Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3631 27 sierpnia 2016, 7:52

tysia2506 Fajna mama
Nawet nie macie pojęcia jaka ulga ze jest zdrowy i wszystko ok tak nas wszyscy nastraszyli tak się bałam o niego a jest idealny zdrowy silny lekarze bardzo go chwalili kocham go nadzycie

Zgłoś nadużycie #3632 27 sierpnia 2016, 8:05

lorelei_l Fajna mama
Buba nie przejmuj się tak tym ktg, ja we wtorek rano miałam 2 skurcze na 60% przez 2 minuty a wieczorem urodziłam. Już z każdym dniem jesteś coraz bliżej Jagódki :)

Tysia fajnie, że dzieci dobrze zareagowały, bo to mega dużo ułatwia potem :)

Brunetka- no lekarze mają takie pomysły, pamiętam, że poprzednio na moje AZS kazała mi wyjechać na 4 tygodnie nad morze :D a ja miałam 5 miesięczne dziecko w domu :)

U nas dziś dzień prac w ogrodzie będzie, a potem jakiś grill. Kamil jakiś niewyraźny się obudził mam nadzieję, że to nie choroba po basenie.

Zgłoś nadużycie #3633 27 sierpnia 2016, 8:22

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, rozumiem Twoja ulgę i tę miłość nad życie, cudnie sie to czyta :D Zalety karmienia mm, dziecko budzi się jak w zegarku :) A nawał myślę, że Ci sam minie, jak nie przystawiasz to z 2-3 dni i sam przejdzie. No chyba że będziesz miała problemy to lekarz Ci wypisze coś na zatrzymanie laktacji.

Lorelei, ale mnie pocieszyłaś, znowu ktoś obudził we mnie nadzieję że może samo się zacznie :D hehe Dla mnie to i tak postęp, bo do tej pory max 40% było. Wczoraj ostatni raz był seks, bo jednak kawałek czopa mi odszedł, ale pytałam położnej i mówi żeby jeszcze śmiało działać z mężem. Niestety bez efektu, ale przynajmniej facet zadowolony :P
Oby Kamil się nie pochorował! I dalej nic nie przekazał.

Brunette, dobra porada leżenie przy noworodku :D ale rozumiem, lekarz musiał Ci tak powiedzieć, pewnie to najlepsze zalecenie. Ja się bałam, że powie coś o konieczności operacji itp. dobrze że bez takich akcji jest szansa, że spojenie sie zejdzie. Oby ta orteza jeszcze bardziej Ci pomogła.
Juz nie plamię, jeszcze wczoraj z rana troszeczkę i cisza. Taka moja uroda.

Dzisiaj przyjeżdża moja siostra z mężem, babcia robi obiad, ja zaraz sobie tort bezowy przygotuję. A po południu wyciągnę towarzystwo na spacer, trzeba korzystać z pogody :)

Zgłoś nadużycie #3634 27 sierpnia 2016, 10:12

tysia2506 Fajna mama
Buba ja też we wtorek o 13 miałam ktg i jeden skurcz na 60 i co w nocy poród 😊

Zgłoś nadużycie #3635 27 sierpnia 2016, 12:08

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Lidzia cudowne to Twoje trio, faktycznie widać że starsza siostra jest dumna ze swojej roli , na pewno masz od niej pomoc :) Tysia mnie o dziwo pomoglo odciaganie laktatorem i rozmasowywanie piersi przed odciaganiem. Bierzesz piers w reke od spodu i mocno cala rozmasowywujesz okreznymi ruchami (podsuniete przez cudowna pielegniarke z patologii ciazy). Nawet w dniu wizyty poloznej jedna piers byla jeszcze twarda a na nastepny dzien juz bylo po nawale. Buba juz sobota, jak sie samo nie zacznie to i tak za 2 dni bedziesz miec Jagodke :) ale oczywiscie zycze Ci zeby obeszlo sie bez wywolywania! Brunette dobrze ze poszlas skontrolowac. Lekarze nie patrza, ze przy malenstwie jest kupa roboty, kaza lezec i tyle. Cale szczescie ze masz ta orteze, na pewno zapobiega to dalszemu rozchodzeniu. A jak sobie radzicie z Julenka? Grzeczna? U nas coraz gorzej, bo mala ciagle marudzi od rana do wieczora widze, ze sie nie najada ;/ chcialam karmic piersia ale jak tak dalej bedzie to mam to w dupie bo nie bede dziecka glodzic i wole dac jej mm. W pn albo we wtorek idziemy na kontrole wagi i sie okaze i gdzies mam co mowi pediatra, bo ona mi kaze karmic wylacznie moim mlekiem przez rok . Kikut pepuszka odpadl calkiem dzisiaj i mala ma taka kulke jak odchylam pepek, wyglada to na rope. Ja robilam jej poczatkiem spirytusem, potem przeszlam na octenisept. Teraz znow jej bede robic spirytusem, bo boje sie ze jakies zakazenie jej sie wdalo. Poza tym rzadziej robi kupke i po dluzszej przerwie sprawia jej to duzy wysilek, ciekawa jetem czy to przez dokarmianie mm czy przez moja diete. A wy dziewczyny co jecie ? Bo ja narazie biedna mam diete, gotowane i nie przetworzone, chociaz zdazylo mi sie juz zjesc 'cos nowego'. A i nie wiem czy Wam mowilam, poziom zoltaczki nam wzrosl do ponad 15 i pediatra zamiast nas wyslac na naswietlania to nam kazala znow skontrolowac jej poziom w czwartek ;/

