Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #4071 7 grudnia 2016, 7:43

lorelei_l Fajna mama
Buba niektóre dzieci ząbkują już w 3 miesiącu. Jak widać "główki szpilek" to chyba już blisko. Bo samo ślinienie i pchanie rączek to raczej normalny etap odkrywczy dla takich maluchów. Z kolejnością zębów to też indywidualnie, Kamil miał 1 a potem 4 i dopiero 2 :P

Dziś wielki dzień Mikołaj w żłobku :) zobaczymy jak w tym roku dzieci zareagują :) my dziś planujemy tylko rehabilitacje i spacer, bo podobno od jutra do niedzieli ma lać. Ale może wpadnie do mnie koleżanka przejrzeć ciuszki po Izie i Kamilu dla swojego synka. Dobrze, bo szkoda to trzymać jak może jakieś dziecko skorzystać.

Zgłoś nadużycie #4072 7 grudnia 2016, 8:17

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

Lorelei, tak czy siak jest to dla mnie szok, nie pomyślałabym że takiemu małemu bąkowi mogą już mleczaki kiełkować. Cały wczorajszy dzień sobie intensywnie tarła dziąsełko, trochę pojękiwała ale bez tragedii. W nocy też spokój, budziła się na cyca o 3, 5, 6 i przed chwilą ją nakarmiłam na śpiocha, śpi dalej.
Pewnie, jak masz komu wydać ciuszki to fajnie, jak nie planujecie więcej dzieci to nie ma co trzymać. Ja teraz po Jagódce chowam dla siostry, po Kubie też zostawiłam dla jej ewentualnego syna :) Ale cześć rzeczy oddaję na bieżąco znajomej, która ma rocznego synka, ona daje Jagódce po swojej 4. letniej córce, obie strony zadowolone :)
Mąż nazywa Jagódkę pieszczotliwie wampirkiem :D hehe

Zgłoś nadużycie #4073 7 grudnia 2016, 8:25

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei to pediatra zwrocila uwage na to, ze Maja zabkuje ;) a czasem sie zdarza,ze noworodek przychodzi na swiat z zebem. Z ta kolejnością jest jak pisze Lorelei . Ja sie nie pozbywam, ale nie mam gdzie trzymac tego wszystkiego, poki Maja jest z nami w jednym pokoju to w drugim magazynuje, ale jak juz będzie miala swoj pokoj to nie wiem co z tym zrobię. Dzieciaki jak dostana cos fajnego od Mikolaja to na pewno beda zadowolone :)

Zgłoś nadużycie #4074 7 grudnia 2016, 8:50

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, słyszałam że czasami dzieci rodzą się już z ząbkami. Dla mnie dziwna jest ta kolejność u małej, podejrzałabym dokładniej co się w buzi dzieje ale nie da rady. Ciekawe co jutro pediatra na to powie.
A planujecie drugie dziecko kiedyś? Czy wolicie by Maja była jedynaczką? :)

Kubuś dzisiaj z rana kaszlał, na wieczór też ale poszedł do przedszkola, mam nadzieję że nic go nie bierze. Mnie trochę gardło drapie.

Zgłoś nadużycie #4075 7 grudnia 2016, 12:13

Planujemy, chcialabym dorobic sie syna jeszcze ;) ale pozyjemy zobaczymy

Zgłoś nadużycie #4076 8 grudnia 2016, 9:04

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka fajnie jak byście mieli jeszcze synka :D ja na początku ciąży czułam że będzie drugi synek a mam swoją córeczkę ukochaną i wspaniale jest mieć porównanie :D

U nas kiepska pogoda, dobrze że przychodnię mam kilka kroków od domu bo zabieram małą tylko w nosidełku a wiadomo ile dziecko + nosidło wazy, ręka chce odpaść :P

Zgłoś nadużycie #4077 8 grudnia 2016, 12:47

Dzień dobry 😊 dzisiaj po raz pierwszy jadłam marchewkę, smakowało 😋

Zgłoś nadużycie #4078 8 grudnia 2016, 12:54

U nas calkiem slonecznie, pamietam ze mialas isc do przychodni Buba ale nie pamiętam po co, szczepienie?

