Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3711 6 września 2016, 9:38

Daga Fajna mama
Brunette próbowałam ja karmić przez kapturki ale Ada nie chce, dzisiaj jest juz lepiej z sutkami juz tak nie bolą :-) . Moja mała dzisiaj zaszalała i spala od wpółdo 22 do 4:30 nakarmiłam ja i obudziła się po 8, pojadła chwilkę pogadała i śpi dalej. Nie wiem jak u was ale moja mała bardzo dużo śpi i w sumie wogole nie czuje się zmęczona jedynie te sutki mi dokuczały. W porównaniu z chłopakami to Ada jest aniołkiem hehe byle tak zostało :-D . Co do katarku to ja też robiłabym inhalacje :-)

Zgłoś nadużycie #3712 6 września 2016, 14:31

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej, my dziś byliśmy pobrać krew na badanie tsh i ft4 bo ja mam niedoczynność tarczycy i hashimo i trzeba sprawdzić czy Julka jest obciążona. Mam nadzieję że nie. Byliśmy prywatnie u dziewczyny która pracuje na codzień w szpitalu na noworodkach bo tydzień temu poszliśmy do przychodni i pielęgniarka dwa razy się wbijala i nawet kropelka krwi nie poleciała i Mała się nacierpiala i strasznie się darla a dziś tylko troszkę poplakala i trzy probeczki krwi udało się pobrać. Jednak doświadczenie robi swoje.

Daga moja też nie chciała jeść przez kapturki dopóki nie nalewalam do nich trochę mleka ale jak już podleczylas sutki to pewnie nie będzie potrzeby ich stosować. Moja Julka też prawie cały czas śpi z przerwą na jedzenie poza wieczornymi atakami kolki, wtedy jest dramat ale na szczęście już coraz mniejszy. Jesteśmy z mężem oboje wyspani, możemy spokojnie wypić ciepłą kawę i zjeść gorący obiad a słyszałam legendy że to niemożliwe :-)

Lorelei my też się uczymy obowiązków, razem wymieniamy ze zmywarki naczynia i wkładamy brudne ubranka do pralki :-)

Zgłoś nadużycie #3713 6 września 2016, 20:33

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Nam w koncu przyszly nowe butelki i smoczki, pierwszy posilek z zageszczaczem za nami zobaczymy jaka bedzie reakcja. Smoczek trojprzeplywowy narazie sie nie sprawdzil i tak za duzo leci tego mleczka. Oby te chlustajace ulewania przeszly. A co do pediatry to jest taka sama jak i ta polozna co u nas byla, czyli porazka.. Polozna byla na 2 wizycie raptem 5 min, zapytala jak karmienie, ocenila czy mala zolta, dala cos do podpisania i sluch po niej zaginal...

Zgłoś nadużycie #3714 6 września 2016, 22:51

Pedrova Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny! gratuluję maleństw :) moja ma już prawie 6 miesięcy, a wydaje się, jakbym to wczoraj ją urodziła...

Chcę Wam polecić coś na pamiątkę. Proszę, nie traktujcie tego jako SPAM. Chodzi o pamiątkowe poduszki i poszewki w metryczką urodzenia. Jeśli któraś jest zainteresowana, zapraszam na https://www.facebook.com/poduchamalucha/
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #3715 7 września 2016, 6:47

lorelei_l Fajna mama
Paulinka u mnie położna na razie była raz (w sumie więcej nie potrzebuje), ale mam do niej nr tel, więc jak mam pytania to dzwonie. Zmieniłam Izie smoczek z 0 na 1 i jakoś sobie poradziła.

Brunetka super, że mimo tych płaczy wieczornych, możecie normalnie funkcjonować. Znajomi jak mieli kolkowe dziecko to 3 miesiace chodzili jak zombi.

Robiłam eksperyment, dlaczego moje dziecko je co 2h. Dałam jej mm, sobie ściągnęłam pokarm laktatorem (4 karmienie, co 2h) i z obu piersi miałam 60ml tylko. MM też wypiła 50 ml. Teraz pytanie co zrobić, żeby zechciała jeść więcej a rzadziej. Bo wagowo jest ok, (sumarycznie dostaje jedzenia tyle ile co 3h), ale jednak wygodniej jak przerwy są częstsze. Muszę podpytać pediatrę w przyszłym tygodniu o to.

