Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3571 22 sierpnia 2016, 12:29

tysia2506 Fajna mama
Ja juz się nie nastawiam czuje ze przenoszę i urodzę we wrześniu i będą wywoływać 😢 nie liczę ze uda się urodzić do 30 sierpnia

Zgłoś nadużycie #3572 22 sierpnia 2016, 13:33

Buba Gotowa na wszystko
Ja każdego dnia czuję , że to będzie DZISIAJ, idę spać, budzę się jak zwykle, robię kawę sobie i męzowi, wyprawiam go do pracy i tak dzień za dniem mija ;) ale dzisiaj czuję się inaczej, nie boli mnie nic, ale jestem bardzo płaczliwa, popłakałam się bardzo bo nakrzyczałam na małego. Hormony mi wariują bardziej niż zwykle. Do tego czuję że mała jest naprawdę bardzo niziutko. Ale pożyjemy zobaczymy. Ciągle mi mokro, śluz się leje masakrycznie, martwi mnie jego kolor, musimy koniecznie na ktg podjechać bo się stresuję. Za 3h mąż będzie w domu wytrzymam.

Brunette, pokarm nawet kilka kropelek to Ty masz, pewnie już dzisiaj zacznie Ci się nawał. Kiedy Was puszczają? Oby malutka już była takim aniołkiem :) a w nocy jak śpi?

Tysia, niby mam się stawić za tydzień w poniedziałek na wywołanie jak nic się nie wydarzy. Jeszcze kupa czasu.

Lorelei, fajna kołderka, piękny prezent :) chciałabym żeby ktoś u nas też wpadł na taki pomysł.

Zgłoś nadużycie #3573 22 sierpnia 2016, 17:43

Daga Fajna mama
Brunette ja nawału pokarmu dostałam w trzeciej dobie Ady a teraz piersi juz się unormowały :-) . I mamy nowego członka rodziny w naszej hodowli Leonidas kocur :-)

Zgłoś nadużycie #3574 22 sierpnia 2016, 18:52

tysia2506 Fajna mama
Ciekawe kiedy ja będę musiała się wstawić na wywołanie jutro się dowiem ciekawe co wykaże ktg pewnie nic jak ostatnio 😦 zmęczona juz tym wszystkim jestem w poprzedniej ciąży juz byłam z Kamilkiem w domu w tym czasie a teraż cisza

Zgłoś nadużycie #3575 22 sierpnia 2016, 19:33

Buba Gotowa na wszystko
Daga fajny kotek :)

Nie wiem Tysia jak u Ciebie w szpitalu, ale u nas w mieście dopiero każą się stawić tydzień po terminie. U mnie będzie wg om 41t2d. Bardzo się boję żeby tylko cc nie było konieczne, bo za 1. razem miałam ten cewnik foleya który jednak zrobił mi rozwarcie i dzieki oxy i przebiciu pęcherza akcja bardzo ładnie postępowała. A jak pójdę w poniedziałek "na sucho" dadzą kroplówę i ona nie pomoże, bo szyjka nie będzie zgadzona to albo mnie odeślą albo nie wiem. Tak czy siak najlepiej jakby się samo zaczęło, ale byłam niedawno na ktg i skurcze tylko przepowiadające, tętno małej akuracik, także cisza i spokój. Położna która mnie podłączała mówiła żeby dużo seksu uprawiać z mężem. Jakbym tego nie próbowała :P

Zgłoś nadużycie #3576 22 sierpnia 2016, 19:44

Buba Gotowa na wszystko
Wyczytałam coś ciekawego o ananasie, należy zjeść 7-8 sztuk chyba nawet tych twardych "głąbów" ze środka i to niby ma spowodować skurcze macicy :P kupiłam jednego i zaraz go zjem :D jakby zadziałało to już nic by mnie nie zdziwiło :D

Zgłoś nadużycie #3577 22 sierpnia 2016, 20:44

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Ja też tak na szybko, bo dziś zupełnie bez czasu, mała w nocy nie dała za bardzo pospac. Brunette dzieci są baaardzo absorbujace, a nawalu dostałam w 4 dobie, a dzień wcześniej męczyłam cycki bardzo długo laktatorem

Zgłoś nadużycie #3578 22 sierpnia 2016, 21:47

lorelei_l Fajna mama
Buba, żeby się po takich eksperymentach nie skończyło jakimś zatruciem, bo tego też można dostać skurczy macicy, choć chyba mało przyjemny pomysł na poród.