Btunette zagladasz do nas? Mam pytanko do Ciebie, jaka dawke wit.D dawałaś Julci? Mnie pediatra mowila ostatnio, ze moge zwiekszyc ale nie pamietam ile (o to pocenie sie rozchodzi)

Zgłoś nadużycie #4079 8 grudnia 2016, 13:54

Buba Gotowa na wszystko
No widać, że smakowało :) pewnie cały słoiczek wsunęła :D to teraz się zaczną inne kupki hihi :D tak na szczepieniu, dzielna pacjentka zachowywała się super, uśmiechy posyłała itd. waży 6720, 1,3kg przez 6 tyg. przybrała na maminym cycu, zuch dziewczyna :) kolejna dawka szczepionki na początku lutego. Teraz oby bez gorączki się obyło.

Co u reszty dzieciaczków? Które już pierwszą marchewkę mają zaliczoną? :)

Zgłoś nadużycie #4080 8 grudnia 2016, 23:03

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki

Paulinka oczywiście czytam Was i staram się ostatnio na bieżąco odpisywać. Nam pediatra zaleciła podawać na przemian jednego dnia jedną dawkę a drugiego dnia dwie ale podawalam codziennie dwie. Ja mam witaminę D w buteleczce z pompką i jedno naciśnięcie to 400 jednostek. Wróciliśmy do jednej dawki bo wytrzeszcz zniknął i już się nie poci. Jaka cudna Majeczka :-) niech je na zdrówko. Tak jak Buba zgadła miałam na myśli, że ugotuje ziemniaczka. W pierwszym momencie jak przeczytałam Twoje pytanie to się zastanawiałam czemu Ty ziemniaków szukałaś w rossmanie :-) Obiecałam sobie, że nie będę podawać Julce słoiczków. Wiem, że skład mają dobry ale mimo wszystko póki dam radę będę sama gotować. Przykro mi, że mama nie wykazała chęci pomocy. A jaki ma stosunek do dziecka Twojego brata? Kurcze nie pamiętam czy to chłopiec czy dziewczynka. I co z jej/jego nóżką w końcu? Kupiłaś już śpiworek? Jak kupisz to pokaż jaki. Na jaki rozmiar będziesz brać?

Buba pięknie Ci Jagódka przybrała, smakuje jej Twoje mleczko. Myślisz że to już zęby? Ma dziąsła zaczerwienione i rozpulchnione? Czujesz już coś pod palcami? Nawet jeśli coś się pojawiło to pewnie minie trochę czasu zanim wyjdą. Moja Julka od miesiąca trze dziąsła ale są różowe i nic nie wskazuje na zęby a slinotok ma straszny. Czemu uważasz, że lepiej samemu skompletować zestaw startowy? Gotowe wychodzą taniej. Widzisz dobrze, że piszesz ze NaiLac ma bezpieczny skład, bo dla mnie to ważne, naczytalam się jakie reakcje potrafi wywołać Semilac, dlatego się zastanawiałam czy warto. Ale ta nową lampę faktycznie mają super. A pytałam jeszcze w jakim stanie masz swoje paznokcie po hybrydzie, pewnie Ci umknęło :-) ja mam super mocne i twarde i muszę co chwilę piłować bo bardzo szybko mi rosną. Boję się że hybryda mi je zniszczy. Może najpierw poproszę koleżankę żeby mi zrobiła zanim kupię zestaw. I jak Ci się sprawdza Dada? Ja w końcu ujażmiłam te pampersy i przecieki się już nie zdarzają ale jak się skończą to wracam do babydream. Pewnie już wtedy 4 kupię. Co do żłobka to złożyłam kilka wniosków ale we wszystkich jesteśmy około 60 miejsca na liście oczekujących więc pewnie się nie dostaniemy i skończymy w prywatnym. A w Łodzi nie macie dotacji do prywatnych żłobków że aż 8 stówek? W Krakowie jest dużo dotowanych i koszt to około 450zł z wyżywieniem. Mam koleżankę z Łodzi, która jeszcze niedawno pracowała w mopsie, od historii które opisywała na facebooku człowiek się za głowę łapał, ale wiadomo, że jak nie ma wyjścia to każda praca jest dobra. Sama składałam podanie do mopsu w Krakowie jak pracy nie mogłam przez rok znaleźć. Daj znać jak Jagódka się czuła po szczepieniu. Zdrówka dla Kubusia, niech się chłopak trzyma i dla Ciebie też :-)

