Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3651 28 sierpnia 2016, 22:17

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka może Maja ma kolki, długo Ci płacze? Brzuszek też może boleć od witaminy D bo jest tłusta i przez to ciezkostrawna. My ją podalismy pierwszy raz w 8 dobie rano i cały dzień nie było kupy i wieczorem płacz i prężenie. Dziś już nie podalismy i jest ok. Może spróbuj odstawić na kilka dni. Daj znać co powiedział chirurg odnośnie pepuszka. Trzymamy kciuki za wizytę.

Lorelei ja Julce zakładam pajaca czapeczke i jeszcze kocykiem przykrywam więc jak zobaczyłam zdjęcie Izuni to stwierdziłam że ubieram dziecko jak na zimę. W domu też w pajacyku leży, jutro przechodzimy na body :-)

Buba kurcze byłam pewna ze to juz. No szkoda. Nie dziwię się że się stresujesz, do tej pory nie wiedziałam czemu tak się boisz, teraz doskonale to rozumiem ale dla Jagodki dasz radę, nie masz wyjścia. Wydaje mi się że "na sucho" to właśnie oksy podają, zrobi się rozwarcie i pewnie wtedy pęcherz będą przebijac. Życzę Ci szybkiego i jak najmniej bolesnego porodu. Jesteśmy z Tobą myślami, od 8 mocno trzymamy kciuki i czekamy na wieści.

Zgłoś nadużycie #3652 29 sierpnia 2016, 5:12

Buba Gotowa na wszystko
Dzieki Brunette! Nie zrozumie ten co nie przeszedl wywolywania. Z tego co pamietam to musi byc rozwarcie bo inaczej mozna zameczyc kobiete. Dlatego ja mialam cewnik foleya zamontowany, przebity pecherz i dopiero kroplowki, ale nie upieram sie ze tak jest zawsze. Ja licze ze z rana zapodadza mi zel, ze ta malpa sie skroci i zrobi sie miekka. Nie spie od 4:15 bardzo sie denerwuje. Dziekuje za kciuki, nie puszczajcie ich za szybko :-)

Zgłoś nadużycie #3653 29 sierpnia 2016, 7:41

lorelei_l Fajna mama
Buba to normalne, że się bardziej stresujesz, bo drugie dziecko czeka w domu, więc chciałabyś, żeby wszystko było szybko i sprawnie :) wierze, że tak będzie. Może szyjka cię zaskoczy i już będzie króciótka :) Pamiętaj, że wszystkie za Ciebie kciuki trzymamy :)

Brunetka, jak ona leży, to potem ma np włosy w tym miejscu co materiał się styka wilgotne, więc też się poci biedak. W nocy ją daje do spania w bodziaku i śpioszkach i przykryta jest kocykiem. W dzień tak siedzi do ok 9 a potem spodenki i krótki rękaw. A jak już wychodzimy na dwór na spacer w wózku to w samym bodziaku, ewentualnie skapetki ma jeszcze.

My się zaraz zbieramy do pediatry, zobaczymy ile mój człowieczek bez szyi przytył :D

Zgłoś nadużycie #3654 29 sierpnia 2016, 8:23

tysia2506 Fajna mama
Buba jesteśmy z tobą trzymam mocno kciuki dziś będziesz juz tulic małego ssaka 😊

Zgłoś nadużycie #3655 29 sierpnia 2016, 10:21

Buba Gotowa na wszystko
Dzieki kochane, jestem przyjeta ale jeszcze nic nie wiem jak beda wywolywac itd. Jeszcze badana nie bylam.