Ja się dziś umawiałam na usg bioder i termin na 27.10, ale niby skierowanie mamy donieść w ciagu 2 tygodni, na szczęście udało mi się jeszcze zmienić wizytę u pediatry. Ale swoją drogą durnota, bo terminy odległe to skierowanie jeszcze 7 tysięćy razy by wygasło.

Zgłoś nadużycie #3579 22 sierpnia 2016, 22:10

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, chyba nie wyczułaś ironii :D zjadłam całe dwa plastry, po ananasie strasznie cierpnie język, normalnie też jadłam i nigdy zatrucia nie było także spoko :P

U mnie termin na bioderka są dużo szybciej max 3tyg. w jednej przychodni na nfz. Zdziwiło mnie tylko, że teraz każą dwa razy przychodzić a nie raz.

Paulinka, najgorsze są początki, moja siostra zawsze powtarza, że ona chciałaby sobie urodzić od razu takiego dwulatka :P hehehe
Koleżanka podzieliła się na fb super reklamą, ja ryczę za każdym razem jak ją widzę!

https://www.facebook.com/123rodzice/videos/1730157330584061/?pnref=story

Zgłoś nadużycie #3580 23 sierpnia 2016, 7:22

lorelei_l Fajna mama
Buba dwulatka to ja mogę rodzić, ale tylko przez cc :P

dziś mam plan trochę pomidorów na koncentrat przerobić, bo ma być od jutra znów mega gorąco, to siedzenie w garach odpada

Zgłoś nadużycie #3581 23 sierpnia 2016, 10:35

Buba Gotowa na wszystko
Fajny wiek te 2 latka, ale jaki to musiałby być wieeeelki brzuch :D chyba z taczką kobieta musiałaby chodzić.

Ale mi się spać chce, miałam małą przerwę w spaniu ok. 3h tak po prostu. Jestem nastawiona na wywoływanie w poniedziałek, pocieszające że zostało już tylko 6 dni i wtedy na bank mała będzie z nami :) Byle mnie nie odesłali do domu. To szpital prywatny i niby powinnam zapłacic za poród jak przyjeżdżam bez akcji, ale skoro mój gin który tam pracuje kazał się stawić 29.08. to chyba wiedział co mówi i nic nie będę płacić.

Co u Was nowego? Brunette, już tyle dni minęło musicie być napewno w domu? Jak Julcia się zachowuje? Wszystko oki? :)

Zgłoś nadużycie #3582 23 sierpnia 2016, 17:49

tysia2506 Fajna mama
Hej ja po wizycie są duże postępy jest szansa ze do niedzieli urodzę szyjka skrócona rozwarcie na 1 cm wymacała mnie i teraz mnie strasznie boli krocze i podbrzusze skurcze są w miarę mocne ale nieregularne na ktg wyszedł tylko jeden skurcz na poziomie 60 krzyże mnie napieprzaja masakra ledwo chodzę

Zgłoś nadużycie #3583 23 sierpnia 2016, 18:00

tysia2506 Fajna mama
A mały waży 3340

Zgłoś nadużycie #3584 23 sierpnia 2016, 18:07

Hej my byliśmy dzisiaj u pediatry, waga nam stoi w miejscu za tydzień mamy kontrolę wagi. Pani dr mówi żeby ją trzymać 15 min przy piersi, zastanawiam się jakim cudem jak ona jest ciągle głodna .. Tysia zawsze to jakieś światełko w tunelu, aczkolwiek ja miałam 2cm rozwarcia w 31 tc więc różnie to bywa

Zgłoś nadużycie #3585 23 sierpnia 2016, 18:17

lorelei_l Fajna mama
Paulinka może jej chodziło, że przynajmniej 15 minut? bo najpierw płynie z piersi picie, a dopiero po jakimś czasie to bardziej treściwsze jedzenie. Więc jak się krótko karmi to może być tak, że dziecko się mniej najada.
Na gazeta.pl na zakładce dziecko jest aplikacja do siatek centylowych- nanosisz daty i wagę dziecka i ci nanosi na wykres. Przy pierwszym dziecku mi się sprawdziło, także polecam.

Tysia- oby dziś już się zaczęło :) to wrócisz na 1 września do domu.

Buba- może lepiej zapytaj lekarza, żeby potem nie było zdziwienia, we Wro poród w szpitalu prywatnym 6 000 zł cesarka 10 000 zł.