Zgłoś nadużycie #3716 7 września 2016, 9:49

Buba Gotowa na wszystko
Hej!

Lorelei, ja nie wiem czy jesteś w stanie to wyregulować, bo to jest malutkie dziecko i je kiedy ma chęć. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co napisałaś. Myślę, że z czasem sama zacznie jeść więcej i przerwy między jedzeniem będą dłuższe. A jak było z Kamilem?

Paulinka i co ten zagęstnik dał radę, mała przestała ulewać? Mam nadzieję, że Wam pomógł!! Ja czekam na pediatrę żeby wypisała nam receptę na kropelki do oczu, coraz mocniej jej ropieją.

Brunette, dobrze że poszłaś do specjalisty ktry nie męczył Ci dziecka, doświadczenie robi swoje :)
Może te kropelki jeszcze bardziej Wam pomogą i kolki zaraz się skończą :) u nas życie rodzinne wygląda tak samo, mąż się wyspia bo śpi z Kubusiem w drugim pokoju, ja z Jagódką, jak zasypia kłade ją do łózeczka budzi się w nocy na 1. karmienie to ją biorę do wyrka bo wolę mieć ją obok jakby miała mi ulać czy coś, nad ranem 2. karmienie i śpimy smacznie do rana. Śpię zdecydowanie lepiej niż w ciąży :D

Daga, podpisuję się pod tym co napisałaś, moja jest taka sama. Ale ciagle boję się mówić na głos, żeby nie zapeszyć :P

Powiedzcie mi, bo wczoraj była położna i mówiła mi że mam nie pić mleka, a ja codziennie piję słabą latte i teraz nie wiem czy nie przestać. Próbowałam coś doczytać w necie, ale każdy inaczej doradza. Położna powiedziała, że jak będę piła to mała będzie miała skazę ( ?? ).
Nie podoba mi się jej pępuszek, podchodzi krew, wycieram, staram się wietrzyć ale paprze się brzydko. Jak przyjdzie pediatra to pokażę jej też ten pępek.
Mały w przedszkolu już gorzej, płacze jak ma iść, dzisiaj trzeci dzień i podobno trzeci jest najgorszy. Ale co zrobić, chodzić będzie musiał. Z rana już miał kaszel i teraz pytanie czy to pozostałość po wcześniejszej infekcji czy coś się zaczyna dziać. Masakra. Boję się, żeby Jagoda czegoś nie podłapała.

Zgłoś nadużycie #3717 7 września 2016, 11:37

Lorelei u nas karmienie wyglada tak, ze mala je na raty po 20 ,40 ml zaraz sie budzi, placze, szuka i tak przez caly dzien, czasem jest tak ze zjada ladna porcje 120 czasem wiecej i potrafi wtedy przespac ladnie 3-4 godziny. Wiec nie wiem czy uda Ci sie wyregulowac jej posilki, zawsze mozesz sprobowac podac jej wiecej z butli i wtedy zobaczysz. Buba juz po pierwszym takim jedzonku Maja nie ulala prawie nic, ale dzisiaj znowu mamy dzien z cyklu jedzenia na raty wiec ciezko powiedziec, dzisiaj nawet nie odbila po jedzeniu. Z pepuszka poki zolte Jagodzie nie wycieka i nie smierdzi to nie musisz sie martwic, mojej tez tak podciekalo dlatego nie kladlam jej na brzuszek, ale dla pewnosci pokaz poloznej. Ja mleko pije normalnie i dla mnie to bzdura. Trzeba jesc po trochu powoli wszystko bo wlasnie wtedy choduje sie malych alergikow jak nie wprowadzasz nowych dan. Co do Kubusia to poczatki sa faktycznie ciezkie, ale skoro ma kaszel to moze cos podlapal wiec go obserwuj. Moze dlatego ma gorsze samopoczucie i plakal w przedszkolu, zmierz mu temperaturke przede wszystkim

Zgłoś nadużycie #3718 7 września 2016, 12:26

Ktora z Was pisala o zmianie smoczka? :p gratuluje! U nas tez dzisiaj smoczek nr 2 serii naturals zostal zaakceptowany :) kochane dziecko chociaz przy smoczkach i oslonkach nie wybrzydza ;) podalam wlasnie Mai mm z mniejsza iloscia zagestnika niz podaje producent, zjadla pieknie, ale odbilo sie i od razu ulala.. Wgle musze sie pochwalic , udalo mi sie przywrocic laktacje , tak sie ciesze :) tyle walczylam i w koncu jakis efekt, w nocy obudzil mnie bol piersi byly twarde , a nie to co wczesniej flaki jak po karmieniu :D jeszcze tylko musze odciagnac zobaczyc jak to w ml wyglada :) Brunette u mnie Femaltiker i slod jeczmienny sie nie sprawdzil, pomogly ziolka lactosan

