Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3751 13 września 2016, 17:32

tysia2506 Fajna mama
Hej mamuśki ja chora :( gadlo katar gorączka masakra musze jak najszybciej się wyleczyć bo chrzciny w niedziele oby tylko dzieciaki się nie zaraziły
Daga ale fajne dzieciaki
Co do krwawienia to ja delikatnie jeszcze plamie
Jeśli chodzi o kg to jeszcze mam 6 na plusie 10 juz spadło ale teraz stanęło i boje się ze te 6 zostanie jak po każdej ciąży :(

Zgłoś nadużycie #3752 13 września 2016, 20:46

lorelei_l Fajna mama
Buba przy pierwszym już byłam po połogu w 3 tygodniu, a dziś u nas 5 tygodni minęły. Za tydzień wizyta, może już się samo uspokoi i gin da mi zielone światło do ćwiczeń. Na razie nic nie robię, sam brzuch spadł, ale średnio jeszcze wygląda.
A dzieci to faktycznie udane :D pamiętam, że Kamil dużo więcej płakał niż Iza. Jutro mamy pediatrę to zobaczę jak wagowo wyglądamy.
Tysia dużo zdrowia dla Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #3753 13 września 2016, 21:26

tysia2506 Fajna mama
Kurcze lorelei_l jaka super figura pozazdrościć

Zgłoś nadużycie #3754 13 września 2016, 21:31

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, weeeeeeź jak możesz ?? ?? ?? ? :D No nie, od jutra woda i sucharki, nie ma bata :P Po brzuchu wcale nie widać, że rodziłaś, nawet linia juz Ci zniknęła.

Zgłoś nadużycie #3755 13 września 2016, 22:54

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei Ty chcesz tak wczas cwiczyc ? Tez bym chciala ale po cesarce przez pol roku nie wolno przeciez. Zreszta po co Ci te cwiczenia skoro figura faktycznie rewelacja jak na kilka tygodni po porodzie. A po wizycie ok, macica obkurczona, jakies skupisko krwi jest jeszcze na ranie wiec pani dr mowila ze jeszcze moge plamic. Dala mi nr do jakies cudownej doradczyni laktacyjnej z gliwic, podobno babka dziala cuda :) Buba femaltiker nic u mnie nie zdzialal w moim odczuciu. Tez pomyslalam o kolkach u malej, ale to nie wyglada w pelni na kolki. Nie placze z bolu i je mi normalnie w koncu. Co do ulewania mam juz serdecznie dosc. Chcialabym ja moc zostawic normalnie w lozeczku bez obaw ze mi sie zachlysnie i udusi. Dzis znowu polecialo noskiem, zrobila sie czerwona, bylo slychac ze jej oddechu braklo i nagle zaczela plakac i wylecialo nosem mleko z glutami. Biedne to moje dziecko. Nawet w pionie jej sie tak robi. Ale mam nadzieje ze jutro nas prywatnie pediatra przyjmie. A ja tez mam foto brzucha, tylko nie pamietam kiedy je robilam, cos miedzy 3-4 tygodniem po cc, zaraz dodam :)

Zgłoś nadużycie #3756 13 września 2016, 22:58

Tysia wracaj do zdrowka szybciutko :)

Zgłoś nadużycie #3757 14 września 2016, 6:45

lorelei_l Fajna mama
Dzięki dziewczyny, ale u mnie zawsze była niedowaga, więc to raczej taki organizm niż moja zasługa. Poprzednio pozwoliła mi gin ćwiczyć już po połogu, zobaczymy co teraz powie. Po naturalnym porodzie szybciej organizm do siebie dochodzi, więc można zacząć dużo wcześniej niż po cc.

Paulinka kolki to niby zasada 3x3- przynajmniej 3h płaczu przynajmniej 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie. Ale dzieci to mają do siebie, że się zasad nie trzymają. :) Napiszę po wizycie ile Iza waży, ale przytyła na pewno, bo ubranka do 4,5 kg są już prawie na styk. Czeka mnie niedługo znów chowanie tych, z których wyrosła.

Zgłoś nadużycie #3758 14 września 2016, 14:17

lorelei_l Fajna mama
Iza przytyła 505g w 2 tygodnie i teraz waży 4515g :) lekarka powiedziała, że po odstawieniu mam dawać mm Bebilon HA, bo podobno bardziej sycące niż ten zwykły Bebilon. Widziałam już, że na gemini koszuje 25 zł puszka a w Rossmanie 35 zł, więc na pewno będą przez neta zamawiać. Dostaliśmy też recepty na szczepionki i szarpną po kieszeni,więc becikowe się przyda.

