Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3811 23 września 2016, 16:24

lorelei_l Fajna mama
U mnie dziś były koleżanki z dzieciakami 9 miesięcy i już się nie mogę doczekać aż Iza będzie taka raczkująca, siadająca, śpiewająca :) na razie korzystamy z ostatniej takiej pogody i mykamy na spacer :D

Zgłoś nadużycie #3812 23 września 2016, 18:51

tysia2506 Fajna mama
U niemowlaka 38 stopni to gorączka a od 37.5 stan podgoraczkowy dzieciaczki mają wyższą temperaturę

Zgłoś nadużycie #3813 23 września 2016, 18:52

tysia2506 Fajna mama
Chrzciny robiliśmy w restauracji za dużo osób na mieszkanie było 15 osób i Dzieci

Zgłoś nadużycie #3814 25 września 2016, 19:49

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Co u Was dziewczyny ? Nic sie nie odzywacie. My zmieniamy mleko stopniowo i nadal czekamy na poprawe.

Zgłoś nadużycie #3815 26 września 2016, 7:15

lorelei_l Fajna mama
U nas weekend mega intensywny, bo w sobotę imprezka urodzinowa, a wieczorem moja siostra z mężem wpadli. W niedziele byliśmy na wyprawie w lesie a potem znów jechaliśmy do znajomych, więc też się dużo działo.

Iza teraz jest już na cycku w nocy tylko i kupki są już zupełnie inne- mega duże, ale nie takie wodniste tylko bardziej treściwe. Ale dalej pije max 70 ml na raz, jak wypiła 90 to święto lasu. Czasami po długim śnie pije 60 ml i za godzinę znów 60 ml.

A jak u Was weekend? wszyscy widzę aktywnie i czasu na forum nie ma :D

Zgłoś nadużycie #3816 26 września 2016, 17:04

U mnie aktywne bylo latanie do kuchni po mleko i bawienie Mai ;) aha jeszcze ciagle przebieranie. Ja od tygodnia nie odciagalam pokarmu, sprobowalam raz bo balam sie ze mi sie zastoj zrobi mimo wszystko ale polecialo po kilka kropelek wiec juz praktycznie ani sladu laktacji. Moze Iza musi sie jeszcze przestawic na mm i bedzie z czasem pila wiecej, moze tez jej mm nie smakowac. Jak mojej cos w mleku nie pasi to za chiny nie wypije, wypije troche , a potem bedzie udawala ze pije i wylewala bokiem.. Chociaz ostatnio nauczyla sie wypluwac i zamykac buzie na znak protestu. Albo tyle jej wystarczy, nie musi trzymac sie tabelek :) Maja tez ma czasem jakies dziwne napady, ze zje 150 i jej malo, innym razem na noc zjada 10 i przesypia pare godzin. Mialysmy ostatnio tez kilka dni gdzie bardzo malo jadla, juz mialam mega stresa przez to bo myslalam ze sie chorobskiem ode mnie zarazila i nie ma apetytu ale przeszlo bokiem. Ja tam zawsze znajde czas na forum ;D tylko zadna z Was praktycznie juz nie zaglada

Zgłoś nadużycie #3817 26 września 2016, 18:42

Buba Gotowa na wszystko
Dziewczyny ja zaglądam, ale co mam coś napisac to mnie Jagoda woła i tyle z produkcji :) mąż jutro ostatni dzień jest z nami, od środy jesteśmy same. Kuba do przedszkola, moja babcia ma go odbierać albo o 13. albo po 15. 2x w tyg. Bedzie wesoło, bo jak mała nie śpi to lubi być noszona :P

Paulinka, ja przy Kubie bardzo się pilnowałam tych wytycznych na opakowaniu mm, bo on miał mega wielki apetyt i jadłby co godzinę wtedy :) A Maja Ci nocki przesypia? Bo moja to max 3h wytrzyma i jest pobudka :)

Jagoda wkroczyła w rozm. 62, wczoraj ją mąż ważył i wyszło że ma jakieś 4800, więc ładnie przybiera. Za dwa tyg. powinno być szczepienie to się dowiemy dokładnie.

Lorelei, a jak w dzień jej nie karmisz to nie masz nawału w piersiach? Ja po nocce, a raczej jak przez 6h mi z jednej piersi nie je to mam taką ciężką jak przy nawale.

Niestety mam wielki apetyt na słodycze, dzisiaj tyle zjadłam ciastek i czekolady że aż mam wrzuty sumienia.

Zgłoś nadużycie #3818 26 września 2016, 19:38

Buba mnie pediatra powiedziala, ze mam jej dawac zjesc ile chce. Moze tez dlatego ze nadal jest taka kruszynka chudziutka. A spi roznie w nocy, czasem co 3h pobudka, czasem dluzej. Zalezy ile zje przed snem . Dobrze ze chociaz ma Ci kto Kubusia odebrac. Ja wiekszosc dnia spedzam z mala sama i nie wiele jestem w stanie zrobic kiedy caly dzien nie spi

Zgłoś nadużycie #3819 27 września 2016, 9:15

lorelei_l Fajna mama
Ja w dzień na forum zaglądam z tabletu, ale nie mogę nic napisać wtedy, więc jak coś to rano lub wieczorem.

