Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3611 25 sierpnia 2016, 9:50

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia to miałaś naprawdę spoko poród, najlepszy ze wszystkich. Napisz jak się czujecie teraz

Zgłoś nadużycie #3612 25 sierpnia 2016, 10:33

tysia2506 Fajna mama
Ja czuję się dobrze kwalifikuje się do wyjścia jutro tylko z małym musi też byc dobrze czekam na wizyte pediatry pewnie będą mu robić dziś wszystkie badania jak będą ok to wyjdziemy

Zgłoś nadużycie #3613 25 sierpnia 2016, 12:12

tysia2506 Fajna mama
Mały nie ma podejrzenia zoltaczki mały z niego silacz i osluchowo super jak jutro będzie tak samo to wychodzimy 😊

Zgłoś nadużycie #3614 25 sierpnia 2016, 16:08

Tysia cudny Twój synek :-) obyscie jutro wyszli bo siedzenie w szpitalu to masakra

Zgłoś nadużycie #3615 25 sierpnia 2016, 16:13

tysia2506 Fajna mama
Brunette zmień suwaczek bo przeterminowana jesteś 😊
Tez mam taką nadzieję mimo że szpital super jedzenie pyszne to jednak dom to dom

Zgłoś nadużycie #3616 25 sierpnia 2016, 16:18

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, ale syrki ;) hehe uwielbiam malutkie nóżki. Czyli byle do jutra i na wolność :)

Brunette, gdzie dzieciowy suwaczek ?? :) :)
Widzisz, mówiłam że będę ostatnia :D trochę to niefajne, bo każda z was juz zapomniała o ciąży a ja wciąż w niej tkwię. Jagoda będzie galanta, wierzę w przewidywania z usg bo Kubuś też był sporawy, damy radę :) Tak tak, dopytywałam się i nic nie będę płacić mimo, że poród będzie wywoływany ufff. Byle było miejsce na porodówce. Oj Brunette zebyś miała rację i żeby się jednak samo zaczęło, ale ja mam chyba jakąś felerną szyjkę która sama nie chce się skracać, trzeba jej pomóc. Jak to brzmi, kobiety miesiącami leżą a ja mam problem w druga stronę.
Będziesz porządnie wycierała pępuszek wacikiem z octeniseptem i się zagoi, nie bój się, położna pewnie robi to nawet "brutalnie" ale tak trzeba i małej to nic nie boli, także odważnie kilka dni i będzie git :) Mocno trzymam kciuki za Twojego ortopedę, żeby wszystko się zeszło. Daj znac po wizycie..

Zgłoś nadużycie #3617 25 sierpnia 2016, 18:31

lorelei_l Fajna mama
Buba super, że za free będziesz mieć poród :D już możesz dni odliczać do pojawienia się Jagódki :) a pewnie z niej mału uparciuszek będzie, jak tak nie chce sama wyjść

Tysia śliczny synek :) widzisz, na 1 września to już będziesz ogarnięta ze wszystkim w domu

Brunetka u nas była przy synku bardzo gruba pępowina i ocanisept nie pomógł, potem używałam jeszcze spirytusu, ale też słaby efekt i dopiero fliotek gracjanowy pomógł. Ale w sumie 4 tygodnie odpadał pępek. U Izy szybko, bo wyszła z tą klamerką więc się naderwał mechanicznie. I pierwsze 10 dni używałam spirytusu a teraz tylko octanispetem przemywam. Ładnie się zagoił.

Zgłoś nadużycie #3618 25 sierpnia 2016, 20:11

Buba Gotowa na wszystko
Oj super Lorelei, bardzo się cieszę że za free :) jutro jedziemy tam na ktg. Tak odliczam kurcze, co się budzę rano to się pocieszam że już dzień mniej został. Chyba z tym uporem masz rację, bo Kuba tez nie chciał wyjść i uparty jak osioł jest :D heheh
A jak rozmiarówka na Izę, 56 akuracik? I pieluszki 1?

Brunette, odezwij się jak będziesz mogła :)

Plamię delikatnie po tym wczorajszym badaniu. A teraz mnie brzuch boli bardziej niż zwykle. I skąd ja mam wiedzieć kiedy coś się zaczyna, wody by odeszły to by człowiek wiedział. Idę się umyć i przejdzie.

Zgłoś nadużycie #3619 25 sierpnia 2016, 22:19

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Tysia ale Wojtus ma bujna czupryne :) nam pepuszek jeszcze nie odpadl i ciagle ta krwista wydzielina wycieka. oodebralismy wynik bilirubiny i wzrosla cholera, za tydzien znow trzeba sprawdzic jej poziom :/ oddalam dzisiaj tel do naprawy i mam zastepczy, koszmarnie sie z niego pisze wiec zadko bede zagladac. Wiec na wszelki wypadek Buba trzymam mocno kciuki i powodzenia! ;*

Zgłoś nadużycie #3620 26 sierpnia 2016, 0:08

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Tysia GRATULACJE!!!! Śliczny jest Wojtuś :) A to moja trójeczka :) Alanek,Natalka i Rozalka :D

Zgłoś nadużycie #3621 26 sierpnia 2016, 7:26

lorelei_l Fajna mama
Lidzia śliczne dzieciaki :) i widać, że starsza siostra dumna :D

Paulinka, może zamiast octanispetu użyj spirytusu do pępka, u nas się octanisept nie sprawdził zupełnie.

Buba Iza widzę, że zaczyna wyrastać z ubranek, które były dobre tydzień temu :P niby 56, pieluszki jej zakładam 2, bo 1 nie było akurat w rossmanie. A że w niedziele mamy kolejnych gości, którzy przyniosą pieluchy to chyba przez kolejne 1,5 miesiąca nie będę musiała kupować :D

U nas noc standard, czyli 2 pobudki. Pranie już nastawiłam, bo taka pogoda, że szkoda nie skorzystać :D a na spacer musimy iść rano, żeby upały trochę ominąć.