Zgłoś nadużycie #3656 29 sierpnia 2016, 10:42

tysia2506 Fajna mama
Mały śpi starszaki nakarmione mąż pojechał załatwiać różne sprawy to napisze jak u nas było z porodem.
We wtorek 23.08. Miałam wizytę u ginekolog na 13.30 ktg nie pokazywało skurczy jakiś tam jeden na 60% potem wizyta szyjka skrócona do 1,5 cm i 1 cm rozwarcia lekarka mówi ze nie gwarantuje że w przeciągu dwóch dni urodzę ale wszystko jest na dobrej drodze usg ok mały waży 3300. Wyszłam od lekarza z nadzieją ze na dniach się zacznie po drodze wracając byliśmy na zakupach obiadek normalny dzień jak codzień. Brzuch po wizycie mnie pobolewał jak na okres ale ze juz tak miałam od dwóch tyg wiec nie zdziwiło mnie to. O 23:30 nagle poczułam ze coś ze mnie leci wiec stałam do ubikacji a wkładka przemoczona i zabarwiona krwią. Wiec mowie Damianowi ze chyba wody odchodzą tylko martwi mnie ta krew. O 24 mąż zadzwonił do mojej mamy ze się zaczyna I przywieziemy do niej Kamilka bo Seba u niej już był. Wiec spakowałam Kamila i Damian go zawiózł. Był w domu przed 1.00. Ja w tym czasie wzięłam ciepła kąpiel i dopakowalam rzeczy. Położyłam się na chwilę i czułam ze zaczynają się skurcze co około 7-8 minut. O 1:30 wyjechaliśmy w aucie skurcze co 5-6 minut. O 2 byliśmy w szpitalu tam przywitała nas cudowna i śmieszna położna bardzo opiekuńcza i delikatna. Na IP skurcze co 3-4 minuty i rozwarcie 2cm po wypełnieniu papierów przebraniu się pora na badanie ginekologiczne usg i krótki wywiad po czym o 3 bylismy na sali porodowej. Tam papiery do podpisania plan porodu ktg. Położna poinstruowala co robić jakie pozycje żeby dużo chodzić itp skurcze co 1 min ale słabe w zupełności do zniesienia wiec stwierdziłam ze nie potrzebuje znieczulenia. O 6 położna mnie zbadala i mówi rozwarcie 7 cm ale główka wysoko wiec zapytała czy połączymy oxy aby wzmocnić skurcze aby główka szybko zeszła i zacząć rodzic wiec wyraziłam zgodę połączyła oxy i po 15 min skurcze zaczęły się nasilać o 7 żałowałam ze nie wzięłam znieczulenia ale było już 8-9 cm rozwarcia i było za późno chciałam siku i to był błąd bo zaczęły się parte i nie mogłam wstac z ubikacji myślalam ze urodzę na kibla 😂 w tym czasie przygotowali fotel itp jakoś na niego usiadłam i kolo 7:30 ostre parte daralam się jak opętana ale 4 parte i Wojtuś wyskoczył. Nagle poczułam te cudowne ciepełko na brzuszku i słodki płacz. .. wzięli go zmierzyć ja w tym czasie urodziłam łożysko. Nagle słyszę ze położna wola lekarke i pokazuje jej moje krwawienie i decyzja usypia my i kontrola macicy. Wiec znowu zgoda po czym nagle pełno ludzi wokół mnie wywiad z anestezjologiem wszczykniecie czegoś w wenflon i nie wiedząc kiedy zasnęłam obudziłam się o 8:30 okazało się ze jakas blonka z łożyska została wiec wyczyścili i było ok. Szczerze bałam się ze się nie obudze 😕 ale wszystko skończyło się dobrze mąż był cały czas z małym. Nie byłam nacięta ani pęknięta nie mam żadnego szwu także śmiało mogę powiedzieć że poród najlepszy z trzech. Ufff ale się rozpisałam ☺

Zgłoś nadużycie #3657 29 sierpnia 2016, 12:51

tysia2506 Fajna mama
Moi trzej mężczyźni 😍

Zgłoś nadużycie #3658 29 sierpnia 2016, 17:15

Tysia to Ty miałaś książkowy poród poza tą końcówką. Ja też się bałam że się nie obudze po narkozie i na siłę oczy otwieralam aż odplynelam. Chłopców masz przecudownych a Mały do schrupania :-) Super ze Kamilek przełamał strach i bierze braciszka na ręce.

