Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1111 1 lutego 2016, 17:27

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny...padam na pyska :( Przed 6 rano dotarłam do kliniki,przed 8 mnie dopiero zawołała,poprosiłam grzecznie żeby zrobili mi dziś badania bo jestem z daleka,udało się...więc czekam na USG i w końcu po 10 mnie przyjął.Robił mi badanie z 45 min około,dziewczyny myślałam że oszaleje...lekarz był zły że mnie przysłali,nie mógł sobie dać rady ze zbadaniem tego dzidziorka,powiedział że to wina tego że jestem tęga...owszem jestem duża ale są większe i co...ich nie da rady zbadać.No i nawet dwa razy przeklnął pod nosem słowo na K. Byłam zniesmaczona podejściem lekarza.W końcu eureka,stwierdził że kość jest i wszystko dobrze ale jak bym chciała to mogę na te badania dokładne ale ja odmówiłam bo po tym można poronić.Mam kolejny termin na 23 lutego,jutro test na cukrzyce chcą robić,na to wygląda że prowadzi mnie moja gin i ta klinika w Krakowie.

Zgłoś nadużycie #1112 1 lutego 2016, 18:57

rupcia Gotowa na wszystko
Lidzia to super :)

Zgłoś nadużycie #1113 1 lutego 2016, 19:04

tysia2506 Fajna mama
Co za dupek ale ważne ze wynik dobry kurcze nie potrzebnie cie nastraszyl trzymaj się kochana

Zgłoś nadużycie #1114 1 lutego 2016, 19:08

Daga Fajna mama
Lidzia najważniejsze że wszystko w porządeczku :) , a chamem się nie przejmuj byli są i będą ech

Zgłoś nadużycie #1115 1 lutego 2016, 19:31

lorelei_l Fajna mama
Lidzi super, że już się nie musisz stresować. Najważniejsze, że z dziećmi wszystko ok. Cieszę się, bo cały dzień o Was dziś sobie myślałam.

Daga- no 6 cm to już duże dziecko, taka pomarańczka :D

Ja muszę w tym tygodniu zrobić badania krwi, więc się leczę namiętnie, żeby wyniki mi wyszły dobre. W ten weekend robimy imprezki urodzinowe synka, więc muszę zebrać siły na gotowanie wszystkiego i sprzątanie. Nie chce mi się :) zwłaszcza sprzątać.

Zgłoś nadużycie #1116 1 lutego 2016, 20:06

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lidzia cudowna wiadomość 😃 Ja wczoraj rozmawiałam z kuzynką i mówiła że robiła prenatalne i wyszła jej zła przeziernosc karkowa i powiedzieli ze szansa że urodzi chore dziecko jest 1:156 czyli bardzo duże prawdopodobieństwo a jak zrobiła test PAPPA to wyszło 1:1400 i dziecko ma zdrowe także ja się zastanawiam czy jest sens robienia tych badań i narażania się na niepotrzebny stres. Wypowiedzcie się proszę co myślicie i która z Was będzie te badania robić. Mi zostało mało czasu na podjęcie decyzji.

Zgłoś nadużycie #1117 1 lutego 2016, 20:15

Dziękuję dziewczyny za wsparcie :* Dobrze że Was tu mam !!! A teraz która ma wizytę,ja jutro znowu robię na cukier badania bo miałam podwyższony. Powiem Wam że już jestem wykończona,tymi badaniami wszystkimi,tylko mi gmerają w mojej pisiulce,wszystko mnie boli...usg też już do przyjemności nie należy bo już miałam robione 5 razy a to dopiero 14 tydz.I z całej siły mi naciskają...aaa nie mam już sił ale co się nie robi dla tych bąbelków! Moje szkraby mają jedno troszkę poza 8 cm a drugie prawie 8 cm.

Zgłoś nadużycie #1118 1 lutego 2016, 20:22

Brunette83 napisał(a)

Lidzia cudowna wiadomość 😃 Ja wczoraj rozmawiałam z kuzynką i mówiła że robiła prenatalne i wyszła jej zła przeziernosc karkowa i powiedzieli ze szansa że urodzi chore dziecko jest 1:156 czyli bardzo duże prawdopodobieństwo a jak zrobiła test PAPPA to wyszło 1:1400 i dziecko ma zdrowe także ja się zastanawiam czy jest sens robienia tych badań i narażania się na niepotrzebny stres. Wypowiedzcie się proszę co myślicie i która z Was będzie te badania robić. Mi zostało mało czasu na podjęcie decyzji.

Kochana to oczywiście każdego indywidualna decyzja ale sama ostatnio rozmawiałam z moją Panią gin i z koleżankami i doszłyśmy do wniosku że przez te badania człowiek tylko się potem denerwuję jak coś wyjdzie źle...Bo przy mojej Nati nic nie robiłam takiego i całą ciążę byłam spokojna a teraz już dość się nerwów najadłam i to do końca w głowie zostanie taka myśl czy dobrze to zbadali itp.Moja przyjaciółka ma teraz 7 miesięcznego synka i nie robiła prenatalnych a zapytałam ją teraz dlaczego to właśnie powiedziała że nie chciała bo się po prostu bała.A synuś okaz zdrowia!

Zgłoś nadużycie #1119 2 lutego 2016, 7:44

Daga Fajna mama
Ja wiem ze badania prenatalne to ogromny stres. Przy pierwszym dziecku nie robiłam ale już przy drugim chciałam i jak wyszły dobrze to byłam spokojna. Teraz też będę robiła wole wiedzieć jeżeli wyjdzie coś nie tak to są dodatkowe badania. Ale jestem pozytywnie nastawiona wiec będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #1120 2 lutego 2016, 8:38

lorelei_l Fajna mama
Ja w pierwszej ciąży po rozmowie z moją gin zrezygnowałam z pappa, bo na usg wszystko wychodziło ok, i nie było żadnych elementów z grup ryzyka (wiek, choroby w rodzinie ect). Teraz jeśli usg wykaże, że wszystko ok to tez nie będę. Jeśli coś na usg będzie sugerowało wady to wtedy się pewnie zdecyduję.