Męża z synkiem wyprawiłam na wycieczkę do Warszawy, więc mamy dwa dni babskie. Ale zmęczona jestem, bo wstawałam w nocy 2 razy, potem Iza strzeliła kupę, więc do przebrania i kolejną zrobiła już na przewijak, a potem znów o 4 odwożenie ich na samolot. Ale po powrocie spałyśmy jeszcze godzine. Dziś mamy neurologa, zobaczymy co powie o tej asymetrii u Izy.

Zgłoś nadużycie #3820 27 września 2016, 10:47

Daj znac Lorelei jak po wizycie, oby to nie bylo nic powaznego. Tez dzisiaj w nocy 2 kupy przewijalam, druga zaraz po przebraniu na czystego pampersa :) Bedziesz miec troche luzu bez chlopakow, bedziesz mogla skupic sie tylko na sobie i Izie. Trzymamy z Majeczka piastki za wizyte :) wiecie moze czy da sie tu filmik wstawic?

Zgłoś nadużycie #3821 27 września 2016, 20:22

lorelei_l Fajna mama
Faktycznie stwierdziła u Izy początki asymetrii (wszystkie dzieci mają skłonność do preferencji jednej strony, ale potem się to wyrównuje, a u niej dąży do pogłębienia tej jednej strony), ale stwierdziła, że to dopiero początek i zaleciła rehabilitacje raz w tygodniu przez miesiąc i powinno się cofnąć. Jutro dla odmiany obdzwaniam rehabilitanotów :)

Faceci zwiedzają Warszawę a ja stwierdzam, że z jednym dzieckiem jest nudno :P

Zgłoś nadużycie #3822 28 września 2016, 11:11

Buba Gotowa na wszystko
Hello :)

Maż poszedł dzisiaj 1. dzień do pracy, ponad dwie godziny walczyłam z moją uparciuchą żeby usnęła :) tzn. wstała przed 8. nakarmiłam ją, przebrałam, przewinęłam, po godzinie mówię pora na spanie to ona nie, co odkładałam to po chwili się budziła :P

Lorelei, mój teraz jest w przedszkolu, jak mała śpi to mam cicho, ale luksus :D chłopaki już wrócili? Opisz jak ta asymetria objawiała się u Izy, bo nie bardzo umiem to sobie wyobrazić.

Paulinka, a może filmik wrzuć na yt i dodaj tutaj linka ?? Ja chętnie Maję oglądnę :D

Co u reszty mamusiek, jak dzieciaki? Brunette dawno się nie meldowałaś :)

Zgłoś nadużycie #3823 28 września 2016, 12:35

Tez jestem ciekawa jak to sie objawia dokladnie. Buba wrzucanie na yt za dlugo trwa, trzeba miec program do konwersji itd.. A dodatkowo ja tylko z fona korzystam, nie mam kiedy wlaczac lapka :( moze na jakas strone sie uda uploada zrobic

Zgłoś nadużycie #3824 28 września 2016, 14:44

lorelei_l Fajna mama
Faceci w Wawie, dziś odbieram o 19 ich z lotniska.

Zaraz idę na drzemkę, bo Iza mi się w nocy budziła co godzinę max co 2, więc padnięta byłam rano. Ale spacer 2h i tak zaliczyłyśmy :D

Asymetria- jak leżała na plecach to patrzyła głównie w prawo, ciężko ją zmotywować do patrzenia w lewo. Ale to jest jeszcze ok. Jak się ją kładło na brzuszku na ramionach to też jej głowa leciała w prawo i kręgosług się trochę w takie C układał. Jak macie wątpliwości to poproście pediatrę, żeby spojrzał. Bo jak coś na tym etapie jest nie tak to krótka rehabilitacja pomaga, a wykryte później nieprawidłowości wymagają już dłuższych ćwiczeń.

Zgłoś nadużycie #3825 29 września 2016, 8:49

Lorelei wiec koniec nudy :) moja tez jest ciezko zmotywowac do obrocenia glowy, probowalam grzechotka wczoraj i nie przeszlo. Ma ciezki charakterek bo wzrokiem tez nie chce wodzic, popatrzy chwile a potem patrzy gdzie jej sie podoba. Musze zerknac wobec tego jak to jest u niej z tym lezeniem na brzuszku, sama jak lezy czy jak sie ja nosi to obraca glowe na obie strony. Maja dzisiaj mi numer wywinela, bo mialysmy isc na szczepienie, to sie tak dlugo bawila z jedzeniem ze w koncu nie zdazylysmy 😒

Zgłoś nadużycie #3826 29 września 2016, 10:18

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, to kiedy teraz możecie iść na szczepienie? I czym szczepisz? Nie pamiętam czy pisałaś. Ja na 99% zdecydowana jestem na te refundowane, o rotawirusie powiedziała mi położna że warto gdy mam jeszcze przedszkolaka w domu, ale wiem że tych odmian rota jest multum i dlatego się waham. Zobaczę co mi pediatra powie przed szczepieniem, kasę wezmę więc będę przygotowana.