Lorelei jak się udała impreza Mikołajowa? Grzeczne były dzieciaki w tym roku? A Twoje dzieciaczki co dostały od Mikołaja? Przypomnialas mi o wiesiołku, został mi po ciąży. Muszę zjeść żeby się nie przeterminowal :-)

Ja byłam dzisiaj u endokrynologa bo wyniki TSH mi się pogorszyły, przez to nie mam w ogóle energii, ciągle bym spała, mam brać większą dawkę leku. Mam nadzieję, że to pomoże. Włosy mi też lecą masakrycznie. Całe garści mi zostają w rękach jak myje i czeszę. Prysznic i umywalka pozatykane, podłogę muszę codziennie odkurzac. Nie wiem co z tym robić. Do tej pory dwa razy gumką zwiazywalam w kucyk, teraz na trzy razy a i tak mi gumka spada. Chyba muszę je ściąć, bo nie wierzę, że suplementy mi pomogą. Chciałam Was jeszcze spytać czy jezdzicie same z dzieckiem samochodem? My albo w trójkę jeździmy albo tylko jedno jedzie a drugie zostaje z dzieckiem. Bałabym się że Julka zacznie się dotrzeć na środku drogi bez możliwości zatrzymania. Jest to dość uciążliwe bo albo muszę tramwajem z nią jechać albo Dawid się zwalnia z pracy żeby z nią zostać, np dziś jak szłam do lekarza wrócił o 14, wczoraj poszedł godzinę później bo pojechałam zbadać krew. Jak to wygląda u Was?

Paulinka ile Ci Majeczka zjadła ze słoiczka? Zastanawiam się jaką gramaturę przygotować Julce.

Zgłoś nadużycie #4081 8 grudnia 2016, 23:04

Znów wypracowanie hehe 😀

Zgłoś nadużycie #4082 9 grudnia 2016, 6:46

lorelei_l Fajna mama
Paulinka i jak po marchewce? nie bolał brzuszek Mai? a zniknął jej już odruch wypluwania jedzenia? Buba ma racje, teraz kupki już nie będą takie fajne :D

Buba łał, normalnie przybieranie super, powinnaś oddawać mleko do szpitali, żeby nim karmili wcześniaki, to w 2 dni by nadrabiały wagę :) pięknie

Brunetka ja odpuszczam do wiosny gotowanie sama, bo nie mam dostępu do sprawdzonych ekologicznych rzeczy, a w słoikach to przynajmniej to przebadają. Bo w warzywniakach koło nas to biorą jedzenie z giełdy rolniczej, a nie ma żadnej gwarancji, czym to pryskali. Na wiosnę będzie łatwiej, bo mamy ogród i zawsze coś sami hodujemy :D
Jeżdzimy normalnie, ja z przodu (jako pasażer, bo kierowca to oczywiste :p ) a Iza z tyłu, nie lubie siedzieć z tyłu, a Iza śpi całą drogę :) nawet jak raz było, że się darła, to się na tą chwilę przesiadłam i tyle.