Zgłoś nadużycie #3622 26 sierpnia 2016, 7:39

Daga Fajna mama
Hej my też już na nogach to znaczy ja i młodszy syn reszta smacznie śpi. My pewnie cały dzień spędzimy na dworze mała lubi spać na powietrzu a zapowiada się piękna pogoda. Lidzia super dzieciaczki :-) . Co do pępuszka Adzie tez jeszcze nie odpadł ale położna kazała się nie martwić. Miłego dnia dziewczynki :-D

Zgłoś nadużycie #3623 26 sierpnia 2016, 8:01

Buba Gotowa na wszystko
Hej :-) odszedl mi czop rano, maz pojechal do pracy bo w sumie nic wiecej sie nie dzieje. Brzuszek pobolewa jak zawsze. Wykapalam sie, ogolilam grazynke i czekam czy beda jakies atrakcje. Jak idzie czop tzn.ze szyjka sie rozwiera, cudownie :-) pocieszajace dla mnie.

Zgłoś nadużycie #3624 26 sierpnia 2016, 9:13

tysia2506 Fajna mama
Buba trzymam kciuki przy pierwszym odszedł mi czop w poniedziałek o 8.00 a urodziłam we wtorek 12:20 oby się rozkręciło
Ja czekam na pediatre bo ja jestem do wypisu trzymajcie kciuki

Zgłoś nadużycie #3625 26 sierpnia 2016, 9:49

lorelei_l Fajna mama
buba to trzymamy kciuki, żeby się szybko zaczęło ;)

Zgłoś nadużycie #3626 26 sierpnia 2016, 11:20

tysia2506 Fajna mama
Idziemy do domku 😊 mały silny jak dąb 😉

Zgłoś nadużycie #3627 26 sierpnia 2016, 22:13

tysia2506 Fajna mama
Buba jak tam?

Zgłoś nadużycie #3628 27 sierpnia 2016, 7:01

Hej dziewczynki, byłam u ortopedy, spojenie mi się rozeszlo na 11mm, lekarz zalecil leżenie przez najbliższe trzy tygodnie, wysmialam go mówiąc że mam noworodka w domu ale stwierdził że nic innego mi nie poradzi, mam ograniczyć ruch, leżeć na bokach i niczego nie dźwigać. Na szczęście mąż mi załatwił orteze medyczną więc chodzę ścisnieta i jest o wiele lepiej. Była wczoraj położna, pępek dużo lepszy ale też mówiła właśnie żeby spirytus kupić. Krocze ładnie wygląda tylko w piersiach mam mało pokarmu więc walczymy. Powiedziała tez że rzadko widzi żeby któryś ojciec angazowal się tak bardzo jak tata Julki :-)

Tysia super ze jesteście już w domu, jak chłopaki zareagowali na braciszka?

Buba fajnie ze się udało z tym szpitalem za darmo, może Twój lekarz to załatwił. Jak odpadł Ci czop i plamisz to pewnie zaraz będzie po wszystkim a może już jest?

Lidzia cudną masz całą trojeczke, starsza siostra chyba szczęśliwa że ma rodzeństwo, pomaga Ci?

Faktycznie zapomniałam o suwaczku, zmienię jak będę przy kompie.

Zgłoś nadużycie #3629 27 sierpnia 2016, 7:05

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, jak wrażenia po pierwszej nocce w domu? Tak się cieszę, że masz Wojtusia już ze sobą, pół ciaży się stresowałas czy będzie zdrowy aż w końcu masz czarno na białym, że tak jest :) A jak reakcja chłopaków na brata?

Dzięki dziewczyny za kciuki ale nic się nie dzieje. Wczoraj po pracy męza pojechaliśmy na ktg i pisały się skurcze na poziomie 60% co 6min. położna sie dopytywała czy mnie coś boli, ale nie czułam ich mocno, przepowiadające wiadomo. Był jeden lekarz, w międzyczasie miał dwie cesarki nagłe, jakaś babeczka przyszła w 18tc z bólem, pacjentka notabene mojego urlopującego gina, więc ją musiał obejrzeć. Gdyby nie to zamieszanie miał mnie wziąć na fotel, pomacac szyjkę, może po takim badaniu coś by się zadziało. No nic, pojutrze będzie wywoływanie, oby wszystko szło ładnie i było bezpieczne dla Jagódki :) nie moge się doczekać!!

Zgłoś nadużycie #3630 27 sierpnia 2016, 7:50

tysia2506 Fajna mama
Kurcze Buba a miałam nadzieję że jednak coś ruszy nic będziemy trzymać kciuki w poniedziałek

U nas super wreszcie się wyspałem u siebie w łóżeczku. Chłopaki zdziwieni ze Wojtuś jest taki malutki a Kamil boi się go dotykać dotyka jednym palcem i ucieka raz tylko pogłaskał go po główce 😊 Sebastian inaczej bo przychodzi do łóżeczka rozmawia z nim wiadomo jest starszy. Niestety piersią nie karmie brak pokarmu sutki płaskie mały ciągnął przez nakładki ale co z tego jak mu nic nie leci. Pije mm i jak w zegarku budzi się co 3 godzinki w nocy pobodka o 24, 3 i 7 w nocy karmił go mąż a o 7 teraz ja. Teraz smacznie sobie śpi. Macie sposoby na tzw nawał ? Czuję że się zaczyna mimo że mleko nie leci przy Kamilu tez miałam stosowałam okłady z kapusty ale może macie lepsze metody?