Lorelei, ja u swojej czegoś takiego nie zauważyłam, nie znam się. Będzie ją lekarka za 2 tyg. oglądała, jak coś będzie nie tak to na pewno powie. Fajnie, że mamy taka ładną pogodę to można na spacerki chodzić, oby jak najdłużej :)

Dzisiaj ostatni dzień mogę moją glizdę tytułować noworodek, od jutra "dorosłe" niemowlak :D hehe
Uczę Jagódkę zasypiania w łóżeczku, puściłam jej muzykę z karuzeli, najpierw trochę walczyła, ale skapitulowała i śpi 1:0 dla mnie. Już kiedyś pisałam, ale z Kubusiem to była bajka, nakręciłam melodyjkę, odłozyłam i do końca piosenki już spał, oby z Jagusią się udało tak samo.
Nockę miałyśmy fajną, jadła ok. 1. i 4. tylko jedna kupa wiec sukces :)

Zgłoś nadużycie #3827 29 września 2016, 16:59

lorelei_l Fajna mama
Jutro zobaczymy co jeszcze rehabilitantka powie, mam nadzieję, że będę mogła z Izą ćwiczyć.

Dziś była po skierowanie do okulisty dla siebie, bo albo mam 3 tygodniowe zapalenie spojówek, albo mi się wzrok pogorszył. A że żadnej wady nigdy nie miałam to nie mam pojęcia co to może być. Dodam, że okulisty się boję panicznie i nie daję sobie oczu zakropić- trzeba mnie trzymać. Okulista to gorszy niż poród dla mnie.

Synek mega nakręcony po wizycie w Warszawie wciąż opowiada o metrze, samolocie i centrum nauki kopernik :D Od poniedziałku przechodzi do najstarszych dzieci w żłobku, bo się miejsce zwolniło. Super bo mniejsza grupa teraz miał 48 dzieci a będzie miał 30 :D dodatkowo starsze dzieci niż on, to go będą w górę ciągnąć, bo teraz miał miesiąc dzieci młodsze prawie o rok niż on.

Zgłoś nadużycie #3828 29 września 2016, 17:34

Buba a ja nie wiem do ktorego tyg sie szczepi, ale chyba jak jutro pojdziemy to nic sie nie stanie. No chyba ze ksiezniczka znow bedzie cyrkowac. Tak leb mi peka i ogolnie mam samopoczucie mega do dupy a ona znow caly dzien nie spi i marudzi :( Buba pisalam, szczepimy 6w1.

Zgłoś nadużycie #3829 30 września 2016, 10:58

Hej jestesmy po szczepieniu, Majcia wazy ok.4300 i jest mniej wiecej w polowie siatki centylowej wiec chyba jest dobrze. Lorelei jak cwiczonka? Nam sie pani dr doczepila do trzymania glowki na preferowana strone, kazala zwinieta pieluche wkladac miedzy szyje a bark zeby glowa byla trzymana prosto.. Ale za to byla pelna podziwu widzac jak Maja trzymala glowke i podpierala sie raczkami. Ah jeszcze mam pytanie Dziewczyny, czy Wasze naluchy jeszcze zezuja?

Zgłoś nadużycie #3830 30 września 2016, 11:23

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

Paulinka jak Maja jest na 50 centylu to super, znaczy że waży prawidłowo :) i podskoczyła z waga od ostatniego ważenia. Oby tak dalej! A powiedz jak ulewanie, zmniejszyło się troszkę? Butelki pomogły? Oby teraz Maja spokojnie przetrwała dzień i noc po szczepieniu :)
Moja trochę zezuje, nie pamiętam czy Kubuś też tak miał ale chyba nie.
Jagoda też ma czasem takie dni, że jest marudna, chyba wynika to ze zmęczenia widać że chce jej się spać a usnąć nie potrafi. Albo dzisiaj pchała piąstki do buzi no to co, znaczy że głodna, przystawiam do cycka pomymlała trochę i się wnerwiać zaczęła, na maxa zanosić płaczem. Mleko jej strzela szybko, może nie nadąża z przełykaniem i to ją frustruje, albo może smak jej nie podchodzi. Nie jem tylko rzeczy wzdymających i fast foodów, reszty potraw nie ograniczam, więc winowajców potencjalnych może być sporo, bądź człowieku mądry :) Albo to skok rozwojowy, czort wie. Na szczęście dźwięk suszarki z yt działa i od godziny mi śpi, poprasowałam dwie pralki prania. Teraz szybko obiad podszykuję i za godzinę idziemy po Kubusia.

Lorelei, wolisz poród niż wizyte u okulisty, no wiesz co :D hehehe Twój Kamil chodzi do państwowego żłobka?