Mikołaj :) hmm jak zwykle dzieciaki płakały :P Ale Kamil twierdzi, żę dalej chce Mikołaja na wigilie. Wczoraj kupowałam szczepionkę na przedostatnie szczepienie w przyszłym tygodniu, a potem 20.12 ostatnie już. Była też koleżanka w 9 miesiącu ciąży i wybierała sobie część ciuszków. Kurcze aż się nie chce wierzyć, że 4 miesiące temu ja byłam takim wielorybem :D dziś Iza zaczyna 5 miesiąc, więc duża panna już. W sobotę chcemy z Kamilem robić ozdoby na choinkę, bo w kolejny weekend ubieramy już. Muszę trochę do ogarnąć, bo z dwójką jutro to nic się nie da sprzątać :D

Zgłoś nadużycie #4083 9 grudnia 2016, 8:30

Lorelei my w Krakowie mamy Targ Pietruszkowy z lokalnymi ekologicznymi wystawcami. Żywność kupujemy tylko tam. Jest drożej ale mam pewność że jem zdrowo. My mamy już powieszone światełka na oknie i Julka jest nimi zachwycona.

Zgłoś nadużycie #4084 9 grudnia 2016, 9:07

Buba no pieknie rosnie Jagoda na Twoim mleczku, oby tak dalej :) i jak, obyło sie bez goraczki?

Brunette dzięki za info, tez tak jej sprobuje podawac co drugi dzien 2 dawki bo nie chce przedobrzyc. Haha a to dobre z tym ziemniakiem. Mnie do glowy nie przyszło, ze przecież sama bedziesz gotowac 😀 bo ja nie mam nawet w poblizu warzywniaka i wszystkie te warzywa sa z niepewnego zrodla, wiec wole dac sloik. Moj brat ma synka, z nozka juz prawie ok. Wydaje mi sie, ze chetniej sie nim zajmuje moja mama, jak tylko wejda to zaraz ma go na rekach.. Maje przez moj pobyt nosila tylko 2 razy i to dosc krotko, chwile z nia pogadala, poglaskala i tyle . Malego i nakarmi i przewinie, zostaje z nim dosc czesto :/ nie wiem moze tylko tak to wyglada, ale przykro mi ze tak jest. Nie kupilam jeszcze spiworka, a bede brac rozmiar 68 zeby juz byl do konca zimy. Na pierwszy raz podalam jej do zjedzenia 4 male lyzeczki :) dzisiaj dam jej 6. Kurde Brunette Ty tak masz z chorej tarczycy, ja mam zdrowa a tak mi wlosy leca. Czasem mniej , czasem tak jak piszesz. Mialam bardzo geste wlosy, a teraz widze ze przynajmniej polowe objetosci mniej jest.Przed ciaza tez tak bylo. Energii tez nie mam. Zaczelam pic po 4-5 kaw dziennie i nic nie daja. Aa co do wlosow jeszcze, bo zmierzalam do tego ze mam super witaminy na wlosy. Jak podleczysz tarczyce to sproboj L'biotica Biovax optimum 28 na włosy i paznokcie. Ja z efektow zawsze jestem zadowolona :) do tego super sa z tej linii maski do wlosow.

Lorelei nie bolal jej brzuszek na szczescie. Z poczatku jadla językiem jak kotek co pije mleczko, nawet nie plula . Pozniej ciumkala lyzeczke jak smoczek z butelki, tak ze jej sie gorna warga zasysala :) przy koncu juz sie denerwowala, bo chciala szybko sie najesc, plakala jak jej zabieralam lyzeczke z buzi i przestawala jak jej ja dawalam hehe :) a Ty juz dajesz sloiczki, czy czekasz jeszcze? My mamy 28 grudnia te 3 szczepienie, tez sie ciesze ze bedzie dluzsza przerwa. Juz 5 miesiac, trudno uwierzyc ze to tak szybko zlecialo :) to chyba Kamilek nie plakal skoro chce nadal Mikolaja? Zadowolony byl?