Zgłoś nadużycie #3719 7 września 2016, 14:06

lorelei_l Fajna mama
No właśnie Buba się nie znam :) bo z Kamilem to byliśmy na kp i mm, bo słabo przybierał na wadze a dodatkowo w 6 tygodniu musiałam skończyć kp. Więc nie wiem czy się da :) muszę pogadać z pediatrą w przyszłym tygodniu. Na razie karmię na żądanie, choć po tej wczorajszej przygodzie z laktatorem to mniesutki bolą jak Iza zaczyna ssać.

Też słyszałam, że 3 dzień to kryzysowy jest, ale Kamil jak poszedł to za mały był, żeby to tak odczuwać. A teraz cały czas ma te same Panie i dzieci, więc nie płacze nawet po miesiącu przerwy. Oby Kuba się szybko wczuł w żłobkowe klimaty.

Jak pępek się Wam babrze to polecam spirytus do przemywania, szybko rozwiązuje problem.

Byłam na warsztatach z chustonoszenia i okazuje się, że potrzebuję dla moich potrzeb chusty kółkowej :D już sobie śliczną bordową upatrzyłam na grupie :) muszę się z laską umówić na przymiarkę i jak będzie ok to biorę, bo dużo wygodniej nam będzie się Kamila ze żłobka odbierało.

Zgłoś nadużycie #3720 7 września 2016, 20:36

Dziewczynki powrzucajcie fotki dzieciaczkow :)

Zgłoś nadużycie #3721 7 września 2016, 23:50

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka Majeczka jest cudna i ma piękne usta :-) mi położna powiedziała wprost że za każdą wizytę jej płacą ale nam się akurat spoko babka trafiła. Malutko Ci Maja zjada, przybiera na wadze? Moja wciąga 100-120 aż jej się uszy trzesą a karmię ją co około 4 godziny. Jak w trakcie karmienia wyjmuje jej butle żeby odbiła to jest awantura, bardzo zachlannie je i waży już 4kg a urodzeniowa waga 3240. I jak ten zagestnik? Dalej się sprawdza? Dobrze wiedzieć że jest coś takiego. W jaki sposób Ci zadziałała ta herbatka na laktacje? Masz więcej mleka? Mi się wydaje że Femaltiker działa chociaż razem z nim zaczęłam też stosować masaże piersi i gorący strumień prysznica więc ciężko stwierdzić co zadziałało ale jest lepiej.

Lorelei u nas kolki trwają około godziny dlatego nie chodzimy jeszcze jak zombi :-) Dokarmiasz Ize butelką po każdym karmieniu? Bo jak zjada tylko cyca 60ml to robi się szybko głodna. Ja mam mało pokarmu więc po karmieniu daje butle i Julka śpi ponad 4 godziny, wcześniej karmilismy ja co 3 godziny bo w szpitalu kazali tak wybudzac i karmić ale zmieniliśmy ten tryb i śpimy dłużej :-) Co do chusty to myślisz że da radę samemu się nauczyć ją wiązac np z filmików na YouTube czy lepiej udać się na takie warsztaty? My mamy w domu chuste bo dostaliśmy od przyjaciół i szczerze mówiąc nie chce mi się iść na kurs.

Buba mi się wydaje że to przesada z tym mlekiem, ja od dwóch tygodni pije dwa razy dziennie Femaltiker który rozpuszczam w kubku mleka i Julince nic nie jest. Pewnie są dzieci które dostają skazy ale to nie znaczy że każde dziecko ja będzie miało. Mi położna powiedziała że najsilniejsze alergeny to czekolada, kakao, miód i orzechy i żeby tego unikać. Biedny Kubuś, musi przywyknac do nowej sytuacji i na pewno się rozkreci :-) pewnie złapał coś w przedszkolu, to niestety standard. Oby Mu szybko minęło.

Odebralismy dziś wyniki badan Julki i ma zdrową tarczyce uff :-) ale się cieszę :-) bałam się bardzo że przeze mnie będzie chora i myślałam że może dlatego tak dużo śpi.

