mam jeść itp...wszystko w Krakowie,130 km od domu i mam znowu 3 wizyty w Krakowie w marcu. Dziś mnie znowu badali długo,mieli podejrzenie że szyjka mi się skraca ale na szczęście fałszywy alarm.No i jedno dziecko jest coś mniejsze od drugiego i chce mieć to na oku więc za 2 tygodnie kolejna wizyta.

Zgłoś nadużycie #1377 23 lutego 2016, 22:27

Byłam dziś u lekarza,dostałam skierowanie do diabetologa.Od razu poszłam...dostałam od miłych pań aparat do mierzenia cukru i 3 marca mam szkolenie takie co mam jeść itp...wszystko w Krakowie,130 km od domu i mam znowu 3 wizyty w Krakowie w marcu. Dziś mnie znowu badali długo,mieli podejrzenie że szyjka mi się skraca ale na szczęście fałszywy alarm.No i jedno dziecko jest coś mniejsze od drugiego i chce mieć to na oku więc za 2 tygodnie kolejna wizyta.

Zgłoś nadużycie #1378 24 lutego 2016, 0:20

rupcia Gotowa na wszystko
lidzia a jaki masz poziom cukru? ponoć na Kopernika są dobrzy diabetolodzy tak słyszałam.A znasz choć płeć jednej fasolki?a i czy wiesz czy zdrowe obie fasolki?

Zgłoś nadużycie #1379 24 lutego 2016, 7:38

lorelei_l Fajna mama
Lidzia fajnie, że nie musisz kupować takiego "osprzętu" :) może po ciąży ci już w nawyku taka zdrowa dieta zostanie :) jak zaczęłam dla synka i dla nas gotować to samo, to odstawiłam zupełnie sól- nawet wody na ziemniaki nie solę. Pierwszy tydzień było ciężko, ale potem już się przyzwyczaiłam. Mąż sobie czasami na talerzu dosala, ale jest tyle innych przypraw, że jakoś tej soli nie brakuje.

Ja się dziś wybieram do lekarza, bo jakieś pieczenie czuję. W poprzedniej ciąży też miałam taki problem i też na tym etapie ciąży. Od niedzieli sobie sama leki zaaplikowałam, ale jakoś nie czuję poprawy, więc wolę skontrolować.

Zgłoś nadużycie #1380 24 lutego 2016, 9:08

rupcia napisał(a)

lidzia a jaki masz poziom cukru? ponoć na Kopernika są dobrzy diabetolodzy tak słyszałam.A znasz choć płeć jednej fasolki?a i czy wiesz czy zdrowe obie fasolki?

A więc cukier na czczo to 5.11 a norma 5.1 tak że nie wiele przekraczam a lekarz już woli dmuchać na zimne i od razu mnie tam wysłał. Płeć no niestety nie widziała bo pytałam, liczę ze mi powiedzą 16 marca na prenatalnych.Bo już mnie zapisał lekarz. A czy zdrowe to pierwsze badanie wyszło wtedy źle bo nie uwidoczniono kości nosowej u jednego dzidziusia a to charakterystyczne przy zespole downa, a na drugim badaniu na Kopernika lekarz znalazł tą kość.Przezierność karkowa u tego dziecka to 2.2. Nie mam pewności czy dziecko jest zdrowe czy też chore ale ważne że jest moje i w życiu bym nie usunęła. O tym czy jest zdrowe dowiem się przy porodzie i przyjmę wszystko co Bóg mi da.Bo odmówiłam tej amniopunkcji bo przy badaniu mogłabym zdrowe dzieci stracić (bo obydwa) a tego bym sobie nie wybaczyła.Tak więc cieszę się że mam wsparcie też w mężu bo on jest takiego samego zdania.Co będzie to będzie. Zresztą widziałyście jak wyglądają aborcje? Ja jak zobaczyłam to normalnie płakałam bo to dla mnie bestialstwo.Nigdy bym sobie nie wybaczyła chyba.

Zgłoś nadużycie #1381 24 lutego 2016, 9:12

lorelei_l napisał(a)

Lidzia fajnie, że nie musisz kupować takiego "osprzętu" :) może po ciąży ci już w nawyku taka zdrowa dieta zostanie :) jak zaczęłam dla synka i dla nas gotować to samo, to odstawiłam zupełnie sól- nawet wody na ziemniaki nie solę. Pierwszy tydzień było ciężko, ale potem już się przyzwyczaiłam. Mąż sobie czasami na talerzu dosala, ale jest tyle innych przypraw, że jakoś tej soli nie brakuje.

Ja się dziś wybieram do lekarza, bo jakieś pieczenie czuję. W poprzedniej ciąży też miałam taki problem i też na tym etapie ciąży. Od niedzieli sobie sama leki zaaplikowałam, ale jakoś nie czuję poprawy, więc wolę skontrolować.

No mi na razie powiedziały ze każdy posiłek mam ważyć na wadze,ma być 6-8 posiłków dziennie i 2200 kcal dziennie bo to ciąża bliźniacza. Żebym dotrwała do końca tego wszystkiego bo ja już tym wszystkim jestem zmęczona :( Najgorsze te jazdy na wizyty,bo to daleko.