Zgłoś nadużycie #4085 9 grudnia 2016, 9:09

Brunette83 napisał(a)

Lorelei my w Krakowie mamy Targ Pietruszkowy z lokalnymi ekologicznymi wystawcami. Żywność kupujemy tylko tam. Jest drożej ale mam pewność że jem zdrowo. My mamy już powieszone światełka na oknie i Julka jest nimi zachwycona.

Super, ze macie takie dojście wiec spokojnie sama mozesz przyrzadzac posilki . Ja wczoraj ubralam choinke :) Maja ogólnie lubi wszystko co swieci, wiec choinka tez jest zachwycona moj lampionik maly 😉

Zgłoś nadużycie #4086 9 grudnia 2016, 15:35

Buba Gotowa na wszystko
Kurcze od rana się zbieram, by odpisać, zaczynamy :D

Brunette, pod palcem czuję górkę, widzę że pod dziąsełkiem jest ząbek, ale nie przebił się jeszcze, póki co tak jak u Paulinki i u Ciebie malutka trze dziąsełka w tym miejscu. Wiem, że jeszcze może chwila minąć zanim się przebije :)
Własnie gotowe zestawy nie wychodzą taniej, bo w gotowych masz np. najmniejszą ilość cleanera/acetonu, takie mikro buteleczki na króciutko Ci starczą i znowu trzeba będzie zamawiać. Jak chcesz jednak zestaw to zobacz ten, ma mnóstwo dodatkowych rzecz których w innych firmach nie znajdziesz :) http://kobieceinspiracje.pl/out,67545.html A jak zdecydujesz się samej kompletować to zdecydowanie idź w NaiLac, są świetne, przepiękne kolorki :) Ja mam bardzo dużo kolorków z Semilaca, jedne są lepsze drugie gorsze, ale ja uczulenia nigdy nie miałam i jestem z nich zadowolona. Moje paznokcie są w dobrej kondycji, bo dbam o dobre ściąganie hybrydki, nie wolno jej zdzierać "na sucho" kiedyś tak zrobiłam to sobie uszkodziłam płytkę, ale jak używasz acetonu, odczekasz z 15min. aż hybryda zacznie odchodzić to nic się Twoim paznokciom nie stanie. Pod hybrydą paznokcie rosną jak szalone, bo są zabezpieczone, nie łamią się.
A Dada też spoko, uczulenia brak, cena super a przecież każda jedna pielucha czy to pampers, czy dada, każda w końcu idzie do kosz więc nie ma co przepłacać :) ja tak samo bardzo lubię rossmannowe pieluszyska. O masakra 60. miejsce o_O szaleństwo!! Zamiast tych 500+ by w końcu w tym kraju zaczęli budować żłobki, przedszkola, tworzyć miejsca pracy by każda matka miała gdzie wrócić po macierzyńskim. Dziękuję kochane, Jagódka po szczepionce super, troszkę marudziła, ale nie było dramatu, nie gorączkowała. Dobra pacjentka :)
Ja łykam te same tabl. co w ciąży one są dobre też dla kobiet karmiących piersią i póki co nie zauważyłam dramatu z wypadaniem włosów, pewnie to przypadek. Może spróbuj tych tabl. które poleca Ci Paulinka, jak na nią działają może i Tobie pomogą :)
Ja nigdy nie jeżdżę z tyłu, nawet jak był Kubuś malutki to on był przypięty z tyłu, my z mężem z przodu. Tak jak u Lorelei zasypiał i całą drogę był spokój. A teraz nawet jak małej coś nie pasuje to trudno, my z mężem jesteśmy już tak znieczuleni na pojękiwania że masakra, wyrodni rodzice :P hehehe Dziecko chwilkę popłacze i przestanie. Zresztą rzadko kiedy mała płacze więc nie ma dramatu :)
Jak moja będzie miała rozszerzaną dietę będę dawała i słoiczki i sama jej ugotuję, jak Kuba miał roczek dostawał już to co my jedliśmy, tylko wiadomo mniej tłusto wtedy gotowałam :)