Jutro mam zrobić badania krwi i moczu a w poniedziałek rano mam usg.

Zgłoś nadużycie #1121 2 lutego 2016, 12:03

Makutra Świeżo upieczona
Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.

Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za każdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kr...

Zgłoś nadużycie #1122 2 lutego 2016, 16:26

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny ja dziś po wizycie wszystkie wyniki mam doskonale mały mierzy 3cm i dostałam niestety skierowanie na badanie prenatalne którego się boje babce na usg nie spodobała się przeziernosc karkowa która wynosi 3mm i kazała to sprawdzić dla pewności boje się bardzo mam nadzieje ze tak jak pani ginekolog mówiła wina ułożenia dziecka i złego sprzętu. Juz się zapisałam badanie mam 18 lutego to będzie najdłuższe 2 tyg w moim życiu 😢

Zgłoś nadużycie #1123 2 lutego 2016, 16:27

tysia2506 Fajna mama
I moja fasolka

Zgłoś nadużycie #1124 2 lutego 2016, 17:31

Daga Fajna mama
Tysiące to na pewno wina sprzętu tak, że spokojnie :) . Cudny bobasek :)

Zgłoś nadużycie #1125 2 lutego 2016, 20:41

lorelei_l Fajna mama

tysia2506 napisał(a)

Cześć dziewczyny ja dziś po wizycie wszystkie wyniki mam doskonale mały mierzy 3cm i dostałam niestety skierowanie na badanie prenatalne którego się boje babce na usg nie spodobała się przeziernosc karkowa która wynosi 3mm i kazała to sprawdzić dla pewności boje się bardzo mam nadzieje ze tak jak pani ginekolog mówiła wina ułożenia dziecka i złego sprzętu. Juz się zapisałam badanie mam 18 lutego to będzie najdłuższe 2 tyg w moim życiu 😢

Tysia bejbik fajny :) a jakoś wcześnie ci ta lekarka robi badanie, wszędzie jak czytałam to między 11 a 14 tygodniem i dziecko musi mieć minimum 4,5 cm. Jak Twój ma 3 cm, to może być trudno coś dokładnie zobaczyć. Mnie dlatego też nie badała 21 stycznia, bo bejbik miał 3,8, więc za mało. Staraj się nie przejmować za bardzo.

Zgłoś nadużycie #1126 2 lutego 2016, 21:19

tysia2506 Fajna mama
Zobaczymy w czwartek mam to badanie 4d i zapytam o to lekarza będzie to już 11 tydz

Zgłoś nadużycie #1127 3 lutego 2016, 1:39

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia superaśny maluszek i jaki duży, mój był centymetr mniejszy na tym etapie. Absolutnie się nie stresuj tym co Ci lekarz powiedział. Ja bym najchętniej odstrzelila tych lekarzy co tak straszą. Zobacz jak się zakończyła historia Lidzi, ja pisałam o mojej kuzynce poza tym dzidziorek jest za malutki żeby oceniać przeziernosc karkowa. Jak będziesz w czwartek to na 4d na pewno będzie widać więcej i jestem pewna że lekarz Cie uspokoi. Więc głowa do góry. Ja się postanowiłam już nie stresować niepotrzebnie. Pisałam Wam jakiś czas temu że wykryli u mnie przeciwciała które mogą zabić moje dziecko. Powtorzylam badanie w stacji Krwiodawstwa i okazało się ze absolutnie nie ma zadnych przeciwciał tylko laboratorium w którym było badanie pierwszy raz robione przeprowadza tylko trzy rodzaje badan a stacja Krwiodawstwa aż 50 rodzaji ale lekarz pizda nie raczył mi o tym powiedzieć i miałam tydzień wyjęty z życia i zastanawiałam się czy moje dziecko jeszcze żyje czy może mój organizm powoli je zabija. Okazało się że leki które zażywam przy niedoczynności tarczycy zaburzyly obraz surowicy krwi a dokladna analiza pokazała że żadnych przeciwciał nie ma. Także trzeba być dobrej myśli i wierzyć że wszystko będzie dobrze. Ja jestem przekonana, że wszystkie które tu jesteśmy urodzimy zdrowe piękne dzieci :-)

Zgłoś nadużycie #1128 3 lutego 2016, 9:54

Tysia śliczny dzidziuś Kochana :) Nie denerwuj się,właśnie tak nas lekarze straszą więc się nie zamartwiaj!!!

Zgłoś nadużycie #1129 3 lutego 2016, 12:03

tysia2506 Fajna mama
Dzięki mam nadzieje ze to pomyłka zresztą to mi też gin powiedziała ze zależy od ułożenia maluszka bo był skłonny i zrobił się na karku cień ale znowu jak poriszylysmy nim to to zniknęło ale skierowanie dala aby mieć pewność i być spokojnym. Ale widok jak macha rączkami i nóżkami był cudowny. Jutro mąż pierwszy raz zobaczy fasolkę. Będę mieć to badanie robione dopochwowo bo będzie o wiele lepiej widać niż przez brzuszek bo maluch jeszcze mały. Na kontroli wreszcie usg będzie juz przez brzuszek.

Zgłoś nadużycie #1130 3 lutego 2016, 12:04

tysia2506 Fajna mama
Brunette super ze się wyjaśniło oby u mnie jutro też się wyjaśniło