Zgłoś nadużycie #3759 14 września 2016, 17:52

tysia2506 Fajna mama
Lorelei ładnie Iza przybiera ☺
Wojtuś dziś ma trzy tygodnie nie możliwe jak ten czas leci

Zgłoś nadużycie #3760 14 września 2016, 17:58

tysia2506 Fajna mama
Ja dziś się lepiej czuje ale wczoraj umierałam jakoś sobie radzę z dzieciakami Wojtuś jest łaskawy i za bardzo nie marudzi oby tak dalej Kamilek teraz mniej chętnie chodzi do przedszkola mimo że na początku tak się cieszył i mu się podobało mam nadzieje ze to minie.
My w niedziele mamy chrzciny i kompletnie nie wiem co ubrać we wszystkim źle się czuje :(

Zgłoś nadużycie #3761 14 września 2016, 18:03

Hej dziewczynki ;* znalazlam swietna pediatre prywatnie, udalo nam sie dzisiaj dostac z Maja na wizyte. Pani dr. stwierdzila refluks po obserwacji malej i dokladnym wywiadzie, mamy zapisane pare specyfikow do wyprobowania, jesli nie pomoga to zmiana mleka na ha, jesli i to nie pomoze to bebilon pepti , a jak i po tym nie bedzie poprawy to usg brzuszka itd. Dala rowniez pare porad co do karmienia i spania malej. Powiedziala rowniez ze dziecko nie ma kataru, ze to efekt refluksu, tak samo jej nie spanie , wygiananie ciala itp tez jest jego przyczyna bo boli ja przelyk. Musze rowniez wymienic butelki na dr browna. Oby to wszystko pomoglo ... Aha niunka slabo przybrala obecnie ma 3890gr a jutro stuknie 5 tygodni :/

Zgłoś nadużycie #3762 14 września 2016, 20:14

tysia2506 Fajna mama
Super ze dobrze trafiłaś oby wam pomogła i mała juz się nie męczyła

Zgłoś nadużycie #3763 15 września 2016, 4:01

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :D Ja w tym całym zamieszaniu się przestałam udzielać.Ale widzę Paulinka ze masz ten sam problem.Moje dzieciątka ulewaja po każdym jedzeniu.Pani dr na oko stwierdziła że to wiotkosc krtani.Alankowi zalecila zageszczacz do mleka,Rozalia ma sobie radzić.Powiedziała że jest dobrze póki dzieci przybierają i to nawet do roku może trwać.Niestety złoty środek nie istnieje :( Jest to okropnie męczące,bo Alan to fontanna chluśnie a Rozalia tak jak u Ciebie mała przez nosek i ciągle odciagam jej nosek aspiratorem.No jest to duży problem ,codziennie góra prania u mnie. Ja zaczęłam tyć,bo karmię mm. Narazie nie mam kiedy ćwiczyć.We wtorek szczepienie a najgorsze jest to że tak jak Tysie mnie też rozkłada.Katar,kaszel,gardło :( masakra.A w sobotę urodzinki Natalki.Równa dycha jej stuknie :)

Zgłoś nadużycie #3764 15 września 2016, 8:29

tysia2506 Fajna mama
Lidzia to zdrowia
U nas teraz rozłożyło Kamila właśnie maż poszedł do apteki i zgłosić w przedszkolu ze Kamil chory masakra oby tylko Wojtusia nie dopadło. Gdyby nie chrzciny to nie przejmoqalabym się ale tak to jest problem. Ja juz lepiej.
Strasznie macie z tym ulewaniem Wojtkowi tylko czasem się zdąży ulac

Zgłoś nadużycie #3765 15 września 2016, 9:31

No wlasnie koszmar przezylam, po karmieniu z ta zawiesina po 20 min dziecko mi tak zwymiotowalo jak nigdy :/ caly przod, tyl, pielucha, ja i lozko obrzygane .... Lidzia widze, ze pediatra taki jak i ten u ktorego bylam wczesniej, totalna zlewka. Wkurwia mnie jak slysze, ze dziecko ma sobie radzic albo ze wyrosnie z tego!