Zgłoś nadużycie #3636 27 sierpnia 2016, 13:10

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, aż nie wierzę co piszesz, jaką macie dziwną pediatrę! Idź do innej babki z tą żółtaczką. Co to znaczy, że ona Ci każe karmić przez rok ?? Kazać to ona może swojej córce wrócić na kolacje do domu a nie Tobie jak masz karmić swoje dziecko. Bardzo dobrze, że masz to gdzieś, jak widzisz że karmienie cycem nie jest dla Ciebie, że mała się męczy, że Ci płacze być może dlatego że jest głodna to przejdź na mm i po problemie. Nikt nie ma prawa Ciebie pouczać i mówić co masz robić, bo to Ty jesteś matką. Także głowa do góry i zrób tak jak czujesz. Może też Maja Ci płacze bo boli ją brzuszek, może zaczynają się kolki ?? Pręży się? Jakby tak było to próbuj może z Infacolem, ja mojemu podawałam w tym najgorszym okresie i kolkę miał raz, więcej franca go już nie męczyła. Trzymam za Ciebie kciuki, żeby sama doszła co jest małej.

Tysia, dzięki za pocieszenie :) tak jak pisałam po obiadku idziemy na spacer do lasu, przetyram towarzystwo :D Tak mnie boli dzisiaj grażyna!! Ale będę łazić, moze ją wygonię.

Czy Wy też miałyście takie okropne kłucie w pochwie? Hmm nie wiem jak to opisać, mam wrażenie jakby główka była prawie na wylocie i pewnie przez to.

Zgłoś nadużycie #3637 27 sierpnia 2016, 13:49

tysia2506 Fajna mama
Tak około 2 tyg przed porodem mnie tak kuło aż do porodu

Zgłoś nadużycie #3638 27 sierpnia 2016, 14:12

Buba jak mialam takie klucia to sie okazalo, ze sie szyjka rozwarla wiec pewnie o to chodzi . No pojebana i polozna i ta pediatra, jednak mamy rope w pepuszku zobaczymy co na to powie w pn, chociaz nie wiem czy dam rade czekac do pn na wizyte ;/ moze dlatego nie spi tylko ciagle placze oczywiscie procz tego ze szuka cycka.

Zgłoś nadużycie #3639 28 sierpnia 2016, 10:48

lorelei_l Fajna mama
Hej u nas mega skwar, spacer dziś odpuszczamy i będziemy się w ogrodzie smażingować. Iza wczoraj prawie cały dzień przespała w ten sposób.

Zgłoś nadużycie #3640 28 sierpnia 2016, 11:27

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia skoro masz nawał tzn ze masz pokarm, probowalas odciagac laktatorem? Ja pokarmu właściwie nie mam. Laktator odciaga mi 10ml, jestem tym załamana bo byłam bardzo zdesperowana żeby karmić piersią. Nadal jestem ale chyba nic z tego nie będzie :-(

Buba spojenia się nie operuje, można założyć pas ortopedyczny, orteze ewentualnie wkładają w gorset. Lekarz mi powiedział że ma teraz pacjentke w szpitalu po porodzie z rozejsciem na 4cm i nie może się ruszać i będzie leżeć kilka tygodni. Nie wyobrażam sobie tego i cieszę się że u mnie to tylko 1cm.

Zgłoś nadużycie #3641 28 sierpnia 2016, 11:28

Ucielo mi większą część wiadomości ech

Zgłoś nadużycie #3642 28 sierpnia 2016, 11:40

To jeszcze raz :-)
Buba jak się dziś czujesz? Coś się dzieje u Ciebie? U mnie klucie było oznaką skracania szyjki. Jutro będziesz mieć już swoją Jagodke przy sobie :-) wszystkie tu czekamy na ostatnią Fasolke forumową ;-)

Paulinka szkoda komentować naszych lekarzy od siedmiu boleści. Jakby Was jednak skierowali do szpitala to proś o zwykłą lampę bo są jeszcze specjalne materacyki ale wtedy zbijanie tej bilirubiny trwa dłużej. Nasza Julinka nadal bardzo grzeczna, nie mam na co narzekać. Zobaczymy co będzie później.

Lorelei zazdroszczę tego grilla :-) a Wam odpadł już pępek że Iza na brzuszku leży? Bo nam mówili żeby nie kłaść. U nas też dziś mega upał.