Zgłoś nadużycie #3722 8 września 2016, 7:26

lorelei_l Fajna mama
Brunetka polecam jednak kurs, bo jak źle się chustę mota, to można dziecku np uszkodzić bioderka, przez zbyt szeroki rozstaw. Wiele jest spotkań bezpłatnych lub warsztatów trzeba tylko poszukać. Spróbuj np z misiem najpierw, bo wiązania dla takich małych dzieci wymagają motania chusty z dzieckiem, więc musisz trzymać dziecko i równocześnie wiązać, a jak robisz to pierwszy raz to trochę to stresujące jest jak dziecko płacze równocześnie.

Staram się nie dokarmiać mm, dlatego karmię ją co 2h. Ale mogę sobie tak czasem dysponować jak mam 1 dziecko w ciągu dnia, bo już wiem, że jak Kamil będzie chory i będzie ze mną w domu, to będę musiała mm dokarmiać, bo nie dam rady cały czas z cyckami na wierzchu siedzieć. Mam nadzieję, że zachoruje jak najpóźniej.

Super, że Julka zdrowa :)

Paulinka zaraz coś wrzucę, bo dopiero z aparatu na kompa zgrywałam.

My dziś planujemy wprawę autobusem do parku i mega pranie Izy rzeczy, bo piorę co 1,5 tygodnia :D Juz mi wyrosła z rozmiarów 50 i części 56, więc chowałam wczoraj do szafy. Jeszcze trochę i muszę przejrzeć rzeczy po Kamilu 3-6 miesiąca i zobaczyć, co mam dokupić.

Zgłoś nadużycie #3723 8 września 2016, 8:47

Maaagda Supermama
Kobiety przepraszam, że się wtrącę..
GRATULACJE dla każdej z Was! Sama jestem sierpniówką 2015 i mam taki sentyment do tego miesiąca.
Zdrówka dla Was i dla Waszych przepięknych dzieciaczków!! Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #3724 8 września 2016, 15:53

tysia2506 Fajna mama
Cześć mamuśki przepraszam ze was zaniedbuje ale kompletny brak czasu szkoła przedszkole zadania domowe zebrania karmienie co 3 godziny jeszcze wszystkiego nie ogarniam wczoraj załatwiła smy papiery w mopr becikowe 500 + zasiłek i kosiniakowe masa papierów ale już załatwione i czekac tylko na kasę jutro karta NFZ obiecuje ze później więcej napisze co u nas ☺

Zgłoś nadużycie #3725 8 września 2016, 18:03

Brunette super ze Juleczka zdrowa jak ryba. Zle zrozumialas, ona mi je po tyle z przerwami po 10-15 min i tak zalozmy przez 3 h , w sumie zjada od 120-200ml wiec je jak smok. Dzisiaj przeszla sama siebie bo taka siesta trwala 8h! Mam dosc jestem totalnie tym wymeczona i przez to ciagle skakanie kolo niej nie jestem w stanie nic innego zrobic

Zgłoś nadużycie #3726 9 września 2016, 17:30

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Wszystkie zajęte jesteśmy dziećmi i spada nam produktywność na forum :D

Paulinka, jak Maja zjada Ci nawet 200ml to faktycznie mnóstwo jak na tak malutkie dziecko. Ale jak mówisz, że rozkłada sobie to w czasie na kilka godzin to nie jest już tak źle, gorzej że musisz co chwilę pewnie myć butelki i dorabiać nowe mleko. Moja jak je cyca to wyglada w dzień tak: zje z 10min. przyśnie, próbuję ją odłożyć do łożeczka nagle oczy się otwierają i znowu szuka cycka, to ją biorę dojada z tej samej piersi, powtórka z odłożeniem do łóżka, próba nieudana to jeszcze na dokładkę dostaje drugiego cycka i wtedy jest już pełna po pachy i zasypia :) Więc scenariusz mamy trochę podobny, tylko u mnie takie wiszenie trwa max godzinę. W nocy na szczeście zaczyna kwękać delikatnie, to ja się budze biorę ją do siebie, zje z 15min. i zasypia na te 3-4h. Dzisiaj mi sie raz więcej obudziła bo kupę strzeliła. Wysypiam się zdecydowanie lepiej niż w ciaży :P
Eno faktycznie Maja ma usta bardzo wydatne, śliczna dziewczynka :)

Tysia, becikowe też już załatwiłaś? Tzn. że zaświadczenie od gina wzięłas wcześniej?