U nas dziś już dwie zmiany ubranek, bo kupa ucieka z pieluchy na plecy :P dobrze, że na drugą zmianę mąż wrócił z pracy to prysznic Iza zaliczyła od razu :D

Zgłoś nadużycie #3586 23 sierpnia 2016, 18:23

tysia2506 Fajna mama
Paulina u mnie to ogromny sukces bo ja mam szyjkę z żelaza tydzień temu była długa i zamknięta także jestem pocieszona ta wiadomością

Zgłoś nadużycie #3587 23 sierpnia 2016, 19:03

Buba Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Buba- może lepiej zapytaj lekarza, żeby potem nie było zdziwienia, we Wro poród w szpitalu prywatnym 6 000 zł cesarka 10 000 zł.

o kur#a ! Gina teraz nie ma, ciągle jest na urlopie. Ale jak się go pytałam to nie ma że zapłacę, nikt nie płaci za poród, wpisują że przyjechało się z rozpoczętą akcją.
Może Iza ma już za mała pieluszkę, tak sobie pomyślałam skoro jej kupka ucieka. Mój tak robił :) raz tak mi się osrajtolił że nie było co zbierać i body poszło do kosza bleeee

Paulinka, to aż dziwne by było żeby mała nic nie przybrała skoro Ci ciągle je. Rozumiem, że w szpitalu spadła z wagi urodzinowej o te 10% czyli ok i teraz nie dobiła jeszcze do wagi urodzinowej czy jednek dobiła? Bo jak tak to chyba tragedii nie ma. Lorelei ma rację, pewnie babce chodziło żeby nie zmieniać piersi co chwilę żeby poleciało też bardziej "treściwe" mleczko. Też tak zrozumiałaś pediatrę?

Żelazną damę to i ja mam, tyle seksu co zaznałam w ciagu ostatnich dwóch tygodni to pewnie normalną babkę już by ruszyło, ale nie mnie :D dobrze że chociaż w ciażę bez problemu zaszłam, bo z urodzeniem widać mam największy problem :D ale już wyluzowałam, na ktg wsjo było ok to najważniejsze, znaczy że mała jeszcze chce chwilę pomieszkać.

Zgłoś nadużycie #3588 23 sierpnia 2016, 22:22

Buba nie dobila do wagi urodzeniowej jeszcze. Powiedziała wyraźnie 15 min przy jednej piersi, co też mi się wydaje za krótko

Zgłoś nadużycie #3589 24 sierpnia 2016, 1:20

tysia2506 Fajna mama
Wody się Sącza czop odchodzi z krwią jadę na ip trzymajcie kciuki

Zgłoś nadużycie #3590 24 sierpnia 2016, 1:43

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki, my dziś wróciliśmy do domu. Nie chcieli nas puścić wcześniej ze względu na zaogniony pepuszek, mieliśmy konsultacje chirurga i podejrzewali stan zapalny ale crp w normie i w końcu nas puścili. Ja mam podejrzenie rozejscia spojenia lonowego, lekarz proponował konsultacje ortopedy i przeswietlenie miednicy ale wtedy trzymaliby nas jeszcze dłużej więc pójdę prywatnie. W domu najlepiej. Julka jest aniolkiem, śpi cały czas.
Buba dobrze że pojechalas na ktg, przynajmniej wiesz ze wszystko dobrze z corcią. Co by się nie działo za kilka dni na pewno będziesz mieć już Małą przy sobie :-) Twój szpital mimo że prywatny ma pewnie podpisaną umowę z NFZ i dlatego możesz rodzic bezpłatnie.
Tysia super ze coś się u Ciebie ruszyło. Skurcze na 60% to są już naprawdę bolesne i zwiastujace że poród szybko się zacznie. Może dziś w nocy czego Ci życzę.
Któraś z Was nie pamiętam która pytała wcześniej o czop. U mnie odpadł zaraz po peknieciu pęcherza plodowego. Najpierw poczułam pykniecie, zaczęły saczyc się wody ale tak bardzo delikatnie i jak weszłam pod prysznic i jeszcze nie zdążyłam puścić wody to wtedy właśnie poleciał taki jakby galaretowaty śluz podbarwiony krwią.
Paulinka ja dziś rozmawiałam w szpitalu z doradcą laktacyjnym i właśnie mówiła babka że jakby dziecko nie przybieralo to trzeba dłużej trzymać na jednym cycu żeby dojść do tego tresciwego pokarmu. Ja pokarmu narazie nie mam za bardzo, prawie nie karmilam bo po kilku próbach miałam takie rany że aż ropa się saczyla a przez kapturki Młoda nie chciała pić. Będę walczyć. Jutro przychodzi położna i liczę że pomoże.
Mam nadzieję że wracam do Was na stałe bo mega Was zaniedbalam.