Zgłoś nadużycie #1382 24 lutego 2016, 17:54

lorelei_l Fajna mama

Lidzia28 napisał(a)

No mi na razie powiedziały ze każdy posiłek mam ważyć na wadze,ma być 6-8 posiłków dziennie i 2200 kcal dziennie bo to ciąża bliźniacza. Żebym dotrwała do końca tego wszystkiego bo ja już tym wszystkim jestem zmęczona :( Najgorsze te jazdy na wizyty,bo to daleko.

Może staraj się robić jakieś ćwiczenia dla ciężarnych, bo dodatkowo ruch pomoże w przemianie materii. O ile lekarz pozwoli na ćwiczenia.

Ja po wizycie- wbiłam się bez kolejki, ale ciężarne w potrzebie zawsze miały priorytet, więc tylko gin szybko dziecko pooglądała czy serce bije ok, czy łożysko ma się dobrze. Dłuższe oglądanie dopiero 7 marca. Może w końcu mąż ze mną pójdzie na wizytę, bo jeszcze tego bejbika nie widział :) .

Zgłoś nadużycie #1383 25 lutego 2016, 10:46

Cześć dziewczyny.Jak samopoczucie?

Zgłoś nadużycie #1384 25 lutego 2016, 12:25

Daga Fajna mama
Hello u nas raz lepiej raz gorzej, jestem na etapie ciągłego jedzenia ale dalej mam wstręt do wędlin ble. Dzwoniłam dzisiaj do lekarza i test pappa wyszedł bardzo dobrze mogę być spokojna :-) .

Zgłoś nadużycie #1385 25 lutego 2016, 14:01

lorelei_l Fajna mama

Daga napisał(a)

Hello u nas raz lepiej raz gorzej, jestem na etapie ciągłego jedzenia ale dalej mam wstręt do wędlin ble. Dzwoniłam dzisiaj do lekarza i test pappa wyszedł bardzo dobrze mogę być spokojna :-) .

Daga gratulacje :) jeden stres mniej :)

Zgłoś nadużycie #1386 25 lutego 2016, 15:06

Fajnie Daga a to miałaś prenatalne? Przeoczyłam coś?

Zgłoś nadużycie #1387 25 lutego 2016, 21:35

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lidzia liczenie kalorii nie jest takie uciążliwe, byłam kiedys dwa razy na diecie gdzie wszystko ważyłam i liczyłam i po pewnym czasie już znasz na pamięć te liczby i wagę na oko też 😃

Mnie dopadla schiza i zastanawiam się od wczoraj czy serduszko mojego dzidziusia nadal bije i mam jakieś źle przeczucia. Zamówiłam dziś na allegro detektor tętna żeby mieć na takie chwile bo się wykoncze.

lorelei_l pytałaś wcześniej jaki suplement biorę no więc nie biorę żadnego. Lekarz mi nic nie mowil ale mam wizytę w środę to zapytam.

Daga gratuluję dobrych wyników.

Zgłoś nadużycie #1388 26 lutego 2016, 6:43

lorelei_l Fajna mama
Brunetka dopytaj, bo w ciąży bejbik strasznie "wyciąga" z matki wszystko, a jak masz trudności z jedzeniem, to możesz mieć na starość problemy np z osteoporozą. Ja początkowo brałam omega med i miałam problemy żołądkowe, teraz biorę Femibion. Oprócz witamin ma jeszcze DHA, który niby ma wpływać na rozwój mózgu dziecka.

Daga ty miałaś chyba wskazanie do badań przez wiek? Fajnie, bo za free przynajmniej.

Też tak miałam ostatnio, że niby na usg ciąża i dziecko, ale jakoś zupełnie się nie czuję w ciąży :D oprócz niedopinających się spodni i humorów :) może jak będę już czuła ruchy dziecka to będzie inaczej.

Zgłoś nadużycie #1389 26 lutego 2016, 8:05

Brunette83 napisał(a)

Lidzia liczenie kalorii nie jest takie uciążliwe, byłam kiedys dwa razy na diecie gdzie wszystko ważyłam i liczyłam i po pewnym czasie już znasz na pamięć te liczby i wagę na oko też 😃

Mnie dopadla schiza i zastanawiam się od wczoraj czy serduszko mojego dzidziusia nadal bije i mam jakieś źle przeczucia. Zamówiłam dziś na allegro detektor tętna żeby mieć na takie chwile bo się wykoncze.

lorelei_l pytałaś wcześniej jaki suplement biorę no więc nie biorę żadnego. Lekarz mi nic nie mowil ale mam wizytę w środę to zapytam.

Daga gratuluję dobrych wyników.

No na razie to czarna magia dla mnie z tym ważeniem. Nic się nie martw,masz jakieś dolegliwości żeby tak myśleć o tym serduszku? Ja od drugiego trymestru biorę vita miner Prenatal + DHA. Tak lekarz zalecił i Magnez aż 6 tab. dziennie.

Zgłoś nadużycie #1390 26 lutego 2016, 8:36

Daga Fajna mama
Tak dziewczynki ja i prenatalne i test pappa miałam za darmo :-) z racji wieku co już nie jest takie pocieszające hehe. Ja narazie nie biorę jeszcze witamin wyniki krwi mam bardzo dobre , poczekam jeszcze troszkę.