Lorelei, życze Ci żeby Kamil zachorował jak najpóźniej, żeby Iza podrosła i przestała tak wisieć :) Na moją też niektóre 56 za małe, ale to zalezy od firmy. Szkoda mi tych ubranek bo mam takie piękne bluzeczki i niestety bardzo cieżko się je zakłada, znak że trzeba będzie je zaraz pochować.

Brunette, ja się nie znam na karmieniu piersią, wiem tyle co w necie wyczytam na jakiś blogach czy od koleżanek usłyszę, ale często spotykam sie ze stwierdzeniem, że mleczko produkuje się w głowie i ja w to bardzo wierzę. Jestem nastawiona że tak karmię i już, jak czuję że mogę mieć mniej mleka to intensywnie myślę o małej i nawet teraz czuję jak mi napływa, aż brodawki mnie szczypią. Może spróbuj też się tak wyluzować, odprężyć, przystawiaj małą jak najwięcej i pewnie śmietana same popłynie. A w przerwach pobudzałabym lakację też laktatorem :)
Masz rację z tym mlekiem, dlatego nie rezygnuję ze słabej latte, alkoholu nie piję, nie palę itd. to ta jedna kawa nie zaszkodzi ;)
Super super super, że Jalcia ma zdrową tarczycę!!! Bardzo się cieszę :)

Zapomniełabym napisać, w 8. dobie Jagódce odpadł kikut, od razu lepiej zakłada się pieluchę :)

Zgłoś nadużycie #3727 9 września 2016, 17:43

Buba Gotowa na wszystko
Dwa foto ode mnie, rodzeństwo śpi :)

Zgłoś nadużycie #3728 9 września 2016, 17:58

tysia2506 Fajna mama
Buba ja byłam na kontroli we wtorek bo takie miałam zalecenie ze szpitala po tym jak mi robili po porodzie kontrolę jamy macicy na szczęście Macica pusta i czysto wiec jak juz byłam to mi wpisali zaświadczenie ☺

Byliśmy dziś na kontroli u lekarza mały waży 3700 w ciągu 9 dni przybrał pół kg mój głodomorek ☺
Wojtuś wypija 60-90 ml co 3 godziny jesteśmy na mm

Zgłoś nadużycie #3729 9 września 2016, 17:59

tysia2506 Fajna mama
Kilka fotek z sesji ☺

Zgłoś nadużycie #3730 9 września 2016, 20:17

Jej jakie Szkraby kochane :) czekam na wiecej zdjec dziewczynki :) Majucha ciagle w 56 wchodzi bez problemu ,pieluchy 2 sa o raz za duze, prawie nic nie urosla wiec tez zamierzam ja kontrolnie zwazyc w tygodniu. Karmienie zagestnikiem zakonczone niepowodzeniem, nadal duzo ulewa :( dzisiaj kupilam delicol, poniewaz wyczytalam ze ulewania moga miec zwiazek z nietolerancja laktozy, a kropelki zawieraja enzym laktazy ktora pomaga w trawieniu bialka. Chcialam kupic kolaktaze ale nigdzie nie bylo :/ jutro zaczynamy i sprawdzamy czy pomoze. Zamierzam tez poszukac prywatnie pediatry, ktory nie zbagatelizuje problemu i wysle nas do gastrologa lub dobierze odpowiednie mleko ar, nie chce jej zmieniac mleczka na wlasna reke.. Buba mnie tez same z siebie sutki mrowieja i wtedy cos wycieka, wtedy pelna optymizmu zasiadam z laktatorem i dupa. Mowilam ze sie poprawilo u mnie z laktacja no ale niestety szalu nie ma, odciagam 10 wiecej niz zazwyczaj, czyli o wiele za malo na jej potrzeby. Jak tak dalej bedzie to w koncu sobie odpuszcze. Buba masz racje, czasem jest tak ze 4 butelki jakie mam sa brudne i nie ma kiedy umyc bo robie jedna za druga, a ona dalej chce jesc po chwili. Mam z nia istny cyrk na kolkach ale wierze,ze to przejsciowy okres. Aha jakies chorobsko mnie dopadlo, oby Maja nie podlapala. A co i Was ??