Zgłoś nadużycie #3659 29 sierpnia 2016, 17:16

Ciekawe jak tam Buba

Zgłoś nadużycie #3660 29 sierpnia 2016, 17:41

lorelei_l Fajna mama
Iza w 3 tygodnie przytyła 650g, co dla mnie jest mega szokiem, bo synek przybierał na tym etapie 280g w 2 tygodnie. Rośnie widać na małego smoka :D

Zgłoś nadużycie #3661 29 sierpnia 2016, 18:07

tysia2506 Fajna mama
Lorelei Wojtek tez głodomorek w środę na kontrolę zobaczymy ile przybrał

Zgłoś nadużycie #3662 29 sierpnia 2016, 18:08

tysia2506 Fajna mama
Buba pewnie walczy

Zgłoś nadużycie #3663 30 sierpnia 2016, 4:15

Buba Gotowa na wszystko
Po polnocy odeszly mi wody, mam teraz jakies 3cm rozwarcia ale szyjka jeszcze troszke jest, mala schodzi powolutku. Jakos akcja postepuje wiec dzisiaj na bank sie poznamy :-) :-) :-) dam znac pozniej.

Zgłoś nadużycie #3664 30 sierpnia 2016, 5:50

Buba super ze coś się dzieje, ciekawa jestem czy podali Ci oksy czy samo się rozkrecilo. 30 sierpnia to też fajna data :-) Julka nie umie jeszcze trzymać kciukow ale zaciska mocno piąstki ;-)

Zgłoś nadużycie #3665 30 sierpnia 2016, 7:11

lorelei_l Fajna mama
Buba powodzenia, może już teraz masz swoją Jagódkę przy sobie :)

U nas wieczór zapowiadał się ciężki, bo Iza kwękała od 17 do 21 (chyba racuchy na śniadanie jej nie służyły), ale dałam jej sabsimplex i wsadziłam w woombie. Noc przespała z dwoma pobudkami o 12, 3 a potem standardowo o 6 wstałyśmy, więc zapowiadało się gorzej niż było.

Zgłoś nadużycie #3666 30 sierpnia 2016, 8:12

Buba Gotowa na wszystko
Dawno badana nie bylam ale nie boli strasznie, spaceruje sobie duzo zeby mala zeszla. Mam malo plytek i lekarz zlecil przeliczenie ich recznie by byla mozliwosc podania zzo. Czekamy na wyniki. Poki co cisza i spokoj. Odeszlo mi mnostwo wod, polozne byly szczerze pod wrazeniem. A i mala wazy 4300-4500 i proponowali mi wprost cc ale ja sie nie zgodzilam bo nie wierze w te wyniki czuje ze bedzie mniejsza. Oby to byla sluszna decyzja.

Zgłoś nadużycie #3667 30 sierpnia 2016, 11:37

tysia2506 Fajna mama
Buba a ja myślałam że już to dalej trzymamy kciuki waga spora oby się nie sprawdziło bo będzie ciężko

Zgłoś nadużycie #3668 30 sierpnia 2016, 12:58

Buba Gotowa na wszystko
Dostaje oxy, jezeli do 14. szyjka ktora obecnie ma 2cm sie nie zgladzi i nie zrobi sie rozwarcie na 99% cc. Mam mieszane uczucia ale mala najwazniejsza. Boje sie bolu pozniej ale juz jest 13h od odejscia wod a postepz ta uparta szyjka zaden. Masakra. Dzieki Tysia :* plytek mam 88tys.i nie dostane znieczulenia choc boli wiadomo jak.

Zgłoś nadużycie #3669 30 sierpnia 2016, 13:40

tysia2506 Fajna mama
Cc nie jest fajne ale w tym przypadku dobre rozwiązanie

Zgłoś nadużycie #3670 30 sierpnia 2016, 17:09

Mi na zgladzenie szyjki pomogła kąpiel, dwie godziny siedziałam w wannie z podpieta oksy. I szyjka się zgladzila i rozwarcie zrobiło większe ale Buba pewnie jest już po.