Zgłoś nadużycie #3766 15 września 2016, 9:32

Jak karmicie piersia kupcie soboe osciloccocinum, syrop i tabletki na gardlo prenalen. Jak mnoe ostatnio rozkladalo to bralam, nawet pomoglo

Zgłoś nadużycie #3767 15 września 2016, 9:34

Ps. Lidzia zagestnik i ja stosuje Bebilon Nutriton i nam nie pomaga, dodawaj mniej niz pisze na opakowaniu bo Ci dziecko zatka i jeszcze problem z kupa dojdzie niepotrzebnie

Zgłoś nadużycie #3768 15 września 2016, 11:34

Buba Gotowa na wszystko
Dziewczyny bardzo Wam współczuję tego chlustania, masakra! Wiadomo, że dziecko wyrośnie, ale zanim to nastąpi bardzo się umęczycie. Paulinka, czyli to co pediatra poradziła się nie sprawdziło, ale może inne jej zalecenia Wam trochę pomogą :( Co powiedziała dr na to ile Maja przybrała?

Tysia, no żeby tylko najmłodszy członek rodziny się uchował!! Teraz się zacznie najgorszy okres w roku z chorobami, dodatkowo mały chodzi do przedszkola to kontakt z wirusami ma już codzienny.
Bardzo się boję co mi Kuba do domu przyniesie.

Lorelei, a na co szczepisz Izę? Mój Kubuś dostał 6w1 ale teraz się zastanawiam nad 5w1 a nawet refundowanymi, bo tak na chłopski rozum sobie tłumaczę, że my wszyscy tymi samymi byliśmy szczepieni i wszystko było ok. Nie wiem czy czegoś dodatkowego małej nie dać, skoro mamy przedszkolaka w domu.

Paulinka, Ty też super wyglądasz!! Ja nawet przed ciażą nie miałam takiego ładnego brzuszka :) Chudzino!!,
Tak sobie myślę o Twojej Mai, że może też mleczko które dostaje jej nie pasuje? Jakie jej teraz dajesz? Może karmienie mieszanie też jej nie podchodzi? Cholera wie. Trzy miesiące skończy i będzie lepiej, zobaczysz, podrośnie wyraźniej, mięśnie się wzmocnią i mniej Ci będzie ulewać. Nie ma wyjścia, musicie zacisnąć zęby i czekać.

Moja mała dzisiaj miała 3 pobudki, a to kupa a to jeść się chciało, w nocy krócej je bo z 10min. a normalnie z 15-20 w ciagu dnia. Nie najada się tak fest i stąd pobudki.
Nie daliśmy dzisiaj Kuby do przedszkola, czekam na kuriera z hybrydami i jedziemy na piknik do parku :)

Zgłoś nadużycie #3769 15 września 2016, 16:20

Skontaktowalam sie po tej sytuacji z pediatra i powiedziala zeby sprobowac podac jej jeszcze raz Debridat przed posilkiem do wody, jesli reakcja bedzie taka sama to odstawic i przejsc do drugiego syropu. Jedyny plus ze puszcza baczki ladne, nawet nie wiedzialam ze jest az tak zagazowana. Buba zmiana mleka dopiero jak sie Gastrotuss nie sprawdzi. A podaje jej Hipp Comfort Combiotic. Piers dostawala juz tylko w nocy , bo przez caly dzien sie uzbiera cos tego mleka na tyle zeby sie najdla. Ale dzis juz jej nie podam i przez kilka dni i zobacze, bo i moze cos w mojej diecie jej nie pasuje. Juz kombinuje na wszystkie sposoby, odbijam ja za radami pani dr w pozyci pol pionowej, zeby brzuszka nie uciskac i tez to nic nie pomaga. Zegnie nozki kilka razy i samo do gory leci . strasznie mi jej szkoda, bo widze ze ja to bardzo meczy, spac nie moze. Budzi sie i ulewa. Z reszta nic dziwnego jak przeczytalam dolegliwosci jakie daje refluks . najgorsze ze takie malenstwo sie nie poskarzy ze cos jej dolega czy cos boli

Zgłoś nadużycie #3770 15 września 2016, 16:49

lorelei_l Fajna mama
My po usg bioder wszystko ok, choć Iza nie omieszkała osikać całej kozetki u lekarza :P

U nas też przy chlustających wymiotach Kamila lekarz pierweszego kontaktu mało co pomógł. Dopiero gastroenterolog coś konkretnego zapisał. Mam nadzieję, że u Was wcześniej leki zaczną działać, bo to stresujące było jak cholera pamiętam. Kamil brał bioprazol, ale dostał bo mało przybierał na wadze przez te wymioty, jakby waga rosła ok, to nic by mu nie dawali.

Buba szczepię 6 w 1, bo dostaje jeszcze pneumokoki, meningokoki i rotawirusy, więc i tak będą 3 ukłucia. W żłobku już sezon chorobowy- biegunki, angina i gorączki, na szczęście Kamil zdrowy, ale zawsze może coś przywlec do domu i ją zarazić.