Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1351 19 lutego 2016, 10:48

rupcia Gotowa na wszystko
lidzia tak przypuszczałam ze jestes z rejonów mojego chłopaka -jade do Ciebie na weekend teraz ;)
stresuje się was czytając ,jestem juz nie młoda pewnie w waszym wieku i te wady gegetyczne też by mogły mi się przytrafić jak bym była w ciaży. A macie zgodną grupe krwi z meżem?

Zgłoś nadużycie #1352 19 lutego 2016, 11:04

Lidzia28 Gotowa na wszystko

rupcia napisał(a)

lidzia tak przypuszczałam ze jestes z rejonów mojego chłopaka -jade do Ciebie na weekend teraz ;)
stresuje się was czytając ,jestem juz nie młoda pewnie w waszym wieku i te wady gegetyczne też by mogły mi się przytrafić jak bym była w ciaży. A macie zgodną grupe krwi z meżem?

Ja mam zgodną ale to nie ma się co stresować na zapas,ja mam przeczucie dobre i w moim i w Tysi przypadku :) Lekarze muszą powiadomić o każdej ewentualności bo potem mogli by mieć kłopoty.Poza tym ja jakoś nie jestem za tymi badaniami prenatalnymi do końca ale poszłam bo jest za darmo i to dwoje dzieci...zobaczymy :) A Ty to gdzie przyjeżdżasz? Jaka miejscowość?

Zgłoś nadużycie #1353 19 lutego 2016, 11:37

lorelei_l Fajna mama
Misia gratulacje drugiej córeczki- macie już imię wybrane?

Rupcia- nie ma co panikować, lepiej sprawdzić, ale pewności nigdy nie ma. Wady zdarzają się też u młodych matek.

Nie mam nawet pojęcia jaką grupę krwi ma mąż. Ja mam A + i to fajnie, bo podobno takie dzieci mają rzadko żółtaczkę. Po pierwszym porodzie (12 15 w niedzielę) już we wtorek o 10 00 miałam wypis, więc długo nie zabawiliśmy. Koleżanka z B + siedziała 2 tygodnie w szpitalu, bo najpierw 37 tydzień poród, potem żółtaczka a potem podejrzenie zarażeniem jakąś bakterią. Nie wiem na ile ta informacja o korelacji grupy krwi z żółtaczką jest prawdziwa, ale pewnie są jakieś badania zrobione.

Zgłoś nadużycie #1354 19 lutego 2016, 12:35

Daga Fajna mama
Ja mam B rh+ i moje dzieci też nie miały żółtaczki . A co do badań prenatalnych tak naprawdę to nigdy nie ma pewności czy dzieciątko będzie zdrowe niestety jest też kupę innych chorób które usg nie pokaże.

Zgłoś nadużycie #1355 19 lutego 2016, 12:45

rupcia Gotowa na wszystko
Lidziu bede w Szczawnicy to ile km do Ciebie będe mieć? a chyba juz pisałaś u Ciebie w rodzinie są bliżniaki?

Zgłoś nadużycie #1356 19 lutego 2016, 13:20

lorelei_l Fajna mama
boszesz ale mnie dziś wszystko wkurza, przygotowania do ślubu w pełni a tutaj się zepsuł samochód, którym młodzi mieli jechać do ślubu i teraz wymyślili wynajem jakiejś kiczowatej limuzyny, mój mąż coś gada, że chyba jutro będzie mieć grypę żołądkową (ciekawe $&$^$^ skąd on to wie, że akurat jutro), no zwariować idzie po prostu.

Zgłoś nadużycie #1357 19 lutego 2016, 13:54

rupcia napisał(a)

Lidziu bede w Szczawnicy to ile km do Ciebie będe mieć? a chyba juz pisałaś u Ciebie w rodzinie są bliżniaki?

Nie u mnie nie ma bliźniaków a ode mnie do Szczawnicy jest jest jakieś 94 km. Także trochę jest ...

Zgłoś nadużycie #1358 19 lutego 2016, 18:46

lorelei_l napisał(a)

boszesz ale mnie dziś wszystko wkurza, przygotowania do ślubu w pełni a tutaj się zepsuł samochód, którym młodzi mieli jechać do ślubu i teraz wymyślili wynajem jakiejś kiczowatej limuzyny, mój mąż coś gada, że chyba jutro będzie mieć grypę żołądkową (ciekawe $&$^$^ skąd on to wie, że akurat jutro), no zwariować idzie po prostu.

Spokojnie Słonko,nie denerwuj się bo wszystko będzie dobrze na pewno :) Widzę że u Ciebie też hormony buzują :)

Zgłoś nadużycie #1359 19 lutego 2016, 18:59

Daga Fajna mama
Lorelei w dniu naszego ślubu nasz grajek zadzwonił ze przeprasza ale nie może u nas grać hehe. Myślałam że zawału dostane :-D mój mąż powiedział ze ma chwile na zastanowienie się i ze jak nie przyjedzie to go znajdzie. Po godzinie zadzwonił ze juz jedzie, ech miałam stracha a ile nerwów :@dodam jeszcze ze byłam w 7 tc

Zgłoś nadużycie #1360 19 lutego 2016, 19:58

hihi Daga to ładne jaja :)

Zgłoś nadużycie #1361 20 lutego 2016, 11:44

Brunette83 Gotowa na wszystko
Dziewczyny czy macie problem z wypróżnianiem? U mnie to prawdziwa męczarnia. Nie dość że załatwiam się raz na 5 dni to jak już do tego dochodzi to na zmianę biegunka z zaparciem z gęsią skorką i drgawkami i tak jest za każdym razem już od kilku tygodni.