Lorelei :* dziękuję! Kurde gdyby to ściąganie mleka było prostsze to mogłabym oddać do jakiegoś banku czy coś, ale mi z cycków nie chce lecieć (chyba że są już takie mega wielkie bo dawno nie karmiłam) najlepszym laktatorem jest Jagódka, ona wszystko wyciągnie :) :)
No to fajnie, będzie dłuższa przerwa w szczepieniu :) Ale miałaś porównanie, szybko się zapomina że jeszcze kilka miechów temu sama miałaś taki brzuszek :D
Ja dzisiaj zamówiłam na all strój Mikołaja, a Ty masz? Ktoś się u Was przebiera w wigilię? :)

Paulinka, bardzo przykre jak dziadkowie jedno z wnucząt od początku faworyzują, tym bardziej nie rozumiem tej sytuacji bo przecież dzieciaczki macie z bratem w tym samym wieku. A jak do Mai podchodzą rodzice Twojego męża?

Muszę kończyć, bo mała wstała :)

Zgłoś nadużycie #4087 9 grudnia 2016, 15:37

Buba Gotowa na wszystko
Dziewczyny, jak macie fb może się pododajemy? Tutaj jest tak malutko zdjeć naszych dzieci, a sama chętnie bym oglądała Wasze maluchy :D co Wy na to? Ja Jagódki dużo nie daję ale z 4 zdjęcia są :)

Zgłoś nadużycie #4088 9 grudnia 2016, 17:14

Buba ja zakladalam nie dawno fb, ale tez nie mam tam za duzo zdj. Nie chce wyjsc na matke wariatke, ktora na okraglo wrzuca zdjecia dziecka :D a ogolnie zdjec i filmikow Maja ma juz chyba z 1000 😊 jesli chcesz to zapraszam, podam namiary na priv. Chyba sie wyswietle w wyszukiwarce 😉 co do rodzicow meza... Jego tata nie zyje, a z mama nie utrzymujemy kontaktu. Zrobiła cos bardzo zlego, czego chyba nie jestesmy w stanie jej wybaczyc. Mala widziala raz jak mijalam ja przypadkiem na spacerze, a mieszka blok dalej.... Nie przebieramy sie w Mikolaja, może jak mala bedzie bardziej kumata. Ogolnie to mama moja dzis mnie rozwalila bo stwierdzila, ze nie ubiera choinki w tym roku. Opieprzylam ja, ze jak to pierwsze swieta dzieci i ma choinki nie byc, nie do pomyslenia.

Zgłoś nadużycie #4089 9 grudnia 2016, 18:15

lorelei_l Fajna mama
Paulinka jeszcze poczekam ze stałymi pokarmami :) z pierwszym dzieckiem to chciałam wszystko tak podręcznikowo :) a teraz już nie mam takiego parcia, skonsultuje we wtorek z pediatrą i może wtedy zaczniemy.

Buba mamy strój Mikołaja, może się wujek przebierze w tym roku, zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwiajać.

U nas Kamil to pierwsze dziecko w rodzinie, więc się wszyscy rozpływają, ale np moja mama mieszka nad nami, a nigdy jeszcze z Kamilem nie była na spacerze, pobawić w domu to się z nim pobawi, ale tak z 10 minut :P

Kontakt do mnie wyślę Wam w wiadomości prywatnej

Zgłoś nadużycie #4090 11 grudnia 2016, 23:51

Halo jest tu kto ? :p Lorelei ja tak szczerze mowiac tez nie mialam parcia, wrecz dziwily mnie kolezanki dajace swoim 3 miesieczniakom soczki i inne dobroci, w koncu nie bez powodu na sloiczkach jest napis po 4 miesięcu. No ale kazdy robi wedle uznania. Twoja mam za blisko Was mieszka, to pewnie dlatego ;)

Jak Wam weekend minal?