Powiedzcie mi dziewczyny ile czasu trwało u Was krwawienie? U mnie jest dziś 9 doba od porodu a leci ze mnie jak z kranu a obkurczanie macicy jest strasznie bolesne aż mnie zgina wpół. Nie wiem czy się martwić czy to normalne.

Zgłoś nadużycie #3643 28 sierpnia 2016, 11:45

Jeszcze jedno pytanie jak ubieracie swoje dzieciaczki na spacerki w taką pogodę ale popołudniu koło 17? I ile czasu trwa spacer?
My cały czas śpimy 😍

Zgłoś nadużycie #3644 28 sierpnia 2016, 12:37

tysia2506 Fajna mama
My jeszcze nie byliśmy na spacerku planuje we wtorek bo ma nie być takiego skwaru

Zgłoś nadużycie #3645 28 sierpnia 2016, 14:34

stencel_ka Fajna mama
Tysia gratuluję syneczka 😃 Ja piszę ze staraczek 2016. Byłam ciekawa jak tam sierpnióweczki się wypakowały. Wiesz co tam u Fredy i Jagny ?? Tez sie udzielały tam swego czasu...

Zgłoś nadużycie #3646 28 sierpnia 2016, 19:56

Buba pewnie już urodziła bo nic nie pisała od wczoraj od 13 :-)

Zgłoś nadużycie #3647 28 sierpnia 2016, 20:10

Hej ja tak na szybko. Tez tak mysle ze Buba sie rozpakowala w koncu, oby :) Buba czekamy na wiesci! Ja nie wytrzymalam i poszlam z Mają wczoraj na IP, okazalo sie ze to w pepku to nie ropa tylko jakis wlokniak. Jutro mamy kontrole u chirurga wiec trzymajcie kciuki, zeby bylo dobrze. Spalam w nocy tylko 2 i pol godziny, ona mi prawie w ogole nie spi, juz nie umiem sobie z nia poradzic. Ciagle a to dostawiam do cycka, a to mm, a to probuje ja poic woda i ciagle nie spi i placze. Temperatury nie ma nie wiem co jej sie dzieje :(

Zgłoś nadużycie #3648 28 sierpnia 2016, 20:11

Brunette ja mala w te upaly teraz ubieram tylko w krotkie body , jak wychodzimy to na glowe opaska, na nozki skarpetki i ewentualnie ja pieluszka przykrywam

Zgłoś nadużycie #3649 28 sierpnia 2016, 21:08

lorelei_l Fajna mama
Brunetka- nam szpital nie ściągnął klamerki przy wypisie, więc jakos w 5 dobie się kikutek naderwał i odpadł, ale teraz już nam się wszystko ładnie wygoiło. Ale jak pisałam ja używałam spirytusu, bo octanispet to moim zdaniem za słaby, położna też zaakceptowała.

Iza jeżdzi w samym bodziaku na spacer :) w gondoli i tak jej nie wieje, a nie używam tego górnego pokrowca, tylko jak coś ją przykrywam pieluchą tetrową.

Paulinka- ale tego włókniaka mają wycinać w razie czego? Wiadomo skąd to się wzięło?

Buba daj znać co u Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #3650 28 sierpnia 2016, 21:13

Buba Gotowa na wszystko
Hej laski, sorry że nie pisałam. Nie było kiedy bo ciągle coś robimy. Dzisiaj teoretycznie ostatni dzień na wolności, więc mieliśmy zabiegany dzień. Jutro o 8. jedziemy do szpitala na wywołanie. Martwię się, dopadł mnie stres. Boję się, że nie będzie wolnego łóżka, że mnie odeślą. Albo że szyjka franca nie będzie chciała współpracować, że pojadę i na badaniu nawet małego rozwarcia nie będzie od którego można coś zacząć działać. Przecież tak "na sucho" nie można przebić pęcherza i podać oxy, coś musi zacząć się dziać z szyjką. Boję się że się skończy cesarką. Echhhh mam nadzieję że będzie dobrze, że się mała cała i zdrowa urodzi. Masakra, przed Kuby porodem tak się nie stresowałam.

Paulinka, a próbowałaś otulać tak mocno małą? Jakimś kocykiem czy pieluszką. Spróbuj jej też puścić szum suszarki z youtube na mojego to super działało. Współczuję tych problemów z pępuszkiem, ale dobrze że pojechaliście na IP i macie już jutro wizytę u lekarza. A może ona za dużo je? Może ją brzuszek boli?

Brunette, śliczna malutka!! Ale Ci dobrze że już masz to za sobą.
U mnie nic się nie dzieje, brzuch nawet nie boli, upławy mam i to wszystko, grażyna boli standard. U mnie krwawienie trwało bardzo długo, kilka tygodni i tak samo lało się jak z kranu, ale lepiej że tak krwawisz, znaczy że się oczyszczasz.

Lorelei, fajnie Ci Iza śpi, dobrze że lubi tę pozycję.