Zgłoś nadużycie #1362 20 lutego 2016, 11:47

Tysia co u Ciebie? Jak się czujesz? Udało Ci przełożyć wizytę?

Zgłoś nadużycie #1363 20 lutego 2016, 12:05

Daga Fajna mama

Brunette83 napisał(a)

Dziewczyny czy macie problem z wypróżnianiem? U mnie to prawdziwa męczarnia. Nie dość że załatwiam się raz na 5 dni to jak już do tego dochodzi to na zmianę biegunka z zaparciem z gęsią skorką i drgawkami i tak jest za każdym razem już od kilku tygodni.

hehe mam podobny problem kupeczka co 3 dni , mam tylko zaparcia bez tych dodatków ale jak mnie dorwie to... dupinka boli :) , przechodziłam to w każdej ciązy do przeżycia ;) . Brunette spokojnie w ciąży są różne sensacje i albo przechodzi się ją bezobjawowo albo z tymi całymi nieprzyjemnymi dodatkami :) , niestety jelitka nasze mają teraz o wiele ciężej i stąd te objawy

Zgłoś nadużycie #1364 20 lutego 2016, 14:22

tysia2506 Fajna mama

Brunette83 napisał(a)

Tysia co u Ciebie? Jak się czujesz? Udało Ci przełożyć wizytę?

Jak się mam czuć chodzę jak struta staram się o tym nie myśleć ale się nie da 😦 podjęłam decyzję ze zrobię amniopunkcje bo ryzyko jest bardzo duże i chce wiedzieć czy maleństwo jest chore na ta paskudna chorobę 😢 przedemna minimum 5 tyg stresu i nie pewności bo amnio mogę w 15 tyg zrobić a wyniki do 3 tyg. Obym nie musiała podejmować decyzji o usunięciu ciąży. Ale staram się być pozytywnej myśli mamy 75% szans ze jest zdrowe. Wczoraj mój mąż nie wytrzymał i zaczął beczeć jak dziecko... 😢 widzę ze tez to przeżywa. Dziś przychodzą nasi rodzice bo mąż ma urodziny właśnie piekę ciasto a mąż sprząta mieszkanie trzeba żyć dalej choć ta niepewność jest straszna nikomu nie życzę przechodzić przez to

Zgłoś nadużycie #1365 20 lutego 2016, 14:34

Daga Fajna mama
Tysia tez bym podjęła taka decyzję, dużo siły wam przesyłam najgorsze jest czekania ale wierzę że wasze dzieciątko jest zdrowe :-*

Zgłoś nadużycie #1366 20 lutego 2016, 15:45

Trzymaj się Tysia,jestem z Tobą myślami i tulę mocno ;(

Zgłoś nadużycie #1367 20 lutego 2016, 15:49

tysia2506 Fajna mama
Dzięki dziewczyny

Zgłoś nadużycie #1368 20 lutego 2016, 20:54

Tysia bardzo Ci współczuję tej niepewności i stresu i z całego serca życzę żeby maluszek okazał się zdrowy.

Zgłoś nadużycie #1369 21 lutego 2016, 8:11

lorelei_l Fajna mama
Daga- współczuję takich emocji, choć potem faktycznie jest co wspominać, gdy jest temat ślubów

Brunetka- a jaki masz suplement dla kobiet w ciąży? ja miałam na początku omegamed i też miałam problemy żołądkowe, potem mi położna powiedziała, że wiele kobiet się na niego skarży i zmieniłyśmy na femibion jest już ok.
Możesz jeszcze zapytać swojego lekarza o jakiś probiotyk, może coś poprawi.

Tysia- strasznie współczuję Wam takich stresów, trzymaj się tej myśli, że 3/4 szansy to zdrowe dziecko. Może pogadaj z lekarze o jakiś naturalnych środkach typu melisa czy rumianek.

U nas ślub mega stresujący jako świadkowa się bardziej stresowałam niż na własnym. Jeszcze w piątek w żłobku Kamil miał luźniejszą kupkę, a ja po przyjściu do domu sobie wzięłam profilaktycznie probiotyk. I chyba coś z nim było nie tak, bo wymiotowałam od 16 do 3 w nocy. Co zjadłam to od razu kibelek, nawet suchary ryżowe nie pomogły.
Rano to nie miałam sił na wstanie z łóźka w ogóle, ale elektrolity pomogły. Na szczęście jak dziś i czw i pt cały czas u nas padało, to sobota była ok :) Dziś mam za to plan nic nie robić.

Zgłoś nadużycie #1370 21 lutego 2016, 13:04

misia30 Zaprawiona w bojach
zastanawiam się nad zosią!! hanią i marysią